Volání divočiny

Lester Cole

Kenneth Talbot

John Barry

Paul B. Radin

Četl jsem knihu Joy Adamsonové (česká spisovatelka, malířka a ochránkyně zvířat) a film je téměř shodný, co se týče kvality a hlavně zachycení divoké africké přírody. Dojemný příběh ženy, která se snaží se svým manželem zachránit nejen život lvice Elsy, ale "celé Afriky". Mimochodem, další knihy jako např. Příběh levhartice Penny aj. jsou stejně krásné. Život a práce Adamsonových zaslouží to největší uznání. Tento film je myslím alespoň malou odměnou a památkou těmto vynikajícím lidem. Nádherná hudba Johna Barryho krásně ladí s africkou savanou a tučně podtrhává dobrodružnou náladu. Mohu doporučit jako jeden z nejlepších přirodovědných dobrodružných filmů.(31.5.2011)

Přenádherný pravdivý příběh lvice Elsy a její náhradní (lidské) matky natočený podle autobiografického románu české rodačky (20.1.1910 Opava - 3.1.1980 Shaba, Keňa), spisovatelky, malířky a ochránkyně zvířat Joy Adamsonové (navrátila do přírody nejen lvici Elsu, ale i levhartici Penny a gepardici Pippu), natočený v polovině 60.let, s fantastickými exteriéry Africké přírody a skvělými hereckými výkony Virginie McKenny (Zlatý globus) a Billa Traverse v hlavních rolích manželů Adamsonových i všech zvířecích herců. Vše dokresluje fantastická oscarová hudba Johna Barryho s třešničkou na dortu v podobě oscarové písně Born Free na závěr filmu, u které si myslím, že zůstane suché pouze oko člověka, který film a vlastně celý životní příběh Joy Adamsonové nepochopil. Mé hodnocení: 10/10 (5*) s dodatkem, že ve své kategorii tento film nemá konkurenci a celkově se jedná o jeden z největších kinematografických klenotů všech dob...(7.12.2014)

Jee, to je tak nunu. 3 mala rozdovadena lvicata a nejmensi Elsa, se kterou si hrajeme v prubehu celeho filmu. Cutenesss faktor 100%. Ale zaroven je to pekny film v Africke prirode a ke vsemu podle skutecne udalosti. John Barry za song "Born Free" i za hudbu dostal Oscara a uz se pekne trenoval na dalsi Oscarove zne ve Vzpomnikach na Afriku, tohle tema je pro nej ocividne vyvolene, proti Born Free jsou ale nudne Vzpominky na Afriku hadr. 8/10(7.6.2012)

Poprvé jsem viděl Volání divočiny jako puberťák zblázněný do přírody. Tehdy mě příběh o lvici Else skoro rozplakal. Teď po 20-ti letech jsem otrlejší, ale i tak jsem se neubránil návalu emocí. Někdy mám pocit, že i lidstvo je otrlejší. Raději se díváme na stupidní střílečky a filmy jako je Volání divočiny jsou na pokraji zájmu. Přitom jde o řemeslně velmi dobře zvládnutý film, ze kterého sálá obrovská láska ke lvům a respekt k přírodě.(16.12.2011)

Tento film dokáže chytit za srdce- i dvojnásobně, když si člověk uvědomí, že je to skutečný příběh Joy, která mimochodem žila nějaké to léto v české Opavě. Melodická hudba podtrhuje africkou atmosféru a kamera vystihuje emotivní okamžiky tak, že nejedno oko nezůstane suché. Pro mě velký zážitek, doporučuji *****(12.11.2013)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy Joy Adamsonové, proslulé ochránkyně zvířat, malířky, spisovatelky. Podle jména by se to na první pohled nezdálo, ale tato žena se narodila v roce 1910 v Opavě. (Vacablatna)

• - Bill Travers je i ve skutečném životě manželem Virginie McKenny. (Terva)

• - Hrob lvice Elsy je současně místem posledního odpočinku autorky původní knihy Joy Adamsonové, která si přála, aby bylo její tělo po smrti spáleno a popel rozptýlen nad hrobem milované lvice. [Zdroj: lideazeme.cz] (Komi.xxx)