dubinak

Pro mě neskutečný zážitek na Netflixu a absolutně avantgardní a pokrokové zpracování, které mi vyrazilo dech. Skvělé, co všechno dnešní doba dokáže nabídnout. V podstatě tomu můžu i odpustit nepřesnosti a nedokonalost ve scénáři, protože jsem to stejně hrála jen tak pro zábavu a nemohla se toho nabažit. Brilantní WIll Poulter se poslední dobou stává mým oblíbencem a tady dostal velmi stylovou roli. Bandersnatch navíc nabídne i několik nepříjemných až hororové laděných scén. Ale hlavně za tu interaktivitu palec nahoru! ()

fugazi

Black Mirror Bandersnatch je interaktivní film, kdy v určitých rozhodnutích jednáte za hlavního hrdinu vy, pomocí klávesnice. Jemu se poté podle toho, co vyberete, mění psychická stránka a celé jeho chování. Začínáte od malých nepodstatných věcí, jako je výběr vloček ke snídani nebo jakou hudbu si pustit na cestě autobusem. Příběh postupně graduje a může to dojít tak daleko, že si hrdina uvědomí, že je někým ovládán. To teprve začíná sranda, protože rozhodovat se, jestli má před svojí psycholožkou vyskočit z okna, nebo jí zmlátit pomocí karate kopů, nemá ve filmu obdoby. Vaše rozhodování je ovlivňováno cestováním časem, při kterém postupně získáváte informace potřebné pro další postup v ději, který pomáháte vytvářet. Takže jestli do teď nemáte Netflix, založte si účet, protože tahle interakce jinde fungovat nebude … 8/10 ()

Pajky3

Za nápad a za příjemný twist s uvědoměním je to určitě na plný počet. Jeden z nejzajímavějších projektů, které se v poslední době ukázaly. Rozhodování je dobře udělané, jen bych kolikrát chtěl víc času. Na "první" pokus se mi podařilo najít čtyři z pěti konců, a rozhodně najdu i ten poslední. Díky Bandersnatch jsem si vzpomněl na skvělé "choose-your-own" knížky, které mě jako mladšího hrozně bavily. Určitě by se dalo kopnout do nějakých nedostatků, ale podle mě se tenhle první pokus s interaktivní zábavou pro diváky povedl a třeba časem budou ještě zajímavější. Black Mirror boduje tak, jak je dobrým zvykem. ()

campix

Bylo otázkou času než se někdo úspěšně pustí do filmu, kde výsledný děj bude záležet na vašich rozhodnutích a budete mít velkou volnost dělat si co chcete. Tohoto úkolu se zhostil kdo jiný než Netflix a jeho celovečerní film Bandersnatch, který řadí k sérii Black Mirror. Ze začátku vše působí hodně svěže, vždy jednou za čas máte možnost zvolit například to co bude hlavní hrdina poslocuhat nebo co bude dělat, ale postupem času se tyto možnosti stávají hodně repetitivní a je jednoduché uvíznout ve smyčce, kdy určité scény sledujete několikrát za sebou a vlastně jste v určitých částech hodně tlačeni k finálnímu rozuzlení, kterých je ovšem několik. Herecky a ani dějově se neděje nic moc zajímavého,ale i tak stojí tento film za shlédnutí vzhledem ke svému formátu. Ve finále nakonec nemáte tolik volnosti, kolik byste si možná mysleli, ale je to zajímavý krok tímto směrem. ()

FAITH.BABE

Když si vzpomenu na interaktivní dývko s Final Destination 3, je to slabej odvar proti tomu co vytvořil Netflix. Celou dobu skáču do stropu a pištim jak kok nadšenim. Panebožeeee, asi napíšu na správu webu, ať mi tam k tomuhle filmu otevřou šestou hvězdičku. Jdu se z toho pojebat a zejtra pouštim znovu. Mám vítr z toho, aby mi něco neuteklo. ()

Splasher

Kinoautomat, Svatopluk, Bandersnatch. Příliš se to od té doby neposunulo. Pořád je tam to omezení dané natočeným materiálem. Což je dobrá zpráva pro herce. U her je ten posun od roku 1984 daleko znatelnější. Půjde to v budoucnosti? Bude si divák "programovat" svůj vlastní film? ()

StanislachKo

Toľko hejtu, čo tu čítam... Moja skromná rada: pusti si to na netflixe a potom sa plieskaj o hlavu ako si celý ten koncept žalostne nepochopil. Je to diametrálne odlišný zážitok, to Ti prisahám.... Za mňa bez preháňania filmovo najrevolúcnejší snímok ever. ! ()

CzechGod odpad!

bohuzel jsem videl neinteraktivni verzi a vysledek je strasny a vubec to nezapada do konceptu black mirror :( chapu, ze teprv interakce s divakem dela tu blackmirrorovost a asi to bude o dost zabavnejsi, ale dokazu si predstavit, ze ani tak bych tomu nedal vic jak 2 hvezdy ()

UhLee

(7/10). Už jenom proto, že jde o mou první zkušenost s interaktivním filme, tak jsem z toho byl totálně odpálen. Už jenom o skutečnost, že jde o můj oblíbený seriál, nebo že musíte vážně usilovně přemýšlet, aby vám to všechno dávalo smysl. Po shlédnutí a prožití si všech konců jsem byl jak opařený čajem. Seděli jsme s přítelkyní a náš smysl života byl náhle fuč. Začali jsme vášnivě debatovat a poté když jsme na všechno přišli, tak to byl úžasný pocit. A jen mě utvrdilo, že toto byl opravdu nadčasový film a že tohle není pro každého. Jedno vím ale jistě chci si tento neobyčejný zážitek někdy znovu zopakovat. ()

Ryuuhei

Teda, musím říct, že tvůrci vymysleli něco skvělého a i v dnešní době dost výjimečného. A navíc v rámci už tak výtečného seriálu Black Mirror! Samotný příběh je místy hodně divný a zachází na hranu toho, co se dá pochopit a co už je jen jasná recese (např. když se v jednom případě vyjde ze scény). Hlavní roli hrajou hlavně příběhové volby, kterých je habaděj a u kterých není čas na dlouhé rozmýšlení. Pracuje se zde s cestováním v čase a bořením čtvrté zdi. I přes všechnu chválu si myslím, že jde hlavně o experimentální snímek, což se podepsalo na celkové ne zase tak extrémní obsahové kvalitě a hlavně neoriginalitě - námět připomíná Osudový dotek, či Donnieho Darka. Ale kdo má koncepci zmíněných filmů rád, ocení i koncepci zdejší. A s možností být skoro doslova součástí příběhu - no neberte to! 70% ()

Gothar

Black Mirror veľmi nesledujem, ale tento film ma zaujal. Ide o príjemnú zmenu a konečne som nemal pocit, že moje rozhodnutia menia iba časť deja, ale celý príbeh. Film má viac rôznych koncov a je zaujímavé skúsiť sa k nim dopracovať. Dobrou funkciou je aj cestovanie v čase vďaka ktorému po zlom rozhodnutí netreba opakovať celý film, ale iba jeho časť. Na plné hodnotenie to však nie je. 80 % ()

Dado

Najväčšia prednosť, ktorou Bandersnatch disponuje, je samozrejme snaha predostrieť ľuďom interaktívny príbeh, ktorý z nich dokáže spraviť niečo viac, než len pasívnych divákov. A v tom zároveň spočíva aj jeho najvýraznejšia slabina. Zahrávanie sa nielen s osudom postáv, ale i trpezlivosťou účastníka pred televíznou obrazovkou, dokáže za určitých okolností z pôvodne zábavného konceptu ľahko skĺznuť k otravnému, ba priam ubíjajúcemu výsledku, ktorý prehluší inak pozitívne pocity. Chápem, že vo svete Black Mirror bolo zrejme nevyhnutné vytvoriť svojskú nadstavbu (kvôli spoilerom nebudem konkretizovať) k už beztak originálnemu poňatiu, no napriek tomu sa nedokážem ubrániť dojmu, že menej mohlo v tomto prípade predsa len znamenať viac. (65%) ()

Lachtaan

My, co už jsme odkojení předchozími čtyřmi sezónami a nic by nás pod značkou Black Mirror nemělo překvapit, máme velkou výhodu oproti těm, kteří na Bandersnatch narazili jen jako na samostatný nezávislý film. On ale tak vůbec nefunguje, snaží se rozmanitost nejpozoruhodnějšího sci-fi seriálu posouvat zase o něco výš, ona snaha o alternativní konce mě ale příliš neuchvacuje. Zastavil jsem se někde u myšlenky toho, že veškerá naše rozhodnutí závisí na nějaké cizí síle, ne na naší vůli. Dál už jsem jel na vlně těch slabších dílů jednoho z ovšem stále nejlepších televizních počinů. ()

Tereszka33

Počkala jsem si na interaktivní verzi od Netflixu, ale jsem docela na vážkách. Prvně jsem z toho byla uchvácená, ale později se příběh začíná opakovat, pokud nevyberete 'správnou' cestu a vidět po 4 ten samý záběr, už mě tolik nebavilo. Pro mě je tenhle typ projekce první, kdy se tvůrci snaží doslova vtáhnout diváka do děje a proto musím hodnotit více než kladně. Jen bych to chtělo více vypilovat, aby příběh gradoval a né naopak upadal. ()

Darill

Úplně na začátek bych chtěl upozornit, že nehodlám spoilerovat děj. I tak doporučuji nejdříve Bandersnatch vidět a až pak číst komentáře včetně mého... ...Bandersnatch je rozhodně zajímavé dílo, které stojí za pozornost. Technicky funguje perfektně, ale rozhodně bych ho neoznačil za nějaký etalon pokroku. Možná i proto, že jsem před sledováním hrál hru od studia Telltale, které podobné zážitky přináší už dlouho. ...Očekával jsem, že se B. bude držet víc "při zemi". Linie s "hlavní" pointou je zajímavá, ale hned několik možných vyústění je na můj vkus opravdu šílených a hlavně nepředvídatelných. ...Ve výsledku mi tak přišlo, že B. je spíše o tom "vyklikat si všechny možné konce" než si užít film, do kterého můžu zásahy s nějakým citelným dopadem. ()

Tft

Jsem rád, že se Netflix snaží experimentovat a nabízí pořád něco nového, alespoň tím vyvažují hříchy s bídnou kinodistribucí svých filmů, které by si jí vyloženě zasloužili *ehm* ehm* Roma. Bandersnatch je jejich prvním pokusem o interaktivní film, který je takovým hybridem mezi herní adventurou a klasickým filmem, inspirovaný knižní sérií Choose Your Own Adventure. Navíc je zasazený do mozaiky Black Mirror, do které plně zapadá a dává to naprostý smysl, jelikož inovativnost tvůrcům této série nikdy nechyběla. Nebudu lhát zábava to opravdu je, díky interaktivnosti Bandersnatch diváka lehko vtáhne do dění a při hraní/koukání jsem se snažil jen o rozlousknutí pointy filmu, což se mísilo se snahou udělat to nejlepší rozhodnutí při každé volbě od výběru cereálií ke snídani až po ty zásadnější volby v pozdějších fázích filmu, přitom jsem se vůbec nestaral o to, jestli příběh dává jako celek smysl. Film se kvůli své rozvětvenosti dá dokoukat na několik způsobů a můžete se spokojit s jedním koncem nebo můžete díky vracení v čase dosáhnout úplně všech. Skutečná volba divákova dobrodružství se tedy filmu upřít rozhodně nedá. Mám ale s Bandersnatch dva zásadnější problémy, jeden souvisí právě s možností vracení se v čase a druhý s tím, nakolik je tohle ještě film. Ten první je ten zásadnější, byl bych radši kdybych mohl dosáhnout jednoho konce a při dalším průchodu mohl zkoušet cestu jinou. Při neustálém vracení v čase jsem se do toho několikrát zamotal a pak narazil na stejnou slepou uličku dvakrát za sebou. Navíc je tady spousta nápadů, které by stály za hlubší prozkoumání a některé volby vedou až k příliš rychlému konci. Druhý problém je spíš o filozofování a nemá ho tady moc cenu rozebírat. Bandersnatch je dost možná prvním z řady interaktivních filmů, které nás v budoucnu čekají a jako startovací bod je naprosto v pohodě, ale jsem zvědav kam tenhle subžánr posunou jiní tvůrci. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál