Siamská dvojčata Matt Damon a Greg Kinnear společně vedou restaurant s rychlým občerstvením, a přestože jsou povahově zcela rozlišní, žijí si docela dobře. Jenže pak se herecky nadané dvojče rozhodne zkusit štěstí v Hollywoodu...
To, co se v přeneseném smyslu slova říká o některých sourozencích – že jeden bez druhého neudělají ani krok – platí v případě Boba a Walta doslova. Jsou siamská dvojčata srostlá od ramen po boky a sdílejí společný život prací počínaje a milostným životem konče. Méně průbojný Walt je smířen s tím, že musí ustupovat asertivnějšímu a ctižádostivějšímu Bo. Ale když si jeho dvojče – vášnivý ochotník, usmyslí jet do Hollywoodu a pokusit se o kariéru herce, je to i na Walta trochu silná káva. Jenže Bo prosadí svou: nejenže odcestují, nejenže sežene po mnoha peripetiích vlastního agenta (byť vysloužilce, který dožívá v domově důchodců), ale nakonec dostane i roli v televizním seriálu. Pro zázrak takového kalibru je jednoduché vysvětlení: superstar Cher, která se chce vyvléknout ze smlouvy na seriál, využije právnické kličky, která by jí umožnila se ze smlouvy vyvázat. Proto trvá na angažování Bo, neobvyklého „dvojpartnera“. Jenže producent rozpozná, oč jde, a proto kývne i na tak nesmyslný požadavek. Seriál odstartuje a zcela nečekaně díl od dílu stoupá popularita hereckého začátečníka. Ten s notnou pomocí celého televizního štábu předstírá, že Walt neexistuje. Televizní seriál má úspěch a Bo se stane hvězdou. Tím ale zákonitě nastane okamžik, kdy už není možné kamuflovat druhé dvojče, a to se musí objevit na veřejnosti. Štěstěna je však siamským dvojčatům nakloněna i nadále: honorář umožní, aby bratři podstoupili operaci, která je od sebe oddělí. Konečně nastane okamžik, o němž tolik let snili: každý může jít vlastní cestou. Jenže na roky strávené bok po boku nelze jen tak zapomenout… (oficiální text distributora)

Skunkiee

Poměrně svižná komedie ve které ovšem Matt Damon lehce zastiňuje svoje dvojče avšak i Greg Kinnear je sympatický a oběma to spolu náramně šlape. Scéna ze začátku, kdy oba dělají sehraně hamburgery patří k tomu nejlepšímu z celému filmu. Příjemným překvapením je také štěk Meryl Streep, která zde hraje sama sebe. Průměrný film, který ničím zvlášť nezaujme ale ani nenudí. Dvě a půl až tři hvězdy.. ()

P@\/EL

Dobrá komedie, která nabídne několik srandovních scének, ale méně povedených hlášek. Celý humor je založen na tom, že siamská dvojčata dělají věci jako normální zdraví lidé, což působí někdy opravdu komicky. Osobně se mi líbilo, jak skvěle se doplňovali při přípravě rychlého občerstvení. Musím uznat, že film je opravdu originální a zajímavý. Nabídne slušnou zápletku, povedený děj, který se stará o solidní zábavu. ()

gizi

Odpočinková sranda, dá se na to dívat i pobavit se. Oba hlavní hrdinové jsou dobří, ale podobou by se ke Kinnearovi hodil spíš Bruce Willis. 22.5.11, 70%. ()

polono

No....v 1. polovině filmu nuda. V druhý půlce filmu se to rozjelo o vedlejší roli Meryl Streep, ale vadila mi tam bohužel Cher, takže velká nuda, ale bylo to někdy sem tam vtipný, například když „Siamská dvojčata“ Bob a Walt spěj spolu v posteli v hotelu, tak tam příjde děvče Walta, vzele do pokoje dvojčat a najde je v posteli a ještě k tomu zjistí, že to nejsou bratři, ale siamská dvojčata :D ! ()

shinlove

Tenhle film je jeden z mála, který jsem zkouknul v TV a nenudil jsem se, což jsem v prvopočátku čekal. Je to velmi průměrný film, ale některé pasáže mě hodně bavili :) 3* ()

Buakawp.P

Musim přiznat že mě ten film vůbec nezklamal,plně naplnil mé očekávání,pěkný holky,vtipný pasáže a M.Damon:-D,příjemných 65%,takto si představuji odpočinkový pátek:)) ()

corax8 odpad!

Nic horšího jsem poslední dobou neviděl. Snad ani kousek filmu mi nepřišel vtipný. vůbec nechápu proč něco takového bylo natočeno. hlavně jsem pořád nemohl uvěřit, že jsou sjamská dvojčata. vždzť je to strašně trapný pokus. ()

Profík

Tkhle nízké průměrné hodnocení si to nezaslouží. Občas je to samozřejmě trapné a některé vtípky jsou povedené méně, ale pořád je to slušná zábava a Cher je super. 75%. ()

Kat_u_lik

Tuhle blbost jsem viděla kdysi a docela se mi to zalíbilo. Nevím, jak bych reagovala dnes, ale za tu moji pubertální éru dávám takto vysoké hodnocení :)) ()

PRASÁK

Povedená komedie s originálním nápadem o dvou bratrech k sobě srostlejch. Ztvárnili je Matt Damon jako Bob a Greg Kinnear jako Walt. V dalších rolích se tu vobjeví: Eva Mendes, Seymour Cassel, Cher, Meryl Streep a další. Snímek natočila americká dvojice bratrů - režisérů Peter Farrelly a Bobby Farrelly, kteří maj na svědomí i filmy jako: Blbý a blbější, Něco na té Mary je, Já, mé druhé já a Irena, Těžce zamilován, Agent Bílá krvinka, Fanaticky zamilován nebo Návrat blbýho a blbějšího. ()

ancak

Já nevím, nejdřív jsem tomu dala jen tři hvězdičky... Ale viděla jsem to už před několika měsíci a pokaždé, když si na ten film vzpomenu a vybavím si některé scény, tak se musím smát. Zkrátka mě ten film baví a plus navíc za originalitu a Matta Damona, takže své hodnocení zvedám na 4 :) ()