Epizody(3)

Legenda o hraběti Drákulovi ožívá v novém vyprávění, které detailně rozvádí upírovy krvavé zločiny – a prozrazuje jeho zranitelná místa. (Netflix)

meduzak

Me pripada ze jsou tady vsichni nejak rozmazleni a vsechno musi byti naprosto koser a podle jejich predstav jinak je to naproste hovno...Za me super jine ztvarneni Draculy nez na jak jsme ho kdy mohli videt a posledni dil je dobry i kdyz pro mnoho z vas nezkousnutelny..vyprava super,kamera krasna a dobri herci..co vic si prat..nechtel bych mit hlavu mnoha z vas,musite zit tak nestastne zivoty kdyz si neumite uz skoro nic uzit..nechť je tve vnitrni dite osvobozeno a muzes zase vnimat krasy filmu a zivota naplno bez predsudku a neustale kritiky.. ()

BigJohn02

"Normálních", ale i ujetých Drákulů už jsem viděl tolik, že nevidím důvod, proč by se měl nový seriál držet knižní předlohy. Konec druhého dílu, kdy se D vynoří z moře do dnešní doby, mě vyloženě udělal radost. Bohužel, ten třetí díl až taková sláva nebyla, zvláště některé ultranatahované scény, ale celkově mě to neuráží. Už jsem viděl hada chcát, koně blejt, dr. Watsonovou, dvě Japonky jako Sherlocka a dr. Wata-son, takže mě ani jepťule Van Helsing nešokuje. A že Drákulova holčina kamarádí s gayem, no a co, to i paní premiérová. ()

stret

Veľká spokojnosť. Bez pátosu k predlohe, aj podľa predlohy, aj s modifikáciami ktoré ma bavili. Privítal by som dlhšiu sériu ale - dobrého býva často málo. Kritika - na rozdiel od tejto stránky - ocenila tento seriál veľmi pozitívne ako „najmäsitejšia, najúžasnejšia, najenergickejšia a najzábavnejšia verzia“,  " Predchádzajúce verzie teraz vyzerajú chudokrvne ," píše Carol Midgley z The Times. Recenzent The Mail vo svojom päťhviezdičkovom príspevku vyzdvihol „Drakula, ktorý poteší fanúšikov hororových filmov všetkých farieb“. K logike tretieho dielu. Predpoklad, ze ak Drakula zije stovky rokov, tak ak sa dozije sucasnosti, a nema senilny mozog, tak bude SAMOZREJME pouzivat aj Skype. Prave treti diel je zabavnou a odvaznou verziou presahujucu klasicku zatuchnutost, len to chce na pochopenie trocha otvorenu mysel. Ale tej je uz dnes ako safranu. ()

Sano1717

Prvý diel bol pre mňa príjemným prekvapením, scenár a kamera boli výborné, herecké obsadenie mi tiež sadlo. Druhý diel sa snažil držať toho prvého, bohužiaľ miestami strácal na kvalite a vyvrcholenie diela bolo tragické. O tretej časti sa dá povedať veľa veci, jediné pozitívum je nápad zasadenia Draculu do aktuálnej doby. Bohužiaľ prevedenie bolo tragické, scenár dielu otrasný a v 75% dielu je to komedia, na ktorú už sa nikdy nechcete pozrieť. Mrzí ma, že seriál ako celok nevyužil svoj potenciál. Celkové hodnotenie seriálu je 65% a to len vďaka podarenej prvej časti. ()

Sekyno

Mohlo by vam, ludia, prestat harasit a trochu by ste sa tiez mohli zamysliet nad svojimi predsudkami. Drakula je jedna z mojich najoblubenejsich knih a tento serial som si uzil na 100 %. Drakula este nikdy nedaval vacsi zmysel🙂. A hlavne vy, co pisete, ze upir nemoze ovladat modernu technologiu... Ach, tak bytost co zije stovky rokov sa nevie adaptovat? Zaujimave... Navyse, ak pitie krvi inych, mu dava ich schopnosti. To ste naozaj cakali od Gatissa a Moffata nejaku adaptaciu od slova do slova podla knihy? Ved, preboha, oni dvaja priniesli Sherlocka do 21. storocia. Zobudte sa a pozrite sa do slnka, mozno zistite, ze az tak nepali🙂. ()

Moor8 odpad!

Už dlouho jsem neviděl nic tak blbého. Seriál je velmi moderní v tom smyslu, že má problém se svojí identitou. Je to hororo, komedie, gangsterka, fraška? Každou chvíli něco jiného a vlastně ani jedno z toho... Sám Dracula působí jak klišé italského mafiána a vůbec ne jako upír. Spousta nelogických blbostí a nedomylšeností, ale hlavně, že se zapropagoval multikult. ()

Van_Stajpen

Slušný miniseriál... Netflix nezklamal, atmosféra skvělá, slovenské exteriéry TOP. Ano, jedná se o volnou variaci na téma Drákula, ale ten konec jim přesto celkem uletěl... Pěkné 4 hvězdy... ()

MM1979

Zajímavé, netradiční pojetí… Mě to zaujalo a rád jsem to skouknul, druhý díl byl opravdu slabší, hodnotím jako celek. ()

MrDuri

Na seriál som sa veľmi tešil hneď z niekoľkých dôvodov. Veď za ním stoja Netflix, BBC a autori Sherlocka a točilo sa aj na Slovensku. Myslel som si, že sa nemôže nič pokaziť a že seriál si bude ctiť moju obľúbenú predlohu. Napokon sa z toho vykľula príšerná blbosť. Dve hviezdičky dávam za aké-také náznaky strašidelnej atmosféry v prvých dvoch častiach, no najmä za Banskú Štiavnicu a Oravský hrad. ()

JasiraEk

Příběh Draculy je prostě nesmrtelný, takže chápu, proč vznikají další filmová zpracování. V případě tohoto třídílného seriálu se však nepovedlo vůbec nic. Příběh je naprosto zpackaný, nemá to žádné napětí, není to děsivé ani vtipné, většinu času posloucháte prapodivné dialogy, které jsou šíleně nudné a vlastně nikam nevedou. Posunutí příběhu až do současnosti je příšerné, postava jeptišky je otravná, představitel hraběte se mi nelíbil a já se nejvíce těšila na to až to skončí. Prosím nic podobného už nikdy více. 20% ()

patho666 odpad!

Najsračkovejšia verzia Draculu aká tu kedy bola, nefunguje tu absolútne nič, dej je jedná ohromná hora debility najhrubšieho zrna, postavy bezvýznamné, samotný Dracula má väčšinu času výraz mentálne retardovaného a vrchol trápnosti tu dosahujú momenty kedy sa tvorcovia zrejme pokúšali o niečo ako humor, fuj. Každá minúta ktorú divák pretrpí sledovaním tohto skvostu hraničí so sebatrýznením a každý kto zvládne komplet celé tri diely by mal mať nárok na odškodné... ()

Aceboris

Prvá časť ok , super spracované, napínavé. Takto to mohlo pokračovať a bolo by to super. Žiaľ po zhliadnutí 2 časti seriál rapídne upadá na kvalite , dostáva sa do monotónnosti a zbytočných a hlavne dlhých konverzácii. Veľká škoda , takto si teda príbeh , ktorý má diváka vtiahnuť nepredstavujem. To čo je v knihe v jednej kapitole na pár stranách tu to je roztiahnuté na hodinu a pol.( Druhá časť - plavba do Anglicka ). Tretia časť je už totálne mimo takže za mňa 5/10 vďaka prvej časti inak by som dal bez váhania 3/10 ()

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (více)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (více)