The Furies

Tony D'Aquino

Tony D'Aquino

Kenneth Lampl

• POMO

Australská jatka s ohraným, jen lehce variovaným námětem. Zbytečně přehnaná samoúčelná brutalita, laciná práce s chováním postav a z něj plynoucích jakože překvapivých zvratů. Tvůrci zde jakoby nevěděli, že i hororový slasher vyžaduje inteligentní práci s divákem.(26.11.2019)

• LIVINGDEAD

Vrazi jsou opravdu děsiví, ale nezaujala mne ani jedna postava, bylo mi šuma fuk, která kráva chcípne a napětí...? Žádné.(8.9.2019)

Battle Royale s odkazy na Slashery minulého století, celkem slušně funguje v rovině, kterou slíbil. Tedy perfektní Gore, vynikající masky záporáků a slušný make up, v tomhle ohledu si tvůrci vyhráli, ale zbytek hapruje. Herečky hrají bohužel příšerně, vizuálně to působí levněji a finální zvrat vykrádá známější horory. Tedy doporučuji jen pro fanoušky gore, zbytek může mávnout rukou. 60%(4.9.2019)

• Psychor

Výtečný Killing Ground z roku 2016 naznačil směr, kterým by se mělo australské ozploitation v budoucnu ubírat, leč D'Aquinovy fúrie ztratily stopu již po několika metrech. Režisér následuje odkazu Fulciho a ignoruje jednu ze základních pouček hororové teorie, která říká, že gore a násilí mohou představovat cestu, ale nikoliv cíl samotný. Snímek vyniká kvalitou zvláštních maskérských efektů a prací s protetickým make-upem, avšak jako celek působí velice nekompaktně. Nebyl jsem znechucen mírou přítomné brutality, nýbrž dezorganizovaným dějem, prkennými hereckými výkony, nesympatickými postavami, nucenými dialogy či absentující atmosférou. Jakožto zdejší hororový expert tak snímku The Furies uděluji jednu silnější hvězdu.(3.9.2019)

• lamps

Máte-li rádi krvavé vyvražďovačky v oblíbeném prostředí opuštěného lesa a stačí-li vám jen bezmyšlenkovitá přehlídka bodných nástrojů a úmrtí, určitě si v The Furies najdete to svoje. Pokud však trváte na tom, že hororoví tvůrci musí umět pracovat s divákem, šponovat napětí, kreativně obměňovat podobu scén a gradovat dění, tak moc velké slávy raději nečekejte. Přestože podobným nadšeneckým dílům fandím a oceňuji každý nový nápad, tenhle australský pokus zůstává na půli cesty mezi odvázanou násilnou jízdou a temným hororem, kde se hraje i na vztahy mezi aktéry a osobní mstu. Na undergroundových hororových festivalech a při večerních projekcích u piva však Furies zapadne bez větších problémů. Silné 2*.(4.9.2019)

Australská krajinka za bílého dne láká hlavně vyznavače gore. V podstatě divák může předem zapomenout na sofistikovanou zápletku, tvůrci rezignovali na dějové průtahy a od prvních minut jasně vytyčili směr, jakým se hodlají ubírat. O hlavní hrdince nejsou známy intimní detaily, na vývoj charakterů a něco obdobného není tenhle p(t)ako(pysk) stavěn. Z designového hlediska je Airlie Dodds sympatická, má poměrně vysoké močení a patrně by zkusila i nějaký ten sexuální experiment se svojí kakaovou kamarádkou, kdyby je obě neunesli maskovaní maniaci, kteří je sice nenutí k souložím s nabalzámovaným Krokodýlem Dundeem, ovšem jejich zhůvěřilá naháněná v přírodě také není žádnou výhrou. A tak je dobré vědět, že i variovaný kus pohádky o Krásce a Zvířeti nikdy neškodí, i když vám na krk dýchá hnusák třímající srp, mačetu a jiné skvostné náčiní, kterým určitě nepřišel krotit zaplevelené australské lesíky. Produkční společnost FX se prezentuje nízkorozpočtovým slasherovým počinem, co ani v hereckých řadách nemůže pomýšlet na extrovní hvězdu, která dříve dělala společnost Skippymu i Dingovi, nicméně početný zástup děvčat, jejichž životnost na scéně je silně podmíněna záludným scénářem, který nemilosrdně seškrtává jejich play time. Tony D´Aquino se zaměřuje převážně na gore, které nese výraznou stopu rukodělné práce, načež z 80% kamera nemá nařízeno uhýbat libovým detailům maskérské práce. Co hodnotím hodně pozitivně, je hlavně nápad neskrývat případné tvůrčí i technické nedostatky v nedostatečně nasvícených scenériích. Film se odehrává výhradně za bílého dne, čímž určitě něco málo ztrácí práce s napětím, ovšem divák je ušetřen hádankám typu "co právě bylo odseknuto (či jinak odňato) z lidského těla". Dostane se i na zvrat v samotném závěru, který se sice moc nenabízel, ale přesto se dostavil. Neměli-li jste tu čest obeznámit se se svěží hororovou brutalitou od protinožců, tenhle kousek vám podá roztomile prst a decentně vám usekne i ruku. 10/10(11.9.2019)

Furie jsou bohyně pomsty, ale představuji si je poněkud jinak, než jako nevzhlednou děvečku, co se snaží uniknout masakru a následně za to někomu nakopat koule. Takže únos, prý kráska číslo 6, a zvíře. Tedy zvířata s rozličnými sečnými a bodnými zbraněmi, kterým je třeba utéci. Zajímavým nápadem je spojení unesených žen a maskovaných zabijáků. Zdaleka nejlepší je ovšem báječný les, co vypadá jak z obřích vybělených kostí. Ten si zaslouží samostatnou hvězdu! Jinak standardní hra na honěnou s vcelku slušnými gore efekty, i když někdy se z nepochopitelných důvodů kamera zatoulá mimo, a tak zbývá jen divákova fantazie. Zatraceně, co je špatného a těžkého na vytržení vlastního oka? Nenáročné, oddechové a rychlé. Kdo rád rajskou, úplně zklamán by být neměl. Kdo si potrpí na promyšlené zápletky a objevný příběh, měl by sáhnout po něčem jiném.(13.10.2019)

• Vančura

Odpudivá sračka, která člověku nic nedá. Nemá smysl v ději hledat nějakou logiku nebo smysl, je to jen tupá řezničina pro úchyly, kterým se takové filmy líbí. Osobně mi bylo z toho všeho sekání a bodání jen špatně, efekty jsou skutečně mimořádně realistické, a tu příšernou scénu s krájením tváře asi jen tak nedostanu z hlavy. Jinak pár věcí mi tam přišlo dost předvídatelných a odhadl jsem je dopředu (třeba to, že si Kayla sama vypíchne oko), což je pro mě zase dokladem toho, že největší slabinou toho filmu je scénář. Pokud jde o samotný závěr, ten mi přišel stupidní. Mimochodem je to film s asi nejhnusnějšimi herečkami, co jsem kdy viděl - všechny do jedné jsou mimořádné ošklivky, a asi i proto tím filmem tak opovrhuji - kdyby se na ty holky aspoň dalo koukat, tak by jim možná i člověk fandil, aby z toho vyvázly, ale takto...(17.9.2019)

Tomuhle filmu se dá vyčíst spoustu věcí. Ale proč bych to dělal. Na The Furies jsem se těšil strašně dlouho. A to i díky tomu, že Tony D'Aquino sliboval propracovaný masky a starý poctivý gore efekty. Co sliboval to splnil. Škoda, že k tomu nepřidal něco navíc. Takhle je to fakt jenom na ty 3 hvězdy.(8.9.2019)

Vlastne prečo nie. Nevadil mi ani nízky rozpočet, ani amatérske herečky...slušne to odsýpalo, malo to fajn gore scénky, masky a aspoň snahu o nejaký ten twist na konci....takže za mňa ok. Čakal som že to bude podstatne horšie. Ako hororová jednohubka v lese pozerateľné béčko.(5.10.2019)

Naháněčka v lese od protinožců, jež má za cíl zkropit krví vyprahlou půdu. Tentokrát lovnou zastupuje šestice holek, které se zoufale snaží neskončit na chladných zbraních maskovaných zabijáků. Na první krev se nečeká dlouho a rozhodně potěší pěkné praktické efekty, nicméně je škoda, že se z načrtnutého konceptu Kráska a Zvíře vlastně nic nedozvíme. Každopádně jako jednohubka to zafungovalo, má to svoje momenty a za poctivé gore a masky zaokrouhlím na tři hvězdy.(10.11.2019)

Australáci opět nezklamali. No popravdě aby divák nebyl tímhle filmem zklamaný, nesmí mít moc velký nároky a přehnaná očekávání. A naopak musí mít tu správnou náladu na lobotomizovaný brakový béčko. Ale pokud vám k diváckýmu štěstí stačí scénář tak retardovaný až je vlastně zábavný, pokud si užíváte blbé dialogy i blbé jednání postav, připadají-li vám komická všelijaká vraždící psychopatická monstra vydávající jen neartikulované skřeky, navíc bizarně až deviantně maskovaná, vyvolávají-li u vás salvy hurónského smíchu scény jako "skalpování" obličeje sekerou nebo vylupování očička lžičkou, pak jste ta správná cílová divácká skupina pro tenhle biják, který je tak trochu menšinový i v rámci svého žánru. A chci dvojku, protože ta hlavní slečna se mi moc líbila, hlavně na konci.(23.9.2019)

• Marze

Vrtá mi v hlavě jestli je tento horror učen pro ženské nebo mužské publikum. Podle komentářů se mi zdá, že ani pro jednu skupinu.(5.10.2019)

Film jako takový asi jen tak nezaujme , je to poctivá vyvražďovačka s poctivými maskami a gore efekty. Co mě osobně zaujalo , bylo spojení vrahů s obětmi , jen škoda že rejža nepřidal něco navíc. Ale koukat se na to dalo.(22.11.2019)

• Flipnic-RE

Tak jako není to úplně špatný ...Evidentně je to točený s nadšením a láskou. Jen prostě to má hrozně prostinkej děj. Vlastně se tam jen po lese a stepi nahání banda zabijáků s trapnejma holkama. Ty holky nejsou ani sexy (škoda), ani sympatický, ani kdo ví jak hezký a už vůbec ne chytrý ... ale zase se skvěle porcujou na cucky ! :-D No ony samy sebe neporcují, samozřejmě je porcují ti vrazi. Ti maj fakt vymakaný masky, to je paráda (hlavně ten "vlasatec" ala Leatherface). A ty poctivý FXgore jsou fajn. Kolikrát jsem docela i koukal ... Je to pro příznivce subžánrů a ani ti nebudou kdo ví jak dobře ... spíš budou tak jenom trochu. Ale každopádně snaha se cení, měla by ... (hele je to lepší, než číst komentáře PSYCHORA, haha!! :-D ) ------a pak se mi to nějak po 3 hodinách rozleželo a stáhnul jsem to na 2 **, protože je to fakt slabota ...(7.9.2019)

