Lupiči paní domácí

• USA The Ladykillers (více)

Jednoho poklidného dne zazvoní profesor Dorr u dveří černošské vdovy, Marvy Munsonové. Ta až na kocoura žije úplně osaměle a vyznačuje se přísnou zbožností. Ve svém domě pronajímá pokoj. Toho využije jižanský gentleman s květnatou mluvou Dorr a kromě jedné místnosti si pronajme také sklep. Prý aby zde mohl provozovat zkoušky své kapely, hrající historickou renesanční hudbu. Ve skutečnosti je to zástěrka a profesor spolu s partou zlodějských "expertů" kopou ze sklepa tajnou chodbu do blízkého kasina. Jenže paní Marva na to přijde, a to až poté, co je loupež přes všechny počáteční průšvihy úspěšně dokončena. Nutí profesora, aby peníze vrátil a všichni se obrátili na víru, nebo že je udá na policii. A tak profesor rozhodne, že je třeba s paní Marvou skoncovat. Dokážou zloději sprovodit stařenku ze světa? A kdo nakonec shrábne všechny uloupené peníze? (TV Nova)

lobo87

Od filmu bratov Coenovcov a Toma Hanksa som očakával podstatne viac. Najlepšou postavou preto pre mňa zostáva Tzi Ma... 55% ()

VanBradley89

Originál se mi líbil. Remake není špatný. Tom Hanks je neuvěřitelně slizkej a zbytek party správný paka. Jejich úvodní představování je perfektní. Jediná věc ze kterou mám problém je poslední čtvrtina. Nejde mi do hlavy proč prostě nezdrhli i z prachama. Tý ženský by stejně policajti nevěřili. Takže by jim to klidně prošlo. Ale jinak jsem se příjemně pobavil. ()

ESNYR

Nemám tyhle "rímejkové" komedie rád. Originál to stejně nepřekoná, takže i když se ten film hodně snažil tak Pět lupičů a stará dáma, bude pořád o 100% lepší volba. ()

harycek

Co napsat ? Coenové se nezapřou, opět jejich normálnosti vymykající se dílo, u kterého chvílemi tzv. nevíte která bije!!!! ()

Bawnjourno

Dárek od Coenovců pro nenáročné diváky, který se bohužel stejně moc nechytil. Nezapomenutelné skvěle napsané postavičky, obzvlášť Hanks, J.K. Simmons a nesmrtelná bába Holt každý tento humor nemusí, chápu, pro mě už ale kultovní záležitost. ()

sam_lowry

Ale hodně slabší 4****, spíše 3,5* Tom Hanks je absloutně slizce kouzelný, s těmi umělými zuby, shakespearovskou řečí a slizkým smíchem je neodolatelný, černošská vdova, poctivě dodržující učení Krista v podání Irmy P.Hall je místy úplně úžasná...proti výběru herců mám jediné-Marlon Wayans, se svým fekal humorem mi do filmu nesedí. Film se rozjíždí pomalu,až nudně a první půlka je nejslabší, vynahradí to ale smršť gagů a nápadů na konci, kdy sem se skvěle bavil, škoda že až na konci filmu, v podstatě jen posledních 20-25 minut...škoda...a výrok buudhisty plukovníka je asi fakt nejhustší hláška filmu, Coenovi nezklamali,ale ani neoslnili, dobře odvedená řemeslná práce s dobrým obsazením a fakt blbým začátkem. v porovnání s jejich předchozími filmy ale trochu krutý průměr. ()

bear

Takový lepší průměr, který stojí za to vidět, ale člověk si pořád říká, že od komedie s Tomem Hanksem čekal trochu víc. Film je místy docela zdlouhavý a občas se dá docela předvídat, co bude následovat. Párkrát jsem se ale fakt hlasitě zasmál, a to i díky výbornému překladu a dabingu - myslím že vtipy typu "Horalka - Tatranka" snad v originále ani nejsou :-). Ale postavy lupičů jsou fakt originální, např. ten gag kdy Číňan schovává rozkouřenou cigaretu dovnitř úst je perfektní! Laxní přístup šerifa zase důvěrně připomíná naši policii. Občas i docela drsné, zvláště závěr, což pěkně kontrastuje s jižanským poetismem a pomalým tempem filmu. ()

esmoke

Do komentare nemohu napsat nic viz nez co uz bylo napsano od " kleopatra". Naprosto vystihujici, takze si dohledejte :-) ()

Muso

Parádna komédia, ktorá by ihneď zapadla do šedého priemeru nebyť nezvyčajného koncu. Ten síce nepoteší, ako by som to povedal, prevažnú väčšinu konzumentov lacnej televíznej zábavy, ale aj tak posúva tento film vyššie a robí ho tým zaujímavejším. Tam ho posúva aj T.Hanks, na ktorom je vidieť, že si svojho phdr. profesúrka riadne užíva. Osobne mi trocha liezol na nervy Marlon Wayans(už mi proste tie role nasraných furt fuckujúcich čiernych týpkov prídu okukané a prvoplánové), ale dá sa to zniesť.Na záver už len hádam jedno pravidlo pani domácej-"..zapamätajte si: Nechci tady žádnou hipiti-hopovou muziku:-!" ()

saladín.

Na rozdiel od lepsich pocinov Coenovcov je toto na jedno-dve pozretia: postavy prilis hyperbolicke, prilis nemierny sklon k cynizmu. No a zaver? Musel som sa chichotat pri nasledovnej predstave: "Sakra ten scenar nam nejak ujizdi. Co s nim? Vyzabijet!" ()

da-a

Básník by řek: je to běs! Veršem potrefený lupič Tom Hanks tuneluje jednu starou boží dámu v rytmu gospelových písní. God save the Weird! Bratři Coenové ve svém režijním portfoliu nemají příliš komedií, ale když už na nějakou dojde, bývá naplněna černohumorným cynismem natolik hustým, že jakoukoliv mušku soucitu a slunnosti to v mžiku zablemcne a utopí. A pokud byla Nesnesitelná krutost jezerem, pak Lupiči paní domácí jsou nejméně oceánem této nezdravé pochutiny. Oceánem takřka dokonale prostým jakékoliv filmové racionality běžných komedií, které většinou nemají odvahu ani styl ustřelovat svým postavám prstíčky ani jednoho po druhém házet na vrchol nákladu odporných odpadních lodí. V tomhle filmu je to ovšem alfa i omega celého kouzla, součást podivně bizardní souhry hříšné roztomilosti a (ano) nesnesitelné krutosti aktérů i autorů, a to i třeba v jedné scéně dohromady. Je to koncept, který si žádá pečlivě budovanou atmosféru, správně zachycenou dávku nadsázky, jednotný rytmus i tempo a především smysl pro černý humor. Pointy zde byly většinou velmi dobře načasovány, a co proklouzlo režisérům, hravě dohnali herci, mezi kterýmiž v jejich dokonalé stylizovanosti ční Irma P. Hall (která toho má herecky za sebou víc, než byste do ní řekli), a především úchvatný Tom Hanks, který svému veršujícímu, snobsky nadlehčenému, falešně zpěvnému a groteskně směšnému lupiči paní domácí dodal všechnu nadzemskost úchylného sympaťáka, kterému v očích publika musí projít i ta jedna malá vraždička. Výborně rozjetému filmu tak škodí jediné - jeho poslední třetina, kdy se děj pozastavuje a začíná povinná hra na Toma a Jerryho, kde se sice dává naplno propuknout surové sadistice rozmařilých autorů, ale je na nich vidět i stagnace docíleného a pocit, že se místo vyprávění už jen dovypravuje. I tak ovšem budu na Lupiče vzpomínat jen v tom nejlepším: vždyť použít skládku jako místo, kam všichni směřujeme, je nápad k nezaplacení. Ta symbolika! ()

Andre.w

Taková příjemná jednohubka. Coenovský komedie jsou dost tragikomický a to mi vadí, jako by si neuměli vybrat. Tady převažovala ta komideální rovina a Tom Hanks byl skvělej. ()

cici24

přáíjemná komedie, která milou formou pojednává o loupeži:-))...Příchody a výchovné rady paní domácí jsou velmi vtipné:-)) ()

pursuer

Skvělá a nezapomenutelná role Marlona Wayanse zachraňuje šedivost Toma Hankse a naprostou nepodstatnost tohoto filmu. ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky