Červený trpaslík - Série 11

(série)

Epizody(6)

Romario

Po mírně slabší desáté řadě je stará skvadra zpět v plné síle. Po prvním díle to tak ještě nevypadalo, ale už od dvojky se vše skvěle rozjelo a tak jen přibývající léta ve tvářích protagonistů vám připomenou, že jde o pokračování natočené 28 let od prvopočátku seriálu. I s ohledem na to jsou výkony obdivuhodné, dokonce to vypadá, že Danny John-Jules vůbec nestárne. Jsem za nové díly moc rád a těším se na XII. řadu! ()

waits

Stále vysoce nasazená latka. Naylor se sice bez skrupulí recykluje (další polymorf? další jiný robot?), herci očividně stárnou, ale pořád jde o pravou trpaslíkovskou zábavu. Díky! ()

Luk Skywalker

Nemůžu si pomoc a pořád mě to baví. Hned od prvního dílu chlamec, sice jen pár hlášek, ale i tak. U mnohých současných sitcomů se už nesměji, maximálně pousměji, ale tohle zatím u Červeného trpaslíka nehrozí. Nejlepší epizoda z téhle řady je nejspíš ta třetí, i když na Citróny (3.díl z 10.řady) to nemá. ()

franzkfk odpad!

Recyklace starých vtipů - ať už koncepčně, či až někdy doslovně. Kdyby byl Rob Grant mrtvý, tak se otáčí v hrobě. Poslední dobou začíná být sentiment rozšířeným kořením, jenž ale používají lidé, kteří nemají ( možná ani nikdy neměli) chuťové buňky. ------------ “I'm not sentimental--I'm as romantic as you are. The idea, you know, is that the sentimental person thinks things will last--the romantic person has a desperate confidence that they won't.” F. Scott Fitzgerald ()

Worry77

Velmi diskutabilní série. Některé díly se mi zdály průměrné, ale zase ty další mi přišly naprosto bezva. Doug Naylor se zde snaží zavzpomínat na staré dobré časy a podle mě se mu to i dost daří. Zlatý dvacátý? Důstojník Rimmer? Džin z lahve? To byly fakt dobrý díly, ale to ostatní mi přišlo jako výplň aby ta série byla kompletní. Rozhodně se mi to líbí o něco víc než 10. série protože se tu tvůrci opravdu vyřádili co se týče kreativity. Více vtipů (které mají taky větší efekt, když se umí ve správný moment použít), líp napsaný scénář a možná i lepší lokality. Nemůžu si pomoc, ale fakt to na mě udělalo celkem dojem. Jsem zvědavej jak se tvůrci vypořádají s (doposud) finální sérií. (80%) ()

Hawkey15

Jsem moc rád, že seriál pokračuje. I když se poslední díl X. série jmenoval začátek a proto by měl být poslední. Na rozdíl od X. série si série XI. snaží hrát na něco víc než na Červeného trpaslíka. Každý díl začne parádně, ale v druhé půlce dílu se děj zbytečně komplikuje a snaží se diváka ohromit něčím víc. A to za mě absolutně nefunguje, trpaslík nikdy neměl zásadní a neočekávané zvraty. Zbytečně komplikují něco tak jednoduchého a zároveň dokonalého. ()

subic

Noo už to není taková šleha, jako to byla dřív. Všichni, krom Krytona, zestárli, fóry jsou furt stejné, ale o tom to přeci je. Řada má vzestupnou tendenci, poslední 2 díly jsou nejlepší. 2021: Ale jo právě ty 2 poslední díly jsou takové, že mě nutí se u toho hlasitě smát a o tom to přeci je. 9/10 ()

koza3

Po výborné desáté sérii nás autoři opět rozesmáli u série jedenácté. Kvalitativně se dají srovnat. Nové příběhy čtveřice podlých, drsných, zákeřných desperátů, co nakopnou nepříteli jeho dva kmíny, že přistane na druhým břehu Pecosu. Ano, tohle je hláška z Pistolníků z Apokalypsy. Přesně tuhle v sérii neuslyšite, ale u spousty ostatních se Vám bude v mozku drát na povrch nostalgická vzpomínka na staré díly. Trpaslík se nesnaží dělat revoluci, ale ani sám sebe nevykrádá. Je někde na pomezí zkusit ty staré vtipy znovu s troškou originality tak, aby nadchnul a zároveň neurazil. Exotické lokace a nové postavy Vám vyloudí úsměv na tváři. Já osobně se nemůžu dočkat na další sérii a doufám, že tahle jízda nikdy neskončí... ()

papuchalk

Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli jsou ty příběhy málo propracované, nebo jen chaoticky vyprávěné. Ale co, vlastně to není na škodu, protože se na to aspoň jednou podívám znovu. Tvůrci tohoto seriálu mně už tolikrát přesvědčili, že mají příběhy po stránce logiky dotažené do detailů, nemám důvod tedy nevěřit i tentokrát. Kvalita s jednotlivými díly pomalu ale jistě stoupá, u dvojky jsem se už dost nasmál, jako za starých časů. Pár skvělých nápadů je zase na světě. Nechápu kde na tu inspiraci pořád chodí. ()

Hora1000

A jéje. Tak tohle se nepovedlo. Jako skalní fanoušek jsem díly útrpně přežil, ale bylo to těžký. Rozvleklý děj se spoustou neužitečných záběrů, vykrádání starších dílů a bohužel nuda... ()

superzurda

Při sledování první epizody mě napadlo: je to jako Trpaslík, ale nějak to není ono. To naštěstí v průběhu zbytku série zcela vyprchalo a následovala smršť vtipů, urážek a všeho, co dělá tento seriál tak vyjímečným. ()

Joseph005

Dle mého názoru skvělé pokračování tohoto seriálu. Byly zde jak slabší, tak silnější epizody, ale u žádné jsem se nenudil. Obvzlášť bych vyzdvihl poslední epizodu, tady mi přišlo jako bych se díval na starého, dobrého Trpaslíka. ()