Volání divočiny

Lester Cole

Kenneth Talbot

John Barry

Paul B. Radin

film,který jsem poprvé viděla tak asi v první třídě a jako milovník zvířat byla celá pryč.Jako starší jsem přečetla knížku tam bohužel hapyend není..Elza podlehla infekci,když lvíčata bylasotva odrostlá,ale ještě neuměla lovit..ale i je se podařilo vrátit do přírody.Za přečtení stojí i Můj život se lvy od G.Adamsona.Pojednává právě o natáčení tohoto filmu,o lvech kteří v něm hráli a poté taky o tom jak se někteří z nich také vrátili do divočiny(6.7.2013)

Milovník zvířat sice jsem, ale raději dávám přednost dokumentované formě před filmem kvůli své sentimentální vykriplenosti. Volání divočiny je ale tak nádherný film, že je velká škoda takový skvost nevidět. Někdo kdosi prohlásil: Příroda je proti nám ve výhodě, může existovat bez nás, ale my bez ní zahyneme. Tento citát má sice na mysli přírodní zdroje, ale dal by se aplikovat na vztah mezi člověkem a zvířetem. Člověk může milovat zvíře stejně láskyplně tak jak je tomu mezi zvířaty a v případě odloučení jeho srdce umírá. Takhle bych charakterizoval pointu této legendy. Krása africké přírody nezná mezí, což je umocněno skvělou prací kameramana. Hudba génia Barryho spolehlivě vyléčí zánět uší. 85%(5.7.2011)

Přenádherný pravdivý příběh lvice Elsy a její náhradní (lidské) matky natočený podle autobiografického románu české rodačky (20.1.1910 Opava - 3.1.1980 Shaba, Keňa), spisovatelky, malířky a ochránkyně zvířat Joy Adamsonové (navrátila do přírody nejen lvici Elsu, ale i levhartici Penny a gepardici Pippu), natočený v polovině 60.let, s fantastickými exteriéry Africké přírody a skvělými hereckými výkony Virginie McKenny (Zlatý globus) a Billa Traverse v hlavních rolích manželů Adamsonových i všech zvířecích herců. Vše dokresluje fantastická oscarová hudba Johna Barryho s třešničkou na dortu v podobě oscarové písně Born Free na závěr filmu, u které si myslím, že zůstane suché pouze oko člověka, který film a vlastně celý životní příběh Joy Adamsonové nepochopil. Mé hodnocení: 10/10 (5*) s dodatkem, že ve své kategorii tento film nemá konkurenci a celkově se jedná o jeden z největších kinematografických klenotů všech dob...(7.12.2014)

Tohle je klasika. Četl jsem knihy George Adamsona o jeho přátelství se lvy, Elsa byla jen jednou epizodou. Bill Travers jej zde ztvárnil velmi dobře (byli až do konce nejlepší přátelé) a seděl mi i dabing panem Větrovcem. Film je nádherný, plný záběrů na nádhernou africkou divočinu. Příběh Elsy je dojemný a doporučuji jej ke zhlédnutí všem. A nesmím zapomenout ani na Johna Barryho, který film svou hudbou povýšil na opravdový skvost a hluboce se mi tak zapsal do duše. Tak usedněte do Land Roveru a nechte se za tónů úvodní písně Born Free unést do širých savan Afriky až ke skále, kde čeká Elsa. * * * * *(2.4.2012)

To už je kurva dávno, co jsem tenhle krásný (ale ne tak jako Vzpomínky na Afriku) film viděl. Na knížku to ale nemá - nikdy nezapomenu, jak má tehdy ještě nevinná mrněcí duše nad černobílou fotkou hrobu Elsy přemýšlela, co tím chtěl celkově básník říci. Pro Elsu a Lassie jsem měl vždycky slabost. :)(11.6.2008)

• - Hrob lvice Elsy je současně místem posledního odpočinku autorky původní knihy Joy Adamsonové, která si přála, aby bylo její tělo po smrti spáleno a popel rozptýlen nad hrobem milované lvice. [Zdroj: lideazeme.cz] (Komi.xxx)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy Joy Adamsonové, proslulé ochránkyně zvířat, malířky, spisovatelky. Podle jména by se to na první pohled nezdálo, ale tato žena se narodila v roce 1910 v Opavě. (Vacablatna)

• - Bill Travers je i ve skutečném životě manželem Virginie McKenny. (Terva)