poster

Volání divočiny

 • anglický

  Born Free

 • slovenský

  Volanie divočiny

Rodinný / Drama / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1966, 92 min

Scénář:

Lester Cole

Kamera:

Kenneth Talbot

Hudba:

John Barry

Producenti:

Paul B. Radin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Laxik
  ****

  Dvojice hloupých pokrytců s neskutečně velkým srdcem, kteří střílí všechny lvy, kromě té jedné jediné milované Elsy, si vás získá i přes to, že byste jim za ty jejich nápady rádi omlátili o hlavu svazek všech spisů od Davida Attenborougha. A jako vrchol všeho jim to všechno vyjde. Boooooorn free, tjá dá dá dá dí dá...(3.1.2013)

 • saillor
  *****

  "A je svoboda tak důležitá?" Jako malá jsem ten film milovala, teď ho viděla s odstupem tak 10 let a funguje pořád stejně silně. Akorát jsem u něj tentokrát víc brečela. Příběh manželů Adamsových a lvice Elsy, která se svobodná narodila a jako svobodná také žila, má prostě sílu splašeného stáda slonů. A nemalý podíl na tom má také skvělá hudba, která celou atmosféru ještě umocňuje. Po shlédnutí jsem zpětně hledala rok výroby filmu a překvapilo mě, že spadá až do 60.let, ale jen to podtvrzuje nestárnoucí nadčasovost a kvalitu snímku. Scény se zvířaty jsou perfektní, jak toho filmaři docílili ať zůstane tajemstvím africké divočiny...born free as free as the wind blows...(1.4.2011)

 • petrce
  *****

  Překrásný příběh podle skutečné události o svobodě a zároveň lásce k zvířatům, zejména k lvici Else, se kterou si hlavní postava příběhu vytvoří doslova mateřský a přátelský vztah, který se jen tak nevidí. Dojemná atmosféra, dobrodružství, nádherná hudba a příroda Keni dělají z tohoto filmu opravdový klenot...(5.7.2011)

 • PlayEasy
  ****

  Opravdu okouzlující příběh podle knihy Joe Adamsové (naší krajanky, na kterou můžeme ... omyl musíme být hrdí!!) Na tomto krásném příběhu jsme odrostli, protože naše láska ke zvířatům byla, je a vždycky bude obrovská. Dokonce jsme jednu plyšovou lvici pojmenovali "Elsa". Tomuto filmu snad neodolá nikdo. Jasně, 4* chápeme, vždyť jsme je také dávali, ale jít níž?, to už dělají bezcitní sucharové. Johnovi Barrymu tento film zajistil kariéru mezi filmy o Africe viz. "Vzpomínky na Afriku". Když už jsme u těch Vzpomínek na Afriku můžeme si to přímo srovnat. Vzpomínky na Afriku je krásný, dojemný a poučný film. Ale to všechno má i tento film. Takže těžko říct, co je lepší. Možná "Vzpomínky", ale fakt jen o chlup :) 80%(6.4.2018)

 • tahit
  *****

  Pro notorického vyznavače přírody jako jsem já, (alespoň se za něj považuji), je tématika přírodních filmů ze života divočiny a nádherných zvířat ohromný relax, který jen tak nezevšední. Stačí se jen koukat a zbavit se všech pout denních starostí. Nicméně si myslím, že i přes skvělé výkony britského hereckého páru byli pro mě hlavní fantasticky hrající zvířata, která ve výsledné formě svojí exhibicí dokázala zaujmout i v dnešní přecivilizované době techniky.(30.3.2010)

 • - Bill Travers je i ve skutečném životě manželem Virginie McKenny. (Terva)

 • - Hrob lvice Elsy je současně místem posledního odpočinku autorky původní knihy Joy Adamsonové, která si přála, aby bylo její tělo po smrti spáleno a popel rozptýlen nad hrobem milované lvice. [Zdroj: lideazeme.cz] (Komi.xxx)

 • - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy Joy Adamsonové, proslulé ochránkyně zvířat, malířky, spisovatelky. Podle jména by se to na první pohled nezdálo, ale tato žena se narodila v roce 1910 v Opavě. (Vacablatna)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace