Morbius

• USA Morbius (více)

Na stříbrné plátno přichází jeden z nejpodmanivějších a nerozporuplnějších hrdinů filmového světa značky Marvel, jehož představitelem je Oscarem oceněný Jared Leto, který se ve snímku mění v charismatického antihrdinu Michaela Morbiuse. Doktor Morbius trpí vzácnou a smrtelnou krevní chorobou. S úmyslem zachránit druhé, kterým hrozí stejný osud, se Michael rozhodne k zoufale riskantnímu činu. Zdánlivý úspěch přinese lék, který je však dost možná nebezpečnější než sama smrtelná choroba, neboť promění léčitele v lovce. (Falcon)

Berik_

Zatím nejhorší snímek ze SpiderUnivers bez Spider-Mana. Morbius je generická nezajímavá postava. Milo jakoby záporná postava je nevyužitá. Scénář působí jako vygenerovaný počítačem. Efekty jsou stejně špatné jako logika scén a divného střihu že by neprošla ani ve starých filmech. Zpomalené záběry byly využity v absolutně nedůležitých momentech. Některé zajímavé nápady jako vztah hlavního dua film nezachrání. Samotná potitulková scéna film ještě zhoršila. Je tam pouze proto aby Sony co nejdříve udělalo Sinister six. Tenhle film je odpad moderních komiksových filmů. 2/10 ()

Nick182

Mě se Morbius líbil. Taková přímočará upírská jednohubka. Na takové to domácí žvýkání. Herci fajn, efekty fajn, příběh nic extra, ale neurazil. Rozhodně je to lepší film než Venom 2, Black Adam nebo marvelovka typu Thor Thunder Bitch Error ( Love And Thunder - mimochodem tento film byl hrozný 💩). Morbius 3,5/5 ()

robo_sykora

Jednu hviezdičku dávam za minutáž. Pri Marvel som zvyknutý na filmy cez dve hodiny, ale tento ma potešil že trval LEN hodinu a 40 minút... zo zvedavosti som si to pozrel, ale tento film nemá ani hlavu ani pätu... ()

Updated_Cake

Ah, koukám, že se jdu zase lišit nepopulárně od zbytku žebříčku ČSFD :D Mně ten film jako takový propadák nepřišel. Upřímně, není to pecka, kterou bych si šel pouštět znovu a znovu a dělal každý rok pravidelný rewatch, ale takový propadák, jak zde lidi vyjadřují, to taky nebyl. Souhlasím s tím, že tenhle film nebyl tak záživný, aby si zasloužil pokračování, ale výkony Leta a Smitha byly pěkné, efekty jsou taky bomba, příběh není úplná pecka, ale stačí to na to, aby to dávalo smysl. Ten film není úžasný v žádném ohledu, ale tenhle hate si vůbec nezaslouží... Když si vezmu, že lidi tohle hejtí, ale Eternals, prakticky po všech stránkách horší film, je pro ně údajně lepší než tohle, tak se člověk musí pousmát. Morbius určitě alespoň za zkoušku stojí, není to tak hrozné, jen od toho člověk nesmí moc očekávat, je to podprůměr. ()

Enon

No, co si budem, je to trochu horor, ale rozhodně ne v pozitivním slova smyslu. Tenhle film je tak nějak přesná ukázka vyčpělosti superhrdinských filmů, akorát, že u tohohle filmu už to všem dochází. Nevím, kde tito lidi byli během Marvel filmů posledních let. Samozřejmě i já musím uznat, že Morbius je daleko horší film než například poslední Strange nebo Thor, ale ve své podstatě jde o zajetou šablonu, akorát že tady je to provedené tak neskutečně špatně, že to vyloženě uráží. Myslím, že k tomuto filmu nemá ani cenu se vyjadřovat jelikož si to nezaslouží a je to pouhá ztráta slov. Prostě se na něj nedívejte, nestojí to za to, to už si vážně pusťte radši toho Strange. Ten alespoň končil nějak normálně, dával jakžtakž smysl a neničí celou značku Spider-Mana. 15% ()

Ferguson

Klasický příklad, kdy už při natáčení bylo tvůrcům jasno, že se nedaří a tak film nesmyslně sestříhali (vystříhali) a tak vše působí nedotaženě, nemotivovaně apod. ()

ThoumY odpad!

Jestli mě něco fakt sere, a troufnu si otevřeně proklamovat, že i když si to nemusí kvůli své podstatě všichni neustále uvědomovat a filozofovat s tím u každé takovéto žluklé nechutnosti, interně to sžírá každého, a jestli ne, tak by rezolutně mělo! Protože i když do něčeho jdete s naprosto nulovými očekáváními, s kompletní apatií vůči jakémukoliv aspektu, který dělá film filmem nebo emocím a zážitkům, jaké audiovizuální obsah nabízí, a tudíž vaše krédo spočívá v tom, že vás všechno může už jenom příjemně překvapit, a když to holt bude celkově podstatou a obsahově prázdné asi jako všechno předtím, nic se neděje a kolektivně či individuálně na to jednoduše zapomeneme a přeneseme se o (k)rok vpřed a jednu sesmolenou omalovánku vzad, neopomíjeje aspekty jdoucí s každou z nich - infernálně šaškující castingovou pohromu, hromadu ke střevním potížím vedoucí flusance na podstatu rádoby pravd zpuchřelých v hmatatelnou trapnost a oslepující těžce neefektní haldu digitálních efektů, u kterých jsem si až nadmíru jistý, že je vyrobena z náhodně problikávajících čelovek na hlavách dezorientovaných komparzistů, nepříhodným počasím v těch zmatečných deseti natáčecích dnech a hysterickým vzlykáním kohokoliv oduševnělého v promítacím kinosále. Tohle všechno ale ztroskotává na tom, že se podařilo něco skutečně neskutečného! Spektakulárního! Ohromného! Velkolepého! Pompézního! Někdo to opravdu udělal! Někomu se podařilo natočit něco tak prázdného, anemického, bezduchého, mdlého, planého, omezeného, fádního, ochablého, mátožného, a až absurdně stupidního a nudného, že skrz promítající čas nestojí nic ani za protočení panenek. Primární problém spočívá však v tom, že je všechno tak bolestně zapomenutelné, že po každém dalším záběru zapomínáte, že jste vůbec viděli ten předchozí. Všechny vtípky nechávajíc za sebou, upřímně je tohle naprosto zoufale smutná, politováníhodná okolnost, která přivádí akorát tak vaše kapsy o bankovky, mozek o buňky a váš čas o sto pět minut. Nevracejíc nic nazpět. Bídných 0/10 ()

Marek.Skalka

Scénář filmu by byl dobrý pro něco o metráži reklamy. Ale pro film? Trikově povedené, jenže není u toho jasné, proč se tam děje, co se děje. Mohl to být dobrý film, ale není. Vyskytuje se v něm nemálo scén, kdy není vůbec jasné, co se děje a hlavně proč. Mizerný film. Například u těch dvou policistů ani trochu netuším, proč tam vlastně jsou. Takže sice zahláškuje, že je to jeho město, jenže mu ušlo, že si spletl film. Nedělejte stejnou chybu. ()

Lukango

Do 1/3 jsem si říkal, proč ten film všichni tak nenávidí? Do 1/3 to byl „pouze“ průměrný film, ale ten zbytek byl téměř klišoidní odpad. Takže jdeme to vyjmenovávat. Herci strašný, čekal jsem, že Jared Leto odvede zase dobrou práci, ale ono ne. Matt Smith taky hrál podprůměrné a to je slabé slovo. Jediný z herců, který hrál dobře, ale neměl moc prostoru byl Jared Harris, kterýho jsem si oblíbil ze seriálu Černobyl. Postavy jsou doslova na drtičku odpadu. Mají nulovou motivaci, nefunguje mezi nimi žádná chemie a jsou vyloženě špatné. Dialogy béčkové, ve kterých se nenajde nic pozitivního. Příběh je klasicky antihrdinovský, ale nezajímavý s mnoha klišé. Cgi je poměrně povedené, tedy pokud se nebavíme o cgi jednotlivých „Morbiů“, protože ty jsou naprosto otřesné a je za trest se na ně dívat. Nechápu vlastně stylizaci akce, proč vypadá, jako když před těma „Morbiama“ je mouka s větrákem a oni jdou zkrz, vlastně ani nevím jak bych to popsal, sice to vypadá dobře, ale nedává to ve filmu sebemenší smysl. Korunu v logičnosti tomu nasadil lítající Leto, to mě úplně umorbilo. Musím říct, že ty dvě podtitulkový scény s Keatonem byly lepší než film. To je tak, když máte fungující vesmír s jedním hrdinou (Spiderman) a snažíte se ho rozšiřovat podprůměrnýmy filmy, které táhne jenom jméno. Známka 4/10 ()

MaxBodycount

Filmové spoločnosti by si mali echt rozmyslieť, ako rozhadzovať svoje bubáky a radšej než natočiť debilinu o vlasatom a zarastenom debílkovi, ktorý sa síce potrebuje skrývať, ale miesto oholenia a ostrihania sa mu stačí kapuca na metrosexálnej gebuli /image, image a zas image/ posielať svoje rozpočty na môj účet. Dokončil by som tak Hviezdu smrti, pardon, Hviezdu lásky a vyrazil do vesmíru šíriť posolstvo mieru a inkluzivity. Za toto by som im ponechal filmové práva na moje dobrodružstvá za bagateľ a film, v ktorom bombardujem dúhovým lúčom homofóbne planéty by určite napchal šrajtofle Hollywoodskych ideológov viac, ako predvídateľná zlátanina, ktorá nedostojí ani videoherným cut scénam. ()

Morth87

Po dlouhe dobe film ktery splnil me ocekavani. Casto koukam na filmy ktere tu maji hodnoceni 80% a vice a jsem z nich naprosto zklamany ale ted je to naopak. Morbius ma 47% a pritom je naprosto v pohode.  Cekal jsem podobnost postavy s komiksovou predlohou - splneno.  Cekal jsem akcni sceny a pekne efekty - splneno.  Bylo mi jasne ze tam budou obcas ty trapne americke kecy a natvrdle hlasky, ale cekal jsem ze toho nebude moc a nebude to rusit dojem z filmu - splneno.  Nevim, co od toho kdo cekal vic. Od prvni trilogie X-Men kde poprve hral Hugh Jackman Wolverina sla uroven zfilmovanych komiksu rapidne dolu, takze fakt nechapu proc nekdo cekal neco vic od Morbia.  Za me povedeny komiks ktery prevysuje soucasnou prumernou tvorbu svym zpracovanim a peknym vykonem Jareda Leto.  Zaroven urcite lepsi nez Venom 2 ()

Fakof

Wow proste wow. Na Morbiusa som do kina nešiel iba kvôli jeho zlým recenziám, a bola to veľká chyba. Áno Morbius nemá žiadny revolučný príbeh, ide o veľmi jednoduchý príbeh so skvelými postavami a hercami. Jared Leto ako Morbius je proste parádny, Leto je skvelý herec a nikdy nesklame, sexy Adriana Arjona, na ktorú sa nikdy neviem vynadívať v žiadnom filme, v ktorom sa objaví, a v neposlednom rade Matt Smith ako Milo ( ten ma v traileroch moc nezaujal, no vo filme ukázal svoje herecké kvality a veľmi som si ho obľúbil). Pohyby upírov, a celkové efekty sú skvelo spracované (pri rôznych bitkách ide o hotové orgie pre moje oči, a samotné CGI spracovanie Morbiusa je úžasné a strašidelné, proste také aké má aj byť), ako som už spomenul príbeh je jednoduchý a nechápem prečo ľudia čakali niečo prevratné, akcia je fajn a celý film je veľmi svižný. Myslím si, že v dnešnej dobe je normálne umením natočiť film pod 2 hodiny, tak aby bol kvalitný, no tu sa to tvorcom podarilo. Je smutné, že ľudia sú ovplyvnení recenziami druhých ľudí a boja sa vyjadriť svoj skutočný názor na Morbiusa a dávajú mu zámerne zlé hodnotenie. Určite ide o nadpriemerný super hrdinský film (alebo teda anti – super hrdinský film), a to najlepšie, čo doteraz Sony natočilo (omnoho lepšie než poslední dvaja Venomovia), Morbius sa pre mňa stáva jedným z najlepších super hrdinských filmov za posledný rok. No z čoho som najviac smutný je to, že tí istí ľudia čo tomuto filmu dali 1/5, dali najnovšiemu Flashovi 4/5 alebo 5/5 ( a presne to, je na zaplakanie). Morbius je skvelý film, ktorý by si mal každý fanúšik Marvelu pozrieť, a určite nejde o žiadny prepadák ako hovoria recenzenti. ()

AJensen

Digitální bordel, nelogické scény, předvídatelné od začátku do konce, herecké výkony prostě děs. Zlatej Venom ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

23.01.2023

Každý rok se v předvečer velkého finále oscarové sezóny sejdou v Los Angeles členové nadace Zlatá malina, aby „ocenili“ ty nejhorší filmy uplynulého roku. Hlasování o tyto ceny se účastní zhruba 700… (více)