sweeta666

Ale jo, nakonec dávám čtyři hvězdy. Nápad na interaktivní film už tu byl dávno, ale pro mě byl znovu připomenut až tímto filmem. Vzpomněla jsem si akorát na "Kinoautomat" nebo "Rozpaky kuchaře Svatopluka", kde se jednalo ale o kolektivní rozhodování a ještě "offline" (logicky, co umožňovaly v té době technologie). Fajn ale, že mi to navedlo na další filmy podobného nápadu, které jsem neviděla... Ze začátku jsem se akorát nemohla do toho nápadu vžít, protože mi byl nesympatický ten Colin a vadilo mi, jak jsem se vracela a měla tak dojem, že stejně musím dát tu možnost, kterou jsem nechtěla (přitom jsem zvyklá z her z typu "story rich" jako např. Life is strange, že se to opakuje, aby nabral pak děj poučení z těch předchozích konců...). Od chvíle, kdy to začalo být psycho, mi to začlo konečně bavit. Návrat do minulosti a pokoušet se ovlivnit budoucnost... No a pak mě o to víc to vracení bavilo, protože to přinášelo doopravdy nezvyklé scénáře, k čemuž jsem ze začátku byla skeptická, jak to mělo pomalejší náběh. Scénáristé chtěli i ukázat, jak pro diváka je zábavné mít v rukou osudy herců. V reálu ale scénáristé mají diváka, protože některé výběry nebyly moc protuchůdné a měly podobný efekt. Druhou stranou "donutili" diváka ke konkrétnímu konci. Prostě buď málo nebo o něco víc, ale pravý opak prostě neuděláte::-) Hlavně je děsivé, co člověk takhle od počítače si dovede odkliknout, protože je to "jen film" a protože kolikrát fakt na výběr není... Musím říct, že hlavní postava Stefana hrála dobře. Dále oceňuji, že scény vypadají plynule ve všech rozhodnutích. Totiž na rozdíl od her s podobnou tématikou, kde je možné počítačovou animací docílit plynulých alternativních pokračování, v reálné scéně to muselo být o něco těžší udržet plynulost scény v různých scénářích. ()

Nethar

Novinka to sice úplně není, ale v "moderní digitální době" řekněme že celkem jo, díváte se na film a jednou za čas se rozhodnete, jak má pokračovat dále. Je to zajímavě udělané v tom, že postava vlastně vnímá, že ji někdo řídí proti její svobodné vůli a odvíjí se od toho celý příběh. Jinak jste ale dle očekávání tlačeni jedním směrem, některé volby nemají vliv a jiné vás dostanou do slepé uličky ("špatný konec") a následně restartují k poslední rozbočce, abyste se rozhodli jinak. ()

MiaMahoney

Ty, kdož čteš tyto řádky: Vyvaruj se devadesátiminutovému filmu splácanému z flešbeků, které se navzájem tak překrývají, že nedávají smysl. Nehodnotím, neboť informaci, že se jedná o interaktivní film, jsem se dočetla až po shlédnutí té DonýDárkovské verze a těsně předtím, než jsem málem ohodnotila odpadem. Při volbě různých scénářů se může jednat o docela zajímavé dílko, byť nikterak převratné vzhledem k tomu, že tento koncept jsme viděli už za "totáče" v seriálu Rozfucky kuchaře Svatopluka. Inu, Netflix si neplatím a i kdyby, ke druhé, interaktivní projekci, bych se asi stejně už neuchýlila. Tudíž nechť tento komentář slouží jen jako varování před verzí, kterou snad ani neměli pouštět do éteru. ()

Milky. odpad!

Jsem hráč počítačových her. Mám rád rozhodování ve věcích, které hraju/sleduju. A předpokládám, že tohle vše spolu s tím, že mám rád Black Mirror mě předurčuje, abych se v téhle epizodě vyžil jak prase v žitě. Mnno. Ne. Příběh samotný za moc nestál. Zpracování mělo parádní potenciál, ale výsledek byl ten, že to na člověka působilo schizofrenicky. Předpokládám, že to byl asi záměr. A ano, ten se povedl parádně, človek se při sledování fakt necítí dobře. Ale může za to i způsob vyprávění, který měl být hlavní devizou snímku. Snaží se působit jako plný svobodných voleb, ale většina z toho jsou jen pozérské odbočky a po několikátém zvolení a návratu před špatný výběr to člověka prostě přestává bavit a začně to být otravné. Tím víc, když už se někam pro-vyberete a najednou příběh skončí bez nějaké větší pointy. Tohle Netflix posral a rozhodně nebudu hodnotit jen proto, že je to zdánlivě interaktivní. Sorry, je to sračka natáhnutá na 5 hodin, kterou se můžou proklikávat nerdi a nebo si to pustit 5 hodin vkuse. Netflix prostě zkusil být inovativní, interaktivní a zajímavý, ale ne, prostě to nefunguje. Nejhorší díl Black Mirror. A to jsem si myslel, že nemám rád Metal Head. ()

Matixed

V mém hodnocení hraje roli žánrová revolučnost a fakt, že jsem film viděl v dobré společnosti lidí. Celkový koncept "breaking the 4th wall" byl dobře proveden a z některých pasáží až mrazí. Nedivím se, že zrovna Black Mirror jsou ti, kteří interaktivní film udělali jako první a určitě se těším na další kousky. ()

Blueeyes

Jakkoli se považuju za skalního Black Mirror fandu, tady bohužel nadšená nejsem. A mrzí mě to, nesmírně ráda bych hodnotila v superlativech, jako ostatní epizody. Herecky to bylo fajn, jako vždycky, nápad se svobodnou vůlí je ok, ovládání hlavního hrdiny i jeho uvědomění je dobrý. Ale já nevím jak vás, ale mě už pak to opakované skákání v ději nazpět lehce nudilo a provokovalo. Koukat už poněkolikáté na totéž není asi tak docela moje gusto. Navíc mám trochu pocit, že si nás scénáristi vodili na drátkách stejně, jak sami potřebovali :-). Těžko si mi to píše, ale tentokrát nadšením úplně hýkat nemohu. ()

Klara

Ano, příběh sice slabší než Blackmirrorovský normál, ale ten fakt, že člověk může rozhodnout o konci? YES, PLEASE! Vyzkoušeny téměř všechny konce, jsem nadšená! Někdy hodně štve, že nás příběh může házet zpátky, ale v konečném důsledku hodně povedené, místy i dost děsivé a frustrující. Kéž by tak udělali i další díly! ()

Martinius

idealne pre paranoidnych konspiratorov alebo prefetovane mozgy. v istom okamihu to malo skoncit a rozlucit sa s dostojnostou (ked umrel u psychiatricky). potom to uz bola cira kokotina. ()

godycz

od te doby co to ma.netlix to jde s kvalitou dolu. nesympaticky herec, originalni zapletka, stale se opakujici sekvence. ()

warrenur

Tento black siel tak trochu mimo mna a miestami az nudil. Experiment s "vyberom" alternativnych koncov ma neoslovil. Vo viacerych castiach serialu boli omnoho chytlavejsie a napaditejsie namety. Slabsi priemer. ()

Cermbo

Totální "mindfuck". Black Mirror má sice nastavenou laťku vysoko, ale tohle jsem nečekal. Netuším, kolik existuje interaktivních filmů, které jsou lepší či horší, jestli tenhle byl nebo nebyl první, ale pro mě rozhodně revoluční zážitek. Musím říct, že takové kolotoče jsem neměl ani u Interstellar, Loopera, Na Hraně Zítřka nebo Počátku. Nic víc netřeba dodávat, musíte zkusit sami. "Kdo za mě rozhoduje, kdo tohle dělá?! NETFLIX!" ()

Lukin413

Interaktivita je zajímavá hračka, volby jsou hravé, hrají si hodně i se čtvrtou stěnou, jen ty pointy jsou dost slabé. ()

Kulda24

Je sice hezké, že nám Netflix vydává jeden další film za druhým, ovšem jejich přílišné experimentování se někdy nevyplatí. Film Bandersnatch je toho jasným důkazem. Je to totiž interaktivní film, ve kterém se vám během příběhu nabízejí rozhodnutí různých účinků a důsledků a záleží právě na vás, jakou odpověď si vyberete. Na začátku jsem si říkal, jak je to super. Ovšem už asi od třetího rozhodnutí moje nadšené dojmy začaly chladnout a já pociťoval, že tam něco nesedí a nefunguje. Podle mě to zkrátka nebudu fungovat nikdy a raději se interaktivním filmům budu vyhýbat. Co se mi na filmu nelíbilo, bylo vracení se v příběhu, monotónnost a jednotvárnost , jelikož film vám sice dal na výběr, ale stejně vás tlačil tam, kam sám chtěl. Rozhodně jsem od toho čekal víc. 60% ()

Sarinka.luc

Na Black Mirror pomery dost slaby dej, vracanie sa v deji, ked som nevybrala spravne, ma nebavilo, ale obcas sme Pistu mohli donutit k dobrym sialenostiam. Netflix cameo pobavilo. ()

BaronDevil

Rikam si, kolik lidi tu vlastne pochopilo, o cem je Black mirror. Je predevsim o tom, se zamyslet sam nad sebou. A o to slo i v tomhle dile. I kdyz hlavni postava vedela, ze ji nekdo ovlada a vy, jakozto ten, co ji ovlada, jste vedeli, ze to vi, stejne jste ho ovladali dal. To nutkani vedet, co se stane, kdyz... Ovladat nekoho... VYbornej dil, ostatne jako vzdy. ()

Perth

Koncept je skvělý a má potenciál (za to ta hvězda) jenomže realizace je plivnutím divákovi do tváře. Po alternativním rozhodnutí se hned vracíte zpátky do hlavní dějové linky. Rozhodování je tak jen iluzí a zakrývání to pseudointelektuálním dějem je trapné. Pokud chcete opravdový Choose Your Own Adventure, kupte si raději gamebook od Joe Devera. ()

Kingjiri

Interaktivní verze Bandersnatch bude nejspíš právě díky svý interaktivnosti o něco atraktivnější, ale upřímně si nemyslim, že by mě výrazně nadchla. Ze začátku jsem se bavil, pak mě ale různý alternativní scénáře začínaly trochu nudit a po potitulkovejch scénách už ve mě převládal pocit, že nevim, čí jsem (resp. kde je teda pravda a jak to tedy bylo). Námět super, jeho zpracování však kazí nepřehlednost a překombinovanost příběhu. K dobru tohohle křížence The Butterfly Effect a Groundhog Day budiž střídmá stopáž a slušná atmosféra, tři hodně slabý hvězdy. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál