Červený trpaslík - Série 12

(série)

Epizody(6)

I v aktuálně nejnovější XII. řadě oblíbeného seriálu pro všechny milovníky humoru a sci-fi se legendární čtyřčlenná posádka těžařské lodi Červený trpaslík ve složení Dave Lister, Arnold Rimmer, Kryton a Kocour vydává vstříc neuvěřitelným a ztřeštěným dobrodružstvím v těch nejzapadlejších zákoutích vesmíru, do nichž mnohdy lidská noha ještě nevkročila a ani by možná neměla. Skupinka vesmírných dobrodruhů se v nových epizodách například ocitne ve výzkumném středisku, obývaném nechvalně proslulými osobnostmi historie, které byly údajně vyléčené ze zla a z nichž jmenujme namátkou Adolfa Hitlera, Ivana Hrozného či rumunského knížete Vlada, zvaného Napichovač. Dojde i na setkání se starými známými z minulých řad, když se Rimmer rozhodne opustit Červeného trpaslíka a hledat dimenzi, kde není takový zbabělec, budižkničemu a lidský odpad. V jiné epizodě si zase zbytek posádky vyzkouší, jaké to je být Krytonem. „Kluci se několikrát vyjádřili, jak těžké to pro ně vlastně bylo a jak si před tím mysleli, že Robert Llewellyn (Kryton) trošku přehání, když si pořád stěžuje, jak jsou ta maska a kostým nepříjemné. Maska je velmi tlustá a musí se tedy řešit problém s potem, který v podstatě nemá kam odcházet,“ řekl v rozhovoru pro Screen Mayhem jeden z tvůrců a scenárista Červeného trpaslíka Doug Naylor. (Česká televize)

anatheman

Pokud jsem dal jedenácté sérii čtyři hvězdičky, dvanáctce musím udělit plnou palbu. I když se vyskytují slabější místa, převažují momenty, které by se mohly snadno zařadit k těm klasickým. To platí především pro druhou polovinu série, která je neskutečně našlapaná. K pomyslnému návratu ke kořenům přispívají i odkazy na první díly. Nejedná se ovšem o recyklaci, neboť všechno má svůj účel a smysl. Vnímám tuto sérii, jako by byla určena především fanouškům. U nich má potenciál uspět takřka maximálně. ()

subic

Zestárli už skoro o 30 let, Dave je taky daleko tlustší, ale jsou zpět v plné síle. Pro mě je důležité, že u nových dílů jsem se zasmál nahlas i víckrát a vo tom to je. ()

koza3

Trpaslík si drží neskutečně vysokou laťku už poslední tři "nové" série. Všechny díly z téhle dvanácté byly k popukání. Některé retrospektivní scénky byly naprosto úžasné. Jsou to čtyři hvězdy jako řemen. Moc rád bych, kdyby se z toho stal Tak jde čas a dalších dvacet let vycházely další série. Ach, mé srdíčko plesá. ()

Hora1000

Po jedenácté sérii jsem měli obavy se vůbec podívat, ale dopadlo to vcelku dobře. První dva díly super. Timewave a M-corp byly slabší díky nedostatečně využitému nápadu a pointě. Celkově spokojenost, i konec ušel. ()

homer91

Hodnotit celou 12ctou sérii jako celek by bylo kruté, protože by z toho vzešel průměr. Z těch 6ti dílů jsou 3, které vidět opakovaně nemusím, ale naopak druhá polovina (jmenovitě "Cured", "M-Corp" a "Skipper") jede v takovém duchu nostalgie, vtipu, energie a podařených dějových zápletek, že jsem měl až husí kůži. Konkrétně poslední díl pátého dílu a druhá polovina šestého dílu mi úplně vyrazili dech svým zpracováním. Jak je již napsáno níže v ostatních komentářích, přesně tenhle konec je to, co si seriál zaslouží na důstojný odchod. ()

superzurda

Celý seriál Červený trpaslík má scény, které jsou nezapomenutelné. Tady je to pro mě scéna, kde Lister jamuje na kytaru s Hitlerem. Trpaslík si stále drží svou úroveň, sice nenaplní dvakrát do týdne prime time, ale zase má svou kvalitu. Dialogy plné jedu, zla a bezohlednosti, kterým tu vládne hlavně Kocour, dokáží kompenzovat někdy až jednoduché a laciné rozzuzlení jednotlivých dílů. ()

Mistr119

Myslím, že tato série vyzrála a je ještě lepší než ty první, které těží jen z hlášek. :) Tato série dělá i společenskou satyru a mile retrospektivně vzpomíná na některé oblíbené věci z dílů minulých (toustovač, hlášky z prvních dílů,... :)) ). Super! :)) ()

Hansolo35

Ač skalní fanda seriálu, tak spíše fanda původního seriálu. Tahle nastavovaná kaše už není dobrá. Návrat na Zemi, to nelze ani počítat jako pokračování...prostě blbost pro fanoušky. V jedenácté sérii mě silně překvapil zub času, který hlavně na Listerovi zanechal hluboké stopy. Chtělo by to méně pařit a víc do posilovny. V zatím poslední, dvanácté, sérii je k poznání snad už jenom Kryton a Rimmer. Lister je tak vypasený, že na jeho obličeji není znát žádná mimika. Když si odmyslím ten jeho strašidelný obličej, tak Red Dwarf zmizel. Není tu nic, co by připomínalo hlášky a vtipnost starých dílů. A z dílu M-Corp skoro běhá mráz po zádech. Možná už není daleko doba, kdy nám překroutí realitu natolik, že neuvidíme věci, které nebudeme smět vidět. Za tenhle jediný díl dávám dvě hvězdy. Jinak Red Dwarf R.I.P. ()