Profík

Věřím, že Nolan natočil přesně to, co chtěl. Ale mě to značně minulo. Měl jsem podobný pocit jako u Tenké červené linie a to je škoda, protože od Nolana bych čekal, že dostanu víc a připadá mi, že v jeho filmografii je to docela vyčnívající kus a pro mě ne úplně vhodně. Ale jak jsem napsal, holt to tak chtěl. 60%. ()

frajerson

Dunkirk je po viacerých čisto efektných filmoch dôkazom, že Nolan je majster svojho remesla. Skoro bez dialógov rozprávané obrazy, silno vizuálne a neuveriteľná atmosféra, ako by bol človek na mieste. Všetku snahu korunuje zvuk, monotónne sa opakujúci a potvrdzujúci naliehavosť predikamentu. Plus Tom Hardy. Film s Tomom Hardym nie je zlý. ()

legenda2

Hlavní hrdinovia, toť chlapci ako z rozprávky. Vždy oholení, umytí, v čistom oblečení, s nagelovanými a učesanými vlasmi. Keď sa nechtiac vykúpu v mori v uniforme, stačí na usušenie uterák - žiadne zapareniny. Zdá sa mi, že sa z týchto filmov vytráca akákoľvek autentickosť a režisérsky um. Tento film nemá s realitou pri Dunkerku nič spoločné. ()

burg

Celou dobu během náletů i během vyskakování z potápějících se lodí jsem si připadal pořád jako v pračce zapnuté na ždímání. Definuje tenhle pocit pětihvězdičkovej film? ()

Camfour

Tak dva roky za náma a kdo si na ten film vzpomene? NIKDO! Žádné předefinování žánru ani přepisování učebnic se nekoná. Dovolím si tvrdit, že se zde ukazuje čistokrevný Nolan stejně, jako třeba Tarantino v Osmi hrozných. Mě to úpně minulo. Nebyl jsem schopen zahledět se do filmu a ztratit se v něm. Hrozná nuda, kdy nemám ani komu fandit. ()

Dobry_clovek

Nekolikrat jsem se behem sledovani pristihnul, ze myslim na neco jineho, jak jsem se nudil. A v kombinaci s otravnou ambientni “ hudbou “ o jednom tonu, jsem se opravdu tesil na konec a ticho. Vojaci z Dunkerku si poctu urcite zaslouzi, jen to mel natocit nekdo jiny. Na valecnem filmu, u ktereho v klidu usnete, je totiz neco spatne. ()

GesikCZ

Nečekaný hit léta 2017 mě vůbec neoslovil. Film, který ničím neohromí. Z řemeslného hlediska naprostá dokonalost, ale zcela bez emocí, působící pouze jako dokument bez nějakého děje. Jasně, hlavní zápletka je jasná, ale kromě té snímek vlastně nic dalšího nenabízí a působí strašně prázdně. ()

Aguirre

Miestami unavne, opakujuce sa, miestami silne momenty. Ista davka melodramatickosti. V kazdom pripade skvela kamera. Vyhrady mam k strihu. Ak to bol umysel, cudne, ak nemumyselne, tak potom dost nepodarkov pocas filmu. ()

Drslw

Je len málo filmov, ktoré ma dokážu odradiť. Alebo vyhnať z kina. A trúfam si povedať, že sa v Druhej svetovej vyznám. A v bitkách. A obzvlášť v bitkách Druhej svetovej. A celkom som sa tešil. Ale po 4 minútach 32 sekundách (vrátane titulkov), naplnených WTF-palmface scénami, som to vypol. Nič tam nedávalo zmysel. (ako príklad - ak narvete stovky tisíc vojakov na pár kilometrov štvorcových, nemáte tam NIKDE prázdne priestory s tichými brancami, ktorí ani nevedia, kde sú, kam patria, a len kradnú ohorky z prázdnych domov a ešte dumajú o filozofii) Ja viem - nestačí to na to, aby som to hodnotil. Ale stačí mi to bohato na to, aby som si bol istý, že si to už nikdy nepustím. A že to má 80%? Čomu by som sa čudoval? Dnes sa už nedá čudovať ničomu. ()

lahvi

Nevim, tady jdu proti davu. Nesnižuju tu událost, hodnotim film. 106 minut sledovat, jak se naloďuji vojáci do lodí.. Málo. ()

Horn

Z mého hlediska naprosto nepříčetný střih - pokud to byl nějaký umělecký záměr, tak jsem ho nepochopil a myslím si, že filmu velmi ublížil. Vojáci na pláži či lodě na moři ve velmi komorním množství - pro zobrazení masovosti celé evakuace si to trochu toho digitálu zasloužilo. Postavy takové nijaké. Podruhé už se určitě nepodívám. ()

Ludva

[2019-11-19] * Parádně napínavé od začátku až do konce, i díky hudbě (nebo spíše zvukům?). Film se odehrává ve vícero časových rovinách, což ale není nijak využito (spíše to ruší), děj klidně mohl být lineární. Škoda také několika nejasností, které si člověk musí najít nebo domyslet (např. proč nestříleli po německých letadlech z kanónů, kde se na začátku vzala hrstka bezprizorních vojáků, proč je na pláži nikam nepřipojili a nijak si jich nevšímali, atd.). ()

cageyy

Líbí se mi víc časových linií i to, jak jsou vzájemně propojené. Nicméně je pravda, že je konci jsem už trochu ztrácela 🤷‍♀️😁 Hudba od Hanse Zimmera opět excelentní, úplně vtáhne do děje, jak už tu někdo psal, připoutá do sedačky a pohltí 👍 Neměla jsem problém se do situace vžít a cítit to zoufalství vojáků a bytostnou touhu vrátit se domů. A ta zima a vlhko dýchala z každé scény...brrr. Tohle téma mi je blízké, takže přiznávam, že nejsem objektivní 😊 ()

Guadeloupe

Dve hodiny nudy a hluku. Uznávam technickú dokonalosť snímku, žiaľ, v závere to nestačí. Osud postáv ma nechal chladnou až do konca, napätie je zväčša vytvárané iba veľmi iritujúcim soundtrackom, ktorý ma párkrát prinútil sa od filmu vzdialiť. A napokon som aj tak o nič neprišla. Záver s dôstojníkom na móle je doslova absurdný, a ako jediný mi vyčaril na tvári úsmev. Veľká škoda peňazí. ()

RamiellDeAnn

Z mojho pohladu stači zobrať telefon, namieriť foťak niekam do rohu izby a čumeť na displej 2 a pol hodiny a tváriť sa pri tom smutne a hrozne uvedomele aky to vojnovy epos vidim utierajuc si slzičku hrozneho smutku. Pome sa hrat na vojnu a uvedomelo spominat pohladom na nudne; prazdne hovadiny. ()

McGuffin

Dunkerk, Dunkirk tvůrce scénáře a režie Christophera Nolana je druhosvětovoválečný hraný dokument, film o ohrožení. Hlavním úkolem všech postav je odsunout co největší počet britských vojáků z válečné fronty na francouzském pobřeží (přes moře) do anglického týlu s co nejmenšími ztrátami, ale i s co nejmenším nasazením obranné techniky. S transportem armádě a vojákům ve filmu - tak jako ve skutečnosti - pomohou civilisté, obranu ze vzduchu jistí pár britských stíhačů. Pro scénář to asi byla až příliš jednoduchá úloha, použil se tedy trik na čtyřech jen pár set metrů od sebe vzdálených místech paralelně probíhajících dějů (pláž, vojenské lodě, civilní lodě, letadla), které se v pro scénář i diváka klíčový okamžik spojí. Kulisou těchto čtyř mikropříběhů je celý gigantický a díky pomoci civilistů zdařilý odsun několika set tisíc poražených a zoufalých britských vojáků domů. Takže úkol - tehdy vojenský a teď scénáristický - byl splněn. Takže tak. https://www.macguffin.cz ()

quiz

Molo...zepředu, zezadu, ze strany, ze shora - řady vojáků...zepředu, zezadu, ze strany, ze shora - letadla...zepředu, zezadu, ze strany, ze shora - do toho všeho chaoticky plující bárky sem a tam bez jakéhokoli účelu (smyslu) a vlastenecké výkřiky. Tu a tam rádoby umělecké záběry kamery, které ovšem tento prázdný a diletantsky zmatený blábol nemůžou zachránit, takže jenom vycpávky, vycpávky, vycpávky, aby to jako vypadalo. Naprosto protivný film. ()

Trucker odpad!

Nudná chaotická hovadina plná patetických krávovin a scén, u kterých si člověk říká "Co je to za blbost?!". ()

StarFsh

Nie. Toto pre mňa rozhodne nie je na plný počet. Je to iba druhý Nolanov film, ktorý hodnotím nižšie, než na plný počet. Dôvodom je nekonzistentná rozsekanosť medzi osudmi rôznych aktérov, ktorá nevedie k žiadnemu zmysluplnému vyvrcholeniu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky