Americká krása

American Beauty

Americká krása

Drama / Romantický

USA, 1999, 122 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 533)

Oscar 5 : Nejlepší film, Režie, Kamera, Herec HR - Kevin Spacey, Scénář + 3 nominace: Herečka HR - Annette Bening, Střih, Hudba(20.2.2004)

Look at me, jerking off in the shower... This will be the high point of my day; it's all downhill from here.(14.12.2010)

Dost těžko to všechno popsat slovy. Jedním slověm nadšení. Americká krása je jeden z těch filmů, které mají prostě všechno. Zajímavý příběh plný zvratů, psychologická hra s divákem (v tom nejlepším slova smyslu - tzn. v průběhu filmu se sami přistihujete, jak se snažíte zuřivě vydedukovat co, kdo, proč...), výborný soundtrack, výborné herecké výkony a hlavně taky dotek pravdy. Tento film přesně ukazuje, jak lze v životě dosáhnout opravdového štěstí(8.4.2011)

Ten film není vůbec tak chytrý, jak se tváří. Chvílemi spadá do těch "amerických-romantických-komedií" a několik události je naprosto nepravděpodobných a nereálných. Herci se nesnaží (samozřejmě snad až na Kevina Spaceyho, který je naprosto stvořený pro tuto roli:) a myšlenka, kterou chce film dát, je až nudně jednoduchá. Ale přesto všechno co mi vadí, tak kdyby se mě někdo zeptal, jaký tenhle film je, tak řeknu "Není špatný..!" :-). 65%(28.8.2011)

Americká krása se mi nesmírně těžko popisuje, nicméně komentář si neodpustím. Neuvěřitelná dokonalost na povrchu, ale jakmile se dostanete dovnitř, uvidíte něco mnohem víc, než jen nůžky ladící s rukavicemi hlavní hrdinky :). Takto se mi jeví Americká krása nejen dějově, ale i technicky. Sam Mendes mě dokázal svým snímkem naprosto pohltit a na pár dní poté pořádně zaměstnat (před pár dny jsem si dala opakované repete a pořád mi tkví v hlavě, že si ho dnes pustím znovu) a na to, že jsem ho už několikrát viděla ve mně pořád nechává neuvěřitelné emoce. Dobrovolně přiznávám, že málokterý snímek mě dokáže tolik emočně rozsekat, že mě dojme už jen to, když okolo poletuje sáček. Ale ona je to opravdu nadpozemská scéna s fantastickou muzikou a právem se řadí mezi mé úplně nejoblíbenější. Ale to není absolutně všechno.. Kevin Spacey se svou filmovou partnerkou Annette Bening (velmi mě mrzí Oscar pro ni) jsou ve svých životních rolí bezchybní. NIcméně právě Kevin mě po celý film odzbrojoval ze všeho nejvíce, ale rozplývat se nad jeho výkonem by bylo zbytečné. Akademie a ostatní uživatelé už to udělali za mě. A nesmím zapomenout na mladší generaci, která snímek krásně doplňovala a disciplinovaného a osudového Chrise Coopera. A dále bych si neodpustila nevyjádřit se k té nadpozemsky sametové hudbě. Newmanův styl je ni jednoduše nejbližší a film krásně doplňuje svými melodiemi. Ano, Americká krása se stala jedním z nejdůležitějších filmů mého života.(5.4.2012)

Kevin Spacey je ve krizi středního věku aneb Americká krása je jeden z mála dokonalých filmů. Filmů, kterým se nedá vytknout naprosto nic, protože jsou výjimečné.Tohle je jeden z nich, 5 hvězd.(24.9.2012)

Film, který je na můj vkus až přespříliš dlouhý a do 3/4 nemá vůůbec co nabídnout až na trapné představy. Hudba byla to první co mě ve filmu zaujalo. Nebýt toho rozuzlení děje byly by hvězdy 3, dávám 4 slabé za změnu. (Konečně žádný americký happy end). 75% ale film víckrát vidět asi nemusím. Možná to zakončení :)(22.5.2013)

"Pamätáte si na tie plagáty, ktoré hovoria: 'Dnes je prvý deň zvyšku vášho života?' Nuž, platí to pre každý deň, až na deň, kedy zomriete." Film, ktorý dokonale vystihuje frázu "get a life". Úžasná Newmanova hudba, neprekonateľný výkon Spaceyho právom ocenení Oscarom a finále? Finále spôsobilo, že som zostal prikovaný k sedačke a s neprítomným pohľadom čumiac na titulky som sa nezmohol na nič iné, len dvakrát nasucho preglgnúť tú emocionálnu guču v hrdle. To sa mi stalo len pri veľmi malej hŕstke filmov. Som rád, že odteraz do tejto kategórii patrí aj Americka krása.(8.6.2013)

Kevin Spacey je prostě výbornej. Kdyby tam nebyl on, tak ten film nebude zdaleka tak dobrej. Nejlepší scény- Leštič potrubí :-D, Mrsknutí talířem s chřestem o zeď a podávání jídla okýnkem ve fastfoodu svojí manželce a jejímu milenci :-D(24.6.2014)

Není nic horšího než být obyčejný. Krása má mnoho podob, tento snímek vám poodkryje kousek z ní.(8.5.2017)

Neumím úplně popsat, proč je tenhle film tak působivý, a skvělý. Sam Mendes dokáže tak nádherně pracovat s filmem a postavami.. Hlavní představitelé jsou bez výjimky skvělí, Kevin Spacey je dokonalost sama a Annette Bening jako "zoufalá manželka", která ani neví, co chce, podává myslím jeden ze svých životních výkonů. Ve své době na mě film udělal obrovský dojem svým koncem, který je dost sladkobolný. Americké kráse nelze vytknout vlastně vůbec nic. Nenapadá mě jediná věc, která by se mi tu nelíbila. A to se mi nestává často.(17.10.2005)

Čierna komédia, čo s prehľadom valcuje bežnú americkú produkciu posledných rokov je hlbokou sondou do duše priemerného Američana v kríze stredného veku, ktorý sa pýta, čo sa stalo s ním, s jeho rodinou a spoločnosťou, v ktorej žije? Odpoveďou je trhlina v súčasných medziľudských vsťahoch, z ktorých útek spoločnosť kruto trestá.(10.7.2006)

Zajímavý je, že tenhle film ode mě dostal pět hvězdiček až na podruhé.(24.7.2007)

Krásný film.(21.12.2008)

Mendes dokázal nemožné. Spojil viac žánrov dokopy a vyvolal vo mne také pocity, o ktorých som ani nevedel, že ich mám. Aj obyčajné a navonok nudné scény, ako minutové lietanie "sáčku" vo vzduchu, podfarbené nádhernou hudbou vyvolávajú v divákovi zimomriavky. K tomu všetkému dopomáha jak Thomas Newman, tak aj herci. Spacey v životnej úlohe a Anette Bening, ktorá svojím výkonom plnom temperamentu vytvára na divákovej tvári úsmev (http://www.youtube.com/watch?v=SS06JvtlAc8 alebo http://www.youtube.com/watch?v=NRfZQN9cMfo ). Ako bonus krásna kamera. Jednoducho kto nevidel, nevie, čo je filmová a americká krása...(24.4.2009)

Takřka obyčejný příběh opravdu ze života natočený velmi neobyčejným způsobem.. Nic k nepochopení, jako to u některých filmů bývá, ale věcí k zamyšlení se tu najde habaděj. Dodatek: Po dalším zkouknutí se mi "krása" líbila ještě mnohem víc, hudba je naprosto dokonale vyvážená a každý ze záběrů má svým způsobem kouzlo.(4.6.2009)

American beauty ... look closer. --- 1000000%(6.4.2011)

Nevím, jak to Sam Mendes dělá, ale dokáže naprosto úžasně depresivně ukázat tvrdou realitu. Shlédnutí jeho filmů se musí dávkovat po troškách, protože je to vždy silný zážitek. Krásné... svým způsobem.(28.10.2011)

Tak. Už jsem to viděla. Už všechno chápu. Už nepotřebuju vidět žádný další film. Nebo potřebuju vidět všechny? Každopádně panu 'Dead Already' všechna čest...(14.4.2012)

Dráma jak noha. Takhle si představuju relativně nudný film, který si diváka drží svými dialogy, hudbou a zajímavými záběry. Když už se potom stane něco zásadnějšího, je to jak rána z čistého nebe. Kvůli tomu všemu se vždy rád na film znovu a znovu podívám. Hlavní devizou ale nadále zůstává Kevin Spacey a hlavně jeho bezprostřední postava.(26.10.2012)

Po pátém shlédnutí se konečně odhodlám ke komentáři, ale bude stručný. Jen krátká citace: "Jsem vděčný za každou sekundu tohodle posraného života..."(26.1.2013)