Cooller

dobré, dlouho jsem přemýšlel jaké by to bylo hrát filmovou hru nicméně tady je děj poměrně linearni a počítá se s tím že si zvolime napodruhé jinou možnost, zkoušel sem to jinak ale nejde to, prostě se to zresetuje... tudíž jde spiš o to udržet nás se na to koukat, což určitě není špatná metoda rozhodně lepší než Gibsonova hebrejština a děj je jako klasický díl stejnojmeného serialu takže ve výsledku je to dobré. Uvítal bych více takových interaktivnich filmu ale nějake kde skutečně bude možnost ovlinění děje ()

fallanga

Zajímavý film, který prozkoumává paralelní vesmíry, psychické poruchy a svobodu volby. To poslední je prozkoumáváno i skrze největší sílu a zároveň největší slabinu tohoto projektu, a to je jeho interaktivita. Přestože se nejedná o něco revolučního, tak Black Mirror se skrze neustálé boření čtvrtých stěn snaží pomocí interaktivního filmu zpochybnit sanitu a svobodnou vůli diváka. Což by se i povedlo, nebýt toho, že po chvilce se člověk začne ztrácet v dějových linkách, všechno se začne zamotávat do sebe, a přestože výsledný efekt zmatenosti byl určitě cílem filmu, tak to razantně poškozuje jeho kvalitu, jelikož tady není jasný konec, ani jasný příběh, jedná se vlastně o jednotlivé kapitoly slepené dohromady v náhodném pořadí. Za přesah dávám ty 2 hvězdy, ale jako film to prostě nefunguje, nedostavuje se zde ten Nolanovský účinek matoucího, ale funkčního děje. Dostavuje se zde efekt matoucího a nefunkčního děje, který se snaží akorát trošku jinak vyjádřit to co vyjádřil Matrix před dvaceti lety, či Platón před dvěma tisíci. ()

Hatred

Zajímavý experiment, ale zklamalo mě, že nevolit nebyla volba, tady jsem čekal od BM ještě o trochu větší krok mimo box. ()

jayman

Toto je za hranicou kinematografie, takže si nemyslím, že je korektné hodnotiť to na filmovom portáli. Každopádne, keďže mám tú možnosť (wink-wink), tak plná pálka. Stojíme v úsvite doby metafikcie. ()

Kortexo

Film postavený na posedlosti určitým umělcem, knihou, obrazem a přidání dominového efektu, už tady byl a v lepším provedení.Nic jiného než protažení jedné z epizod seriálů na film. ()

LdaVinci

Co jsem to právě viděl? Rozhodně pochopím, že se toto nebude líbit všem.. toto fakt není film pro každého. Měl jsem fakt co dělat, abych tento film vůbec pobíral.. u Black Mirror se vždycky musím zamyslet, ale tady upřímně stejně přesně nevím, co si mám myslet. Každopádně za mě supr film, hodně zajímavej nápad. ()

IZFNP

Netflix si týmto interaktívnym snímkom opäť pripisuje isté prvenstvo a hýbe vodami televízneho umenia. Nejde o dokonalý počin, hlavne gradácia a tempo viaznu, ale v závere, keď snímok vyložil všetky karty na stôl, som ostala bez slov. Neviem, na koľko sa od seba jednotlivé divácke zážitky môžu líšiť, ja sama som najskôr zažila koniec s mrazivou pointov a až potom sa dostala k záveru vo vlaku. Pusa mi spadla a po tele mi prebehli zimomriavky - výborne vymyslené a vypointované. Black Mirror potvrdzuje formu. ()

Domislava95

Souhlasím s Batičem, Bandersnatch má vlastně dost obyčejnej příběh a jediné, co ho dělá unikátním je to, že je díl interaktivní a postava si ve výsledku uvědomuje, že ji někdo ovládá. Dost mě to ale bavilo a abych byla upřímná, strávila jsem u dílu čtyři hodiny, protože jsem jednoduše chtěla prozkoumat ty nejrůznější možnosti a i tak vím, že jsem neprozkoumala všechny. Poslední, co bych k tomu dodala je můj nejoblíbenější komentář z twitteru: "Stefan said that his game is an illusion of a free will, so Black Mirror is doing the same to us. We are under the illusion that we get to choose Stefan's multiple fates but in reality, Black Mirror is making us redecide the right choice so we are actually being controlled too." ()

O.D.

Zajímavý nápad, u kterého asi nemá cenu koukat na neinteraktivní, rozuměj staženou verzi, ve které nelze rozhodovat. Bez rozhodování to skoro nedává smysl. Ale i tak, Od Black Mirror čekám prostě víc, někdo kdo v životě hrál nějaké interaktivních hry, si z toho na zadek nesedne. Pozitivum tohoto vánočního dílu je hlavně to, že ho bude následovat celá nová série, na kterou se jako obvykle moc těším. Ve vánočních dílech tak zůstáva jasnou jedničkou White Christmas z roku 2014. ()

Adrii

Dívat se pouze na Netflixu, jedna se o interaktivni film.. a jestli Netflix nemate a film si stejne stahnete, budiz Vam je dalsich 90 minut utrpeni... Dobre Vam tak.. po druhe uz nestojim ani o interaktivni verzi, protoze film je mistama docela nudny.. ()

koza3

Originální, tedy pokud neznáte gamebooky nebo nehrajete hry posledních let, kdy máte možnost 16 konců (třeba takový Witcher). Moje žena zase zavzpomínala na starý dobrý videostop, takže ve finále je to vlastně "ohraná písnička" :D Příběh byl dobrý, ale ve všech těch volbách (a hlavně slepých uličkách, které vás nutí se vrátit o krok či dva zpět) se to trošku zašmodrchá a ten finální woow efekt se tak vytrácí. Raději bych byl, kdyby udrželi jeden stěžejní bod, jednu linku hlavního příběhu a divák se spíše rozhodne kudy se k ní dostane. Ve finále tedy lehký nadprůměr, ale závěrečný easter egg v podobě zakomponování volby Netflix měla grády :-) ()

Mamutol

Viděl jsem to jako film vcelku, takže jsem nemohl rozhodovat o tom, co se bude dál dít. Stejně by mi to ale nebavilo, kdybych tu možnost měl, protože zkoušet vybírat rozhodnutí a malovat si do sešitu pavouka, co už jsem viděl a co ještě ne, by mě po několika hodinách docela přestalo bavit a to z důvodu neschopných a vcelku nudných hereckých výkonů. Několik scének bylo ovšem zajímavých, takže tři hvězdičky. ()

madam.art

Bandersnatch nepřebije některé famózní díly z následující řady seriálu (např. Nepřítel státu). Vynikající herec, komplikované vrstvy, ale stejně - chybí tomu fluidum, kvůli kterému ani jednou nekouknu na mobil a jen s otevřenou pusou koukám. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál