Epizody(3)

Posádka Červeného trpaslíka se po desetileté odmlce vrací s třemi novými díly. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton se setkají s hologramem bývalé vědecké pracovnice Kateriny Bartikovské, která zbaví Rimmera velení a objeví způsob, jak otevřít dimenzionální bránu a poslat Listera do jiné dimenze pro ženu, s jejíž pomocí by obnovil lidskou rasu. Náhodou se celá parta dostane branou na Zemi. Tam její členové zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu Červený trpaslík... (Weissik)

Weissik

S napětím jsem čekal na nové díly Čeveného trapslíka, jednoho z nejlepších, nejvtipnějších a nejoblíbenějších seriálů. Shlédl jsem je... a zklamání se nedostavilo. Naopak. Hlášek a komiky výrazně ubylo, zatímco přibylo dramatu a melancholie. A já myslím, že se jedná o důstojné pokračování (či ukončení) této legendy. Z toho důvodu mi nevadí naprosto jinak laděný charakter tří nových dílů a užívám si ho, téměř se slzou v oku. ()

Spielbergo

Alespoň jedno jsem si ujasnil. 6. - 8. série nebyla slabší jen proto, že by v nich hrála Kočanská, jak jsem si vždy myslel. Prostě jen ten původní duch "kluků z trpaslíka" se časem nějak vytratil. Nicméně minisérie Back to Earth na mě zapůsobila překvapivě mile. Asi je to částečně nostalgie, asi i částečně to, že jsem do toho šel s minimálním očekáváním a přesvědčením, že to bude kravina na entou a pouhá nastavená kaše. Upřímně, ona to ve výsledku kravina na entou a pouhá nastavená kaše je. Nicméně pro všechny fanoušky Trpaslíka je shlédnutí nutnost a kdo se nenechá zklamat přehnaným očekáváním, ten se bude i přes všechny nedostatky stále dobře bavit, někdy možná i znovu vyprskne smíchy a na závěr se melancholicky zasní a vzpomene na desítky hodin, které strávil tím nejlepším způsobem - smíchem při sledování dobrodružství Rimmera, Listera, Krytona a Kocoura... No dobře, někdy možná i Kočanské. Mimochodem - maskéři se dost vytáhli (ale musela to být fuška). I přes trochu oprýskaný lak tedy dobrých 80%. ()

SB

Shlédl sem zatím jen 2 díly ale... Kristova noho!!! V prvním dílu nových nápadů pár, jinak recyklace už viděného a natahování situací, snad aby to vůbec při té bídě zaplnilo těch 25 minut, takže řídké a v podstatě o hovnu => max. 2 hvězdy. Druhý díl: Koncentrovaná nuda bez nápadů, kdy reflexe (jako prostředek sama o sobě dětinská) je zde dotažena až k dětinskosti a trapnosti. Jedna hvězda. Od pokračování sem čekal podrůměr, ale tohle je moc. Zvažuju, zda má vůbec smysl se dívat na 3. díl. Takže Dagu, tohle smaž a zkus to eště jednou... ...nebo lépe vyser se na to, Trpaslík byl dokonalej, jak byl. Jinak anglické znění se mi moc nelíbilo (a nebylo to ani tak nezvykem), čímž bych chtěl vyjádřit velké uznání českému dabingu v Červ. Trpaslíku. Zajímavé komentáře: bouncer, LordSnape, AbelXavier, S.Dedalus P.S.: Tak vysoká hodnocení nechápu, obzvláště poté, co sám komentující seriál shodí. ()

yazik

Jakožto fanoušek pro mě byl tento pořad nutnost a nezklamal. Sice jsem se tolik nenasmál jako u předchozích dílů, ale stejně mě pokračování příjemně potěšilo. ()

Ace Liver

Po prvním schlédnutí by bylo mé hodnocení jistě nižší nežli nyní po druhém.. Ano, je to trpaslík jak ho známe, ale až po mém setkání s filmem Blade Runner teprve dostal ten správný říz.. Ona totiž spousta narážek a vtipů zůstává nepochopena či ztracena bez znalosti dnes již kultovního sci-fi. Třetí díl je prostě pecka parodie :-). ()

Filousik

Sice je mi to líto, ale musím hodnotit za 3. I když musím podotknout, že žádný skalní fanda červeného trpaslíka, by jsi i tento relativně slabý kousek/y neměl nechat ujít, přeci jen jde spíše o nostalgické zavzpomínání nad výborným seriálem. ()

MartyMcFly89

Nic moc začátek, průměrný konec a do extrémů hnaný konec. Rozporuplná věc, ale najdou se tam zajímavé momenty. Těžká parodie. ()

PrincessB

Back To Earth se bohužel hodně liší od původního trpaslíka. Je vážnější, bez smíchu publika a také o mnoho staršími aktéry... I vtipy jsou poněkud trapnější a celý koncept se mi zkrátka nelíbil, díky bohu za 10.sérii která předvedla, že je stále možné natočit kvalitní díly. BTE se to totiž nepodařilo. ()

lobo87

Trojdielny návrat posádky Červeného trpaslíka sa príliš nevydaril. Chýbal tomu väčší vtip, nadhľad a hlavne nápady. Síce bolo super vidieť túto partiu opäť pokope, ale na scenári si tvorcovia mali dať viac záležať... 65% ()

koza3

Tak jsem to sjel po létech znovu a ponechávám dvě hvězdy. Je to plitké a sebe vyhkrádající. Občas jsou gegy u kterých se zasmějete, ale celkově to nesahá trpaslíkovi ani po kotníky. Závěr se povedlo nějak zaonačit, ale bál jsem se, že z toho bude katastrofa... Příprava na jedenáctou sérii :-) ()

redalert21

4, bohužel to prehanim zaslouzi si to tak 3, na zemi to bylo hodne spatne : // ale opravdu dost, doufam ze toto bylo neco jako spatny predkonvoj od Dave a ted se do toho pusti BBC a trochu jinak es ne, tak to docela nechapu proc se ty tri dily vubec vysilali, protoze to nema zadny smysl ()

Wintery

Hodnotím po zhlédnutí všech epizod... Není to horší než původní série, je to bez umělého smíchu publika, který doprovázel všechny (i ty trapné) vtipy v sérii. Atmosféra je trošku jiná, ale to také nesnižuje kvalitu, zas je to něco nového. Soundtrack je nejlepší, co série zažila a ještě bych chtěl pochválit samotný námět, jako závěr takovéto série to mohlo být o dost lepší, ale také o dost, o dost horší - lepší je dát něco slabšího a nového-originálního než opakovat, co už bylo v těch osmi sezónách! Takže hodnotím celkově kladně, škoda, že nevydali celou řadu, jen ty tři epizody..... Přijde mi to málo. ()

crow-x

Co říct, prvních 8 řad červeného trpaslíka je snad klasika pro každého z nás, ale tří závěrečné díly jsou pro mě docela zklamáním. První dva díly z poslední řady se mi opravdu vůbec nelíbili, u prvního dílu jsem se nezasmál ani jednou u druhého asi jednou. Tředí díl z poslední série mne docela pobavil je asi nejlepší z těch posledních je opravdu sentimentální ale pěkný. ()