Gibbons přežil útok na utajovanou vojenskou základnu. Útočníci mají za cíl zlikvidovat amerického prezidenta. Gibbons navštíví vězně - bývalého poručíka Stonea a spolubojovníka z akcí, kterému poradí, aby ve vězení zaútočil, protože se na něj něco chystá. Přiletí pak pro něj vrtulníkem a pomůže mu z vězení uprchnout. Po Gibbonsovi je vyhlášeno pátrání a Stone se stane nový agentem xXx. Podaří se jim dostat do zničené centrály pro informace v počítači. Gibbonse zajme Deckert, současný ministr, bývalý voják, který je namočený v nekalostech. Při výbuchu Gibbons zahyne. Stone s agentem Tobym pátrají po všech členech zapojených do špinavé Deckertovy hry. Stone osloví Charlie, přítelkyni a spojku Gibbonse, která mu pomůže dostat se k Deckertovi. Všichni členové jednotky, kteří podporovali Gibbonse, zmizeli, Deckertovi lidé je hledají. Stone se chytí do Charlieho léčky a je zavřený v domě obklíčeném policisty, kde je zavražděný generál. Jemu se podaří uprchnout. Deckert mezitím svolává všechny své muže a pohřeb generála chce využít jako krycí akci pro vraždu prezidenta. Stone s Tobym zjistí, kde ukrývá Deckert zbraně a vydají se je zničit. K velkému překvapení tam objeví živého Gibbonse a další členy bývalé jednotky. Stone zničí zbraně, podaří se mu utéct a kontaktuje jednoho z agentů tajné vojenské základny Steela. Přesvědčí ho o Deckertových nekalostech a společně naplánují protiútok... (TV Prima)

MkSallam

Akční kravina, která ale působí jako krystalicky čistý "brainwash". Pitomá zápletka, slabé dialogy, ale taky kopa solidně odvedené akce (s několika VELMI efektními momenty) a hlavně slušné množství zábavy. Rozhodně lepší než aktuální Next, už jen kvůli faktu, že tu Tamahori nechal rotovat skutečná auta (i když to finále s vlakem byl fakt úlet). 5/10 ()

matmanX

První díl měl aspoň drsného Diesela a celkem zábavnou akci, bohužel Ice Cube je se svým trapně zamračeným ksichtem asi stejně drsný, jako medvídek Pú. K příběhu se ani nemá cenu vyjadřovat, scénář sází na milionkrát ohraná konspirační témata z jiných béček. Film nepřináší vůbec nic zajímavého, akční části působí nechtěně komicky, a to, co film kopíruje, kopíruje špatně. Nakonec nezbývá nic jiného, než tohle béčko zabalit do gangsta-blaxploitation stylu, ale bohužel ani ten pořádně nefunguje, především kvůli hlavnímu představiteli, ve kterém bych špetku charisma musel hledat hodně dlouho. Kdyby dali do hlavní role Samuela L. Jacksona, určitě by to šlo nejmíň o hvězdičku výš. ()

Movie Gourmet

Slaboduché. Film, který si hraje na něco čím rozhodně není, aneb tady se někdo snažil "za málo peněz vytřískat hodně muziky". Prostě neskutečně stupidní, už jen ty samotné dialogy...fůůůůů. Co naplat, že při výběru "záporáka" měli šťastnou ruku, když zbytek filmu se vším všudy stojí za h...o. A absolutně nic nezmůžou ani laciné a stupidně napsané akční scény, černošskou-rapperská muzika a sexy "kočičky". Verdikt: 2* a 20 %. ()

Strike

Totální béčko se všim všudy - průměrní herci, debilní scénář, špatné triky, dobrý báby a auta a násilí kam se podíváš. Takovej návrat do 80. let, akorát v tý době by prezidenta určitě nezachraňovalo nigga brotherhood. P.S. Chvílem jsem myslel, že takhle nějak by mohlo vypadat pokračování Undercover Brothera- některý frky (nechtěný) proti bílejm byly úsměvné. ()

Luukec

Totálně nereálný a zběsilý, ale "c'mon".. to je v dnešní době většina amerických filmů.. Po shlédnutí Pearl Harboru sem nevěřil že ještě uvidím tak vlasteneckej film a hle.. rozhovor X-Bizita s Ice-Cubem před závěřečnou demolicí půlky ameriky mě přesvědčil o opaku, takových okamžiků tam bylo víc, ale zase.. pokud člověk moc nepřemýšlí nad realitou.. a to by se v dnešní době nemohl dívat na nic, tak je to podle mě pohodová oddychovka.. Navíc tu máme ještě možnost vidět Ice.Cuba jako drsňáka a ne jako vzornýho taťku, na rozdíl od filmů kterých točí teď.. ()

Brejlil

Je-li jednička "křišťálově čistá blbost", je dvojka blbost spíše otravná, doplněná nesnesitelným Ice Cubem. Jeho zavalitý "cool" negr se může směle měřit se Seagalem jako naprosto nevěrohodný akční hrdina. Ale nigga všude bratry má, nejlépe ve dvorcích za Kapitolem. Posledním hřebíčkem do rakve jsou vizuální efekty, u kterých jen nevěřícně zíráte a pak vás dorazí jméno společnosti. Ano, i tohle dokáže ILM... ()

Gore

Na akční béčko jsem měl chuť už dlouhou dobu a tohle mi dalo vše, co jsem očekával od bezmyšlenkovitý jízdy ()

Blue.Shark

Hned jako první věc musím říct, že Ice Cube je totálně nesympatický trotl, co rád pouští tvrdé hlášky při každém kroku, ale nějak se mu jeho snaha nevyplácí. První film byl dobrý (možná je to V. Dieslem), ale tohle... Je možno slyšet soundtrack, který se převážně skládá z RnB, vidět hodné černochy, zlé bílé politiky, tanky se třemi děly a nakonec (tramtadadá) rychlovlak spojující Capitol s blíže nespecifikovaným místem. Kdyby nic jiného, tak tohle bije do očí. Někdy na mě víc působí, když je film trapný, než když je špatný. A když je špatný, je mi trapně...zamotané, že? Pak si ale vzpomenu, jací byli například Charlieho Andílci a nutně musím zvednout hodnocení o jednu hvězdičku. ()

Skarface odpad!

Naprostá hovadina ! Pro mě nezajímavé a rozhodně mě to ničím nezaujalo na tolik abych se vydržel dívat až do konce ()

PanTumnus

tak dobré jako jednička to není ani omylem. na to je xXx: nová dimenze až moc béčkové. ale jako výplach mozku to funguje dokonale, zvlášť závěrečná scéna s vlakem. ()

Procker

Musím říct, že hned první věc, která mi vadila, byl výběr hlavního hrdiny v podání Ice Cuba. Nejen, že mi přišlo, že se tenhle "drsňák" na roli nehodí, ale hlavně se ani trochu nemůže rovnat Vin Dieselovi z jedničky, což je ukázkový akční hrdina. A potom skoro nemožné akce, jako skok z mostu z rozjetého vlaku spolu s následným několika set metrovým letem do vody bez sebemenší újmy....ale na druhé straně je film celkem zábavný a Willem Dafoe, co by hlavní negativní postava mi skutečně seděl. Ale přesto mám z filmu spíš negativní postřehy.... 2*/40% ()

Luqi

Som znechutený........... Uznávam, že akčný film môže byť trochu prehnaný, ale tento film ma svojou megaprehnanou akčnosťou doslova vytáčal. Pri scéne, kde auto začalo jazdiť po koľajniciach, som už mal chuť rozbiť televízor...... Ešte horšie na tom boli dialógy - jedna hláška horšia než druhá - korunu tomu nasadil sám prezident svojím vystúpením v kongrese. O výbere "objemovo predimenzovaného" Ice Cuba do hlavnej úlohy radšej ani nekomentujem........... Celkovo - asi najhorší akčný film, ktorý som kedy videl. ()

KosiR_ksr

Už jednička byla slabší film, ale v rámci žánru budiž. Ani od dvojky jsem proto nečekal super inteligentní či náročný film, ale jen něco lehčího s porcí pořádné akce. Bohužel jsem i tak byl poměrně zklamán, byl to spíš podprůměrný film béčkové kategorie. Ani Dafoe a Samuel L. Jackson to příliš nezachránili - snad kdyby dostali více prostoru a nebyli jen jmény v seznamu herců, co mají nalákat diváka. Především Ice Cube v hlavní roli mi nepřišel jako správná volba. ()

Bozvav

Slušná akční pecka s naprosto šílenou zápletkou a ne moc charismatickým hlavním hrdinou. Co se digi efektů týče, tak už opravdu chyběli jen ti mimozemšťani. Johny Američan si zase pohonil národní uvědomění a Afroameričani zase svaly. Nicméně film co se akce, dobré muziky a slušné zábavy vyrovná jedničce. Už se těším na trojku, kde by měli zářit všichni tři hlavní drsňáci. Ve svém žánru velmi dobré. Za mne 4 hvězdy, tedy 80%. ()

Aurus

5,5/10. Je to horší než první díl ale stále to je dobrý film s výbornou akcí a skvělými postavami. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Jsem zvědav na poslední třetí díl. ()

JB2203

Takhle nějak si představuji, že budou vypadat počítačové hry za několik let. Jenom doufám, že se při nich budu bavit o něco víc než při tomhle digitálním filmu. I když v mém věku to asi vyjde nastejno. ()

bobrux

Začátek filmu sliboval mnohé. Ice Cube se na roli xXx hodí nejen vizáží a důstojně nahradil Vina Diesela. Nicméně v průběhu filmu klesá úroveň všeho od scénáře, hereckých "výkonů" i triků. Nebýt závěrečné akce, která hraničí s výsměchem na divákovu inteligenci, mohlo to dopadnout mnohem lépe... ()

Diesel chystá další xXx

Diesel chystá další xXx

24.08.2015

První xXx si určitě pamatujete. Akčňák z roku 2002, ve kterém FBI naverbuje milovníka extrémních sportů a pošle ho do Prahy, aby tu jezdil na táce po schodech v Nerudově ulici, měl velký úspěch. Vin… (více)