Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek). Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář Krása (Pavel Liška). Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. Film vznikl podle stejnojmenné knihy Evžena Bočka. (Falcon)

vopajslikova

Knihu jsem načetla, takže nemůžu srovnávat. Jednoduchý děj s místy vtipnými situacemi. Dobré trio Balzerová-Pechlát-Liška, obdivuhodná je paní Procházková. Yvona Stolařová působí přirozeně a sympaticky. Krásná kamera. Zimní atmosféra spolu se zámeckými exteriéry i interiéry a krásnými lipicány působí romanticky. ()

JerryPilsen

Pár dobrých fórů nezachrání unylý děj s rádoby vtipnými ale veskrze nesmyslnými scénkami.Děj je prošpikován nelogičnostmi(například není poznat kdo mluví anglicky nebo kdo vlastně platí ty zaměstnance atd.) ()

EBBE

Knihu jsme poslouchal načtenou a bavila mne, na film jsme byl tedy zvědav. Plně splnil očekávání, koukat a nic neřešit. Lehce uplyne, dramatické momenty (stejně jako v knize) tak nějak přejdou. Může se to zdát tendenční, nehledal bych v tom hloubku. ()

janececek

Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, ale nakonec přihazuji ještě jednu navíc. S knižní předlohou nelze srovnávat, chyběla spousta důležitých detailů a scén, což ale bylo evidentní ještě před projekcí, a proto k hodnocení hodlám přistupovat nestranně. Příběh je sice vyprávěný poněkud nezajímavě, ale výběr herců se vydařil na jedničku a milá atmosféra zimního období působila moc příjemně. Kamera precizní, záběry byly nádherné, to samé kostýmy. Myslím, že jako vánoční film bude v budoucnu na televizních obrazovkách fungovat dobře. Příjemná záležitost pro celou rodinu. 65% ()

bonsetti

Trochu naivní, občas škobrtá scénář, občas herci přehrávají. Ale jinak to je příjemná komedie na letní večer. Neurazí, nerozčílí. ()

JuiceOrange odpad!

Tolik hloupých nelogičností jsem už dlouho (a to ani v českém filmu) neviděl... a celkově mě ten film odpuzoval, po 15 minutách jsem to nevydržel a vypnul. ()

Mytago

Knihy jsem zatím nečet, nicméně bych rád. Film mě vcelku pobavil, i když je sem tam trochu...jakoby laciný - ale chápu, že se jedná o zkrácení děje do filmové podoby.. Jako odpočinková záležitost vcelku fajn, některé hlášky pobaví. Okolí Lemberku znám vcelku dobře, takže i prostředí hrálo svou roli. ()

Hidoshito

Uff, na to jít do kina, tak celý další den tluču hlavou o zeď, jak jsem mohl za něco tak blbého vyhodit peníze. Vtip veškerý žádný, reálnost nulová a příběh slabý. Herecké obsazení se snaží, ale se špatně napsanými postavami těžko něco zmůžou. ()

Xakor20

Knihu jsem sice nečetl, ale jestli je trhák, tak film jím rozhodně nebude. Dvě hodiny úmorné nudy. Plné nevtipných vtipů. Bez špetky zábavy. Nebýt Čermáka, ani bych to nedokoukal. Jedna hvězda za tu větev s nácky a Nárožného:) ()

PetrJJ

Jedná se o odlehčující komedii. S ohledem k žánru jsem byl po shlédnutí spokojen. A to jak s dějem, tak s hereckým obsazením. ()

AnkaF

Je svého druhu zvláštním uměním vytvořit ze skvělé knižní předlohy za pomocí výborných herců a exkluzivních lokací sterilní, nudnou a předvídatelně kýčovitou podívanou, jak se to povedlo v případě Poslední aristokratky režiséru a scénáristovi Jiřímu Vejdělkovi. To, že by film mohl být aspoň způlky zábavný jako Bočkova série jsem samozřejmě nečekala. Avšak v trilogii, kterou jsem četla, je tolik vtipných momentů, romantiky, příjemné atmosféry, svérázných postav, situačního humoru a přesně odkoukaných postřehů z atraktivního prostředí, že v nějaký otisk knižný předlohy šlo doufat. Film je velké zklamání, které zvětšuje i zoufalá hudba. Autor hudební složky promine, ale pokud to není středoškolák na brigádě, není pro něj omluvy, podobně jako pro režiséra. Taková škoda! Jedna hvězdička z nostalgie ke knižní předloze ()

Leonnor

Ja se na film tak tesila, ze jsem k nemu nakoupila dobre jidlo a piti. Hlavne at se nepridusim smichy, ze? Nebezpeci uspesne odvraceno. Vilhelmova podle knizni predlohy afektovana byt mela, ale proc je zbytek postav, to nevim. Zato ted vim, jak se da hudbou zprznit film. Pridalo mu to na demenci tak 20 bodu. Kamera, kulisy, vsechno technciky skvele, nevim, kde se stala chyba. Ja byt Bocek, tak brecim. ()

horskejvlk

Vše zde bylo dobře napsáno. Wilhelmova...prosím nemáme neokoukané a daleko typově vhodnější herečky? Čermáka jsem si pro změnu, kdy hraje jen drsné policisty nebo kriminálníky, užil. Snad to měli svěřit reziséru Troškovi, nebo Strachovi, ti se na tyhle kýče hodí nejlépe. ()

Krtisko

Zajímavý námět, výborní herci, krásné prostředí. Zavzpomínal jsem na 90´ léta a postkomunistické chování mnohých zaměstnanců ve státním sektoru, které ztvárnili Martin Pechlát a Pavel Liška (a které je dodnes patrné na některých úřadech). Jejich sebejistota v nevyhoditelnosti byla hmatatelná. Eliška Balzerová byla jako vždy úžasná, Zdeněk Piškula ukázal, že umí nejen hrát, ale i jezdit na koni. Vojtěch Kotek byl uvolněný, přesvědčivý, sebejistý. Vlastně ani v tuto chvíli nevím, zda byl kladnou či zápornou rolí. Působil až lehce úlisně, prostě dokonale zahraný právník. Táňa Puhoufová ukázala, že není malých rolí, což ostatně potvrdili i Petr Nárožný, Dana Syslová a Zdeňka Procházková. Dvojice Hynek Čermák a Tatiana Dyková vytvořili věrohodnou manželskou dvojici a komediálně zastřešili herecké výkony celého týmu. Novou tváří pro mě byla Yvona Stolařová, jejíž výkon hodnotím vysoko. Ve své roli byla naprosto přirozená a věřím, že pro ni byla dobrým odrazovým můstkem do slibné kariéry. Zasmál jsem se, pobavil jsem se, nechyběl ani happy end. Na film se určitě zase rád podívám. ()

TATANKA20

I když mě chvilku trvalo, přijít tomu na chuť, docela mě to pobavilo. Nepopírám ale, že jsem od toho čekal trochu víc. Reklama v médiích, rozhovory, vše mě k tomu lákalo.... ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu