Angel Heart

• USA Angel Heart (více)

ledzepfan

Krrásná atmosféra=těžká a plíživá....Střih zběsile mrkající v zakouřeném polostínu...nervózní a houpavá hudba...Překvapivě sympatický Rourke..A doslova ďábelský De Niro.....Vše do sebe přesně pasuje v typicky noirovském duchu.....Dal bych i pět ale z nějákého důvodu jsem někde v polovině vytušil základy celé pointy,což mě ke konci trošku zamrzelo.....Těžko ale říct-jestli je to chybička toho filmu,nebo moje :) ()

EastWicka

"Mefistofeles se na Manhatanu špatně vyslovuje, Johny. Kdybych měl kopyta a ocas, byl bych pro tebe věrohodnější?" Děsivě podmanivý zážitek. První skutečně, ale skutečně hororový film, který jsem viděla, a od té doby je tím prvním, co se mi vybaví, když se řekně woo-doo. A Micky Rourke... ()

baribal

Začátek klidný, místy trochu nudný, střední pasáž skýtá velký potenciál pro závěrečné velké finále, které - pokud se filmem necháte unášet - vás opravdu zaskočí a vyděsí. V této kategorii je pro mě jasnou jedničkou China Town, ovšem zdejši vykon mickeyho rourkea je přinejmenším nezapomenutelný, to samé musím řici o de nirovi, který i přes minimum prostoru mi v hlavě utkví hodně dlouho. ()

Krt.Ek

Hodně temný krimi thriller s ucházející zápletkou a pro někoho možná překvapivou pointou. Tu jsem, ale já osobně poznal po půlhodině (neberte to jako vychloubání). Přesto nejsem zklamán. Hlavně díky ďábelskému De Nirovi a opravdu povedené atmosféře. 75% ()

NinonL

Komentář se mi nepíše lehce, protože mi film doporučil jeden moc příjemný člověk odtud. Atmosféra se mi líbila, 50. léta i Louisiana. Voodoo tanec také sympatický, ponuré klouzání mezi vírami oficiálními a neoficiálními jakbysmet. Hon na kočku a myš mi ale příliš připomínal film The Shining od Kubricka, který mě svého času docela otrávil. Promiň, příteli, ale nelíbilo. Za výše uvedené klady dávám průměr. ()

ArsenalEagle

Až na posledních 10 minut to bylo opravdu zajímavé dílko. Asi bych i přemýšlel o plném počtu, kdyby to rozuzlení nebylo tak hrrr a bylo propracovanější. Já to totiž pořádně ani nestihl pochytit, co a jak, proč. První film s relativně mladým Mickey Rourkem, který jsem viděl. Musím uznat, že byl skvělý. A čisté péčko s mladičkou Lisou Bonet? Slast. ()

GodComplex

LouisCyphre = jednoznacny highlight celeho filmu, fantasticky zobrazeny demonicky charakter De Nira s elegantni manikurou, luxusni hulkou a brutalnim zpusobem zerouci vajicka, ktery ale svou podstatu dava az prilis napadne najevo hned na zacatku. Na to se vaze i problem zapletky a finalniho twistu, jenz meli tvorit nejsilnejsi atribut, ale v teto forme jsou az prilis okate a predvidatelne. Spinave prostredi 1950's take neni ulpne nejsympatictejsi, nicmene alespon vytvari specifickou atmosferu, ktera jeste vice vygraduje presunem na jih do Lousiany, kde se predstavi mlada psycho knezka voodoo Lisa Bonet, jejiz ritualni tanecky plne krve z podriznutych kurat jsou velmi pusobive. 6/10 ()

Jillen

Je to paráda, ten konec mě dostal a málokdy se mi stane, že by mě u filmu z televize, prokládaného reklamou a s dabingem, mrazilo po celém těle. Ale ten film se prostě pomalu rozjíždí, atmosféra houstne a vy čekáte co přijde. A přijde to, co většina stejně nečeká...ani já to nečekal. Musím to sehnat na DVD v originále...a hodně mě teď mrzí, že to nebylo hned napoprvé. Atmosférická lahůdka s výbornými herci :) ()

Freemind

Jedna z mých oblíbených satansko-mysteriózních variací. Alan Parker ve vrcholné formě snová vlhký, temný příběh z vlhkého a temného New Orleans. Filmy noir se zde mísí s horrorem, dusná atmosféra amerického jihu je zesílena prvky praktik voodoo. Sex a náboženství, napětí a apatie, naděje a dezorientace. Klasika. ()

milicjant

Z podhoubí filmařsky atraktivního tématu okultních věd a satanismu se zrodil snímek, jenž si zcela otevřeně řekl o plný hodnocení. Sic ztrácejíc ve třech čtvrtinách započatou vypravěčskou dynamiku a počet nechtěných indicií, předčasně vyzrazujíc závěrečnou pointu, je větší než nutný, nechce se mi snížit počet hvězdiček. Atmosféra místy hustá jako krev z čerstvě obětovaného kuřete, přesně vykreslená padesátá léta ve stylu noir detektivek včetně detektiva v pomačkaném baloňáku a cigaretou u pusy, „neokoukané“ téma voodoo či černé magie, explitně vyobrazené rituální vraždy Těch devíz je opravdu dost, přesto tím nejsilnějším nosníkem je samotný závěr, potažmo „faustovská“ myšlenka, o kterou se šokující pointa opírá. Nemám ve zvyku pochlebovat něco, co sleduji v brzkých ranních hodinách a ještě k tomu dostatečně zalkoholizován, leč tady s radostí udělám výjimku. Když rourkův Harold Angel kajícně sjížděl do houroucích pekel, nedalo se nebýt střízliv. ()

J3dla

Skvělý snímek. Na jednu stranu již v průběhu snímku se objevily indicie, které naznčovaly, jak to dopadne. Nadruhou stranu, režisér držel diváka stále v nejistotě, a tedy pak posledních deset minut bylo vážně šokujících. Snad ani Al Pacinův satan si nedovolil vstoupit do kostela na bohoslužbu, to jen De Niro ala Luis Cyphere. -Harry Angel: "Louis Cyphere"... "Lucifer". Even your NAME is a dime store joke. -Louis Cyphere: "Mephistopheles" is SUCH a mouthful in Manhattan. ()

Makky

Úplne banálna prácička súkromného detektíva sa zmení na ohnivú cestu do samotného pekla. Pointa absolútne nepredvídateľná a tým duplom dych vyrážajúca (aspoň pre mňa, niečo podobné som teda nečakal). Mickey Rourke je skvelý, Lisa Bonet k zožraniu a aj tých De Nirových pár minút bolo super. ()

esopesokeso

Dobrý film a niekedy dosť napínavý... ak by ste chceli ušetriť 2 hodiny, tak Robert de Niro hrá v tomto prípade diabla a detektíva, čo osloví na vypátranie jedného človeka je v skutočnosti ten samý človek.No a súkromné očko potom pôjde výťahom do pekla... angl. dabing ()

italka63

Perfektně natočený film s ještě velmi mladým a pohledným Mickeym Rourkem, kombinace detektivky s horrorem, pátrání malého soukromého detektivního očka na zakázku od tajemného pána, de Nira, to vše lemováno náhlými mrtvolami, americkým jihem a kultem voodoo. Jednoznačně skvělé. ()

topi

Film se zpočátku tváří jako thriller, potom sklouzne do mysteriózní podoby a nakonec ukáže hororovou tvář. Docela neobvyklá kriminálka s výborným Mickeyem Rourkem, kterého jinak moc nemusím, ale tady mě ohromil. Krásně je zachycena atmosféra Ameriky 50. let minulého století. Výrazné vraždy a aura woodoo snímku taky přilepšují. A nezapomenutelná je i postelová scéna, kterou řadím k nejlepším ve filmové historii. Hodně podařený snímek s elegantní pointou! Perfektní. ()

Maq

Nesmyslný příběh slátaný dohromady prvkem rozdvojené osobnosti. Pro mě neakceptovatelný, laciný trik. A všeliký ten satanismus je taky nahovno. ()

YURAyura

Temny Trubka + DeNiro + Parker davaji dohromady dabelskou trojici, co ma potencial nabidnout vice nez popkornovy divak snese. I ta sexualni scenka je na kino pomerne nadstandartni. Kez te slepici parat provazi... ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker