Jedním dechem (S02E08) (epizoda)

One Breath

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 1994, 45 min

"Jde o ten zub, co se našel v pudinku v jídelně ??" ;) Velmi zásadní epizoda v souvislostech s mytologií celého projektu..(4.2.2017)

Velmi emociální díl, ve kterém se Dana tak napůl vrátí a Mulder tak napůl odejde. Vytříbí se vztahy, Mulder si získá více respektu Kuřáka a Skiner úctu Muldera. Do toho trochu mystiky a pohledná matka a sestra Scullyové. Objektivně to na full hodnocení nemá, ale tohle jsou Akta X. PS: jakkoliv by měla scéna Dany ležící na marách působit pietně...ty její ňadra dmoucí, prostě nejde ignorovat. A to jsem spíš dolňák a přes hlavy :o))(23.3.2018)

Seriál prekračuje svoje medze až na ochranu svojich večne živých postáv. Dostávame sa ku surrealizmu, ktorý síce mohol byť lepší, či už temnejší alebo fantastickejší, no aj tak poteší. Temnejší mecenáš ako ten predošlý sa tiež postará o scénu, kde tuhne krv v žilách. Thank You For Not Smoking. Väčšiu drzosť som v tomto seriáli ešte nevidel. Epizóda je osobnejšia ako predošlé pre všetky postavy a stane sa v nej naozaj mnoho.(27.4.2018)

Scullyová se vrátila, ovšem v ultramizerném stavu, a bez naděje na zlepšení. A Mulder zahajuje vendettu, při níž si sahá na dno. Výborný závěr trilogie. Jen dodnes nechápu tři věci (samozřejmě v rámci děje): 1) Proč vůbec Scullyovou vraceli, když se jí nejdřív chtěli zbavit? 2) Proč Mulder tomu kouřícímu zm*dovi nevystřelil mozek z hlavy? 3) Proč si Mulder na ty parchanty nepočkal a neposlal je do horoucích pekel?(22.3.2018)

"Sig Sauer o ráži 40 na Vás míří proto, abych zdůraznil, že trvám na tom, abyste přestal pátrat, kdo napojil Vaši partnerku na ten respirátor." Přežije Scullyová nebo odjede na loďce pryč ze seriálu? Mě to tedy moc nenapnulo, ale ta uplakanost a věčné mentorování mě dost štvalo. Nicméně rozhovor Muldera s Kuřákem byl skvělý a černý anděl strážný přidal velice solidní ochutnávku toho, o co se tady vlastně hraje.(3.7.2018)