Epizody(3)

Posádka Červeného trpaslíka se po desetileté odmlce vrací s třemi novými díly. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton se setkají s hologramem bývalé vědecké pracovnice Kateriny Bartikovské, která zbaví Rimmera velení a objeví způsob, jak otevřít dimenzionální bránu a poslat Listera do jiné dimenze pro ženu, s jejíž pomocí by obnovil lidskou rasu. Náhodou se celá parta dostane branou na Zemi. Tam její členové zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu Červený trpaslík... (Weissik)

Timak

No no no ... co to je? tohle má být důstojné zakončení? První díl totál propadák. Nebýt věrný fanoušek co sjíždí všechny díly a série neustále dokola, tak vypínám TV po 5 minutách a nechci nic o RD slyšet. Další dva díly už lepší, ale to je málo, co jsem od takovýho giganta čekal. Už to raději nechte být, budeme dělat že se tohle nikdy nestalo a bude to pořád skvělý =) Hoooodně slabé 4* ale opravdu hoooodně slabé ... ()

cubiculla

Adekvátně bláznivé vzhledem k předchozím sériím, nicméně atmosférou, pro mě očekávaně, celkem rozdílné. Přecejenom 10 let je dost a Lister už očividně vyrostl z puberty a Rimmerovi diktátorské sklony také zeslábly... Zápletka s návratem na zem povedená, konec otevřený... ...?!?... ()

sskrblik

Návrat Červeného Trpaslíka?! Né tak doslova, stejně rychle jako začne i končí. Tři díly uběhnou velice rychle a do té doby se sice stihnete párkrát zasmát, jenomže kameňáky a vtipy z let minulých tu chybí a je to znát. Jako dovětek těchto pár dílů se dá zkousnout, ale nedokážu si představit celou sérii v tomto novém trpaslíkovském hávu. ()

yeniczek

S každým dalším zhlédnutím to mám radši a radši. Původní mírné zklamání z velkého (VELKÉHO) očekávání se vytrácí a já si zvykám a už se i směju. Jen mi tam chybí ten sitcomový stimul, je to takové celé smutné, ale co když mělo být..... Jsem moc moc zvědavý na 10. sérii a pořád se těším. Doufám v rychlé nadabování, protože u této 9. "série" to nakonec hodně pomohlo. ()

Fakipics

Mě to pobavilo ze začátku. Ta stará krásná nostalgická scéna, kdy Listy a Rimsy jsou v jednom pokoji a vylívají si na sobě v jednou své komplexy a předsudky vůči životu. Ach. Zkuste se na to zaměřit. Myslím, že potom dáte o hvězdičku víc. ()

swe

Melancholické meta-ladění 9. série by mi zas tolik nevadilo, nebýt toho, že většina forků zde se vyskytujících jsou, co se kvality týče, pouze průměrné až podprůměrné, což vzhledem k předchozím sériím docela průser. ()

venalce

Zpátky na Zemi trpí hlavně jedním neduhem a tím je zápletka, která většinu času působí trapným dojmem, než se na konci vše vysvětlí. Škoda, všechno ostatní funguje i po letech náramně dobře. Jaké štěstí, že vznikla následující 10. řada. ()

VanTom

Návrat Červeného trpaslíka po deseti letech se dá považovat za úkrok stranou. "Metafyzická odysea" kultovní posádky začíná klasicky (celý 1. díl), po transportu do naší reality na Zemi však nabere směr spíše fan-servisu, nejen narážkami na dřívější dobrodružství, ale hlavně pátráním po tvůrcích seriálu a existenciálních pochybách postav. Vážnost a důsledná parafráze Blade Runnera už ve 3. epizodě trochu unavuje, přesto mne minisérie potěšila a bylo hezké kluky znovu vidět. ()

Ichabod

Tak nevím co si o tom myslet. Vím zcela určitě, že nebudu automaticky vděčný jen za to, že můžu vidět svoje oblíbence v dalších dílech Trpaslíka. První díl byl poměrně rozpačitý a moc jsem se u něj nenasmál, ačkoliv byl ještě alespoň v duchu RD. Druhý díl byl rovnou absolutní tragédie... Třetí díl je zase poměrně vtipný a svižný a co je hlavní, přináší vůbec ne trapnou nostalgii a opravdu MOC dobře vypadající Kochanski. Dávám tedy 60%. ()

rumczeis

Přišlo mi to spíš jako fanfilm. První epizoda byla otřesná, druhá ušla a teprve třetí by se dala srovnat s původním seriálem. V průměru tedy 3 hvězdičky. Pokud někdo plánuje další díly ve stylu toho prvního, tak raději nic. ()

PollyJean

Díl jen pro fanoušky, kteří při sledování budou slzet a vzpomínat, jaké to bylo když...Jenže legendy a kulty vznikají díky tomu, že něco skončí a to definitivně. Návraty bývají obykle smutné, protože do téže řeky...no znáte to. Back to Earth je stejný případ. Kouzlo je prostě pryč a nic ho nevrátí, i když je obsazení stejné. Proto se přimlouvám za to, aby autoři nechali trpaslíka klidně spát na vavřínech vydobyté slávy a raději už ho nezkoušeli oživovat. ()

mcleod

Pokračování kultovního seriálu, které se opravdu nepovedlo. Mizerný námět, mizerné zpracování, mizerné vtipy, mizerné všechno. Jediná věc se mi líbila, a to nepopsatelné nadšení herců, že si spolu můžou zase zahrát v Trpaslíkovi. A ta nostalgie po starých dobrých trpaslíkovských časech se na mě taky přenesla... ()

Ravi

Koukám na to poprve, nic moc. Koukám na to podruhé, ale jo, je tam všechno, co se kdysi tak ujímalo. Pravda, není to největší pecka a nový audiovizuální kabátek bez smíchu v pozadí je dost nezvyk, ale koukněte se detailně na jednotlivé scény a dialogy a zjistíte, že je to doopravdy ten starý trpaslík. Sice ne v nejlepším rozpoložení, ale je to on! 70% = 4-/5 ()

klima777

Jak nostalgické. Jak milé. A stále chytré (2. díl neodolatelný). Vlastně mi jich bylo líto, tudíž jsem vděčna za happyend a návrat do reality hlubokého a chladného vesmíru. A až zemřou, Kryťáček se postará... S pozdravem Oliheň euforie. ()

JekoRek

Je to víc hořké než vtipné. S Trpaslíkem je konec a z herců přímo vyzařuje nostalgie. Ani jednou jsem se nezasmál, přesto z nějakého nepochopitelného důvodu je to důstojný konec. ()

V.Silver

Průzkum bojem zvolili po letech autoři Červeného trpaslíka, když do éteru vyslali polovičatou devátou sérii, která ve svých 3 dílech netvoří 3 samostatné příběhy, ale jeden příběh na pokračování. Má to jednu zásadní nevýhodu - dvakrát musíte čekat na to, co bude, a pamatovat si, co se stalo. Zjsitil jsem, že mi velice chybí ten "umělý" smích, který byl v původních 8 sériích brilantně používán (mnohdy dotahoval absurdní humor do ještě absurdnějších rovin), chybí mi ten briskní humor, kterého citelně ubylo, chybí mi ten drive, který to mělo. Těším se na další (a zřejmě poslední) sérii a této dávám za milé vzpomínky a pár opravdu skvělých vtipů 65%. ()

Kosmik 1

Jako fanoušek Červeného Trpaslíka dávám 4 hvězdičky, ale pouze a jen z úcty k tomuto již legendárnímu původnímu seriálu. Faktem je, že tohle pokračování si rozhodně nezasloužil a dlouho... dlouho jsem váhal s tím, že si jej pustím. Nakonec jsem se odhodlal a dostalo se mi pouze obrovského zklamání nad tím, co jsem viděl. A ptám se proč? Proč někdo musel být natolik iniciativní a z kultu se pokoušel vytvořit ještě větší kult? Dyť to přeci nejde... No naštěstí byly natočeny pouze tři díly po dvaceti minutách.... Jediné, čemu se nedá nic vytknout je, že na hercích téměř nejde vidět, že by nějak rapidně zestárli, ale to je tak asi vše. Trocha humoru se zde objevuje, ale buď se trapně snaží připomínat fórky z původního seriálu a nebo nejsou příliš trefné. Ještě jednou to sem musím napsat - obrovské zklamání... ()

vyfuk

Tohle je v celku smutné. V okamžiku, kdy z post-produkce odeberou smích a nebo není seriál natáčen před živým publikem, tak ani nevíte, kdy se máte smát. Takže pro vás seriál ztrácí veškerý humor. Musím uznat v celku dobrý nápad jak se s celým trpaslíkem vlastně rozloučit, ale v jistých ohledech to moc nezapadá a působí mnohem horším dojmem, než by se mohlo zdát. Každá kosa, ať se brousí seč dlouho na kámen jednou dopadne. Kosa Trpaslíka se brousila asi posledních několik sériích, a teď je to tady. Uvidíme jaký přijde reborn z roku 2012. ()

IMPAIRED odpad!

A to mělo být všechno? Na tak nicotnou dávku vtipů ani nemuseli čekat tak dlouho. Zasmál jsem se DVAKRÁT za celou dobu. Je sice hezký že to chteli všechno vysvětlit a uzavřít, ale o tom ten seriál vubec neni. Prakticky tim dokonale zmrvili unikátní konec Jenom sympaťáci... I autor má odpovědnost vůči svým fanouškum. ()