poster

Americká krása

 • USA

  American Beauty

 • Slovensko

  Americká krása

Drama / Romantický

USA, 1999, 122 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 555)

 • Houdini
  ****

  Oscar 5 : Nejlepší film, Režie, Kamera, Herec HR - Kevin Spacey, Scénář + 3 nominace: Herečka HR - Annette Bening, Střih, Hudba(20.2.2004)

 • ivan_drago
  *****

  Prvotina S. Mendese, kterou asi už nepřekoná. Today is the first day of the rest of our lives. Tohle, že je americký film. Naprosto dokonalé dialogy a postavy. Jejich zkaženost skrývající se za fasádami jejich domků a také naděje na to, že nikdy není pozdě začít se sebou něco dělat. Skvělí hlavní i vedlejší představitelé.(21.5.2010)

 • ComicBookGuy
  *****

  Look at me, jerking off in the shower... This will be the high point of my day; it's all downhill from here.(14.12.2010)

 • Midori_Mike
  *****

  Dost těžko to všechno popsat slovy. Jedním slověm nadšení. Americká krása je jeden z těch filmů, které mají prostě všechno. Zajímavý příběh plný zvratů, psychologická hra s divákem (v tom nejlepším slova smyslu - tzn. v průběhu filmu se sami přistihujete, jak se snažíte zuřivě vydedukovat co, kdo, proč...), výborný soundtrack, výborné herecké výkony a hlavně taky dotek pravdy. Tento film přesně ukazuje, jak lze v životě dosáhnout opravdového štěstí(8.4.2011)

 • Ellise
  ****

  Nevím, jak to Sam Mendes dělá, ale dokáže naprosto úžasně depresivně ukázat tvrdou realitu. Shlédnutí jeho filmů se musí dávkovat po troškách, protože je to vždy silný zážitek. Krásné... svým způsobem.(28.10.2011)

 • Lauri
  *****

  Americká krása se mi nesmírně těžko popisuje, nicméně komentář si neodpustím. Neuvěřitelná dokonalost na povrchu, ale jakmile se dostanete dovnitř, uvidíte něco mnohem víc, než jen nůžky ladící s rukavicemi hlavní hrdinky :). Takto se mi jeví Americká krása nejen dějově, ale i technicky. Sam Mendes mě dokázal svým snímkem naprosto pohltit a na pár dní poté pořádně zaměstnat (před pár dny jsem si dala opakované repete a pořád mi tkví v hlavě, že si ho dnes pustím znovu) a na to, že jsem ho už několikrát viděla ve mně pořád nechává neuvěřitelné emoce. Dobrovolně přiznávám, že málokterý snímek mě dokáže tolik emočně rozsekat, že mě dojme už jen to, když okolo poletuje sáček. Ale ona je to opravdu nadpozemská scéna s fantastickou muzikou a právem se řadí mezi mé úplně nejoblíbenější. Ale to není absolutně všechno.. Kevin Spacey se svou filmovou partnerkou Annette Bening (velmi mě mrzí Oscar pro ni) jsou ve svých životních rolí bezchybní. NIcméně právě Kevin mě po celý film odzbrojoval ze všeho nejvíce, ale rozplývat se nad jeho výkonem by bylo zbytečné. Akademie a ostatní uživatelé už to udělali za mě. A nesmím zapomenout na mladší generaci, která snímek krásně doplňovala a disciplinovaného a osudového Chrise Coopera. A dále bych si neodpustila nevyjádřit se k té nadpozemsky sametové hudbě. Newmanův styl je ni jednoduše nejbližší a film krásně doplňuje svými melodiemi. Ano, Americká krása se stala jedním z nejdůležitějších filmů mého života.(5.4.2012)

 • WolfR
  *****

  Kevin Spacey je ve krizi středního věku aneb Americká krása je jeden z mála dokonalých filmů. Filmů, kterým se nedá vytknout naprosto nic, protože jsou výjimečné.Tohle je jeden z nich, 5 hvězd.(24.9.2012)

 • Mrkvič
  *****

  Dráma jak noha. Takhle si představuju relativně nudný film, který si diváka drží svými dialogy, hudbou a zajímavými záběry. Když už se potom stane něco zásadnějšího, je to jak rána z čistého nebe. Kvůli tomu všemu se vždy rád na film znovu a znovu podívám. Hlavní devizou ale nadále zůstává Kevin Spacey a hlavně jeho bezprostřední postava.(26.10.2012)

