Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Agentka Scullyová je nalezena v kómatu a převezena do místní nemocnice a její život visí na vlásku. Mulder zjistí, že její DNA byla pozměněna a že její imunitní systém selhal. Mulder se zkontaktuje s mužem s cigaretou a je připraven udělat vše, co je nutné, aby zachránil svou kolegyni. (Epistemolog)

Recenze (10)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Sig Sauer o ráži 40 na Vás míří proto, abych zdůraznil, že trvám na tom, abyste přestal pátrat, kdo napojil Vaši partnerku na ten respirátor." Přežije Scullyová nebo odjede na loďce pryč ze seriálu? Mě to tedy moc nenapnulo, ale ta uplakanost a věčné mentorování mě dost štvalo. Nicméně rozhovor Muldera s Kuřákem byl skvělý a černý anděl strážný přidal velice solidní ochutnávku toho, o co se tady vlastně hraje. ()

Arkanoid 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál prekračuje svoje medze až na ochranu svojich večne živých postáv. Dostávame sa ku surrealizmu, ktorý síce mohol byť lepší, či už temnejší alebo fantastickejší, no aj tak poteší. Temnejší mecenáš ako ten predošlý sa tiež postará o scénu, kde tuhne krv v žilách. Thank You For Not Smoking. Väčšiu drzosť som v tomto seriáli ešte nevidel. Epizóda je osobnejšia ako predošlé pre všetky postavy a stane sa v nej naozaj mnoho. ()

Reklama

helraiser 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Scullyová je zpět a s ní zásadní díl, který bude mít vliv v podstatě na několik mytologických linek v podstatě až do konce seriálu. Tenhle díl to do nás pere ze všech stran naplno, jak ze stránky emociální, tak akční a vyskytují se tu prakticky všichni důležití aktéři. Mulderův informátor Pan X se ukáže jako slušnej drsňák který nemá problém bez výčitek používat svou pistoli, stejně jako házet hlášky. Opět se na scénu vrací Kuřák a Kreycek. Skiner se ukáže jako opravdovej borec. V každém případě dojde k první konfrontaci mezi Mulderem a Kuřákem a stojí to opravdu za to. Kuřák ro he prostě něco, dobře to Mulderovi natřel. Tahle epizoda v rámci mytologie patří k tomu nejlepšímu. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi emociální díl, ve kterém se Dana tak napůl vrátí a Mulder tak napůl odejde. Vytříbí se vztahy, Mulder si získá více respektu Kuřáka a Skiner úctu Muldera. Do toho trochu mystiky a pohledná matka a sestra Scullyové. Objektivně to na full hodnocení nemá, ale tohle jsou Akta X. PS: jakkoliv by měla scéna Dany ležící na marách působit pietně...ty její ňadra dmoucí, prostě nejde ignorovat. A to jsem spíš dolňák a přes hlavy :o)) ()

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dovršení mytologické trilogie o únosu agentky Scullyové, která byla přerušena jednou samostatně stojící epizodou. "One Breath" je výborný díl, v němž podobně jako u premiéry této sezóny nejde ani tak o děj, celé to totiž stojí na postavách. Je to pořádná nálož emocí. Zase se budu opakovat, ale Duchovny tady prostě hraje skvěle. Vážně, ty mytologické díly ze začátku druhé série patří k tomu nejlepšímu, co v seriálu předvedl. Epizoda je převážně pořádná depka, ale umí být i napínavá. Máme tu hned několik naprosto ikonických a nezapomenutelných scén (Mr. X v garážích, Mulderova historicky první konfrontace s Mužem s cigaretou, Skinnerův příběh v kanceláři Akt X). Všechny ty momenty patří ke klasikám rané mytologie. Jednotlivé části té volné trilogie "Duane Barry" - "Ascension" - "One Breath" jsou charakterově úplně odlišné díly, ale všechny jsou vynikající. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (6)

  • Když Mulder (David Duchovny) podepíše svou rezignaci, můžeme jasně vidět, jak moc se liší od toho, co má na svém průkazu. (Kubaaa97)
  • Jay Brazeau, který si v této epizodě zahrál doktora Dalyho, se již dříve objevil jako postava profesora Varnese v epizodě Lazar (1994). (Kubaaa97)
  • Lorena Gale, která si v této epizodě zahrála sestřičku Wilkinsovou, se již dříve objevila jako postava Ellen Bledsoe v epizodě Stíny (1993). (Kubaaa97)

Reklama

Reklama