Lupiči paní domácí

• USA The Ladykillers (více)

Jednoho poklidného dne zazvoní profesor Dorr u dveří černošské vdovy, Marvy Munsonové. Ta až na kocoura žije úplně osaměle a vyznačuje se přísnou zbožností. Ve svém domě pronajímá pokoj. Toho využije jižanský gentleman s květnatou mluvou Dorr a kromě jedné místnosti si pronajme také sklep. Prý aby zde mohl provozovat zkoušky své kapely, hrající historickou renesanční hudbu. Ve skutečnosti je to zástěrka a profesor spolu s partou zlodějských "expertů" kopou ze sklepa tajnou chodbu do blízkého kasina. Jenže paní Marva na to přijde, a to až poté, co je loupež přes všechny počáteční průšvihy úspěšně dokončena. Nutí profesora, aby peníze vrátil a všichni se obrátili na víru, nebo že je udá na policii. A tak profesor rozhodne, že je třeba s paní Marvou skoncovat. Dokážou zloději sprovodit stařenku ze světa? A kdo nakonec shrábne všechny uloupené peníze? (TV Nova)

M.a.r.v.i.n

Jak sem tu někde četl .... Tom Hanks - ůplně jinak a skvěle... přidá li se k tomu Coenovský humor myslim že o zábavu je postaráno ()

MartinosIav

U tohoto filmu jsem se kralovsky bavil! A jsem si jist, ze kralovsky se bude bavit kazdy, kdo ma rad Toma Hankse a blaznive komedie :) ()

Filooos

To co tady předvedla partička lupičů pod vedením Toma Hankse Vás prostě roztrhá na kusy - obzvláště smrt Tzi Ma je na pokraji udržení bránice pohromadě!!! ()

Rathe

Začátek začal hodně slibně, ale na konci už režisérům docházel dech. To se ovšem nedá říct o hercích, protože ti to perfektně drželi nad propadem. Tom Hanks zde byl úplně někdo jiný, než jsem zvyklý a i tak mi to dost sedělo. No a Irma P. Hall byla naprosto skvělá. Taková nevinně vlezlá drbna, která do všeho strká nos. Jenom pohled na ni mi působil občasné křeče v břiše. ()

MichalHavros

vskutku zajímavě provedená komedie s dosti dobrým prostředím a dějem. Mě osobně se více než líbila.. Jen mě na celém filmu nesnesitlně štvaly vybledlé barvy. To nejde odpustit prostě. ať jsem koukal na jakoukoli stáhlou či koupenou verzi, ty barvy byly příšerné, vše ovšem doladil dobrý soundtrack, který k filmu výborně ladi a hlavní role Toma Hankse :) 4* ()

alesandro2

Každá postava mě bavila, včetně paní domácí. Gospely jsem si taky užil. Takže já jsem spokojen. Jsem si jistý, že film uvidím vícekrát. ()

Megahead

Pôvodná verzia sa mi páčila viac (aj keď aj tej by som dal okolo 3 až 3,5 b). Nie som veľkým fanúšikom prehrávania starých filmov, aj keď "Päť lupičov a stará dáma - 2004" je samozrejme skôr inšpirovaných pôvodným filmom, pretože dej mal mierne odlišný a hlavne záver ma dostal, vďaka čomu dávam 2 hviezdičky, čo je u mňa priemerný film s miestami nudným / nezaujímavým dejom (pred záverom by som dal len 1). Hanks mi tu akosi nesadol, avšak ako som si prečítal komentáre, väčšina hodnotiteľov ho chváli, takže je to len subjektívne. Jedno pozretie mi bohato postačuje, viac krát sa už k danému filmu nevrátim - to skôr k pôvodnej verzii. ()

PowPow

Rozporuplný film. Občas se blýskne vynikajícím originálním nápadem, ale kadence takových světlých momentů je příliš nízká, než aby z toho vzniklo něco, při čem se smějete od začátku do konce. Naproti tomu Tom Hanks je v roli ukecaného intelektuála dokonalý, stejně jako jeho hlavní protihráč paní domácí. Co pro mě ale film zabilo, byl konec strašně tlačící na pilu a navíc dost předvídatelný, protože Coenové mají ve zvyku svoje postavy likvidovat. Jako by to tvůrci chtěli mít co nejrychleji z krku a snažili se všechny postavy zlikvidovat v rekordním čase bez ohledu na logiku nebo uvěřitelnost. ()

drkaldj

Sice není lepší než originál, jenže nemůžu říct že ani horší. Na takové srovnatelné úrovni. Hodně toho dodává um bratrů Coenů a herců. ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky