Krátce po sametové revoluci se z kdekoho stává podnikatel. Obory podnikání se různí. Ať už jsou to legální formy, nebo naopak organizovaný zločin. Mladá studentka Nancy přijíždí do Prahy na stáž. Má české kořeny, a proto si zvolila Prahu. Společně s novinářem Egonem a bývalým policistou, nyní soukromým detektivem Poldou, pátrají po unesené šestnáctileté dívce. Její otec je zoufalý, ani policie mu nedokáže pomoci. Jejich pátrání je zavede k romskému gangu obchodníků s prostitucí a pornografií, kteří se neštítí ničeho. Pokud dívka dobrovolně nespolupracuje, přinutí ji násilím. Naše trojice se vydala do velmi nebezpečného prostředí, kde mnohdy ani policie netrvá na striktním dodržování zákonů. Ať již ze strachu, nebo kvůli tomu, že se nechala uplatit. Egon s Poldou sami mnoho nezmohou, a tak požádají o pomoc neonacisty. Cílem bylo, aby neonacisté odlákali pozornost Romů a oni mohli pátrat po zmizelé dívce. Dochází však doslova k pouličnímu boji mezi Romy a neonacisty, kteří ač původně požádáni pouze o vyvolání zmatku, využijí této příležitosti k tomu, aby vyvolali přímou konfrontaci s Romy. Je jasné, že takto dívku nenajdou. Je tedy potřeba zvolit jiný způsob. Polda díky své minulosti policisty zná některé osoby z podsvětí a pomocí informací, jež získají, se dostanou až k bossům, kteří obchodují s pornografií a jsou v kontaktu s romským gangem. Nemohou se však stále dostat ke zmizelé dívce, a tak vyvolají konflikt mezi Romy a českými obchodníky s pornografií. Když dojde k přestřelce, využijí příležitosti k tomu, aby dívku zachránili. Ona však nemá zájem. Hodlá odcestovat do Německa s jedním ze svých zákazníků. Boj mezi gangy má mnoho obětí. Polda zachrání alespoň malou romskou dívenku... Nancy odlétá zpět do Ameriky, ale slibuje, že se brzy vrátí. (TV Prima)

ilemas

Z dnešního pohledu možná už blbost, ale mě se to tenkrát moc líbilo. Na svou dobu velmi odvážný film, spolu s Bony a klid dva velké hity. Škoda, že sešlo z plánované trilogie. ()

honajz2

Co jsem to sakra viděl??? Tohle je film, který se dá interpretovat tolika protichůdnými způsoby, že to snad ani možné není. Co tedy vlastně Nahota na prodej je? Šílený pokus o drsný akčňák? Brak? Podobenství o divokosti devadesátek? Odraz tzv. "čecháčkovství" (což je pojem, který moc rád nemám, jelikož příliš zevšeobecňuje)? Echt nekorektní film, za který by v dnešní hyperkorektní době šel Olmer pravděpodobně do lochu? Odraz doby a zvěrstev, kteří tu někteří (a hlavně některé skupiny lidí) dělali? Nechtěná komedie? Chtěná komedie? Parodie? Babo raď. Je tu akce, jsou tu rvačky, je tu nejedno BDSM porno, naprosto příšerná hudba, natočené je to tak, že jsem chvílemi vůbec nechápal, co se tam proboha děje a o co některým postavám vlastně jde... Mám problém to nějak pořádně uchopit, nicméně jedno vím jistě - že je to guilty pleasure jak sviňa. Objektivní hodnocení pro mě v tuhle chvíli neexistuje, jelikož nevím, na čem ho stavět, nicméně když to budu hodnotit z recese, v té mé škále hodnocení pro opravdu špatné filmy ty tři hvězdy dát musím. U některých scén jsem chytal záchvaty smíchu, u některých otřesně napsaných dialogů jsem si zase vzpomněl na dialogy z filmů Neila Breena (a tomu jsem se smál pochopitelně taky), prostě některá místa v tom filmu byla tak neuvěřitelná, až to bylo podivným způsobem fascinující. A v rámci tohohle hodnocení by to možná byly i pořádné tři hvězdy, kdyby mě ta druhá půlka nezačínala nudit. Takhle se to na ty tři hvězdy taky vyšplhalo, ale jen tak tak. Víc k tomu asi říct nedokážu, ale něco takového se fakt jen tak nevidí. A Olmer si mě už získal filmy Co je vám, doktore? a Jako jed, takže mu budu možná schopný odpustit už cokoli, když vím, že kdysi uměl. Na Playgirls se ale po tomhle začínám regulérně těšit! :D Slabé 3* ()

Martin741

Privatizacia, ponovembrova kriminalita v CR /a nielen v CR/, Ciganska Otazka, a drsne prostredie mesta Praha. O tomto vsetkom je Nahota na Prodej. Z hercov mi nebol sympaticky nik, ani poriadna sexica sa tu neobjavila. Skoda. Velka bieda, kam az Olmer ako reziser mohol klesnut. A to v 80s natocil kvalitne filmy : Bony a Klid a Co je Vam, doktore. 50 % ()

rakovnik

Budování kapitalismu (nikoli demokracie) po Česku, ukázáno američance na exkurzi. Žánr akčního filmu budí úsměv, tohle prostě neumíme. Ani s českým Belmondem. Problémy s Romy jsou dnes spíše jiného charakteru, dnes se nosí bílé límečky. Vrcholem obrazu doby je angažování známého "podnikatele", jenž byl viditelným symbolem korupce a organizovaného zločinu. Dnes je situace podobná, jen ti největší mafiáni jsou váženými občany, tahajícími za nitky méně okázale, zato silněji. Pitomě natočený, ale cenný obraz té doby. ()

cariada

Tak tenhle asi první a taky jediný dosavadní pokus o český akční film. Ted jsem to zkouknul a musím říct ,že to je docela dobrý. Ano taková byla doba a tvůrci se toho nebáli a šli do toho. Ano veksl skončil a začalo se obchodovat ze sexem. Je tu velice dobře zachycen problém romské komunity a lidská lhostejnost. Zajímavá je postava Ivana Jonáka ,který v podstatě hraje sám sebe. Neodsuzujme tenhle snímek je stejný jako ty americký jen po česku natočený. Neprávem to zůstává zapomenutý. Jsou tam dnes už legendární scény bitka skínu a romů, či závěrečná řežba cikánů na večírku kam je nepozvali. ()

MrPierc

Tak to prrr!!! Výborný film z prostředí prostituce a cikánského podsvětí. Krampol jako mazák a Vaculík, co provádí Američanku a vysvětluje ji naší prohnilou zemi. ()

Dannysek4U

obcas vas, lidi, moc nechapu. Na to, ze to byl pokus o prvni ceskej akcni film, to vazne nebylo tak hrozny. Prvoplanovost? Ano. Technicka neumelost? A co se asi tak dalo jinyho cekat? Naivni pribeh? Stejne jako v 90% jinejch akcnaren, holt to jen nema tak nablejskanej a drahej kabatek. Uvedomte si, co srovnavate. Pro me docela velkej kult!!! A velkej souhlas s Ivoshek, kupodivu ma tenhle film i jistou bypovidaci hodnotu o dobe. Obcas to tu byl vazne Divokej vychod. To uz jste zapomneli? ()

MarekT

Tento pokus o akční film je bohužel naprostým paskvilem (od tradiční značky Olmer a spol.), děj začne neuvěřitelně lézt na nervy, až jsem byl donucen dobrovolně se posunout o několik minut dopředu. Pozitiva bych našel v solidním hereckém výkonu Jiřího Krampola (i přes jeho tehdejší věk se mu povedlo v některých scénách ztvárnit detektiva věrně), hudebním doprovodu přesně zapadajícím do tohoto typu filmu a zobrazení reálií divokých porevolučních let - pro mladší ročníky, kteří v té době byli v plínách, rozhodně zajímavé, stejně tak jako určitá nadčasovost (pochod radikalistů, dialog tuším Jiřího Šolce s Oldřichem Navrátilem o morálním návratu starých časů). Negativa - tragický herecký výkon dcery Jana Třísky a samozřejmě nemohu opomenout cikána Fuka. Za pokus, výše zmíněná pozitiva a menší výskyt odpadovosti uděluji aspoň jednu hvězdu. ()

kopfa

Úžasně zfilmovaný hospodský lament na situaci v devadesátých letech, doplněný listovačkou v "poctivém" bulváru (ano, některé sekvence to opravdu připomínají). Vít Olmer každý vážnější záběr shrne infantilním vizuálním vtípkem, nebo zemitou pivní glosou. O kvalitním akčním filmu, hlubokém podobenství, nebo alespoň vypointované společenské satiře nemůže být ani řeč, ale záblesky výše zmíněného film má, a mixuje je do neodolatelného exploatačního špiritusu, připomínajícího vtipné a lehce sebereflexivní porno. Jeden z nejzábavnějších českých filmů. ()

SoolenJV odpad!

Výkvět české snahy o exploatační film. Olmer (a ukázal to už v Tankovém praporu) se mermomocí snaží napodobovat - v jeho případě spíše kopírovat - západní vzory. Bohužel si vybírá ty, jejichž datum spotřeby už dávno minulo. NAHOTA se urputně snaží poukázat na dobové sociální problémy, ale přidává v tomu takovou várku klišé, scenáristických nedotažeností a samoučelné snahy být jiný, šokující, nacpat do filmu nějakou tu "cool" senzaci, že se v tom vším balastu Klímův nápad (byť by mohl být i zajímavý a nosný), vytrácí. ()

Gavin87

Vít Olmer je patrně jediným režisérem v naší kinematografii, kterému dozor strany a nekompromisnost censora za minulého režimu značně prospívaly. Tehdy točil alespoň průměrné filmy. V době svobody a neomezených možností však začal točit totální produkty zažívacího traktu. Film by bylo možné pojmout alespoň jako skvělý dokument o tehdejší době, kdy se zhaslo a tuzexoví veksláci a straničtí funkcionáři se takřka přes noc etablovali na vrchol "společenské smetánky" s poněkud nakyslou příchutí. Krampol byl jako vždy strašlivý (ještě, že má díky AHA maturitu), zbytek absolutně amatérský. Vše korunuje "hudba" Soukupa a uřvaný "zpěv" Zaňákové. Jonák tomuto cirkusu opravdu dodal korunu. ()

farmnf

Nikdo není dokonalý. Krampol v roli Phila M. se Segalovými grify zejména. Strašná píčovina končící masakrem má přece jeden klad. Cikáni jsou tu zobrazeni takoví jací jsou. ()

Mrkvič

Mít to 30 minut, tak je to sranda, ale při téhle délce je to už jen trapný. Mizerný režisér, příšerná hudba (Soukup!!!) a ty cikánský neherci to je všechno za trest. Do toho ještě jediná role Ivana Jonáka, který tu jakoby vypadl z jednoho z dílu Slunce seno. Pár věcí ale ujde. Bitka cikánů s pleškama za něco stojí díky dobrým kasadérům (ve srovnání se zbytkem filmu) a kriminalizace cikánů je docela zábavná a se svou pravdou odvážná. ()

Endyis

Horzná píčovina!!!! Nepovedený scénář, opravdu mizerné herecké výkony (Kája Třísková!!!), hrůzostrašné střihy. Nedokážu uvěřit, že režisér vyníjaícího a dynamického filmu Bony a Klid se dokáže snížit k takvému déčku... Snad jen ta hudba tak nějak docela šla... 25% ()