Mna takéto vyjebavacky bavia, no nie ,ale všetky, spomeniem napríklad taký Hatchet, ktorému som dal do kopy 4*-4 častiam. Ale tento ukázal viac i keď okrem pachu krvi, kopíroval aj ine filmy, môžem, ale za seba povedat, že veľmi sympaticky. Len tie herečky hrali, ako z rodinných prípadov, strašne. Kráska a zviera, ten príbeh pozná hádam každý a niečo podobne je i tu, len o veľa ťažšie stráviteľné. Masky boli parádne, bodycount dosť vysoký a vybuchujúce hlavy, tiež potešili. Logicky slabota, ale logika v takýchto filmoch sa nenachádza. Tieto filmy sú len na pobavenie, či spestrenie, pre zarytých fanusikov horroru a preto, ja som sa bavil a tak troska nadhodnotím.(13.10.2019)

Docela zábavná hixplo naháněčka s poměrně výživným gore, která sice nabídla ten nejchutnější detail na začátku, ale ani potom to nebylo zase tak špatné. Potěšili celkem neotřelý prvek dotýkající se o klasický příběh Kráska a zvíře a něco do sebe měly i masky záporáků. Mínusem jsou mizerné herečky a moc mi neseděla ani odpověď na tradiční proč, ale uznávám, že vymyslet něco jiného by byl asi problém. Slušné. 60%(12.9.2019)

Kurva to byl ale začátek, jak se patří, na nic se tu nečeká a než jsem si uvelebil svou prdel do sedačky, máme tu hned první masakr a dá se říct, že jeden z těch nejlepších v The Furies. Gore a masky naprosto parádní, ale IQ hereček, které ani nejsou moc pěkné to celkem dost kazí. Doufám, že závěr, byla ochutnávka na další díl a pokud to bude mít větší rozpočet, mohla by to být Gore pecka roku, no uvidíme .. Na první film režiséra, to nebylo vůbec špatné. (122. hodnocení)(14.9.2019)

Takéto poctivé gore (žiadne CGI) sa v dnešnej dobe už vidí málokedy. Naopak, takéto ne-herecké výkony sú javom až príliš častým.(4.10.2019)

• grizly007

Masky dobrý, jinak nesmyslná blbost.(15.9.2019)

Postavy ničím zajímavé, ale námět super. Je fajn sledovat, jak se jednotlivé chování postav může rázem změnit, když jim jde o život. Jestli v každým z nás někde leží takové odhodlání, jako to, které se probudilo v hlavní hrdince, tak se trochu bojím. Masky super, vrazi naháněli hrůzu a prostředí také velmi zajímavě udělané. Konečná zápletka, která určité postavy k sobě spojuje mě tedy překvapila, nečekala jsem, že to bude takhle rozdělené. Za mě příjemná oddechovka, která je pro jedno zkouknutí dobrá.(12.11.2019)

Rozhodně to není obyčejný tuctový slasher, jak se může na první pohled (prvních 30minut) zdát. Klasicky to má pár nesmyslů typické pro tenhle žánr jako například vymaštěnost postav, herečky, které snad v životě nikde nehrály, ne úplně Hollywoodskou režii nebo nízký rozpočet, ale má to nečekaně i plusové body. Hlavním tahounem jsou vymazlené a kreativní masky zabijáků, docela solidní gore, které jsem za delší dobu dlouho neviděl, a taky (menší SPOILER) sakra originální nápad propojení zabijáka a oběti jako Kráska a Zvíře. V 80minutové stopáži to hezky šlape a utíká, krví se nešetří a hlavní pointa je solidní zvrat, jinak to ale klasicky nevychází na poli atmosféry nebo nějakých hereckých výkonů. I tak hezký průměr, kterému se nebojím dát třetí hvězdičku, ale znova bych si to už asi nedal.(11.9.2019)

• Silwer

Hodne slusne gore...(30.9.2019)

