Lupiči paní domácí

• USA The Ladykillers (více)

Jednoho poklidného dne zazvoní profesor Dorr u dveří černošské vdovy, Marvy Munsonové. Ta až na kocoura žije úplně osaměle a vyznačuje se přísnou zbožností. Ve svém domě pronajímá pokoj. Toho využije jižanský gentleman s květnatou mluvou Dorr a kromě jedné místnosti si pronajme také sklep. Prý aby zde mohl provozovat zkoušky své kapely, hrající historickou renesanční hudbu. Ve skutečnosti je to zástěrka a profesor spolu s partou zlodějských "expertů" kopou ze sklepa tajnou chodbu do blízkého kasina. Jenže paní Marva na to přijde, a to až poté, co je loupež přes všechny počáteční průšvihy úspěšně dokončena. Nutí profesora, aby peníze vrátil a všichni se obrátili na víru, nebo že je udá na policii. A tak profesor rozhodne, že je třeba s paní Marvou skoncovat. Dokážou zloději sprovodit stařenku ze světa? A kdo nakonec shrábne všechny uloupené peníze? (TV Nova)

dessa

Geniální film a podle hodnocení zde jeden z nejméně pochopených. Nebo jsem já ten divnej, komu se Coenové trefili úplně přesně do vkusu? Film mě dostal pár detaily, které jinde nejsou - scéna se záběrem na policejní stanici a k ní se belhá černošská babka... Ta scéna je přece úžasná. Perfektní byl Tom Hanks, bez toho jeho přiblblého uchechtávání se vlastním rádoby-vtipům by postava profesora nebyla úplná...I v profilu mám napsáno, že miluju černé komedie a tahle patří jednoznačně ke klenotům filmové tvorby. ()

Acrobat

coeni si stanovili vysoku latku z minulosti, preto sa musia viac snazit aby sme im ju nedali nizsie. Určite "demo" film mimóznej bratskej dvojice. ()

bono22vox

Bratři Coenovi nasadili Tomu Hanksovi umělé zuby a poslali ho zorganizovat loupež století, a i když se to tu spoustě lidí nelíbí, já se bavil. Ikdyž ani zběsilé finále nedokáže zvrátit zklamání z rozvleklé první poloviny... 4 s odřenýma ušima... ()

gemi

Paráda, dobrou komedii (tady občas sklouzávající až do parodie) aby člověk pohledal a tato dobrá je. Má drobnou vadu na kráse. Hlavní postava (profesor) mluví Shakespearovskou angličtinou a ty ostatní mají tak brutální Mississippský přízvuk, že jim polovina věcí není vůbec rozumět. A obávám se, že český dabing to nevyřeší, protože se v něm ztratí půlka toho brilantního herectví, které tady ta parta předvádí. Někdy to musím zkusit. Ovšem scéna generála (mimochodem, famózní postava) se zubní protézou byla geniální i beze slov, ta mě pořádně rozchechtala. A o to u komedie jde, ne? ()

Maximilianus

Príbeh bol celkom jednoduchý, a nejaké mierne akože zamotanie príbehu sa udialo až v druhej polovici. Po hereckej stránke to bolo výživné, no myslím si, že ich potenciál, ako aj potenciál príbehu nebol využitý naplno. Bolo to fajn, miestami úsmevné a príjemné oddychové, ale nijak extra výnimočné. 6,4/10. ()

kusma

Dlouho jsem se rozmýšlela kolik * dát. Docela dobrá komedie, ač v některých úsecích na mě moc černá. Ale nakonec jsem dala 4. A to pro ten neodolatelný, slizký, odporný smích Toma Hankse. Ten se musí vidět i slyšet. ()

Threepwood

Slabé,na Coeny hodně slabé,ale kdyby to točil někdo jiný tak by se na to už ani nedalo dívat.Hanks ja vtipný,ta stará paní se taky dá,ostatní jsou nevtipní,otravní a v lepším případě nudní.O fous lepší než tématicky podobný Bombakšeft. ()

shifter

Pravdepodobne najslabsi pocin Coenovcov vobec. Filmu dominuje dokonale "zmaskovany" Tom Hanks a excelentny soundtrack, bez tychto ingrediencii by som bez vahania jednu hviezdicku ubral. Snad to bude nabuduce lepsie. ()

winstonik

Coenových svet je uveriteľný, pretože nefabuluje s hrou na dobrých a zlých a príčiny dobra a zla. Toto je komédia ako má byť!!! ()

awokado

tento filmek mě docela překvapil...čekal jsem něco mnohem horšího ...hlavní role perfektně seděla na Hankse...relativně zábavný film plus zajímavý konec...to dělá dohromady nějakejch 70%... ()

wOOzIe

Ale tak špatné to uplně nebylo, ale žádný zýzrak taky ne.. prostě průměrná komedie bratří Coenů... Co se rozhodně ale povedlo to je obsazení... Hanks je užasný, a nejen on ale Hurst i Wallace včetně Tzi Ma a Irmy Hall... je to tak stupidní až vtipný... a o to jim zřejmě šlo...... moc sem se nenasmál, ale měl sem spíš ten dobrej pocit z filmu.... myslím ale že ty tři sou docela objektivní takže tři.... ()

john.h

Tak tohle se mi líbilo snad i víc než Big Lebowski. Skvělé figurky a dobré scénky. Nejvíc mě rozsekal vtípek: "Tak kdo je teď hlupák? Hé, není nabitá." Vážně jsem se pobavil. ()

MRPitivier

Pohodová, malinko černá komedie s Tomem Hanksem v hlavní roli, která odreaguje, některé scény pobaví, ale většinu filmu sledujete průměrný děj s neoriginální zápletkou! Doporučuji pro chvíle, kdy chcete něco udělat a potřebujete kulisu nebo tento film je určitě vhodná kulisa pro návštěvu! ()

Tanmut

Víc než cokoli jiného jsem si zde užil střet vyjadřovacích stylů jednotlivých postav, ač každá sama o sobě je zosobněné klišé (snad až na pana Palačinku). Příběh jakoby jemně parodoval Dannyho parťáky a závěr mi zase (jemně) evokoval Nezvratný osud. Docela vymazlený film. Až kouknu na verzi z roku 1955, budu moudřejší. ()

alldo.raine

Slabé 3*** a to díky Tomu Hanksovi, který dělá celý tento film. Film mi celý přijde poněkud vláčný. Děj se sotva vleče, anglický humor moc nezabírá, ostatní herci jsou nezajímaví a nic moc nepředvádí. Musí tak vždy přijít Tom Hanks a alespoň na chvíli nás pobavit:) ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky