Lupiči paní domácí

• USA The Ladykillers (více)

Jednoho poklidného dne zazvoní profesor Dorr u dveří černošské vdovy, Marvy Munsonové. Ta až na kocoura žije úplně osaměle a vyznačuje se přísnou zbožností. Ve svém domě pronajímá pokoj. Toho využije jižanský gentleman s květnatou mluvou Dorr a kromě jedné místnosti si pronajme také sklep. Prý aby zde mohl provozovat zkoušky své kapely, hrající historickou renesanční hudbu. Ve skutečnosti je to zástěrka a profesor spolu s partou zlodějských "expertů" kopou ze sklepa tajnou chodbu do blízkého kasina. Jenže paní Marva na to přijde, a to až poté, co je loupež přes všechny počáteční průšvihy úspěšně dokončena. Nutí profesora, aby peníze vrátil a všichni se obrátili na víru, nebo že je udá na policii. A tak profesor rozhodne, že je třeba s paní Marvou skoncovat. Dokážou zloději sprovodit stařenku ze světa? A kdo nakonec shrábne všechny uloupené peníze? (TV Nova)

snek888

Černoch, asiat, nabušenej blb a chlápek, co "umí" s dynamitem - parta "expertů" vedená Tomem Hanksem, který značně jazykově vzdělán jest. I vědomosti má a pohotovostí je obdařen. Vznešeným jazykem dokáže vybruslit z ledajaké lapálie a k lapáliím druhých má také vždy co říci. Perfektně se doplňuje s Marlonem Wayansem, který je naprostým opakem chování Toma - jeden příklad za všechny - (Tom:"dárková krabice lahodné čokoládové bonboniéry dokáže obměkčit srdce nejednoho škarohlída." Marlon odpoví s důrazem na sprosté slovo:"Ten píčus neotočí kvůli bonbónům."). Film má výbornou, suše vtipnou, atmosféru a v jejím duchu se nese i zakončení filmu. Tohle bylo první shlédnutí a určitě nebylo poslední. :-) ()

JohnZ87

Tento film exceluje hlavně v hláškách a jejich kontrastu. Za hlavní tahouny bych označil Toma Hankse (intelektuální hlášky) a Marlona Wayanse (sprosté hlášky). 80% ()

Kozy9

Úprimne ma zaráža to, ako veľmi je podceňovaný tento, veľa ľuďmi označovaný, "remake". Ladykillers je síce inšpirovaný filmom z roku 1955, dokonca sa zhodujú aj v niektorých častiach deja, či v hlavnej zápletke, no nenazval by som ho nepodarenou kópiou. Práve naopak, je živým dôkazom toho, že stačí oprášiť starý dobrý koncept, trocha ho vylepšiť a to čo vám vznikne bude úžasná komédia. Klasika je klasika, to áno, ale som si istý že po zhliadnutí tohto filmu si na klasiku ani nespomeniete, určite by vám v nej chýbal Tom Hanks, ktorého herecký výkon je jeden z najlepších, ktoré som videl, určite by vám chýbali charaktery postáv, ktoré sú v pôvodnom filme oveľa slabšie a menej pútavo opísané, chýbal by vám návykový soundtrack a hlavne by vám chýbala svižná komédia, plná nezabudnuteľných hlášok, ktoré by ste v originále hľadali márne. Ladykillers možno niesu vrcholom komiky no vyčnievajú z radu a vždy keď mám možnosť si opäť na nich zasmejem. 80% ()

departed

Absurdní až na půdu, v tomhle případě až do sklepa, kde se sešla parta kriminálních nýmandů, které velí ušlechtile noblesní Hanks s královským nářečím a naprosto si to užívá, a kteří společně plánují a provedou jednu velkou loupež, která se jim malinko vymkne z ruky, načež absurdnost od chvíle získání peněz začne přibírat na váze dosti značným způsobem a přitom vše v pozitivním slova smyslu. Na Coenovskou filmografii možná malinko nezvyklé, avšak nikoliv útrapné. ()

ForGump

Oproti dalším filmům Coenových mi to přišlo ještě o stupeň zoufalejší. Vlastně to není ani typicky bizarní. Tom Hanks je sice celkem zábavný jako šéf zlodějské party, který mluví mrtvými jazyky, ale to je nějak všechno. Ani nevím, komu přišlo fajn obsadit Marlona Wayanse, jehož postava je otravná neuvěřitelným způsobem. Můžeme opět vyzdvihnout technickou stránku, protože Deakins je boží a Coeni umí možná i lépe stříhat, než režírovat a v tomto případě i adaptovat scénář. 40% ()

HanSolo

Celkem zajímavá podívaná s černým humorem, který nám předkládají bratři Coenové v každém svém filmu. Zde navíc v hlavní roli vystupuje Tom Hanks, takže to nemohlo dopadnout jinak než dobře a taky že to tak docela dopadlo. ()

Hank

První hodinka jedna hvězdička,zbylá půlhodinka to mírně vylepšuje, takže tři hvězdičky. Celkové skóre dvě hvezdičky, a to můžou být Coenové rádi... ()

MrMir

Velice nesympatický Hanks, kterému role dle mého názoru vůbec nesedla. Film byl nudný, pomalý a předvidatelný... ()

HarveyDent

(Od Coenů jsem viděl zatím jen toto) Tudíž nejsem zklamaný ve srovnávání se (skvělým) FARGOem apod. Ale i přesto mě tato komedie nijak moc nenadchla ani nerozesmála. Vše elegantně obkecávající Hanks a svérázná "paní domácí" dodávají tomuto snímku šmrnc. Jinak však neustálé hádky mezi "kurvakřičícím" Gawainem a tím idiotským pyrotechnikem a vůbec demence či spíš neschopnost všech zlodějíčků nejsou ani trochu zábavné a celý film vyjde taknějak na prázdno a k ničemu..65%..:-( ()

JUWA

Ničím neoslňujúca komédia,ktorú z priemeru nevytiahne ani výborný,ale napriek tomu tu dosť otravný Tom Hanks.Filmu celý čas,ale najmä v úvode chýba akékoľvek tempo,zoznámenie sa s postavami je úplne bez humoru,navyše podfarbené dost shitovnou muzikou.Za zmienku stojí len posledná polhodina,ktorá je (konečne !) nadupaná dobrým humorom.Z hercov vyčnieva mimo Hanksa len Marlon Wayans ako neskutočne cool hláškujúci ,,muž vo vnútri,,.Škoda tej úvodnej polhodiny,dúfam,že Coenovcom nedochádza dych. ()

nula87

Nezávazná hříčka, u které neuvěříte, že ji natočili bratři Coenovi. Oddychovka, o které toho nelze mnoho napsat, protože nepřináší nic nového, a ani Hanks se příliš nevyznamenal. 50% ()

maoc

Milá černá krimi komedie. Ve všech směrech. Coen Bros. si zase odskočili od noirových krimi-dramat, které jsou jejich doménou (a kvůli kterým je miluji) a natočili odlehčenější film (kvůli kterým je miluji jen o trochu míň). Není to zdaleka tak ztřeštěné jako Bratříčku kde jsi ani tak levičácky intelektuálně antisnobské jako Big Lebowski a naštěstí ani tak mainstreamově romantické jako Nesnesitelná krutost. Je to zase trochu jiné. Jako každý jejich film (kromě Farga a Zbytečné krutosti, které jsou vlastně takovými jednovaječnými dvojčaty). A ta originalita je to, co na Coenech miluji úplně ze všeho nejvíc. To jsem se to ale zapovídal, co? No, film je to prostě k sežrání včetně Toma Hankse. A to říkám jako někdo, kdo ho zrovna moc nemusí. ()

skalicky

Hanks tenhle film drží nad vodou,je to herec první třídy!!!Film má spoustu hlášek a vtipných scen ale človek jim příjde na chut až po druhém nebo třetím schlédnutí!!Ale věřím že konec mnoho lidí naštve nebo jim zkazí celkový dojem s filmu!.....80% ()

Vikinec

Klasický příběh, jenž zlehka graduje, aby na konci lehce usnul. 3* za Hankse a zbytek, 1* navíc za Wayanse a 0,5* za scénu s SDS. Takový záchvat smíchu jsem dlouho neměl. Takže 4,5* ()

Mr.nachos

Tom Hanks je tady super, výborně jsem se bavila a ráda se na to kouknu znovu a znovu, protože je to, jak by řekla moje pubertální sestra, "fakt hustej" film. ()

Fidorek

O tomto filmu jsem dopředu nic nevěděl a o to víc mně potěšil. Velmi mile mně překvapilo, když jsem v jedné z hlavních rolí uviděl Toma Hankse. Přestože v této ani podobné roli jsem Hankse ještě neviděl hrát, určitě nezklamal. Velmi pěkná zápletka o plánu lupičů a nevyzpytatelné paní domácí mě pobavila. Ve svém závěru má film velmi neočekávaný zvrat, který mi tak trochu připomněl knihu od A. Christie 10 malých černoušků:D Dávám 75% ()

J0man

Srandovna oddychovka, hlavne prva polovica filmu u mna balansuje medzi 3*/4*, ale napokon sa priklanam k trom. Tom Hanks v trochu neobvyklej roli, vyborny Ryan Hurst, celkovo lepsi priemer medzi komediami - 65% ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky