Lupiči paní domácí

• USA The Ladykillers (více)

Jednoho poklidného dne zazvoní profesor Dorr u dveří černošské vdovy, Marvy Munsonové. Ta až na kocoura žije úplně osaměle a vyznačuje se přísnou zbožností. Ve svém domě pronajímá pokoj. Toho využije jižanský gentleman s květnatou mluvou Dorr a kromě jedné místnosti si pronajme také sklep. Prý aby zde mohl provozovat zkoušky své kapely, hrající historickou renesanční hudbu. Ve skutečnosti je to zástěrka a profesor spolu s partou zlodějských "expertů" kopou ze sklepa tajnou chodbu do blízkého kasina. Jenže paní Marva na to přijde, a to až poté, co je loupež přes všechny počáteční průšvihy úspěšně dokončena. Nutí profesora, aby peníze vrátil a všichni se obrátili na víru, nebo že je udá na policii. A tak profesor rozhodne, že je třeba s paní Marvou skoncovat. Dokážou zloději sprovodit stařenku ze světa? A kdo nakonec shrábne všechny uloupené peníze? (TV Nova)

svik

Hodnotím 3.....Velice se mi líbil výkon Toma Hankse a celkem se se i pobavil, ale to bylo tak všechno. ()

prkalil

Poetická groteska s obrazově úchvatným úvodem a hereckým koncertem virtuozního chameleona Hankse (ten jeho šílenecko-hystericko-astmatickej úchecht!). Orchestr ostatních účinkujících, jakkoli komorní, ovšem taky nehrál druhé housle. ()

zdepapepa

Gospelové songy, partičku amatérů a největší sebranka nesourodých charakterů pod sluncem. To vše pod taktovkou bratří Coenů. To nemohlo dopadnout špatně. Bratři Coenové jsou zkrátka bratři Coenové. Dva lidé z mých přátel píší, že čekali něco/mnohem víc. Není to coenovský masterpiece, v tom musím souhlasit, ale příznivci jejich rukopisu mi jistě dají za pravdu, že momentálně průměrných 64% je méně, než by si zasloužili. Nemluvě o sympatickém padouchovi v neobvyklém podání Toma Hankse. Ovšem každá postava zde má něco do sebe, divák si vždycky najde někoho, s kým sympatizovat, ať už je to pyrotechnik, generál nebo jen obyčejná babička. ()

frashmaker

Bratři Coenové nebyli nikdy mým šálkem čaje a musím říci, že i v tomto filmu mi spousta věcí vadilo. Třeba to, že si vůbec celou dobu nemohli vybrat, zda natočí krásný lyricko - epický snímek, či pouze nějakou véčkovou komedii pro náctileté. Film je takovou poměrně příjemnou napodobeninou mého velmi oblíbeného filmu C'est pas parce qu'on a rien à dire qu'il faut fermer sa gueule , ale není tam o nic víc, než pytel sprostých slov, Hanksovo chvílemi nepěkné přehrávání a asi tomu chybí i nějaký hlubší cíl. Škoda. Ale nemohu říci, že bych se vyloženě nudil, jen prostě.. Nic nového pod sluncem... ()

JJ.Gibson

Nejsem si jistý, jestli to vůbec byla nějaká komedie, spíš takový zvláštně melancholický příběh. Americky prapodivný, naivní, místy se opakující snímek. ()

Ridick

nenormalne nudna "komedia", kt. tak trochu zachranuje hanks, hoci ta rola mi akosi nanho nepadne. ostatnych hercov som velmi nemusel a ani ta rezia so scenerom nic moc... ()

GodComplex

Coeni v poslednich letech nic moc. Ladykillers jsou sice o dost lepsi nez predchozi extremne slaba Intolerable Cruelty, ale stale to neni ono. Mohlo to byt podstatne lepsi a pocit nevyuziteho potencialu je zde znatelne citit. Tom Hanks je skvely, jeho banda taky neni spatna, obzvlast mi sedl sikmooky general. Nejak tomu ale total chybi drive a stava. Film je to hezky, ale nenabizi nic, co by ho dotahlo alespon na 4*. 5/10 ()

UncleG

Zatím nejslabší film bratří Coenů, který ale i tak vydá na průměrnou komedii. Coenovci si můžou vybírat, do jakých projektů naskočí, proto je mi docela záhadou, proč marnili svůj drahocenný talent na týhle datlovině. Jestli si chtěli ověřit, že zvládnou natočit obyčejnou duchaprostou komedii, tak si to tedy ověřili a doufám, že se nic podobného nebude v jejich podání opakovat. :) ()

numi

Někdy šlápnete do hovna a přinese vám to štěstí (O Brother, Where Art Thou?), ale někdy do něj šlápnete a prostě jenom páchnete na pět metrů dokola. Ladykillers jsou bohužel tím druhým případem. Od "vypointovaného" scénáře, který mi závěrečnou Deus Ex Machinou totálně odrovnal všechny naděje na zázračný zvrat v kvalitě filmu a humoru, přes snažícího se Toma Hankse, který se mi ovšem v téhle roli vůbec nelíbil (ne že by hrál špatně, ale nesedla mi jeho postava), až po počítačovou animaci řeky, které mi přišla teda hooodně zoufale odfláknutá... Neprodukoval to Disney? Přesto to není do nebevolající tupost, jen je to málo zabávné a nemá to strhující děj. A umění to taky není. Takže nezbývá než smeknout před famózní Irmou P. Hall, bez které by tenhle film byl totálním propadákem a doufat, že Coenovci neztrácí dech, ale jen usnuli na vavřínech. [duben 2006] ()

SarumanKo

Nápaditá, cynická a tragikomická fraška od Coenovcov. Zďaleka nie tak kultová a vtipná ako Big Lebowski, ale príjemná a dobre zahraná. Úžasný Tom Hanks, Tzi Ma či "pani domáca" Irma P. Hall sú len niekoľkými z plejády postáv, ktoré Ladykillers ťahajú nahor. Ale Wayans s tým jeho "negrovaním" ma výslovne štval. Má to však zaujímavú hudbu, štylizáciu a pointu, ktorá dáva filmu trochu iný nádych. (70%) ()

Lulu13

Tom Hanks je síce výborný herec, ale do tohto filmu mi vôbec nesadol a nezvykla som si na neho bohužiaľ až do záverečných tituliek. Nijak ma nenadchlo ani spracovanie, ktoré by som si predstavovala trochu v inteligentnejšom duchu Big Lebowskeho. Miestami som sa síce bavila, no nuda prevládla a snímok pre mňa zostáva priemernou záležitosťou s pár svetlejšími chvílkami, vrátane asi posledných 20 minút. ()

kaylin

Nějak moc mě tenhle snímek nezaujal a své předloze se nevyrovná, i když se tváří moderněji. Tom Hanks je v roli překvapivě dobrý, stejně jako vedlejší postavičky, a Coenové tomu dali zajímavý styl, ale stejně si nemyslím, že to jako komedie funguje nějak zásadně dobře. Nebavil jsem se a absurdní konec mě nenadchnul, a to mám absurdní drama rád. ()

jajinka

Příjemná komedie s docela odlehčeným humorem podsvětí... jen ten konec trochu kazí dojem, když čistě nenápadně "náhodou" je zbytek lupičů zabit na mostě, Tom Hanks jako poslední sochou... ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky