The Boy

• USA The Boy (více)

Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich předchozímu živému, který před dvaceti lety zemřel a s jehož smrtí se stále nemohou vyrovnat. Rodiče pro Gretu připraví seznam činností, podle kterého má o chlapce-panenku pečovat. Gretě je ovšem list nejprve k smíchu a dělá si z přísných pravidel legraci. Až po řadě rušivých a nevysvětlitelných událostí si Greta s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můra. Vypadá to, že panenka je skutečně naživu! (Bohemia MP)

draxxi

Horory s panenkama me nikdy ni moc nedesily ani nebavily. Na tohle jsem kouknul kvuli Lauren a zadne prekvapeni se nekonalo. Loutka hnusna, dum strasidelnej, pointa trochu prekvapiva, par lekacek a napeti zadny... 7/5/2020 52% ()

90125

100 krát obohratá stará pesníčka bez čo i len kúsočku nejakého nového nápadu. Pekne natočené, dobre zahraté a nič viac. A takto je to stále dookola. 54 % ()

pindruche

Po prvních minutách jsem myslela, že to bude blbost a byla jsem příjemně překvapená. Závěr byl pro mě překvapivý. Za mě 80%. ()

BLStryker

Tak se to Bellovi nakonec povedlo. Po podprůměrném Stay Alive a průměrném Wer konečně spokojenost. Kromě dobře hrající/vypadající Lauren Cohan mě zaujala hlavně atmosféra filmu, ke které významnou měrou přispělo i dobře vybrané prostředí starého sídla. Zároveň jsem celou dobu přemítal, co se z toho vyklube. Spoiler: Skepticky a evidentně naivně jsem totiž očekával x-tou variaci na panenku posedlou duchem a místo toho dostal takového trochu ospalého skoro Michaela Myerse :-) Konec spoileru. Takže příjemné překvapení a díky tomu zvratu na konci zaokrouhluji na 4*. ()

CheeseFigure

Tento film nebol od začiatku pre mňa. Spočiatku to vyzeralo na ducharinu a tie moc nemusím. Potom ale okolo polovice to začalo vyzerať na zaujímavý psychologický horor. Zakončili to ale tak, ako to zakončili (SPOILER: Nech je ten dom hoc-ako veľký, tak mám veľké pochybnosti, že by sa tam ten týpek pohyboval nepozorovane. KONIEC SPOILERU). Hlavná hrdinka ale celkom kočka. ()

flyer.nick

Na oskara to není, ale koukalo se na to dobře a zvratů bylo přiměřeně. Možná ta atmosféra se dala víc vytěžit, ale vzhledem k tomu kdo to režíroval myslím, že tohle byl jeho životní výkon. ()

as-minor

Jednorázová hororová záležitosť na ktorú zabudnete už v nasledujúcej hodine. A tá premena z ducharskej tematiky na kriminálne ladený príbeh vôbec nefunguje. Ba naopak ešte viac degraduje už dovtedy neefektívnu strašidelnú atmosféru fungujúcu len v náznakoch. ()

Holly_Molly

Když to vyšlo, přišel mi ten plottwist na konci hrozně stupidní...ovšem s odstupem let viděno znova a nutno uznat, že kromě různých detailů co napoprvý nebyly vidět, je ten zvrat na konci fakt cool a společně s hutnou atmosférou a kvalitníma lekačkama se jedná o slušnej a na konci tak trošku wtf horůrek :-) ()

surprise

Silné napětí od začátku s předvídatelnou zápletkou, ale nečekaným zauzlením a ne úplně katarzním rozuzlením. Ale co už čekat od hororu. ()

romcaulrych

Chtěl sem dát i 5* ale podobný napád s klukem žijícím za zdmi domu už tu byl ovšem tady sem to aspoň nečekal, film mě potěšil a herečka z mého nejoblíbenějšího seriálu TWD podala dobrý výkon, dobrá práce doporučuji shlédnout 🙂 ()

sun.eagle

Není to vůbec špatné, ta atmosféra a držení diváka v napětí kdy po většinu filmu neví co za tím vším vlastně vězí vynahradí i poměrně málo momentů kdy se vyděsíte. Kdyby trochu přitvdily tak by to filmu jen prospělo. Závěr překvapí ale zároveň se nevyhne jednomu klišé za druhým a trošku to film pokazilo to mu nikdo neodpáře. ()

Speedy115

Takový klasický horor, občas se leknete, občas zapomenete že se vlastně koukáte na horor. Rušiví kolegové co seděli vedle mne mi situaci vůbec neulehčovali. Ovšem závěrečný dobrý konec kdy dva záporáci zemřou a dva hrdinové se společně zachrání se mi překvapivě moc líbila. Průměrný film, dokonce jsem se pak v noci ani nebál. :) ()

andydufrsn

Nejsem fanda hororů a koukám na ně opravdu jen zřídka proto jsem si tohle užíval, probíhala lehká husí kůže. Řešil jsem jestli film bude naprostá hovadina a tím staršidlem je přímo na panenka nebo jeslit to bude hovadina a v době straší duch a nebo jestli to bude nedomyšlená volovina a v domě straší někdo skutečnej. Když se pravda vyjevila film se naprosto zhroutil ()

skockalanova

Velke historicke sidla mi robia dobre, sympaticke herecky tiez, rovnako aj atmoska, pri ktorej sa vzijem do filmu tak, ze nic ine nevnimam. Zaciatok bol ako z Hercula Poirota, este dokonca aj Agatha Christie samotna ma poviedku s podobnou temou, ako je v The Boy. Takze pre mna uplna, velmi vkusna hororova klasika. Babikam zdar!! ()

Va33ek

Slušná duchařina, která funguje jak má. Atmosféra starého gotického domů spolu s hudebním doprovodem perfektní. A finále mě neuvěřitelně překvapilo, kdyby se v závěru trochu víc tlačilo na nerviky jasný náběh na 5. Doporučuji! ()

tXtX

Fantastická atmosféra starého/strašidelného anglického domu. Porcelánový ksicht 100x desivejší, než všetky bábkové horory dokopy. Do toho hojný počet zimomriavkových scén, prirodzená (keby len..) Lauren Cohan, a v závere (to vynorenie zo zrkadla nemalo chybu!) nenormálne mrazivá hudba. Nemám čo vytknúť. Hltal som každú scénu. Zatiaľ najlepší hororový počin tohto roka, nemá absolútny zmysel šetriť hodnotením. 100% ()

Mrliš

Bohužel se jedná o utahané nic. Těšil jsem se na nový příjemný horor, který mě zklamal. Ani pořádně nevím za co dávám jednu hvězdu. Asi za zpočátku budovanou atmosféru, která byla nakonec zabita plytkým rozuzlením. ()