Reklama

Reklama

Akta X - Série 2 (1994) (série)


Anasaziové (S02E25)

(neoficiální název) (epizoda)
  • USA Anasazi

Obsahy(1)

Agent Mulder obdrží zašifrovaný počítačový disk obsahující přísně tajné soubory ministerstva obrany o mimozemském životě. Šifry by měly být podle všeho v indiánském jazyce. Agenti Mulder a Scullyová se pokusí přeložit šifry u rodiny Mávají a odhalit skryté tajemství. (Epistemolog)

Recenze (10)

helraiser 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Závěrečný díl nemohl dopadnout lépe. Mytologie se tímto dílem rozjíždí na plný kule a, že to je jízda. Kuřák svoji hru rozjíždí na plný kule. Vagón plný podivných mrtvol, testy, mimozemšťani, osamělí střelci. Velká hra začíná. Tato epizoda diváka naprosto neskutečným způsobem navnadí na příští sezónu. Naprostá spokojenost. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Mělo by se to vrátit. Oni přijdou." Oni už tu samozřejmě dávno jsou, ale tentokrát je třeba vyřešit jiné otázky. Třeba proč Mulder napadl Skinnera, proč Scullyová střelila Muldera nebo proč se mimozemšťani skrývají v zasypaném vagónu. Za mě je to tedy vynikající epizoda a ještě lepší zakončení série, protože mě to tedy na další sérii navnadilo dokonale. ()

Reklama

Nikolas__ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pečeť X - 200%_ Společně s Requiemem asi nejlepší mytologická epizoda, a zároveň nejlepší finále sezóny. Prostě absolutní dokonalost, napínavé, přesně tak akční jak by jste chtěly, emotivní a zábavné. Postavy jsou už naplno sympatické. Následující Blessing Way a Paper Clip byly taktéž ultimátní. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začátek fenomenální trilogie, která představuje to nejlepší, co může klasická mytologie Akt X nabídnout. Budu se možná trochu opakovat, ale opět jsou na místě slova jako "ikonické" a "legendární". Celý tento trojdíl beru jako jeden celek a je to pro mě naprostá bomba. Toto je ten definitivní moment, kdy se mytologie seriálu rozjela naplno. Je to hutné, komplikované a občas složitější na pochopení (divák musí pozorně vnímat každý dialog, aby mu něco neuniklo), ale to se mi na tom vlastně líbí. Forma mytologických epizod se již ustálila, takže to má přesně ty atributy, jaké to má mít. Je vždycky fajn, když se v dílu sejdou klíčoví hráči jako Skinner, Muž s cigaretou, Krycek apod. Chris Carter býval opravdu kvalitním scenáristou, je až s podivem, co se s ním od 7. série dál stalo (spoiler: zbláznil se a začal své vlastní dílo sabotovat). V této fázi seriálu ale uměl. Je to vážně dobře vystavěný díl. Máme tu tři zdánlivě nesouvisející zápletky (indiáni a tělo mimozemšťana, hon za digitální páskou a pološíleného agresivního Muldera), které se postupně propojí a všechno to dává smysl. Celá tato trilogie se nese ve zběsilém tempu, je to napínavé, jeden zvrat střídá druhý a epizody končí napínavými cliffhangery. Mytologické díly Akt X předběhly o pár let dramatické seriály jako 24 hodin nebo Ztraceni. To, co tyto seriály dělaly po roce 2000, předváděli Carter a spol. už v půlce 90. let. Psal jsem to už u dílu "End Game", ale pro tuto trilogii to platí dvojnásob: výprava je úžasná a celé to vypadá filmově. Režie je super, herecké výkony také...rád bych našel nějaké negativum, ale nemůžu. Tohle je zkrátka mytologie v té nejlepší formě. Parádní finále sezóny, které předznamenává ještě parádnější 3. sérii (nejen z pohledu mytologie, ale celkově). ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • V tomto díle je využit i známý vrtulník UH-1 Iroquois, používaný ve Vietnamské válce pod přezdivkou „Huey“. (Winster)

Reklama

Reklama