Americká krása

American Beauty

Americká krása

Drama / Romantický

USA, 1999, 122 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 563)

Oscar 5 : Nejlepší film, Režie, Kamera, Herec HR - Kevin Spacey, Scénář + 3 nominace: Herečka HR - Annette Bening, Střih, Hudba(20.2.2004)

Mendes dokázal nemožné. Spojil viac žánrov dokopy a vyvolal vo mne také pocity, o ktorých som ani nevedel, že ich mám. Aj obyčajné a navonok nudné scény, ako minutové lietanie "sáčku" vo vzduchu, podfarbené nádhernou hudbou vyvolávajú v divákovi zimomriavky. K tomu všetkému dopomáha jak Thomas Newman, tak aj herci. Spacey v životnej úlohe a Anette Bening, ktorá svojím výkonom plnom temperamentu vytvára na divákovej tvári úsmev (http://www.youtube.com/watch?v=SS06JvtlAc8 alebo http://www.youtube.com/watch?v=NRfZQN9cMfo ). Ako bonus krásna kamera. Jednoducho kto nevidel, nevie, čo je filmová a americká krása...(24.4.2009)

Krásný, příjemný a na druhou stranu šokující a svým způsobem morbidní film. Byl to úžasný filmový zážitek. Kevin Spacey se do filmu vžil a skvěle zahrál svou roli. I přes to, že nesnáším Thoru Birch jsem ji pocelou dobu fandila. A konec? Ten byl na filmu snad nejlepší. Šokujicí a nepředvídatelný.(21.6.2009)

Po asi čtvrté projekci přicházím na to, že 3* pro takový film jsou fakt málo a že to nebylo zas tak špatné.(29.8.2009)

Je téměř k neuvěření že "Americká krása" je Mendesův režijní debut, bezchybně odvedená práce, perfektní scénář, skvělá kamera, stříh a hudba a dokonale vybrané obsazení v čele s famózním Kevinem Spaceyem a Annette Bening.(29.10.2009)

Prvotina S. Mendese, kterou asi už nepřekoná. Today is the first day of the rest of our lives. Tohle, že je americký film. Naprosto dokonalé dialogy a postavy. Jejich zkaženost skrývající se za fasádami jejich domků a také naděje na to, že nikdy není pozdě začít se sebou něco dělat. Skvělí hlavní i vedlejší představitelé.(21.5.2010)

Look at me, jerking off in the shower... This will be the high point of my day; it's all downhill from here.(14.12.2010)

Dost těžko to všechno popsat slovy. Jedním slověm nadšení. Americká krása je jeden z těch filmů, které mají prostě všechno. Zajímavý příběh plný zvratů, psychologická hra s divákem (v tom nejlepším slova smyslu - tzn. v průběhu filmu se sami přistihujete, jak se snažíte zuřivě vydedukovat co, kdo, proč...), výborný soundtrack, výborné herecké výkony a hlavně taky dotek pravdy. Tento film přesně ukazuje, jak lze v životě dosáhnout opravdového štěstí(8.4.2011)

Tak tento film mě opravdu rozbrečel. Nejdřív si myslíte, že to bude komedie a to s opravdu dobrými hláškami, ale pak děj obrátí směr a začne se dost dramatizovat. Skvělé herecké výkony filmu nechybí a obdivuhodný Kevin Spacey mi na jeho roli opravdu seděl a ten jeho kukuč jsem si hned zamilovala. Naopak u Meny Suvari, která měla roli opravdu sebevědomé Angely, se mi svírali pěsti skoro celý film. Závěr byl dost smutný, ale opravdu doporučuji ho zhlédnout.(5.6.2011)

Geniální film! Kevin Spacey se vzepřel společenským standardům a to tak, že epicky. Geniální hlášky a dialogy a strhující příběh. Jo a krásní, sympatičtí, pohodoví a skvělí herci a herečky.(24.7.2012)

Kevin Spacey je ve krizi středního věku aneb Americká krása je jeden z mála dokonalých filmů. Filmů, kterým se nedá vytknout naprosto nic, protože jsou výjimečné.Tohle je jeden z nich, 5 hvězd.(24.9.2012)

Dráma jak noha. Takhle si představuju relativně nudný film, který si diváka drží svými dialogy, hudbou a zajímavými záběry. Když už se potom stane něco zásadnějšího, je to jak rána z čistého nebe. Kvůli tomu všemu se vždy rád na film znovu a znovu podívám. Hlavní devizou ale nadále zůstává Kevin Spacey a hlavně jeho bezprostřední postava.(26.10.2012)

Na mě trochu moc drsný a surově podaný, jinak prvotřídní film. Čtyři a půl hvězdy.(28.3.2013)

Kvalitna drama, ktoru som videl kedysi v 1999 -om, ale stale rad si ju pozriem zas a znova. Vyborni su hlavne Kevin Spacey a Bening. 93 %(7.5.2013)

"Pamätáte si na tie plagáty, ktoré hovoria: 'Dnes je prvý deň zvyšku vášho života?' Nuž, platí to pre každý deň, až na deň, kedy zomriete." Film, ktorý dokonale vystihuje frázu "get a life". Úžasná Newmanova hudba, neprekonateľný výkon Spaceyho právom ocenení Oscarom a finále? Finále spôsobilo, že som zostal prikovaný k sedačke a s neprítomným pohľadom čumiac na titulky som sa nezmohol na nič iné, len dvakrát nasucho preglgnúť tú emocionálnu guču v hrdle. To sa mi stalo len pri veľmi malej hŕstke filmov. Som rád, že odteraz do tejto kategórii patrí aj Americka krása.(8.6.2013)

Kevin Spacey je prostě výbornej. Kdyby tam nebyl on, tak ten film nebude zdaleka tak dobrej. Nejlepší scény- Leštič potrubí :-D, Mrsknutí talířem s chřestem o zeď a podávání jídla okýnkem ve fastfoodu svojí manželce a jejímu milenci :-D(24.6.2014)

Není nic horšího než být obyčejný. Krása má mnoho podob, tento snímek vám poodkryje kousek z ní.(8.5.2017)

Tak tohle je film s velkým F. Přináší zajímavý pohled na svět, na všednost dní a odumřelé manželství, které zažívají miliony lidí a na trochu netradiční řešení se z této otupělosti dostat. Od začátku jsem ten film hltal a na to, že je to drama se neskutečně i nasmál. Pokud mají filmy přinášet silné emoce, tak tady se to povedlo na 100%. Životní role Kevina Spaceyho...(9.7.2006)

Zajímavý je, že tenhle film ode mě dostal pět hvězdiček až na podruhé.(24.7.2007)

Krásný film.(21.12.2008)

Tento film přišel, byl viděn a zvítězil. Soundtrack geniální, Spacey dokonalý a snový snímek je na světě. Zasloužený oskar i popularita napříč generacemi...(5.1.2009)