Trojnásobná vražda na pozadí rasových nepokojů, to je výbušná kombinace. Americký film podle skutečných událostí, oceněný Oscarem. V roce 1964 dojde ve státě Mississippi k vraždě tří aktivistů za občanská práva, dvou bělochů a jednoho černocha. Vzápětí shoří dřevěný kostel, který měl sloužit jako volební místnost pro občany tmavé barvy pleti. Události vyšetřují dva agenti FBI, mladý Alan Ward (Willem Dafoe) a jeho zkušenější kolega Rupert Anderson (Gene Hackman). Idealistického Warda pobuřuje všudypřítomný rasismus amerického jihu. Mladík věří, že bude-li se přísně držet zákona, podaří se jim viníky odhalit a pohnat před soud. Jenže Anderson před lety sloužil jako šerif v jiném jižanském městečku, zná mentalitu zdejších obyvatel a dobře ví, jak moc bude jejich úkol složitý... (Česká televize)

RafaKrakal

Tohle je prostě geniální, od výkonů Hackmana a Defoeho, přes vykreslení atmosféry "buranského" Mississippi až po pozvolna gradující děj se skvělým vyvrcholením. Jasných 5 hvězd. ()

Tominni

Jeden z nejlepších filmů ukazující rasismus v šedesátých létech na malém městečku v Mississippi. Tolik negativních emocích, které většina obyvatel vyvolává, se jen tak nevidí. A oproti tomu skvělý Gene Hackman a solidní Willem Dafoe, kteří se pouští do zdánlivě marného hledání tří ztracených aktivistů za lidská práva. ()

Johny_MH

Dlouho jsem se rozhodoval mezi čtyřmi nebo pěti. Příběh sám o sobě na pět nestačí. Ani Hackman s McDormand nedosahují těch nejvyšších met (ovšem v míře jakou by jim herci mohli závidět). Ale ta kamera... Náádhera. ()

Pilinka

Nejsem velkým příznivcem happyendů, ale kdyby tento film žádný neměl, propadl bych asi déletrvající depresi ;-) ... Ne, teď vážně. Neskutečně a v rámci žánru (krimi) ojediněle emocionálně plný film s perfektním výkonem obou hlavních rolí. Kdyby nebyla ve filmu poslední scéna bylo by to na 5* ... Každopádně výborný film ****... ()

bigjames

Režisér Alan Parker předvedl výbornou práci a natočil snímek, kterému osobně nemám co vytknout. Jednotlivé scény na sebe skvěle navazují a vytvářejí silný jednolitý příběh o tom, kam až může sahat lidská nenávist. Gene Hackman si zde vystřihl jednu ze svých životních rolí a Willem Dafoe v Kristových letech mimo jiné dodává filmu alespoň špetku humoru pro odlehčení. Opravdu výborná záležitost, která splnila to, co od kvalitního filmového díla očekávám. Vzbudila ve mně silné emoce. ()

Doctor003

Podle skutečné udalosti Mississippi 1964 Muj oblibeny film Skvělý herci , temná atmoféra , dobře ukazaná sekta KKK a nenávist proti černochům Film vás pohltí bude bavit od začatku do konce není co dodat ()

W.Goldfinch

Alan Parker mistrovsky zrežíroval tuhle sondu na jižanskej venkov. A k dokonalosti mu k tomu vypomohlo hlavní herecký duo. I když mám Dafoa hrozně rád a je tu fakt dobrej, tak v porovnání s Hackmanam hraje jenom druhý housle. Ten tady hraje sympaťáka se srdcem na pravým místě, který se ovšem v případě nutnosti promění na takovýho motherfuckera, proti kterýmu byste stát nikdy nechtěli. Ve filmu je několik velice nepříjemných scén, u kterých se budete spolu s hlavními hrdiny ptát, kde se v lidech bere ta nenávist. Hlavně u scény s věšením mi vřela krev v žilách. Hrozně bych chtěl věřit tomu, že jsme se od šedesátých let někam posunuli a k těmhle věcem už dneska nedochází, ale obávám se, že lidi se nemění a nenávist jen tak nemizí. ()

superzurda

Silné téma při kterém člověku nejde do hlavy, že se něco takového mohlo dít ve dvacátém století v zemi, jenž nám chce říkat jak máme žít. Excelentní Hackman, kterému věřím každý pohyb a gesto. ()

Delfador

Hrát jako malý hry mi vtloukalo do hlavy, jaká je válka zábava. Naše republika je plná rasismu. No a tak teď, když se podívám na tyto filmy proti rasismu nebo válce, hned se to ve mě znechutí. V údolí Elah byla ukázka špatnosti války a tento film ukazuje, jak vypadal rasismus. A někde pořád ještě vypadá. Kuklux klan.. Filmy mě učí a vychovávají a tento mě znovu naučil, že pokud je člověk slušný, nemám proti němu nic, ať je to černoch, běloch, asiat nebo třeba mluvící kaktus. ()

Kozlowski8

Dva agenti FBI přijíždějí do malého městečka v Mississippi vyšetřit zmizení tří černošských aktivistů. Píše se rok 1964 a jihem Spojených Států Amerických zmítají rasové nepokoje a řádění KKK. Hlavním smyslem filmu je poukázat na zvěrstva, která byla konána ještě před relativně krátkou dobou v tak vyspělé zemi, jakou jsou USA. A ke všemu se toto dělo často s tichou podporou státních orgánů. Samotný příběh není nijak objevný či originální. Alan Parker dokázal i přesto vytvořit velice poutavý a emočně silný film, v čemž mu velmi pomohli skvělými výkony oba hlavní představitelé. 75%. ()

Ironhead

Jooo, kdsi byla sazka na tema utlacovanych hodnych cernousku, stejne jista sazka na Oscara, jako o dekadu pozdeji tema nepochopenych a spolecnosti vyclenovanych homosexulu :_) Ale tady to ma alespon slusny obsazeni ;) ()

Hamar

Strhující film, který takřka bez hluchých míst, vypráví o jednom horkém létě roku 1964 na americkém Jihu. Snímek je obžalobou primitivního rasismu! Hereckému ansámblu vévodí představitelé agentů FBI Ward a Anderson, Willem Dafoe a hlavně skvělý Gene Hackman (v jedné ze svých životních rolí). Skvěle jim však sekundují i představitelé místních vidáku a zároveň členů Ku Klux Klanu! Ti vystřihli mimořádně odpudivé postavičky. Občas mě sice trochu zaskočila trestuhodná nedůslednost FBI např. při ochraně svědků nebo i celé černošské menšiny, ale i tak hodnotím film ve své soukromé filmografii hodně vysoko! ()

kerb303

Hackman je výbornej, celý to táhne, ale je to tak nějak ... málo. Postavy jsou šíleně plochý, neznáme jejich motivace atd., film je fajn, ale abych se dozvěděl, že s někým se holt musí bojovat jeho vlastními prostředky, to mi připadá málo. ()

J.Bakhita

Za mě naprosto nejlepší film o rasové nesnášenlivosti. Skvělé herecké výkony, bezkonkurenční Gene Hackman, na některé scény bych se mohla dívat pořád dokola. Film také ukazuje brutalitu ku klux klanu bez jakéhokoliv zlehčení. Více než v jiných filmech je tady znát boj a napětí mezi rasami. Nezapomenutelná scéna ze stodoly. Za mě jasná pětka. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker