Lupiči paní domácí

• USA The Ladykillers (více)

Jednoho poklidného dne zazvoní profesor Dorr u dveří černošské vdovy, Marvy Munsonové. Ta až na kocoura žije úplně osaměle a vyznačuje se přísnou zbožností. Ve svém domě pronajímá pokoj. Toho využije jižanský gentleman s květnatou mluvou Dorr a kromě jedné místnosti si pronajme také sklep. Prý aby zde mohl provozovat zkoušky své kapely, hrající historickou renesanční hudbu. Ve skutečnosti je to zástěrka a profesor spolu s partou zlodějských "expertů" kopou ze sklepa tajnou chodbu do blízkého kasina. Jenže paní Marva na to přijde, a to až poté, co je loupež přes všechny počáteční průšvihy úspěšně dokončena. Nutí profesora, aby peníze vrátil a všichni se obrátili na víru, nebo že je udá na policii. A tak profesor rozhodne, že je třeba s paní Marvou skoncovat. Dokážou zloději sprovodit stařenku ze světa? A kdo nakonec shrábne všechny uloupené peníze? (TV Nova)

J0man

Srandovna oddychovka, hlavne prva polovica filmu u mna balansuje medzi 3*/4*, ale napokon sa priklanam k trom. Tom Hanks v trochu neobvyklej roli, vyborny Ryan Hurst, celkovo lepsi priemer medzi komediami - 65% ()

kubilov

Tom Hanks v geniální roli profesora, která se vymyká jeho obvyklým představením, ačkoliv mu překvapivě padne velmi dobře. Lupiči jsou doslova nabití černým humorem a klasickými Coenovkami, které v předchozí Nesnesitelné krutosti takřka chyběly. Když si na druhou stranu vezmu, že příběh už tak zajímavý nebyl a nedokázal mě k obrazovce pořádně upoutat, musí se to nějak odrazit v hodnocení. Aspoň ale díky Ladykillers vím, že bych neměl zaměňovat horalku za tatranku, některým lidem by to mohlo dost vadit. ()

PlayEasy

Velmi zajímavý a velmi vtipný film o partě borců, kteří se při loupeži ubytují u jedné staré a přísné dámy, která se s nimi fakticky nemaže a dává jim co proto. Skvělý scénář a skvělí herci, kteří do tohoto filmu absolutně zapadli v čele s výborným Tomem Hanksem a Joel a Ethan utvořili skvělou komedii plnou černého humoru. Fakt jsme si tento film moc užili!!! 80% ()

adamix

Po dlhej dobe konečne nejaká pozerateľná komédia. Aj keď táto má veľa zábran, charizmá Toma Hanksa robí svoje a prehĺtnete aj uponáhľaný záver. Miestami vtipné, miestami trápne a sem tam trochu poézie. Ale Wayansa mali odkráglovať už na začiatku. Štvrtá hviezda je s prižmúreným okom, keďže mi táto svieža komédia zlepšila náladu. Za mňa 70%. ()

ostravak30

Od bratrů Coenových jsem já osobně viděl zatím jen Fargo. Nějakou představu o jejich tvorbě mám, ale přesto si myslím, že tento film do ní asi nezapadá na sto procent. I filmografie Toma Hankse je nejspíš trochu jiná. Přesto si svůj smysl pro ironii a poukázání na ni uchovali, když například černošská paní domácí podporuje Univerzitu Boba Jonese, která ale v minulosti odmítala přijímat černochy. Odbočka, na zákazu randění během vyučování zase nic tak špatného nevidím. To by časem mohli klidně během vyučování sexovat. Podobný, i když nepsaný, zákon platí i u nás. A stejné ironie s notnou dávkou černého humoru se dopustili během natáčení psí reklamy. V jejich filmech se ostatně mrazivá lehkost krutosti a násilí vyskytuje běžně. S podobnou lehkostí se lupiči zbavují těl. Tom Hanks hraje úplně někoho jiného, než kdy hrál a jeho postava působí zvláštně. Je to takový film, u nějž pobaví víc než děj samotný rozdílnost povah v závislosti na jejich spolupráci a dialogy samotné. Netuším ale, zda někdo najde důvod se na film podívat víckrát. Já jsem ho nenašel. ()

Squib

Jenom proto, že bratři Coenovi natočili už i lepší filmy, nemíním si nechat zkazit tímto faktem dojem, nebo snad zážitek z této dle mého názoru vysoce, vysoce nadprůměrné a hodně černé komedie. Bavila jsem se výborně po celou dobu filmu, a kritizovat film jenom za to že nepatří k nejlepšímu, co daný autor natočil, mi příjde vskutku zhovadilé. (a propos Tom Hanks je tu nejzajímavější, co jsem ho v poslední době viděla) ()

LecoHej

Podle mě to není zas tak dobrá komedie, ale pod pět hvězd tomu nedám! Je to příjemný pokoukání, dost do pohody! Má to docela dobrej děj a taky tam je dost a dost dobrejch hlášek. ()

Filipes

Neuvěřitelné tempo a duch ve kterém se film nese je prostě úžasné. V tomto filmu uvidíte Hankse jak ho neznáte, tradičně Irmu. P. Hall jako věrnou katoličku a čeká vás ještě spoustu překvapení a šílených kousků. Tak buďte v pohodě a dívejte se zažijete slušnou porci pohodové zábavy :D ()

SB

Pro mě úžasný film, který mě uchvátil svou poetičností, velice inteligentním vtipem, trvalým, pozvolným spádem, jak je u dobrých filmů Coenů zvykem, mnoha skvělými nápady a detaily a HLAVNĚ hudbou! Máte-li rádi černošské gospely, budete nadšeni. Popravdě ta muzika je snad polovina úspěchu filmu, výborně dotváří atmosféru. Herecké výkony jsou přirozené a samotná grupa, kterou penězchtivý profesor dal dohromady, už od pohledu slibuje vtipnou zábavu. Scény, kdy babka dohrne na policejní stanici, jsou úžasné... Narozdíl od ostatních zde má Tom Hanks tu nevýhodu, že jako známý herec je zaškatulkovaný, ale dopadlo to docela dobře. Film mě v kině natolik zaujal, že jsem na něj šel druhý den znovu. ()

rafix

Jsou tam sice dobré hlody a gagy. A Tom Hanks moc v tom filmu nezářil. Bylo to pro mě průměrné a někdy ubohé. ()

Gand_alf

Velke sklamanie! Nuda, nuda a opat nuda. Tesil som sa na tento kusok a najma na Marlona Wayansa, ktory ma nepopieratelny komedialny talent ale toto je slabe, pritom si myslim, ze tento film, tento napad, ma velky potencial, ale bratia Coenovci, bohuzial, z neho nevytazili ani polovicu. Skoda a velka. ()

waltosin

Dobrá oddychová komedie s dobrým příběhem i koncem. Tom Hanks který se vyjadřuje jako profesor a na všechno má odpověď. Číňan, černoch, pan palačinka, tupý silák a profesor kteří na konci záhadně zemřou. Úžasná paní domácí (lepší už nešlo vybrat), která na konci všechny prachy věnuje univerzitě. Tom Hanks byl výborný, mě se zamlouval. :) ()

Via

Lepší tři hvězdičky - zabavíte se hezky, má to však i určité slabší chvíle, ale celkově příjemné, milé a závěr je - nu, posuďte sami, ale ke konci jsem se nepřestávala smát... ;) ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky