Epizody(3)

Posádka Červeného trpaslíka se po desetileté odmlce vrací s třemi novými díly. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton se setkají s hologramem bývalé vědecké pracovnice Kateriny Bartikovské, která zbaví Rimmera velení a objeví způsob, jak otevřít dimenzionální bránu a poslat Listera do jiné dimenze pro ženu, s jejíž pomocí by obnovil lidskou rasu. Náhodou se celá parta dostane branou na Zemi. Tam její členové zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu Červený trpaslík... (Weissik)

LooX

Chelo mi brečet štěstím, když jsem se dozvěděl o pokračování tohoto geniálního seriálu. Po shlédnutí se mi chtělo brečet znova, ale rozhodně ne štěstím, ani smíchy.... ()

Nadix

Je to kapku slabší než prvních osm sérií, možná proto, že je to vážnější...? Dala bych 4*, ale ježiši je to Trpaslík! K tomu musím přidat i tu poslední *, protože pokud ji nedám právě jemu, tak komu potom? ()

Mort09

Nevím jestli, je to geniální mezistupeň mezi originální sérií a chystanými pokračováními, nebo to je scénáristický úpadek. První díl sice navazuje na starou dobrou klasiku, ale následující dva jsou docela slabé, a zamotávají se v hromadě paradoxů (existenčních i časových). Celkově tedy 60% a naděje, že to co přijde, bude lepší. ()

Alvin

Tohle je opravdu zvláštní pokračování. Pokud to bylo myšleno jako nostalgické vzpomenutí na původní seriál, tak se záměr povedl, ale vtipu a hlášek je tady daleko míň než na co byl fanoušek RD zvyklý. Taky jsem měl daleko radši ty papundeklové kulisy a primitivní triky prvních sérií, než tuhle líbivou počítačovou montáž. Není to špatné, ale je to jiné. S napětím očekávám sérii X. ()

Bohdy67

Back to the Earth mělo pointu jenž už dlouhou dobu očekávám v nějakém filmovém či seriálovém představení. Myšlenka toho že hlavní postava zjistí, že není reálná je fantastický námět, zde však plně pohřbený... Nová postava té rusky naprosto k ničemu, přiblblé auto jako kosmik, prodavač elektra atd...prostě trapné a naprosto vytržené z kontextu...dvě hvězdy jen za to, že to má v názvu RED DWARF...24% ()

Eradin

Když vypustíte naprosto nechutnou dvojku, u které by se unudil i statistický úředník, tak to nebylo zase tak špatné. Pravda, původnímu trpaslíkovi se to jen přiblížilo, ale i tak jsem se párkrát zasmál. ()

Knotovka

Zajímavý nápad, stará známá parta a stará známá hudba. Faktor nostalgie vysoký. Má to jen jeden podstatný háček: není to skoro vůbec vtipné. Párkrát jsem se zasmál, několikrát pousmál, ale opravdový smích, který u původního Trpaslíka přišel vždy během prvních minut téměř každého dílu (a mnohokrát se opakoval) tady za 3 epizody nebyl ani jednou. Na druhou stranu, je-li desátá řada opravdu taková pecka, jak tvrdí zdejší hodnotitelé, pak na ni nešlo navnadit více! :-) Ještě mě napadá, že paradoxně hodnocení Back to Earth asi sráží i to, že chybí český dabing. Ten je totiž u Trpaslíka fakt podařený a po těch 50 starých dílech, viděných asi desetkrát, dokonale zažraný pod kůži. Takže jsem si nějak nemohl zyknout na ty originální hlasy. (I když Kocour se Danymu John-Julesovi fakt povedl - hodně se Vladykovi přiblížil! :-)) ()

Ounak

Třešnička na dortu pro všechny kteří bedlivě očekávali desátou sérii která je naprosto brilantní. Tento ústřel od Naylora je takovým nostalgickým zavzpomínáním na staré dobré časy. Sic to není ten pravý trpaslík, ale má svoje kouzlo. ()

Lokitre

Hoši z Trpaslíka se nám po dlouhé době vrátili. Ale jen ve třídílné sérii. Jsou zpátky na palubě Červeného trpaslíka. Ale nikdo vám nevysvětlí, co se stalo s virusem požírajícím loď (na konci poslední episody 8. série). Ocitnou se zpátky na Zemi ale vše to byl jenom sen. Pořád je to Trpaslík a je stále skvělý ale tohle byli asi jeho nejslabší díly. To ale nic nemění na tom, že to byla užasná zábava. No, jako vždycky s Trpaslíkem :) ()

2rady

Veľmi slabé. Prvé dve tretiny bez nápadu, posledná tretina slabší nadpriemer. Samozrejme potešil odkaz na blade runnera a to je asi všetko. 3/10 ()

KraLuban

Setkání se starými přáteli po letech odluky - nic víc, ale také nic míň. Nápad s Blade Runnerem je vlastně docela chytrý, ale na dějovou linku to nestačí. Ještě že jsou i další série. ()

Mistr119

Zpátky na Zemi je velmi atypická série, spíš jako pokus o závěrečný film, dost navážno, bez umělého smíchu a často s dramatickou hudbou a dříve bych souhlasil s nižším hodnocením, ale zvláště v prvním díle si lze smích snadno přimyslet a pointa série je taky vynikající sci-fi, takže proč něco snižovat? :) Jen to není sitcom. ()

STATIC_X

Jedno z nějvětších zklamání mé "divácké" kariéry. Nebýt v názvu Red Dwarf tak dam odpad!. Nejde o to že to je špatně natočeno nebo že tomu chybí nápad, ale trpaslík byl a vždy bude o zábavě...a ja se nezasmal ani JEDNOU. Naprostá křeč.. ()