• oveckaoa

Ženská se probudí kdesi sama a tam ji nahánějí psychopati, Jeden z nich jsou hodný ten ji chrání a většina je zlých ti chrání ostatní ženské co tam jsou (proč to tak je film nevysvětlí asi si někdo řekl nenatočím vyvražďovačku, ale zkusím něco inteligentního akorát, že totálně pohořel) . Když jedna z těch ženských umře nebo ji někdo zabije zemře i její ochránce i když ke konci to nedává smysl jelikož minimálně jeden z těch vrahů zmizel úplně a nebyl zde ani ukázán a ani zmíněn (ten té asiatky). Na konci máme náběh na další díl kdy zjistíme , že to dělá někdo pro lidi co to pak sledují online a přeživší po nich jde. Ty 2 hvězdy jsou pouze za gore více si to nezaslouží. P.s. pobavil komentář Flipnica což je alter ego Psychora a nadává na něho snad sem někdy dá komentář i další jeho alter ego Bloody 24 a bude nadávat třeba na Flipnica. To musí být člověk opravdu moc zoufalý , aby si udělal 3 a více nicků a nadával sám na sebe a myslel si, že to nikdo nepozná.(9.9.2019)

Skvělé masky a gore, nezachrání slabé herečky a scénář, který už jsme někde viděli v mnohem lepším zpracování. Příště to chce víc peněz a lepší herce. Potěšila podoba s Battle royale. 5/10(22.9.2019)

Obstojný přírůstek, debutujícího režiséra, do slasher - hixplo subžánru, který neláká na nic jiného, než precizně poctivé praktické gore, od kterého kamera neuhýbá, a správně znepokojivé masky vrahů. Kvalita těchto dvou prvků je natolik dobrá, že vytáhla samotný film do průměru, nicméně nic dalšího se vyzvednout nedá. Vizuálně to vypadá příliš lacině a nic na tom nemění ani australské prostředí, které je pro tyhle horory jako dělané. Obsazení postav se vůbec nepovedlo. Záměrně neříkám hereček, protože tohle pro mě nebylo herectví a navíc ani jedna ze zúčastněných není pěkná, natož pak sympatická. Neoriginalitu v ději kritizovat nebudu, protože přicházet stále s něčím novým, zvláště do tohoto vyždímaného tématu, je téměř nemožné. To samé platí pro finální rozuzlení, které je předvídatelné a stejné jako ve spoustě dalších podobných hororech. The Furies je tak potěšujícím kouskem každého gore fanouška, ale nic pro ty, kteří chtějí logicky seskládaný děj s dobrými herci.(19.9.2019)

• Hapretor

Divné a blbé ... jen na zabití času ... film vlastně o ničem ...(28.10.2019)

Zajímavá, ultranásilná a svižně odsejpající záležitost; spíš pro fajnšmekry, kterejch tady ale dle hodnocení moc neni...(9.11.2019)

• Mamlas

Laciný, monotónní, stupidní film o nějaké pipině, co běhá po lese. K natočení této primitivní hovadiny byla třeba: 2 muže kteří střídali masky, 6 masek z Ali, 6 pipin, 3 láhve kečupu, 2 dýně, 2 petardy, vidle, nůž, srp, sekeru, mačetu, les a kameru. Chyběla tam lesba a homosexuál.(27.9.2019)

Tak nám tu zase jednou zpařený držky v koženejch maskách honěj po lese bezbranný holky. Mydlí se tu v podstatě každej s každym, do držky si docela slušně dávaj mezi sebou právě i ty zpařený držky, což je celkem inovace. Sympatické je, že nikdo nepoužívá žádné střelné zbraně, takže tu máme například vostrej duel mezi tupou sekyrou a rezavym srpem. Tu z někoho játra vyhřeznou, tam zas půlka obličeje jinému odpadne... Zkrátka poetika pro básníky silnějšího naturelu. Kazí to snad jen hlavní hrdinka, která hned v úvodu ztratí prášky na epilepsii, která s ní v té vypjaté situaci cloumá jak nadržená kurva s vystresovanym panicem. Já osobně jsem ještě neviděl nikoho, kdo by dostal epileptickej záchvat, uprostřed kterého by si vzal prášek, aby ten záchvat nedostal. Ale co už, člověk, kterej si chce užít maso, ten ho dostane, vegetarián ať si pustí evropský psychologický drama.(18.9.2019)

Oddychová vybíjená, nic víc nečekejte. Ty sekáči v maskách vypadají opravdu děsivě, gore je uspokojující, ale bohužel je to úplně bez napětí, humoru a ani jedný ženský se nedá nějak fandit, protože to jsou prostě krávy :-D Slabší průměr na jedno kouknutí.(22.9.2019)

Tohle mohl bejt Gore nářez roku!! Některé ty masky hodně vymazleny.. Zejména ten jak n sobě tahal tu lidskou kůži.. Topovka.. :) krvavá nálož celkem slušná.. Dobré záběry.. Lžička a oko.. na to budu dlouho vzpomínat :) bohužel.. tak bídny děj a zápletka.. že to film totálně zabilo.. Velká převelika škoda.. Hnedle bych pár těch hnusaku použil v nějakém Brutal filmu :) 40%(23.9.2019)

Takže řekněme si to na rovinu, v tomhle filmu nějakou logiku, či děj opravdu nehledejte. V podstatě jde jen o přehlídku opravdu povedených gore scén, které připomínají práci mistra Fulciho a co se taky hodně povedlo tak byly masky zabijáků. Já byl celkem spokojen, zábava na večer zaručena a fanoušci Fulciho budou jistě spokojeni.(30.9.2019)

Velice napínavá řezničina.(8.9.2019)

Tak zase jedna chuťovečka pro mne. Bez psychologie, bez canců a kydů, jde se na věc, bum do toho, a tak dál. Nu, u mne jednoznačně skvělí maskéři, a ještě lepší herečky. Zmákly to výborně. U mne za osmdesát procent. Dvacítku ubraly vidiny, které mi připadaly zbytečné a konec. Spojený právě s tou vidinou a příslibem pokračování. Jenže to už nebude ono.(14.9.2019)

Obrovská škoda dvoch momentov, ktoré film pripravili o ešte lepšie hodnotenie - úvodná scéna s "fuck patriarchy", pretože liberálnym falusom už v tých prázdnych lebkách načisto preskakuje. Aby dospelému človeku napísala smsku stará žena, že či vie Tvoja mamka ako sa na internete vyjadruješ o inžinierke Čaptavej, tak to je už iný level demencie...Proste buď existuje jej názor alebo žiaden iný a takýchto ľudí mi je strašne ľúto. Označiť osobu za pózerku a bárbinu je hrubé urážanie. Feministky všetkých krajín, spojme sa...Každý normálny človek ktorý nemá predsudky k mužom či ženám alebo k starým či mladým, kresťanom či židom musí z týchto ľudí plakať aspoň v duchu. Druhým momentom je nezvládnutý záver, pretože dalo sa to ukončiť podstatne lepšie. Obrovská škoda, pretože dobré masky a dobrý nápad s Kráskami a zvieratami si ho aj vďaka výbornej kamere zaslúžil. Rozpačitý koniec pokazil dojem z filmu, ktorý mal potenciál zaradiť sa medzi najlepšie horory tohto roku, ak by mal lepší scénar či schopnejšieho režiséra.(30.9.2019)

Výtečný spád,krve dost,efekty paráda a i finální závěr nic nepokazil.(10.9.2019)

• mdf

Možná gore efekty jako dobrý,jinak levná, ubohá a neuvěřitelná stupidita.(16.9.2019)

V rámci žánru určitě nadprůměr, snaží se to o posun a ten se vcelku povedl. Jasně, většina scén je nereálnejch, ale to ani tak moc nevadí. Konec je docela zajímavej. Znovu to vidět nemusím, ale za to jedno zkouknutí to určitě stojí.(14.9.2019)

• tazkykamen

Amaterska subzanrovka kvalitou podobna Wrong Turn serii z ktorej trocha vycnieva len kamera a snazive, nechcene zabavne ochotnicke dievcata(20.9.2019)