Reklama

Reklama

Akta X - Série 2 (1994) (série)


Výstup (S02E06)

(epizoda)
  • Česko Nanebevzetí (neoficiální název) (více)

Obsahy(1)

Agenti Mulder a Krycek závodí s časem, aby našli a zachránili agentku Scullyovou před šíleným únoscem, který tvrdí, že ho unášejí mimozemšťané. Mulder věří, že únosce chce Scullyovou předat mimozemšťanům, aby se vykoupil a nechali ho být. Mulder má však jen malou podporu u nadřízených a zástupce ředitele Skinner ho chce z případu stáhnout. (Epistemolog)

(více)

Recenze (10)

Honza__St. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokračování předchozího dílu. Ze začátku je to pouze FBI vs. psychopat Barry, ale postupně se přidává další strana, nový partner se ukazuje v pravém světle, děj graduje v/na lanovce, a vrcholí na kopci, kde Barryho poprvé unesli. Zbytek už je čistá mytologická mimozemsko-vládní konspirace. Velká škoda, že to Mulder nestihl včas, ale nešlo jinak, Gillian nemohla porodit během přestávky mezi natáčením dvou scén. A v neposlední řadě nejde nezmínit scénu vlastního "experimentování", z té mě mrazí v zádech dodnes. P.S: Jedna nelogičnost: vraždícímu mutantovi Toomsovi se Scullyová ubránila docela dobře (byť by to bez Muldera asi nezvládla), a se zraněným Barrym si neporadí?! ()

Loki_Six 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Mulder, it's me. I just had something incredibly strange happen. This piece of metal that they took out of Duane Barry, it has some kind of a code on it. I ran it through a scanner, and some kind of a serial number came up. What the hell is this thing, Mulder? It's almost as if... it's almost as if somebody was using it to catalog him... Mulder! I need your help! Mulder!" ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokračujeme tam, kde skončil předchozí díl, tzn. řeší se únos Dany. Mulder zjišťuje, že když jde do tuhého, tak mu nepomůže nikdo. Nikdo mu nevěří, stejně tak jako nikomu nevěří on. Bez Scullyové je sám. Přestože to zní dramaticky, je tento díl slabší, přestože jsou nanebevzetí a následné události klíčové pro vývoj celého seriálu. ()

Arkanoid 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizóda je už od začiatku iná, a to počiatočným postavením hlavnej dvojice detektívov. Jeden z nich sa totiž stal obeťou únosu a druhý musí svojho parťáka zachrániť. Rozostavenie je dobré, obeťou je totiž Scully a Mulder, ktorého sa dá ľahko zviesť z cesty, musí ísť naplno. Už od prvých minút sa buduje temná, emóciami nabitá atmosféra plná napätia s podfarbujúcou hudbou, dokonca s lepšou výpravou a kamerou, kde záleží viac, než len na vyriešení prípadu. Asi prvýkrát donútili tvorcovia postavu Muldera siahnuť si aspoň mimikou na pokraj profesionálneho vyhorenia zapríčineného neovládateľným zúfalstvom. Mulder predvádza kúsky hodné Jamesa Bonda, no nepýta sa správnych ľudí, ako k zločinu (únos Scully) došlo, čo považujem za logický lapsus. Svojím siahnutím na postavy sa epizóda pozerá veľmi dobre a navádza na ďalšie sledovanie. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Můj pravděpodobně nejoblíbenější mytologický díl z prvních dvou řad seriálu. Zatímco "Duane Barry" byl pomalejší a upovídanější, tohle je jízda od začátku do konce, pořád se něco děje a divák nemá šanci vydechnout. Je to o napínavý závod s časem. Krycek a Muž s cigaretou konečně vystrkují růžky. Lanovková pasáž je skvělá. V mládí jsem si tento díl pouštěl pořád dokola - což bylo ale nejspíše dáno tím, že jsem ho měl jako jediný stáhnutý na disku počítače :-) ()

Galerie (24)

Zajímavosti (2)

  • Peter Lapres, který v této epizodě hrál video technika, si dříve zahrál postavu Harryho Linharta v epizodě Znovuzrozený (1994). (Kubaaa97)

Reklama

Reklama