Série(3) / Epizody(18)

makakus

Cynický zapšklý stařík, který na sto způsobů posílá neustále všechny kolem sebe do prdele je vděčná komická figura. Obzvláště pokud dokáže svůj nihilisticky negativistický pohled na život sdělovat vynalézavě a originálně. U čerstvého vdovce takové věci navíc snadno omluvíte, protože tak nějak soucítíte s jeho ztrátou. A v tom je zde právě kámen úrazu - v mixu až kýčovité sentimentality (retro záběry "jak jsme spolu kdysi vesele dováděli") s "antisentimentálním" cynismem. Takže když znovu a znovu hrdina hltá videozáběry své zesnulé ženy, a pak všem říká, jak jeho život už nemá cenu, chcete na něj časem zařvat v jeho vlastním stylu, že mu půjčíte klidně na provaz, aby si to už konečně hodil a že vám pak ty prachy ani nemusí vracet. Neboli - ze všech možných variací na toto téma "cynického mrzoutství", od Lepší už to nebude až po Kominsky Method je tato nejméně zábavná, zajímavá a aspoň trochu laskavá. Tenhle chlápek a jeho neustálá a totální sebestřednost (která má být divákům sympatická) mne fakt nebere. ()

oasismanik

Chutná, cynická jednohubka od Netflixu. Humor nejde do absurdity, skôr sa len tak usmievate popod fúz, aj keď to v podstate nie je vôbec vtipný seriál. Trochu mi to pripomenulo Six feet under, zrejme tomu dopomohol aj ten silný anglický prízvuk. No jo, takéto ja môžem...A Gervais je veľmi dobrý herec. ()

Milten

Pro mě byl tenhle seriál vlastně takovou terapií, jak se smířit s pomíjivostí života. Jak se vyrovnat se strachem ze smrti svých blízkých a vlastní smrtelností. A konec za doprovodu písně od Joni Mitchtell byl opravdu dojemný. Enjoy the time you have, because it's short. ()

Grondal

Od vtipne smutného cez smutne vtipné po smutno hĺbavé. V tom dobrom zmysle. V prvom rade treba povedať, že ak niekto očakáva dačo čiernohumorné, tak to v zásade platí iba pre prvú sezónu, pretože medzi sezónami humoru prudko ubúda a miesto toho čoraz viac sledujeme zamyslenie o zmysle života a o tom, ako sa dá žiť, keď sme o ten svoj prišli. Napriek vážnej téme straty životnej lásky, som sa k seriálu rád vracal a pôsobil na mňa miestami až meditatívne. 😊 Dopraje možnosť človeku zabudnúť na jeho starosti, pri sledovaní starostí niekoho iného. Ešte nesmiem zabudnúť, že na konci tretej sezóny tvorcovia „skasírovali“ investície do postáv, takže keď sa niektoré osudy preplietli, tak sami aj trocha oči zarosili. ()

Bajo.

Emocionální roller coaster,od momentů kdy se smíchy popadáte za břicho ,až po momenty kdy by jedno oko nezůstane suché."Jsem záporný superhrdina,můžu si říkat co se mi líbí,nasrat koho chci a když to bude přes čáru tak se prostě zabiju" Jen je trošku škoda že to v posledním díle vzalo takovej rychle spád ,když se vědělo/tušilo ,že bude druhá serie.Každopádně tenhle fakt vynahrazují všechny scény kdy se Tony do někoho obuje (příspěvky na chudé, dětská porce, pošťák...),dál se mi líbí všechny Tonyho citáty o životě a fakt,že jediný kdo ti muže pomoc z depky jsou jenom tvoji blízcí ať už kolegové ,rodina nebo přátelé.I celková message filmu je hodně dobrá,jen trošku předvídatelná... ()

Oxyk

After life je emoční rollercoaster. V jednu chvíli se smějete, v jednu chvíli máte crippling depresi, pak se zas smějete, pak se chcete zabít. Ricky Gervais je komediální génius a tímto seriálem se to opět potvrdilo. Přes trošku slabší začátek byl After life velmi příjemným zážitkem. 4/5 ()

Uroboros

Jestli se nějaké dílo může označit za UPŘÍMNÉ a OD SRDCE, tak rozhodně After Life. Vtipný moment zde během chvíle dynamicky nahradí moment smutný, dojemný a silný. Vše je navíc podkresleno fantastickým soundtrackem. Není to seriál pro každého, je to seriál pro lidi, kteří mají ještě duši...a nestydí se za to. Cheers, Ricky! ()

laple

Jedna z nejvtipnějších věcí, které jsem kdy viděla. Ostatně - Ricky nikdy nezklame. Svižná sekvence inteligentního humoru dle mého gusta 😃 Edit: Shlédla jsem právě jedním vrzem 3. sérii. Je to také hlavně strašně dojemné . Regulérně jsem brečela. . ()

Dacsus

Nechápem ako to ten človek robí, ale každým jeho počinom ho mám radšej a radšej. A čo je zaujímavé, je vidno priebežne aj vývoj v jeho ponímaní sveta a ľudí ako takých. A v podstate, tak trošku aj sebakritiku. ()

MadyDollar

Nádhernej serial, jeden z nejlepších, co jsem za posledni dobu viděl. Ricky Gervais ma vtipy, ktery mi občas sednou a občas ne. Tady se mu povedla naprosto dokonale navodit správně melancholická atmosféra, doprovázená krásně podanýma realistickýma vtipama typu tired-of-everyone's-shit, místama s nádechem černého humoru. Člověka to pobaví a ta dramatická část sáhne i na citovou stránku. Mám jedinou drobnou výtku, a to vyměnit psychologa, ten byl fakt špatnej. Chápu, na co tím nejspíš chtěli ukázat, ale to podání se mi fakt nezamlouvalo. Za mě 95%. ()

panki9922

S01: 8/10 Po prvých troch častiach som mal pocit, že už to nevydržím a seriál nedopozerám. Som rád, že som tak neurobil. Je viacero tématických okruhov (kresťanstvo, zvieratá vs ľudia) na ktoré mám odlišný názor ako Ricky a je zopár vtipov, ktoré som ho už videl niekde prezentovať. V závere, ktorý je prirodzene a bez tlačenia na pílu skutočne dojemný, som si však položil otázku - Nie som aj ja občas ako Tony? Musím uznať, že si ma Ricky vždy naviedol tam, kam chcel. S02: 7/10 Nečakal som, že tento seriál bude pokračovať, mne sa koniec prvej série páčil dostatočne. Táto druhá je za mňa o trochu slabšia. Prvé dva diely výborné, no potom sa Ricky znova utápa v rovnakej depresii ako v prvej sérii. Čo človek na jednej strane chápe, ale asi nepotrebujem vidieť 5 sérii o tom ako sa Ricky stále znova vráti do starých depkárskych koľají. Čo dostalo aj túto sériu nad hladinu priemerných vôd, je posolstvo s ktorým narába. Love is all you need. Life goes on. A tiež prirodzený až úprimný feeling ktorý sa na diváka prenáša. ()

Perunwit

Dokonalost. Chytré, britské, citlivé, nekorektní. Že to nejde dohromady? Zkuste a uvidíte. Ideální stopáž 25min. Překvapení rocku. ()

Ironhead

První série pecka, která mě bavila skvělým balancem mezi dramatem a komedií, chytrými vtipy a světonázorem na lidstvo zdeprimovaného hlavního hrdiny. Velké plus byly i různé vedlejší postavy a postavičky se svým vlastním životním příběhem (většinou na okraji společnosti). Celé to trochu pokazil až moc sluníčkový a těžko uvěřitelný poslední díl série. Druhá série jakoby tento poslední díl znegovala a vrátila hlavního hrdinu do stavu před ním. Jenže tentokrát hlavní hrdina už šetří ostrým sarkasmem i černým humorem a místo toho sám sebe dokola lituje s lahví vína u videí s jeho mrtvou manželkou (a že jich musel natočit hromadu). A věřte, že není nic zábavného na tom sledovat, jak dospělý chlap neustále jen brečí a lituje sám sebe (stejně jako v reálném životě) a při každé (ne)vhodné příležitosti se nezapomene zmínit, že mu zemřela jeho životní láska a tím pádem on nemůže za to, že se chová jako kretén. To už všichni víme z první série a když to dostáváme sděleno po osmé, deváté, patnácté, už je to je smutné a otravné. Třetí série je o něco lepší a zábavnější než ta druhá, i když zezačátku to zase vypadá, že se hlavní hrdina nikam neposunul. Bohužel postupem času zábavné a barevné vedlejší charaktery buď zmizely, dostaly méně prostoru nebo se jen opakují a scénárista plus režisér Gervais chce vyprávět hlavně o Gervaisovi, čímž ale seriálu malinko škodí, protože například postava prostitutky, stážistky a místního feťáka byly na první sérii ty nej vedlejší charaktery a to nejlepší koření seriálu. Z postavy terapeuta a jeho macho kamarádů se staly těžko uvěřitelné karikatury, a jiné vedlejší charaktery buď zcela nebo skoro z děje vymizely. *škoda* První sérii každému doporučím bez zaváhání a dalších dvou už to úplně neplatí. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů