Jaký je život rozvedených mužů, oddělených naštvanou exmanželkou od stolu, lože a účtu? Jak zapůsobí rozvod na jejich morálku a sebevědomí? Hlavní hrdina Rudolf (Marek Vašut), noblesní šarmantní světák, je po rozvodu způsobeném nerozvážnou milostnou avantýrou nucen přestěhovat se z přepychu velkoměsta do venkovského hotelu, který vlastní se svým prostopášným bratrem Arnoštem (Miroslav Etzler). Rozladěn nastalou situací zmítá se Rudolf mezi odhodláním usadit se v klidném monogamním vztahu, a svody, jež mu denně servíruje notorický flamendr a sukničkář Arnošt. A jako by za trest nestačila kocovina, musejí se pánové vypořádat i s protivnou a všeho schopnou majitelkou sousedního hotelu (Jitka Čvančarová), které tak nějak omylem vyhlásili válku. Díky vytrvalému výchovnému působení hotelové recepční Nikoly (Berenika Kohoutová) se Rudolf ovšem přece jen pokusí navázat monogamní vztah, z něhož se ke všeobecnému překvapení vyvine vážná známost. Svět je ale malý a lež má krátké nohy. Obzvláště když role „deux ex machina" připadne Rudolfově exmanželce Marii (Vanda Hybnerová). Stranou dění ovšem nezůstane ani Rudolfův a Mariin podivínský syn Bohdan (Vincent Navrátil), který svým rodičům nedaruje vůbec nic. (Bohemia MP)

Tominni odpad!

Tady se nepovedlo vlastně skoro nic. Nejlépe se mi po zhlédnutí vybavila bakalářská povídka natažená do 95 minut kvůli product placement, u kterého jsem vzpomínal, kdy naposledy ho bylo tak moc a tak moc nepřirozeně, ale na žádný jiný film jsem si nevzpomněl. Tohle byla síla. ()

ostravak30

Ach jo, přehlídka českých filmů pokračuje. Jedna katastrofa stíhá druhou. Už předchozí dva romány - Román pro ženy a Román pro muže, nebyly z nejlepších, ale tohle je opět propadák. Osobně by mě zajímalo kolik, a zda vůbec, film vydělal. Nejenže se jedná o velmi chabou komedii, ale navíc ještě s příšernou zápletkou ve stylu československých komedií let třicátých nebo francouzských let šedesátých. Zvláště v době sociálních sítí a rozsáhlé komunity na internetu pak zápletka působí snad ještě trapněji. A jdeme dál. Aby se Marek Vašut dostal z rozvodu, za který si mimochodem mohl sám svou nevěrou - což je ve filmu prezentováno jako nešťastný úlet, chlastá a...světe div se, opět balí ženské nejlépe tak o dvacet či třicet let mladší. A chlapi si musí dodat kuráž, takže ožralí vylezou na střechu, aby hodili petardy do komína. Jak dospělé. Ovšem ono to mělo být u padesátiletých mužů asi humorné. Jenže Miro Etzler nahoře zjistí, že dům nemá komín. Vrchol trapnosti, po kterém se už naštěstí žádná horší nedostaví. Abych film jen nehanil, tak jak hudba, tak herecké výkony jsou velmi dobré. Poslední otázkou tak zůstává, pro koho je film vlastně určen. Ano, pro pokročilé. Ale pokročilé koho? Nebo v čem? Film je totiž plný šovinismu. Takže možná pro pokročilé padesátníky, které chytla druhá míza a tudíž vymýšlejí pubertální vtipy pod zástěrkou denní opilosti s vyhlídkou na nový život. Ovšem až poté, co obšťastní dvě dvacítky. Nebo pro nevěrníky? Či snad pro ženy, které jsou podváděny? Pomsta je totiž sladká ovšem jen když jste televizní reportérkou. Těžko říct. Nejspíš to neví ani sami filmaři. Takže mě v té souvislosti napadá ještě jedna otázka. Proč kur*a film vlastně vznikl? Vždyť to není ani kvalitní návod pro jakoukoli neretardovanou část skupiny ani dobrá komedie... ()

subic

No když odhlédnu od toho vykradeného tématu, přehrávajícího Vašuta, rádoby vtipného obtloustlého Etzlera a čím dál větší Čvančarové, tak se na to vlastně dalo normálně koukat. Kdyby se na to nalepilo víc balastu, tak z toho měli rovnou radši udělat další blátivý televizní seriál. Sponzorem byl Bandi, Hyundai a Alza. 4/10 ()

AgnesDee odpad!

Tento kinematografický skvost jsme shlédli v autobusu, na cestě domů z dovolené, po několikahodinovém výletě a těšící se domů. Ovšem ani fyzické vyčerpání nezabránilo tomu, abych si myslela, že tento film byla jedna z nejhorších věcí, jaké jsem mohla spatřit. A to jsem ani nevěděla, že to existuje. Marek Vašut v jednom rozhovoru řekl, že je řemeslník, že je mu jedno, co natáčí, hlavně že mu to přinese peníze. A má pravdu. Vždyť je to jen práce a to nejjednodušší, co může divák opovrhující těmito "skvosty" udělat, je se na to prostě nepodívat. To ale neznamená, že to nemůžu zkritizovat. Děj je tak kurevsky předvídatelný a hloupě strukturovaný, že i Román pro ženy je lepším filmem. Tak špatně natočený a podprůměrně zahraný český film jsem dlouho neviděla. A to jich máme na kontě hodně. ()

ZHODNOTITEL odpad!

Nepřestává mě překvapovat, že i neúspěšní autoři mají prostor pro výrobu dalšího filmu, jako nic. Po Seznamce Zity Marinovové bych očekával nějakou producentskou obezřetnost. Bohužel s takovými filmy česká kinematografie určitě nevykvete. Zvlášť, když se takový film naservíruje lidem v kinech. ()

Pecan206

Od filmu s takovým hereckým obsazením bych opravdu očekával více, ale to asi všichni o čem svědčí i celkové hodnocení. Škoda no. Vydržet se to však dalo a za mě si to 40% zaslouží ()

martins

Proti třeba Ulici ještě super film, Marek i Etzler opět nezklamali bohužel slabé je ženské osazení v čele s vypasenou Čvančarovou, tragickou Decastelo nebo tupou Myslivcovou, snad jen ta Vanda a Kohoutová trochu vybočují.. scénář slabý, ale jsou tam i slušné záblesky humoru. ()

sorrow

Ano, je to komedie, ale i tak by snad vše mělo dávat trochu smysl. Vašut je rozveden a po zásluze oškubán Hybnerovou jako slepice. Jeho Ex ho oškube o dům, auto, vyluxuje účet. Chceš snad ze mě udělat bezdomovce, rozčiluje se Vašut do telefonu. Následně odjede za bráchou do hotelu na horách a začíná si žít jako nějaký rentiér, žádná práce, jen lyžování, balení mladých holek, sex a chlast. Pokud vlastní hotel na horách, ten manželku při rozvodu jako nezajímal a milostivě mu ho nechala? No tak to dopadl Rudolf velice dobře při tom rozvodu a nemá proč si stěžovat. Celý hotelový personál tvoří asi jen věčně ožralí a nic nedělající bráchové Vašut s Etzlerem a recepční Kohoutová, která je v práci asi pořád a dělá recepční, kuchařku, pokojskou 24 hodin denně, k tomu se stará o dceru, a ještě stíhá vozit zaměstnavatele po bordelech. Product placement strašný, občas na diváka vykoukne zelený ufon, pochválí se Bandi, sušenky Manner na stole. Evička Decastelo už asi přijímá nabídky na role jen s podmínkou, že se do některých záběrů natlačí i její dětičky, je potřeba jim umést cestičku do showbusinessu, no nejsou to jediné protekční dětičky v tomto filmu. Vrcholem je však zápletka, která je dopředu divákovi jasná. Náhoda, že si Vašut nabalí na anonymní seznamce zrovna majitelku sousedního penzionu, kterou s bráchou nesnáší, ačkoli ji záhadně nikdy nepotkal, neviděl a pak spolu randí a nikdy na to nepřijdou (nebaví se o své práci, neukáže Vašut fotku svému bráchovi, vídají se jen na jiných místech atp.) je až neuvěřitelná. Navíc reportáž natočí zrovna Vašutova Ex, která ho oškubala při rozvodu a zrovna pracuje v televizi. Celý ten film je jedna velká náhoda a blbost. ()

blondboss

Je definitívne potvrdené, že Marek Vašut vedel o tom, že príde pandémia a že v oblasti kultúry na dlhšie obdobie nebude kam pichnúť, ako sa hovorí. Inak si neviem vysvetliť to, že súhlasil s účinkovaním v prvej kravine, ktorú mu ponúkli. Robiť si zásoby je síce rozumné, ale treba brať ohľad aj na ľudskú dôstojnosť a týmto filmom o ňu tak trošku prišiel. Na odpad to určite nie je, ale zároveň je to tak slabá komédia aj v rámci žánru, že je ozaj zbytočný akýkoľvek zmysluplnejší a detailnejší komentár. Skôr sa potvrdilo, že česká komédia je v ťažkom kŕči. 35 % ()

Alden_Larson

Oproti předchozím dvěma románům to je výrazné zhoršení. Asi bych ale neměl tyto filmy porovnávat, kromě titulu a žánru spolu totiž nemají nic společného. Přijde mi, že si paní režisérka jen chtěla přivydělat na popularitě předchozích románů (soudě podle toho, kolika jinými názvy si tento film prošel). Bohužel už si přitom nevzpomněla, že k tomu by taky její film musel být nečím výrazný a to Román pro pokročilé rozhodně není. Zápletka je nudná a často nesmyslná, posatvy nejsou zajímavé a prezentace taky není ničím zajímavá. Herecké výkony jsou slabé, tomu bych  e ale asi neměl divit, film má otřesné dialogy a ty by kloudně zahrát nedokázal snad nikdo. Nejvíc mi ale vadí ta spousta product placementu. Kdybych z filmu vystřihnul všechny scény, ve kterých se objeví reklama na kdejaký produkt, tak bych ho zkrátil nejméně o třetinu. Jediný kompliment, který tomuto filmu můžu dát, je, že je trochu lepší než Seznamka - předchozí výtvor paní Marinovové, jinak zde téměř žádná pozitiva nejsou. 3/10 ()

makuk1 odpad!

Dno české kinamtografie se podařilo prorazit. Je neuvěřitelné, že když už je to sr***cka tak, že se producent distributor nestydí parazitovat na názvu filmu Román pro ženy. Který je po všech stránkách ale úplně jinde scénářem, režii vším. Tohle mi přijde jako opravdu přes čáru. Stejně jako kdyby někdo poslal do kina Čtyřlístek a pojmenoval ho Já, padouch 6. Tohle dělají akorát Větnamci v tržnici. V životě by mě nenapadlo, že se to stane u filmu. Kdyby to aspoň dosahovala té kvality OK, jinej režisér, scénář není od Viewegha ale napsal to někdo jiný, tak to překousnu. Ale tohle je podvod normálně podvod, vždyť ani ty herci nehrají! Zvuk je jak ze záchodové mísy , střih stylem tak ty záběry dáme za sebe ať to má aspoň 90 min bez titulků. ()

rigby odpad!

Po vcelku dobrém Románu pro ženy a nepovedeném Románu pro muže přichází vrchol trilogie. A naprostý průšvih. Film je jen vývarem Románu pro ženy, a to ještě asi po stonásobném převaření. Škoda peněz, škoda času. ()

montelie

Tak to pardon. Ano byla to naprostá kokotina, o tom není sporu. Na druhou stranu, byl tam, sice prostinký, příběh, který měl hlavu i patu. Dialogy příliš nešustily papírem, herecké výkony, až na výjimky, nadmíru neurážely. Je spousta horších českých filmů, které jsou v modrých, neřkuli červených číslech. Být to vtipnější, kdybych se aspoň jednou zasmál, šel bych na tři, čtyři. ()

fafejt001

Zitě M. se tohle opět vůůůbec nepovedlo .Seznamka byla sice slabá ,ale tohle mi nepřišlo vůbec vtipné . Snad jen to , jak točily ty dva ,,štáby " , ony příspěvky do vysílání , tedy jak se osočovali obě skoro hlavní postavy navzájem . A jak chtěl Etzler vymést Blaženě komín , s jakým nadšením to řekl . Jinak to byla fakticky bííííída . Jinak Myslivcová trapas , Š. Decastelo rovněž . A HOLKY U TYČE - VÝBORNÁ CHOREOGRAFIE . TVL. Další trapas . Tož asi tak . ()

Horác

To je už několikátý případ, kdy kroutím hlavou nad tím, co u nás jde do kino distribuce. Jako nějaká televizní jednohubka by to pro mě bylo přijatelné, nijak by mě to neuráželo.. Ale jak jsem koukal, do kina na to těch 160+ tisíc lidí přišlo, tudíž se už možná kují plány na Nějaký další Román. ()