Jonathan Cross je jednou z největších amerických hvězd nejrychlejšího extrémního sportu všech dob, futuristického rollerballu. Společně se svými týmovými kolegy Marcusem Ridleym a Aurorou žije Jonathan život plný slávy, peněz, neuvěřitelných aut, dechberoucí rychlosti a nebezpečných situací. Všechno se však zkomplikuje v okamžiku, kdy tvůrce rollerballu Petrovič zjistí, že sledovanost tohoto sportu prudce zvyšují smrtelné havárie. Jonathan a jeho přátelé začínají hrát o svůj život a ta hra nemá žádná pravidla. (oficiální text distributora)

blackJag

Jako ano, McTierman těžce ujel a ano, celé to působí jako by produkci filmu někdo vytuneloval (rozpočet závratných 70 USD mega), protože ty prachy tam prostě vidět nejsou, ale chvilkami je to docela dobře nechtěná zábava. Celé to má pěkný béčkový punc, nápad s infra naháněním v poušti není špatný (invence a délka zpracování pokulhává), ale zase je pravda, že herci jsou mimo jako nikdy (bezkonkurenčně nejhorší výkon, pozor, fanfáry, JEAN RENO!) nebo jsou blbě obsazení, scénář je salát a vůbec celý ten sport je horší než blbnutí na HRÁCH BEZ HRANIC nebo wrestlingové divadlo. Fakt mě pobavilo, jak v několika scénách zazní čeština, jako by to bylo fuk, protože Amíkům to zní stejně :-) a hrají tam Slipknot jako nějací vydrnkávači na Václaváku :-)) Ano, je to určitý stupeň pekla, zažil jsem ale daleko horší. II Scénář: Larry Ferguson, John Pogue (na základě scénáře Williama Harrisona k původnímu stejnojmenného snímku z roku 1975, který Harrison napsal podle vlastní povídky). 45% ()

BloodMax

Krásná auta a extrémní sporty budoucnosti.....to vše se dá vidět v akční sci-fárně.....jo a málem bych zapomněl na pěkný baby, taky jich tam je dost...... :-) zato si Rollerball zaslouží takových 20 %....... ()

Smileface

K tomuto filmu se snad nedá ani nic říct,vzhledem k tomu co se od něj očekávalo.Rollerball by se dal specifikovat jako nevydařený dokument ze světa neexistujícího sportu.Problém je v samotném systému hry,který je sám o sobě velice nudný a komplikovaný,proto ani dokument o samotné hře nemůže být zábavný.Film končí nehorázně brutálně.Skutečně je mou povinností vás před tímto filmem varovat. ()

Kanibal

Tohle dílko působí jako béčko z 80 let... je až nepochopitelné, jak se dá utopit 70 milionů dolarů - co za to dokáže natočit Del Torro a co McTiernan. Tohle je hodně nepovedená jízda na PCP, budeme se tvářit, že tenhle film nevznikl a za největší blbinu Jeana Rena budeme dál považovat Růžového pantera. ()

iXtr3m3

Škoda tak dobrého námetu a tak mizerného prevedenia, ale kto by filmu nedal 2 hviezdičky, keď jeden z hrdinov American Pie podal v tomto snímku väčší herecký výkon ako herec svetového formátu Jean Reno, ktorého zobrali do filmu pravdepodobne len preto, aby sa lepšie predával, alebo sa práve nešťastnou náhodou ponevieral niekdi pri náhravacom pľace??? :-) ()

Han22 odpad!

No ty pi... takovou sračku jsem neviděl ani nepamatuju. První půlka filmu se nese čistě v duchu pitomýho a nesmyslnýho sportu prokládaného duchaplnými rozhovory a pařbami v klubech na otřesnou metalovou muziku a šílenými jízdami. V druhé půlce se režisér pokouší o příběh a nejen to, on z toho dělá div ne politické velkodrama o povstání proti krutovládci. Do toho dvě obří WTF scény - zeleně natočená honička při útěku ze země a finále všichni proti hlavnímu hrdinovi. Co to bylo? Takhle blbý nebyli snad ani arénovky v 80. letech. A od mýho kdysi oblíbenýho režiséra byl takovou příšernou kravinu fakt nečekal. ()

Saboter odpad!

Jistě bezpochyby blbost, příběhová hloupost, kvalitou nezajímavý snímek. Nevydařený remake už o tak dost pochybným příběhu. Určitě by šlo zpracovat mnohem líp a věřím že jednou se povede remake. ()

Haymar

Zajímavý námět, John McTiernan za kamerou a před ní samá zvučná (a mnou oblíbená) jména: Jean Reno, Rebecca Romijn, LL Cool J, Neveen Andrews (z Lost)... Ovšem ani v té nejstrašnější noční můře by mě nenapadlo, že z tak slibného spojení může vzniknout takový nebetyčný průser!!! Johne, Johne, co se to s tebou proboha stalo ?! Jak rád bych dal víc, ale prostě to nejde! ()

Cement73 odpad!

Nechápem... Slušný režisér + Jean Reno a takýto šajs. Bohužial ani neviem ani ako sa to skončilo, lebo ako jeden z mála filmov som to jednoducho nedopozeral. O ničom a ešte brutálne surové. ()

Mikino00 odpad!

Kdo může natočit takovou blbost s příšernými herci, prostředím a dějem. Tohle se nemůže líbit ani Američanům. Původně jsem chtěl vidět verzi starší, jak ošklivě jsem se spletl. Příště si dám pozor co stahuju! ()

dezert odpad!

Wow...kde začít? I když čekáte něco fakt špatnýho, tak vás nic nemůže připravit na zážitek, jakým je Rollerball. Mluvit o tom, že děj je špatnej nebo nepřehlednej nemá moc smysl, protože on tam vlastně děj ani není. Je to vina scénáře? Těžko říct, ale spíš se chce věřit, že ne, protože nikdo soudnej by do tohohle neinvestoval 70 mega. Do filmu s Ozem v hlavní roli. Takže je to možná vina střihu, kterej je tak staršlivě zmatenej a dělá každou scénu naprosto nepřehlednou, až zůstává rozum stát. Ale ona už vlastně první scéna nasadí laťku debility hodně vysoko (nebo spíš nízko), a pak už se ten film jen dál překonává. Jean Reno je úplně batshit crazy v roli, která byla snad napsaná pro Nicolase Cage. On je taky jedinej zábavnej prvek v tom filmu, protože naprosto šíleně přehrává, takže je aspoň legrační se na něho koukat. Zbytek je utrpení. McTiernan by si měl nafackovat. ()

Garch

To snad musel být záměr, aby to celé vypadalo jako nepovedený pokus poloamatérských neumětelů o akci (?). McTiernan, tvůrce skvělého Predátora, má sice celé čtvrtstoletí sestupnou kvalitu svá tvorby, ale takováhle trapnost? ()

aLPaC

Absolutně nechápu, že režisér kultů jako Predátor a Smrtonosná past mohl natočit takovouto sračku, která působí, jako kdyby ji točil nějaký začínající video režisér. Navíc je to remaku filmu, který ani nebyl moc dobrý. Bože můj Johne! ()

Oralfabet

No a tady alespoň prozatím končí moje cesta napříč filmografií Johna McTiernana, a je to tedy konec neslavný. Ještě zhruba první půlhodinu jsem si říkal, že je to sice debilní, ale aspoň dost zábavný. Pak se ale film začal pokoušet o cosi, co by se asi dalo nazvat dějem, a dost rychle mě ztratil. Chris Klein je tady fakt tzv. napřesdržku. Nejzajímavější na celém filmu je, že kvůli ilegálnímu odposlouchávání producenta Charlese Rowena skončil McTiernan ve vězení. 2/10 ()

Simgal

Pro někoho, kdo chce čas od času u filmu úplně (ale opravdu úplně) vypnout, tak to není ta nejhorší volba. ()