Epizody(3)

Posádka Červeného trpaslíka se po desetileté odmlce vrací s třemi novými díly. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton se setkají s hologramem bývalé vědecké pracovnice Kateriny Bartikovské, která zbaví Rimmera velení a objeví způsob, jak otevřít dimenzionální bránu a poslat Listera do jiné dimenze pro ženu, s jejíž pomocí by obnovil lidskou rasu. Náhodou se celá parta dostane branou na Zemi. Tam její členové zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu Červený trpaslík... (Weissik)

schwejk

Hoši z Trpaslíka se vrátili a vůbec to nedopadlo špatně! Základní podmínkou pro porozumění je ale poměrně dobrá znalost Scottova Blade Runnera. Spousta scén je naprosto geniální parodií na naprosto geniální film - Rimmer a jeho analýza fotografie, jejich auto, setkání se stvořitelem - naprosto úžasné. A vrcholem je pak (z Final Cutu vysřižený) závěr. Kdo má Blade Runnera rád, bude nadšený, kdo ne, ten bude jen velmi nechápavě vrtět hlavou. Já jsem ale spokojen, k dokonalosti chybí snad už jen smích publika, ten mi hodně scházel. Měl-li ale návrat pistolníků nějak dopadnout, tak asi takhle. ()

Mikec007

Asi se spíš tvůrci do tohodle projektu pouštět neměli! Mě, jakožto zatvrzelýho fanouška Červenýho trpaslíka docela mrzelo i třeba jak to pak celý dopadlo. Měl to bejt Listrův návrat na Zem, ale dyť se tam ve skutečnosti ani vlastně nevrátil. Co se toho námětu týče, tak mě zklamalo i to, že (a to snad úplně poprvé) se inspirovali v předchozích dílech - Olihní beznaděje; taky prostě halucinogenní inkoust. Na druhou stranu to působí taky dost nostalgicky a scéna, kdy Lister přepisuje ten scénář mě i perfektně rozesmála, ale tomu jde třeba zase do kontrastu to, jak se tam baví v tom autobuse s těma dětma a ty ho poučujou... Prostě si myslím, že tímto počinem starýmu dobrýmu seriálu spíš ublížili... ()

Vault_13

Nikdo nemohl po tak dlouhé době čekat ten samý koktejl, který byl namíchán tehdy. Ale: Je to RD, je to Britské a nakonec, když už jsem přestával doufat, to udělali typicky Red Dwarfovsky a tím si u mě vysloužili 4 hvězdy. ()

freEDelL

Čekal jsem hodně a o to víc jsem byl smutný, jak mě tyto 3 díly fenomenálního seriálu zklamaly. Kdyby tyto díly nenesly titul Red Dwarf, snad bych se na ně ani nepodíval. Mám pocit, že jsem se ani jednou pořádně nezasmál narozdíl od seriálu. Jediné co se mi líbilo, podívat se jak herci zestárli. To bylo asi jediné. ()

spawnxp

"Time to die!" - zlatý slova, fuck... Bod dolu za to, že Kocour se chová jako úplnej kokot, že Lister je nejakej romantik najednou, že Kryten je celej vodfláklej, že... a že... no, majzlik to drzi a protože jak trpaslika tak bladerunnera mam v toptenu, tak 4/5. ()

cancel

Čekal jsem na to roky a pořád to nechtělo přijít. Abych řekl pravdu, trochu jsem se jakéhokoliv pokračování bál, i když má osmá série otevřený konec. Vrhnout se po deseti letech na znovuobnovení kultovního seriálu, to už si říká o pořádnou porci odvahy. Nemůžu dát 5*, protože se (skoro) žádné pokračování nemůže vyrovnat původnímu ději. První díl mě popravdě trochu zklamal, i když si tvůrci neodpustili klasickou Kocourovu marnivost nad svým oblečením a Listerův ne zrovna standartní postup žehlení. Druhý a třetí jsou ale k popukání, překvapivá originalita dialogů i jistá dávka absurdity. Celkový dojem? Nad očekávání ()

Lady_Tei

Red Dwarf: Back to Earth rozhodně není klasicky ´trpaslíkovský´, ale přesto má něco do sebe. Sice jsem měla daleko do stavu pro mě obvyklého při prvním sledování předchozích sérií (stavu, kdy jsem byla schopná válet se smíchy po zemi - a ne metaforicky), ale naplnily mě přinejmenším pocity příjemné nostalgie, za které jsem vděčná, protože jsem nic víc ani nečekala. Nemyslím, že bylo chybou tyto tři díly natočit. ()

superzurda

A teď ze mě uděláte superhrdinu, velkýho zachránce a dáte mi super kočku, co bude do mě blázen. A ať vás ani nenapadne, že potom co se umilujem k smrti se z ní vyklube má dávno ztracená sestra. To byla jediná chvíle, kdy jsem se opravdu zasmál. ()

Lister21

Jakožto milovník Red Dwarf jsem se neskutečně těšil na nové díly, bohužel mne trošičku zklamali, jelikož se mi moc nezamlouval příběh, avšak anglický humor zůstal téměř stejný a zachránil to.Doufám, že další díly o kterých jsem slyšel, že se chystají budou na tom lépe :) ()

ToxicAli

Původního trpaslíka jsem viděl minimálně 5x dabovaného a 2x v originále a rozhodně se považuji za velkého fanouška. Pokračování mě však neohromilo ani v nejmenším, spíše naopak. Jednalo se o velké zklamání. Průměrné hodnocení u mne zachránilo jen to, že jsem nedlouho před zhlédnutím viděl Blade Runnera, v jehož odkazu je zde většina vtipů. Nepotěšil ani dabing, který nešetří sprostými slovy, přestože v původní sérii to šlo i bez toho. Inu byl bych radši, kdyby tvůrci nechali legendu takovou jaká byla a toto pokračování nikdy nevzniklo. ()

Apule

Když jsem zjistila, že jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, ta droga jménem Červený Trpaslík se bude rozšiřovat o další díly, tak jsem si málem cvrkla. Natěšená jsem si k nim sedla k těm 3 hnusům, co z toho vylezly. Kam se poděl starý trpaslík? Proč nás tak mučí těmito (s prominutím) sračkami? Jako nejzbytečnější scénu navrhuji tu, kde věděcká pracovnice Bartikovská předvádí, jak do chodí v Kriminálce Miami a kuchá oliheň. Vzkaz pro tvůrce: Chytněte se za nos, sklopte hlavu a KAJTE SE!!! ()

Muf911

Dávám 3 hvězdičky z úcty k původnímu červenému trpaslíkovi, ale upřimně, byla to jedna ze slabších "epizod". Nejvíc mě štvala ta ruska s protivným přízvukem. Párkrát potěšily docela přesně remakované scény z mého oblíbeného Blade Runnera, ale při všechno mi to přišlo tak trochu uměle naroubované. ()

DekaDance

Po zhlédnutí prvního dílu mi nebylo dobře, a rozhodně se mi nechtělo dokoukat zbylé dva. Ale v hospodě mně poučili, jak jsou ty dva díly fajn, že tu musím vidět všechno, že je to pecka. No, pecka to fakt není. Je pravdou, že třetí díl to tak nějak zachránil a zůstal poměrně věrný celému seriálu, ale ty dva to silně srazily. Určitě to nemusím vidět znovu a přemýšlím, jestli by nebylo lepší to nevidět vůbec… ()

Raroia

Jsem velký fanda, takže mám samozřejmě radost, že se tahle čtyřka dala znovu dohromady. Druhá věc je příběh...napadá mě Kocourova oblíbená otázka: "Co to jé?" Každopádně se na ně kouká hezky a poslední minuty posledního dílu pro mě byly starým dobrým pohlazením po duši. Kluci, jste prostě sympaťáci a já vás fakt žeru :-))) ()

R_Dwarf

Pravda, není to už takovou "šťávu" jako předchozí série. Především postrádám smích publika, který kolikrát dokáže zachránit několik vtipná, navíc již vtipným scénám dodá na vtipnosti. Dále mi také trochu - nemůžu říct že vadí - mrzí, že to není natáčeno ve studiu, ta částečná omezenost natáčení a drobné chyby mě akorát více přesvědčovali v tom, že Červený trpaslík má dostatečné právo na to, abych o něm mohla říkat, že je to můj nejoblíbenější seriál. Přesto, tyto tři díly nejsou špatné. Tak nějak doufám, že nadcházející X. série tohle všechno vynahradí. Dávám 4 hvězdičky. Nějak nemám srdce na to, dát míň. Přece jen, je to pořád Trpaslík.. ()

Bicman

Boužel tohle už není ono, nejvíce mě zklamalo, že je loď dělaná přes počítač a vlastně 80% scén také. Jinak ale pořád dobrá porce humoru. Nejvíc mě potěšilo, že to byl jen sen pod látkou z olihně (naděje). Protože kdyby tohle mysleli vážně tak by to byla katastrofa. Jinak zaplať bůh že tu nejnovější sérii natáčejí zase klasika ve studiu a né u plátna.. ()