Případ Enterprise (S03E04) (epizoda)

The Enterprise Incident

Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1968, 50 min

Tvůrci:

Gene Roddenberry

D.C. Fontana

Scénografie:

John M. Dwyer (set dekoratér)

Komentáře uživatelů k epizodě (5)

Príbeh určite zaujímavý a originálny (Kirk ako Romulán, Spock ako subjekt sexuálnej túžby romulánskej veliteľky), ale na druhej strane aj plný logických chýb a skutočnosti, že šťastie a náhody až príliš do seba zaklapnú. Na tak špionážnu zápletku mi tu chýbalo aj potrebné napätie. Úsmevné je, že Romuláni sú vraj bojovný národ a Kirk ich katuje jedinou ranou a je tu toho ešte viac. Škoda toho množstva nelogizmov.(29.5.2020)

• ledzepfan

I když je to epizoda která vyznívá trošku slabě, ta interakce Spocka s romulanskou velitelkou tomu dodává zajímavý náboj.(15.2.2018)

65%(21.4.2018)

Z dnešního pohledu to provedení pokulhává, ale na svojí dobu to je excelentní díl špionážního dramatu. Plus hezká nová perspektiva Romulanů. (Zábavný detail je, že i ve 3. sérii tvůrci měli stále pouze ten jeden modýlek Romulanské lodě, takže si museli vypomoct "Klingonským designem" těch zbylých - ta představa těch nekonečných teorií které na to téma trekkies určitě rozvinuli je ještě zábavnější; Další zajímavý detail je, jak se všechny SF seriály shodují, že technologická API budoucnosti budou takřka naprosto univerzální.).(13.9.2020)

"Romulan women are not like Vulcan females. We're not dedicated to... pure logic, and the sterility of non-emotion. Our people are warriors. Often savage. But we are also many other pleasant things."(28.7.2020)