vojacekr

Je jasné, že Netflix nemohl přistoupit na experiment, aby děj zasadil do jiné situace - neoslovilo by to jeho masu lidí. Geniálně zvolené prostředí gamingu 80.let a šílenství kolem gumáka ZX Spectrum (a nám v ČR přiblížení herní scény za oponou). Tohle je ale potenciál. Mám na mysli raději jednu serii seriálu namísto 10, ale s možností se rozhodnout. Namísto tupých lineárních nekonečných epizod. Co mě ale dostalo víc, tak podle toho, co na ZX (anebo emulaci) ve filmu běželo bych řekl, že nešlo o render, ale nativně naprogramovaný script v Basicu. Někde tu mám >Didaktik M<, rád bych to nahrál. LOAD "" (R tape loading error 0:1) ()

Eric.Kosar

Áno, není to první interaktivní film, nejedná se o nic přelomovýho, ale je to "next level shit". Fionn si roličku vychutnal, Will Poulter je pan herec a scénku s drogou jsem si užil. Neskutečnej plotwist v podání ovládání hlavní postavy to u mě vyhrál, mám rád tyhlety mysteriozní filozofický sci-fi filmečky. Bonusovej bod je ten, že film můžete zhlédnout několikrát a stále bude veliká šance, že jste neprošli všechno. ()

Jenda1cz odpad!

Vytvářet takové filmy mi nepřijde správné. Chytl jsem z toho docela psycho náladu a co teprve nějaký konspirační teoretik. ()

pekarekoto

Čo viac chcieť než celovečerný film od Black Mirroru? Dokonca v 4K s použitím kamery ostrej do najmenšieho detailu. V prvej rade interaktívna verzia znie sice zaujímavo ale ako milovník filmov si chcem pohodlne sadnúť a nerušene sledovať. Volil som teda ucelenú verziu s kontinuálnym plynutím, tak ako ju režisér chcel mať, aspoň dúfam. Pre mna je tento film skutočne originálnym dielom. Bandersnatch sa odohráva v dobe počiatku digitálnych hier. Stefan, hlavná postava, je programátor. Ktorý sa pustí do programovania hry s velmi zložitým vetvením a teda mnohými variantami pokračovania. Čo je dokonalá paralela so samotným filmom a Stefanom. Film odkrýva Stefanovu nejednoduchú psychyku a jeho stav sa so stresom z programovania extrémne zhoršuje. Odkrývajú sa komplykované podrobnosti o úmrtí jeho matky a Stefanove detské traumy. V niektorých variantách navštevuje psychologa. V niektorých hladá alternatívne spôsoby. Stefan totižto "uviezol v diere"/ na mrtvom bode... Jednou z brán von by mohol byť kolega programátor s imidžovým bytom vo velmi vysokej budove ktorý mu ponúkne LSD trip a vysvetlí o čo v živote vlastne ide. Na tom balkone je fakt velmi prijemny vánok... Vrátim sa po skoku dole na štart ako PAC-MAN? Alebo nie? Dalej sú tu tiež varianty že je súčastou experimentu ktorý riadime my, samotní diváci. Alebo tu ide o vládnu špionáž. Rozhodne je to napínavý masaker a mimoriadne sklučujúca psychologická dráma, miestami tahá až do najhlbšej paranoje. Film som videl možno 5x. Na prvý krát by som plné hodnotenie asi ani nedal. Nebyť dokonalej skladby od Laurie Anderson - O Superman, z albumu Big Science z roku 1982. Dokonalý úsek začínajúci tesne pred 6:00 gradujúce tesne pred 7:00. Film dokonale vynikne na velkom plátne so 4K rozlíšením a kvalitným zvukom. Kamera je ostrá do najjemnejšieho detailu a zvuk je tiež extremne autentický a živý. ()

Lukiz

Zajímavý pokus. Jen bylo frustrující, že většina důležitých rozhodování se větví na tu "správnou" volbu a slepý konec (nepříznivá vánoční reportáž o hrách). ()

goauld

Zajímavé, ale - MY jsme měli první Kinoautomat (představený na veletrhu EXPO) !! MY jsme měli Svatopluka Kuřátka v 80tých letech !!! :-) Takže sice pěkný, ale pozdě ;-) (prosím berte jako sarkasmus) PS: každopádně rozhodování dívákem, CO se bude dít s ústřední postavou filmu, je stále přitažlivá věc interaktivity, která není zase tak často k mání ;-) ()

DyingAngel

Dokonalý mindfuck. Po hodine som sa cítila totálne mimo realitu. Možnosť, že by som si mala tento film pozrieť zas, je však mizivá. Myslím si, že "Black Mirror" by mal ostať radšej iba v seriálovej línii, pretože divák by veľmi rýchlo po takomto niečom scvokol... ()

JamesXY

Originální zpracování Black Mirror, ale připadalo mi, že veškerá rozhodnutí diváka nakonec donutí dojít k jednomu konci. Vím, je to nejspíš účel (v samotném dílu je to dokonce několikrát řečeno), ten efekt interaktivního filmu se ale pak trochu vytrácí. Jinak ale dobré. Rozhodně ale je třeba sledovat na Netflixu - dívat se na nějaký rip, to si ani nedovedu představit. ()

palcanec

Staronový koncept interaktivního filmu "zvol si vlastní dobrodružství", ale ve stylu Black Mirror. Nečekejte líbivý scénář, nýbrž opět ponaučení. Konců je několik jako v novějších hrách a průběh ovlivníte volbami. Tragédiím se ale nevyhnete, to by jinak nebylo černé zrcadlo. Vlastně průběhem hry pomocí slepých uliček zjistíte, že zas tolik možností volby nemáte, jste tlačeni do rozhodnutí, což je asi právě pointa tohoto dílu. ()

Richard.Jezd

Jako milovník seriálu jsem si tento film nemohl nechat ujít. Příběh který jsem si mohl udělat sám mě pohltil hned jak jsem vybral Stefanovi jaké si dá cereálie. Určitě je tam několik různých příběhových linií a konců, ale byl jsem rád za konec který jsem navrhl já. Výběr hudby byl dobrý, Easter eggy z minulých epizod byly dobře udělané a scénář byl stejně kvalitní jako u předešlých epizod seriálu. Určitě bych nedoporučil sledovat tento film na free film serverech, kdy vám přehrají jen přednastavený film bez výběru směru příběhu.75% ()

stuj

Koukl jsem na to v klasickým .avi formátu, takže žádné možnosti volby nebyly. Viděl jsem tedy všechny varianty příběhu pěkně za sebou. A byl to hodně úlet, protože jsem ani nevěděl, že takhle se na to koukat nemá. :D I tak mne to bavilo, protože to byla větší a větší haluz. :) ()

Tobias18

Paradoxně nejslabší epizoda Black mirror, příběhově podprůměrné, nezajímavé. Nebýt té možnosti volby, šel bych s hodnocením ještě níž. 60%. ()

sun.eagle

Pro člověka který je vyrůstal na gamebook knihách, a dodnes hraje videohry není tenhle koncept "choose your..." nic vyjímečného. když se budu držet videoherní terminologie, tak je to nedodělaná betaverze, která má spoustu neduh a nedodělků a chtělo by to pořádně vyladit než se pustí ven. ()

HomerKubesh

Možná i čtyři hvězdy. Chvílema mě to fakt bavilo, ale necpěte mi to logo netflix pořád. Jen tak dál, sem zvědavý na další. Vcelku podařené "rozbíjení čtvrté stěny". ()

hypnos11

Spíše hříčka, než film. Zajímavý koncept, ale forma zde zvítězila nad obsahem. Vaše volby tu prakticky nehrají žádnou roli, protože většina konců je o tom samém. Navíc pro téměř každou vaši volbu si tvůrci vymysleli nějaký fucked-up twist, který Vaši volbu vyhodí oknem. ()

chill_nazgul

Asi jsem doposud neviděla špatný díl Black Mirror, všechny mě bavily svým specifickým způsobem. U Bandersnatch ale bohužel musím hodnotit spíše negativně; koncept je skvělý, ale nedotažený do konce. Za mě mohl Will Poulter dostat ještě víc prostoru, a ubrala bych času stráveného v pokoji hlavního "hrdiny". Většina konců mi přišla neuspokojující. Příběh se dost táhne, a když už se začne něco zajímavého dít, vyústí to v rychlý a poměrně otravný konec. Lepší 2*, ale příště si asi radši zahraju Until Dawn. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál