Do Varnsdorfu přijíždí kapitán Kříž (David Novotný) vyšetřit vraždu a brzy se ukazuje, že stopy směřují do místní vietnamské komunity. Kdosi se totiž pokoušel zamaskovat skutečný motiv. Otevřenými dveřmi do světa, v němž vládnou pravidla obchodu, rodinných klanů a hierarchií a který přehrazuje i jazyková bariéra, se mu stává mladá policistka (Ha Thanh Špetlíková). Nesourodá dvojice – emancipovaná žena, která se rozhodla žít podle vlastního rozhodnutí a stárnoucí sarkastický vyšetřovatel, pro nějž práce zůstala jediným opěrným bodem v životě – rozkrývá nejen tajemství zločinu, kde jedna vražda odkazuje k druhé, ale také vzájemně hledá cestu k poznání a respektování toho druhého. A oba čeká osudové rozhodování, zda se přiklonit na stranu pevných rodinných tradic nebo spravedlnosti. (Falcon)

jecmen2

Překvapilo mě, jak je tenhle film nezajímavý. Ač je to kriminálka, tak zcela postrádá napětí. Herecký výkon p. Špetlíkové je na úrovni pokleslých a nekonečných telenovel TV Nova, a to je mi jinak velice sympatická. Dělala tam něco jiného než běhala a brečela? Polovina toho, co řekli vietnamci (a teď nemyslím jejich rodnou řeč), nebyla vůbec srozumitelná. Trailer byl zajímavější než celý film, ten už neukázal nic nového. Ovšem těší mě, že se česká filmová nabídka začíná víc otevírat a nejsou to už jen tragické komedie. * za Davida Novotného, * za nápad s vietnamskou policitkou. ()

Toman

Abych se vyhnul případným spojlerům, tak stručně a jasně. Spíše než do kina bych to viděl na páteční večerní film v televizi. Dobré, ale na kino slabé. ()

rigby

Pohled do života vietnamské menšiny? Jen letmý. Jinak docela slušná televizní kriminálka. Nic víc. Podivný film. Možná chtělo trochu přitlačit, trochu polidštit hlavní postavy, oživit příběh. Takhle je to jen plochá podívaná na jeden večer. ()

fafejt001

Zajímavý nápad , horší zpracování , netradiční role Novotného . Celkem spíše lehký podprůměr . Stačí jednou vidět . Ale snaha se cení . A poněkud nesourodý a nezajímavý scénář . Tak snad příště Zdenˇku . ()

Kushina

Kriminálka s Vietnamskou herečkou jako policistkou v hlavní roli. V celém filmu spousta rasistických narážek a vlastně je to celkem nuda. 45% ()

bonovox

Dobrý nápad zasadiť dej kriminálky do vietnamskej komunity ale nedotiahnuty do konca. Hlavne záver je poriadne pritiahnutý za vlasy a až príliš unáhlený. ()

notozjano

Davida Novotného mám rád, on jakože je pro každou prdel a tady se ukázal slušně i jako herec, který si teda tu roli střihl až okatě dobře. Četl jsem tu pár komentářů, které na prvním místě řeší rasismus Ty vole vyserte se na to konečně!! Bylo i načase, kdy se objeví nějaký film smíchaný s vietnamskými herci a dává i malinko nahlédnout do jejich kultůry. Děj jako takový není vůbec špatný a předvídatelný závěr se jeví jako slušná hříčka pro zvídavého českého človíčka. ()

Franki69

Jakýkoliv díl naslepo vybraný kriminálky vysílané na českých komerčních televizních stanicích je promakanější a zábavnější, než tenhle film. Sympatické jsou reálie ze severních čech a taky snaha představit aktéry příběhu trochu plastičtěji, než bývá v českém filmu zvykem. Ale to je z kladů asi tak všechno. Scénáristická nemohoucnost činí z hlavní hrdinky osobu s IQ tak nízké hodnoty, že by nevyřešila ani základní sudoku a její parťák na tom není o moc líp. Vyšetřující policistka spí s hlavním podezřelým, svému kolegovi během výslechu ve vietnamské komunitě překládá jen to, co se jí hodí a taky hodně ve filmu běhá. To se tak dělá, když je rejža v úzkých, že nechává hlavní postavu někam utíkat, jedno kam, hlavně aby nabral alespoň stopáž, když už se film nemá kam hnout. Posledních pět minut sledujeme pokus o jakýsi twist, ale komu to nebylo jasný od půlky filmu, ať zvedne ruku. Takže, pokus o českou kriminálku tu máme, ale nedopadl nijak extra dobře. Dávám 30%..a Và đôi khi một lần nữa ()

Saxos

Není to vyloženě československý propadák, ale celkové vyznění spadlo někam k jednomu dílu nonstop krimi seriálu typu KrimiAnděl. ()

Rian_witcher

Zasazení do vietnamské komunity mohlo přinést daleko zajímavější nápady než pár rádoby rasistických vtípků a půvabnou představitelku hlavní role. Scénář nesmyslný, zbytečně překombinovaný a Novotný hrál až příliš tupého ňoumu, který prakticky nevyřešil vůbec nic a opravdu jen sloužil jako glosující přiblblík. Velká škoda nevyužití tématu střetu kultur. ()

Tomy_Reardon

Ty fraze, dialogy, to je neco strasnyho.. zvuk taky ostuda.. spis se na to nedalo nez dalo koukat.. a Anicka jako strazmistr moc uvedomela.. jedina hvezda za snahu.. ()

tchempi

Na první cca čtvrthodinu se nedá vůbec koukat. To je home video s amatérským garážovým dabingem. Po čtvrthodině sice není stále na co koukat, ale aspoň se objeví David Novotný. Ač vypadá jako houmles zvoník u Matky Boží, je radost jej pozorovat a poslouchat. Ta jedna hvězda je BTW je pro něj. ()

Hagu

Zajímavá zápletka, dobrý nápad natočit i o vietnamské komunitě ale zpracování a kamera úděsný, škoda mohlo toho vzejít něco lepšího ještě. ()

buchannon

Tento film jsem zhlédl pouze a jen kvůli překrásné Ha Thanh Špetlíkové, rozhodně nemám v plánu kvůli ní sledovat Ordinaci, tento snímek jsem považoval za menší "zlo". Zato Novotný zde hrál pěknýho nesympaťáka, takového poldu bych nechtěl potkat. Rozhodně toto dílo bylo pro mě velkým zklamáním. Njn, český "film", navíc hlavní partner byla TV Nova. ()

Stan Borowitz

Chào! Chào! Po s časovým odstupem druhém zhlédnutí řadím mezi klenoty české (československé) kinematografie. Napoprvé mi přišlo to kriminalistické roz(h)řešení hodně celý film degradující, teď už si to nemyslím. Solidní story i dialogy, parádní atmosféra i hudba, režisérsky skvělé a s citem, herci super (Ha Thanh top). Drama složka bez větších výhrad za 4*, krimi složka za 3*. ()

breebee

Chápu všechny ty výtky - vyřešení vražd opravdu dost wtf, občas ne úplně dobré herecké výkony, sem tam nesrozumitelnost, ale mě to bavilo. A to kriminálky ráda nemám a už vůbec ne české. Mohlo nám to vietnamskou komunitu přiblížit víc, ale řekla bych, že pro začátek dobrý. Doufám, že další filmy budou následovat. Jo a hlavní dvojice mi trochu připomněla (nejen vizuálně) Watson a Sherlocka z Elementary. ()

Slepejsek

Pokus o českou verzi příběhu Laury Palmer sice neskončil fiaskem, ale žádná sláva to není. Důvody vidím v zásadě tři: 1. Vietnamská komunita slibovala mnohé, v reálu došlo jen na hodně povrchní náhled (viz nekonečně rozmáchlý průjezd Sapou). 2. Detektivní linie spoléhá na to, že divák nebude klást jiné otázky než scénář (jinak se začne hroutit jako domeček z karet). 3. Hereckou partu zachraňuje policejní pařez Davida Novotného. Ten si roli užívá. Totéž bohužel nelze říci o vietnamské části ansámblu včetně ordinační sestřičky v policejní uniformě - jejich toporná neživotnost jenom podtrhuje výše zmiňovaný dojem povrchnosti. ()

Monditrade

Velice zdařilé...zejména plus * za nádhernou Špetlíkovou... to je fakt kus.. byť je znát, že ještě nemá takové zkušenosti, ale ta snaha z ní jen srší.. o to je to líbivější... na tu czech bídu nad normálem.. ()

De Large

Keby nebolo Davida a jeho hlášok, tak ten film vypnem po 10-tich minútach. Bežná časť kriminálnej série natiahnutá na hodinu a pol. ()