poster

Close

 • USA

  Close

Akční / Thriller

Velká Británie / USA, 2019, 94 min

Režie:

Vicky Jewson

Kamera:

Malte Rosenfeld

Hudba:

Marc Canham

Producenti:

Rupert Whitaker

Střih:

Richard Smither

Kostýmy:

Hayley Nebauer
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (34)

 • Morholt
  ***

  Noomi Rapace jako budyguardka bohaté dědičky, které hrozí nebezpečí únosu. Prostinký scénář podle jasně dané šablony, ale to by ani tak nevadilo, kdyby film netrpěl nezvládnutou akcí. Sice se tu našlo pár povedených momentek, ale celkové pojetí si žádalo víc. Nicméně je tu Noomi, které tahle poloha sedí, Indira Varma mě baví dlouhodobě a zvyknout se dá i na hysterčící Sophii Nélisse. Film má i jakés takés tempo, které si dokáže udržet po celou stopáž, takže celkově to ten průměr dá. 50%(22.1.2019)

 • Malarkey
  ***

  Příběhově trošku bejkovina, ale na druhou stranu důkaz, že Noomi Rapace je akční bohyně současnosti.(9.6.2019)

 • Enšpígl
  ***

  Tak jsem neodolal a hodil jsem si ještě jeden film s Noomi a když jsem se někdy nepotkal s logikou filmu, musím říct že film si docela dlouho drží tempo a napětí a Noomi tyhle role drsňaček prostě sluší.(21.4.2019)

 • tron
  ***

  Dobrý rozjazd, slušný stred, ale posledných 20 minút prekvapivo nudných a v podstate úplne neakčných. Okrem zvláštneho finále-nefinále tomu nepomôže ani scenár plný predvídateľných klišé zvratov a pár absurdne nerealistických scén. Tým šéfuje pasáž, v ktorom sa Noomi pokúša zabiť zabijak, stačilo by, kebyže ju behom sekundy zastrelí, ale hlavná hrdinka samozrejme nesmie zomrieť a tak ju začne všelijako čudne biť, pokúšať sa znásilňovať a neviem, čo všetko ešte, čím jej dopraje dostatok času k tomu, aby zabila ona jeho. Wtf? Plusom je fajn drsná akcia, relatívne exotická výprava a ústredná ženská dvojka Noomi Rapace/Sophie Nélisse (aj keď Sophie vôbec nevyzerá na svojich reálnych 19, skôr na 35).(30.3.2019)

 • Morien
  **

  Je to takový typický debut, což znamená, že je tam příslib, hlušina a spousta věcí nedává smysl, ale... girl power. Noomi Rapace je smrtící stroj a Indira Varma je ďábelská bohyně. (Nicméně vlastně filmu musím udělit černý puntík za to, že si myslí, že když natočí postavu, jak drží zapálenou cigaretu, že to něco znamená. A tahle vyprázdněná berlička je tam použitá hned několikrát.)(26.2.2019)

 • Gilmour93
  **

  Variace na Osobního strážce, ve které se nezpívá, Whitney Houston je bíla a Kevin Costner žena. Noomi Rapace představuje takový ten typ, co otvírá lahváče okem a postupně se sbližuje s chráněným objektem v podobě zpovykané teenagerky, nicméně v emoční rovině Close vůbec nefunguje a stejně tak je daleko od nějakého nadstandardu v rámci akčních sekvencí. Borky s cigárem čurající ve stoje na mužský šovinismus mají nyní zelenou a já pevně věřím, že se brzy natočí film, ve kterém Keira Knightley bude dělat bodyguarda Hafthorovi Björnssonovi..(6.6.2019)

 • Spiker01
  ***

  Nalákala mě první fotka s Noomi Rapace při akčním momentu a neodolal jsem, zvláště, když to Netflix servíruje až pod nos. Výsledek taková pecka není, vlastně je to úplně standardní příběh s jakžtakž akcí, co rychle uteče a nestihne nudit. Lehký nadprůměr, který jsem si naservíroval hlavně kvůli mé oblíbené herečce, která bude doufám další z těch, co se na Netflixu etablují (Malkovich jistě dá nějaké rady). A Sophie Nélisse je alespoň pěkná.(22.1.2019)

 • D.Moore
  ****

  Velmi solidní film, který ale určitě neměl být, a tak ani není akční, ačkoliv v něm takové scény jsou - ne ovšem proto, aby ohromily choreografií či surovostí, ale výhradně proto, aby někam posunuly postavy. Všimněte si, že po každé přestřelce / bitce / potyčce se hlavní postavy o trochu změní. Postupně se tak sbližují, divákovi přirůstají k srdci a vůbec nevadí, že hrdinčino "tajemství" není nijak překvapivé a ani zápletka nepřetéká originalitou, protože Noomi Rapace zkrátka hraje na sto procent a věříte jí všechen vztek i každou slzu. A o to, myslím, právě šlo.(26.1.2019)

 • mzss1
  ****

  (74%) CLOSE, který je hodnocen průměrně mě zaujal víc než bych čekal. Na hodnocení ostatních mi nikdy nezáleží. Filmy si vybírám dle svých požadavků apod. O pecku se nejedná, ale v rámci možností netflixu a rozpočtu si nemůžu moc stěžovat. Je to takový akční thriller, který má dobré lokace, skvělou Noomi Rapace, drsnou a realistickou akci, kdy N.Rapace bojuje o holý život atd. Úvod je krátký, ale dobrý. Ani poté nezačne tempo nijak výrazně upadat. Zezačátku mi vadila ta rozmazlená bohatá holka, kterou N.Rapace měla za úkol chránit, ale pak si mě víc získala. Mělo to dost napínavých chvil. Takže jsem nakonec fandil jak té holce tak hlavní akční hrdince. Akční momenty jsou opravdu dobré. Finále je už takové všelijaké. Z vyděšené bohaté holčiny se stane odvážná bojovnice a úplný závěr je takový moc urychlený. Takže nedostatky to má, ale ty mi zážitek ze solidního filmu rozhodně nesebraly. Palce nahoru a to především za skvělou Naomi a osobní, drsnou, krvavou, nekompromisní akci, kdy Naomi krvácela a bojovala ze všech sil – což asi slovně přeháním, ale já to tak ve sledování tohoto snímku vnímal a prožíval. ;)(16.4.2019)

 • silentname
  ****

  "Close" je podľa mňa v pohode spracovaný béčkový akčný thriller. Dokonca musím povedať, že sa tu objavilo pár slušných prekvapení, ktoré mi jemne zamotali hlavu. Má to nápad a vie si ho na konci celkom obhájiť. Hovorím celkom, lebo logicky tam pár veci nedáva žiadny zmysel. Nebudem rozoberať, lebo by som išiel do spoilerov, ale myslím, že na konci si ako diváci pár otázok položíte a nebudete v nich vidieť moc logiky. Noomi Rapace je podľa mňa veľmi šikovná a vie si svoju hlavnú rolu obhájiť. Funguje podľa mňa dosť dobre a nebojí sa miestami dostať aj pár do tela. Sophie Nélisse som najprv skutočne nemusel, no akonáhle sa začne akcia a bude mať pár dialógov, tak sa veci trošku zmenia. Najprv ale fakt pôsobila ako rozmaznané decko. Problémom filmu je podľa mňa aj fakt, že zakončenie reálne tomu trošku chýba. Možno by to chcelo ešte pár minút navyše, aby sme videli pár vecí, ktoré sa vo filme hovorili a mohli na ne dostať odpoveď. Minimálne by to potom dalo viac zmysel. Na jedno pozretie je to podľa mňa celkom okey a aj si myslím, že stojí za pozornosť diváka. Nie je to ničím moc výnimočné, ale ako jednoduchý akčný thriller to stačí. Ak ste zvedaví, čeknite si to... nemyslím si, že zabijete pri tom nejako moc času. Hodnotenie: B(24.3.2019)

 • Marze
  **

  Ženami hnaný akční thriller s násilnou grafikou a jazykem. Close vypadá jako mnoho DVD filmů, které převažovaly v roce 2000. Intenzivní, psychicky náročná podívaná se spoustou klišé. Je to takový zmatečný film, který začal s dobrým záměrem, ale na konci jeho natočení nedávalo moc smysl.(10.4.2019)

 • Pump
  **

  Taková NETFLIX další tuctová sračka s jedním Trabantem a dvěma soudružkami.(28.1.2019)

 • iXtr3m3
  ***

  Ďalšie sklamanie od Netflixu. Horko ťažko priemer. Stačilo pritom tak málo. Len nečakať od toho Man on Fire.(6.4.2019)

 • H4ku11
  **

  Noomi si vie dať pekne do tela, ale ani to tomuto filmu nepomohlo.(11.3.2019)

 • Gore
  ***

  Posledních deset minut přehlédnu, jinak bych musel jít s hodnocením dolů. Jinak to je béčko, co neurazí, akční scény mají spád, pěkně se na to dívá a Noomi mám v oblibě. Takže za mě silnější průměr.(12.3.2019)

 • deadman93
  **

  Totální definice MEH. Průměrná až lehce podprůměrná akce, story viděné gazillionkrát a Noomi Rapeface je absolutně nepíchatelná (což je asi trochu záměr), pak se to všechno samo nějak vyřeší a pak to skončí. Žádné zvraty, všechno proběhne tak jak si jeden představuje. Vizuálně to není zajímavé... Bright sice taky byla sračka, ale alespoň to vypadalo jako film. Tohle vypadá jako epizoda seriálu... a ne moc dobrého! Žádné Homeland, tohle má spíš blíž k 24 hodin! Sice to nezačne vyloženě nudit, ale neustále to šaškuje na hraně. Akce se tváří realistická, ale už prolog jasně ukáže, že tady na to ti lidi prostě nemají a o bitkách ani nemluvě. Navíc hudba, je tak strašně hlasitá, že jsem kolikrát nerozuměl co to tam melou.(19.1.2019)

 • HyneX
  ****

  Chtěl jsem vidět přímočarý akční béčko, a to jsem viděl. Dokonce tam nebylo až tolik klasických hlášek, až třeba na: "až tohle skončí, zavolej svojí dceři, čeká na to.." A hvězda navíc za Noomi, pěkně si to dává!(3.2.2019)

 • Arsenal83
  **

  Neviem, kto je Sophie Nélisse, možno sa v budúcnosti stane známou, ale z tohto filmu som si zobral len toľko, že je to bordelárka a dobre vie fajčiť, cigarety samozrejme. Noomi Rapavá zas svoj štandard nepoprela, zas mala dojebanú tvár(29.3.2019)

 • Acrobat
  ***

  Slušný feministický film doprevádzaný prízemne nepríjemnou atmosférou, zvratmi, akciou kontaktnou aj vzdialenou a dobre verne rozpracovanou hrou na pozadí. A pritom film navodzuje pocit jednoduchosti, jednotu miesta, pár jázd autom, jeden dom, hotel a to je všetko. Ale veľké miliardy lietajú a jediný kto si ich nevšíma je Noomi, ktorá priam katastrofálnym zjavom (hlavne účes) hrá o dušu a v scéne v hoteli pri súboji patrí medzi špičku. Zoe sa snaží nebyť puťka odvedľa, no miestami do tej role padá... Ostatní ako je u NEtflixu zvykom, sa mihnú krátko, ale s o to väčšou rolou v priebehu deja. Príjemne pôsobí taktiež zasadenie deja do Severnej Afriky. Na malom a lacnom priestore má film čo povedať a často to robí aj úderným a dostatočným spôsobom. (videné 28.5.2019, BDrip)(29.5.2019)

 • misbos
  ***

  Bodni ho, střel ho, zlom mu vaz, až přijde další, udělej to zas - aneb - když jste bohatá, tak máte na kámošku, co všem hajzlům rozkope držku...voe. Úvodní scéna je výborná, a pak si to drží úroveň, přičemž "férovka" v hotelovým pokoji je velice slušná, ale jak vlezou do taxíku, pomalu ale jistě tomu filmu dojde dech. Škoda. I tak mě to nenudilo. Rovný tři.(26.1.2019)

 • dalziel
  *

  Nechcem byť genderovo necitlivý ale pani režiserka/scenáristka nevie o akcii ani hovno.Vrcholom je úvodná akčná predtitulkoá scéna ktorrá nemá vlastne s filmom ako takým nič spoločného.Hlavné hrdinky majú šmrnc a šarm dvoch vriec zemiakov a "Ellaria Sand" nie je zas až taká zákerná sviňa na akú sme zvyklnutí.(21.1.2019)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace