F. Emasculata (S02E22) (epizoda)

• Česko

Hmyz

(neoficiální název)

F. Emasculata

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 1995, 45 min

Na začiatku si divák musel užiť nie celkom čisté sklo kamery. Neskôr našťastie tvorcovia precízne zvýraznia akčnú zložku snímaním väčšieho priestoru, rýchleho strihu a dynamiky a záhadný smrteľný prípad dostáva hneď nový rozmer. Dean Norris ku dvojke Duchovny-Anderson celkom pristane. Temná, konšpirátorsky plodná epizóda nestráca ani na chvíľu na svojej pôsobivosti a záverečný soundtrack len perfektne podčiarkuje pachuť skazenosti.(22.5.2018)

"Dozorci nejspíš vězeňský filmy moc nesledujou.." ;) Tradičně formálně famózní a žánrově uvědomělá Bowmanova epizodka variující hned několik motivů kultovních bijáků..(1.3.2017)

"The F. Emasculata is a parasitoid, a bug that carries a parasite. In this case, a deadly parasite that attacks the immune system. The pustules are part of the natural reproductive cycle. They're full of the larvae that you see there in the scope."(28.2.2018)

"Tu nemoc jsme zastavili zadržením informací." Tak mají lidi nárok na pravdu nebo nemají? Odpověď slušňáka Muldera je A, ti mocní odpovídají B a tradičně zfalšované statistiky jsou na jejich straně. Mě tento další prohraný boj dost bavil, jen ta nulová ochrana sterilních doktorů před prskajícími vředy mě moc nepřesvědčila. A pokud někdy v mém okolí uteče z klece nějaký zákeřný virus, tak mě o tom neinformujte. Já prostě chci být šťastný až do své smrti.(4.10.2018)