Akta X - Série 6 (1998) (série)

Instinkt (S06E16)

(epizoda)

Colonist

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pozor spoilery! Tento díl pro mě patří k těm slabším. Nikdy jsem ho moc nemusel. Příběh je hodně překombinovaný a poněkud tápe v hledání vlastní identity. Tváří se to jako epizoda o vraždícím mytickém psovi, což by samo o sobě stačilo, ale pak se z toho vyklube čínská verze vlkodlaka zkřížená s démonickou posedlostí a schopností transformace. Nevím, no...v Aktech X jsem zvyklý na nejrůznější zamotané šílenosti, ale tato epizoda není sama o sobě moc silná, takže zbytečně komplikovaná zápletka jí jen škodí. Navíc se tu najdou logické nesrovnalosti. Aby plán doktora dhoula fungoval, musel počítat s tím, že čínští námořníci otevřou jeho klec. To je ale spoléhání se na náhodu. Kdyby se tak nestalo, jak by si v Americe vyzvedl sám sebe, když by zůstal zavřený v kleci? Samostatnou kapitolou jsou v této epizodě postavy. Nejsou sympatické a jejich motivace mi není zcela jasná. Proč se šílená psí dáma (to je obzvláště úděsná postava) na konci zachovala tak, jak se zachovala? Protože byla prostě magor. Nesympatická je tu i Scullyová, která se chová jako žárlivá fúrie, přitom je jasné, že pro žárlení nemá žádný důvod. Ne, tohle se zkrátka nepovedlo. Je to dost blbá slátanina. Působivé jsou jen scény útoku psa. ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V prístave San Pedro, Kalifornia sú na palube lode z Hongkongu v zamknutej debni objavené telá dvoch členov posádky. Majiteľ, ktorému kontajner patrí miestnej polícii tvrdí, že v nej prepravoval plemeno psa, ktorého posledný exemplár s v prírode vyskytoval pred 150 rokmi. S prípadom prichádzajú pomôcť agenti FBI, kedže mŕtvych tiel v okolí prístavu začína pribúdať. Na konci časti sa do Mulderovej kancelárie vráti plagát I want to believe. ()