 • KajusaK
  ****

  Film, který je na můj vkus až přespříliš dlouhý a do 3/4 nemá vůůbec co nabídnout až na trapné představy. Hudba byla to první co mě ve filmu zaujalo. Nebýt toho rozuzlení děje byly by hvězdy 3, dávám 4 slabé za změnu. (Konečně žádný americký happy end). 75% ale film víckrát vidět asi nemusím. Možná to zakončení :)(22.5.2013)

 • TheRoller
  *****

  "Pamätáte si na tie plagáty, ktoré hovoria: 'Dnes je prvý deň zvyšku vášho života?' Nuž, platí to pre každý deň, až na deň, kedy zomriete." Film, ktorý dokonale vystihuje frázu "get a life". Úžasná Newmanova hudba, neprekonateľný výkon Spaceyho právom ocenení Oscarom a finále? Finále spôsobilo, že som zostal prikovaný k sedačke a s neprítomným pohľadom čumiac na titulky som sa nezmohol na nič iné, len dvakrát nasucho preglgnúť tú emocionálnu guču v hrdle. To sa mi stalo len pri veľmi malej hŕstke filmov. Som rád, že odteraz do tejto kategórii patrí aj Americka krása.(8.6.2013)

 • kivetka
  *****

  Kevin Spacey je prostě výbornej. Kdyby tam nebyl on, tak ten film nebude zdaleka tak dobrej. Nejlepší scény- Leštič potrubí :-D, Mrsknutí talířem s chřestem o zeď a podávání jídla okýnkem ve fastfoodu svojí manželce a jejímu milenci :-D(24.6.2014)

 • Klenotka
  *****

  Neumím úplně popsat, proč je tenhle film tak působivý, a skvělý. Sam Mendes dokáže tak nádherně pracovat s filmem a postavami.. Hlavní představitelé jsou bez výjimky skvělí, Kevin Spacey je dokonalost sama a Annette Bening jako "zoufalá manželka", která ani neví, co chce, podává myslím jeden ze svých životních výkonů. Ve své době na mě film udělal obrovský dojem svým koncem, který je dost sladkobolný. Americké kráse nelze vytknout vlastně vůbec nic. Nenapadá mě jediná věc, která by se mi tu nelíbila. A to se mi nestává často.(17.10.2005)

 • Ivush
  *****

  Zajímavý je, že tenhle film ode mě dostal pět hvězdiček až na podruhé.(24.7.2007)

 • LadyDevil
  *****

  Dokonalý film s bravurním Kevinem Spaceym, neobyčejným příběhem, velice pikantními scénami ať už jsou to rozhovory s manželkou ("Podej mi chřest!", "Vítejte u veselého kuřátka), nejšílenější domácí video, proslavená kvítka růží..je to ale taky perfektní ukázka toho, co v sobě skrýváme (homosexualita, panenství)..Taky se mi líbí postava Ricka - na jeho kamerovou nahrávku poletujícího sáčku se jen tak nezapomíná...Americká krása prostě zosobňuje všechno, co mám ve filmech ráda: prvky tragikomedie, ale i dramatu..:-)(6.12.2008)

 • Petr23
  *****

  Krásný film.(21.12.2008)

 • BoXBe
  *****

  Tento film přišel, byl viděn a zvítězil. Soundtrack geniální, Spacey dokonalý a snový snímek je na světě. Zasloužený oskar i popularita napříč generacemi...(5.1.2009)

 • Guzo
  *****

  Takřka obyčejný příběh opravdu ze života natočený velmi neobyčejným způsobem.. Nic k nepochopení, jako to u některých filmů bývá, ale věcí k zamyšlení se tu najde habaděj. Dodatek: Po dalším zkouknutí se mi "krása" líbila ještě mnohem víc, hudba je naprosto dokonale vyvážená a každý ze záběrů má svým způsobem kouzlo.(4.6.2009)

 • DaUr
  *****

  Reálně vyznívající snímek o lehce nereálných lidech... I když, kdo ví? Třeba jsou americké ulice vážně plné loserů, jejich hysterických ženušek, cholerických válečných veteránů (se slabostí pro nacismus) a úchylů s videokamerou ;)(18.8.2010)

 • spygirl
  *****

  American beauty ... look closer. --- 1000000%(6.4.2011)

 • Mr.Cinephile
  *****

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů co kdy vůbec byli natočený. Sice není v mé TOP10, ale určitě by se v ní neztratil. Skutečně skvělý film. Kevin Spacey je nadpozemský tak jako vždy. Myslím že už mi došli slova. Ale stejně je to Krása.(25.8.2011)

 • tomxxx
  *****

  Když už nic jiného, tak mě uhranul pohled a herecký výkon Kevina Spaceyho, který se vykašlal na spořádaný život a užíval si.(25.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace