Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do Krásného Pole přijíždí opravář varhan (Jiří Vala) a veze s sebou obálku s kontakty a penězi pro agenta Bláhu, který se skrývá v nedalekém klášteře. Obálku v tajné skrýši však objeví farář (Luděk Munzar) a zničí ji, čímž se Bláha dostává do neřešitelné situace. Představená kláštera (Nina Popelíková) mu proto nabízí plastickou operaci u známého chirurga. Mezitím je v kostele nalezen zavražděný farář a do obce přijíždějí Hradec se Zemanem. Vrah je odhalen, je jím řidič památkového ústavu (Josef Čáp), kterého farář přistihl při krádeži. Zeman s Hradcem odvádějí z kláštera k výslechu mladou řeholnici (Marta Vančurová), která se o Bláhu starala... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (15)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Já třeba chápu, proč zase „očernili“ církev i v tomto díle – ta sama samotinká se očernila již mnohokrát v minulosti a bohužel i přítomnosti. Mezi černoprdelníky je spousta nejrůznějších úchylů a nejen komunisti je měli ve svých mířidlech – uměli s touto nejmasovější sektou nejednou řádně zatočit. Nejsem věřící ani komunista, takže by mi to mohlo být celkem u řiti, ale já se ani v tomto případě zrovna moc nebavil. Zeman a spol se dostali na scénu až ve druhé polovině, Munzar to opět koupil, Vančurová byla vcelku pohledná i v jeptiškovském mundůru, ale jako celek to moc kvalitní atmosféru i samotnou zápletku nemělo… ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Luděk Munzar vstal z mrtvých a z jeho fanatického nacisty se po reinkarnaci stal spravedlivý kněz. Ze seriálu tedy vyšel neutrálně, jednou v roli ryze záporné, podruhé v roli ryze kladné. Ve většině vedlejších rolí to fungovalo tak, že do těch záporných byli obsazováni herci, kteří minulý režim příliš nemilovali. Do rolí kladných hrdinů pak byli povětšinou obsazeni členové KSČ. Z tohoto pohledu je překvapivé obsazení komunisty Valy do role náboženského fanatika, který těm zlým minimálně napomáhal v šíření zla. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Proč mě sem vůbec vozili do týhle země? Co já tu můžu dělat? Jenom skrývat ten svůj blbej ksicht kterej zná každej esenbák v týhle svatý díře! Bláha opět na scéně a jeho úloha je po pravdě trochu nejasná, ale možná, že to byla snaha jak ukázat, že neschopné západní rozvědky nemůžou rozbít socialistický řád, protože jenom agent překročí hranice, tak už je jednou rukou v klepetech. Každopádně je fajn, že za vraždou kněze která se zde vyšetřuje nakonec není žádné politické pozadí, ale jedná se o běžnou loupežnou vraždu. Takže v rámci druhé řady se jedná o jeden z těch podařenějších dílů, ale zamrzí malý prostor pro Honzu Zemana. Nicméně Jelínek a jeho zrušení církevního řádu je rulez! To bez debat a přidává i tu čtvrtou hvězdu.70% ()

špaček421 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Čtvrtý a desátý díl nestačily, je třeba církev očernit ještě jednou a pořádně. Munzara střelili do zad, nyní je umlácen svícnem coby fanatický kněz. Fanatičtější jsou ovšem jeptišky v blízkém klášteře, které ukrývají západního agenta Bláhu (takže je tu aspoň chvíli Brzobohatý, což je fajn) a chtějí, aby byl zničen komunistický režim. To tak Zeman, Hradec a Stejskal nemohou nechat. Na závěr vystoupí mladá jeptiška (Marta Vančurová) z řady a omdlí a následně Hradec zruší celý řád. Tak je to správné, tak to má být. Kromě pánbíčkářů jsou nebezpeční také památkáři, studují, rozumí věcem, které dělník nepotřebuje, to se taky musí zatrhnout. Od tohoto dílu se také v titulcích objevuje dlouhý, nudný a zbytečný úvodní komentář a díly jsou o deset až dvacet minut delší než dosud byly. Vemte si to. Skvělí Hříšní lidé města pražského - 35 - 60 minut maximálně. Zeman se protahuje na 70 - 80, občas skoro i devadesát. Proč??? ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Boží prozřetelnost určila mě, abych viděl člověka, který ukládal tuto obálku do úkrytu. A určila mě, abych rozhodl následnost činu." A taky postavila farářovu hlavu do cesty svícnu, takže Honza Zeman mohl vyrazit vyšetřovat mezi věřící na venkov. Já jsem mu to tedy nezáviděl, protože já bych určitě nedokázal rozlousknout, kdo je opilec, kdo muzikant, kdo gigolo, kdo abatyše, kdo agent a kdo vrah. Mě to tradičně bavilo a to zejména ve chvíli, kdy Jirka Hradec zrušil církevní řád na základě toho, že sestra Marie vystoupila z řady a omdlela. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (5)

  • Toccatu na varhany nehral Jiří Vala (Michálek), ale Jiří Ropek ocenený prestížnou cenou Charlese Crosse. Bol prvým organistom, ktorý koncertoval v londýnskej sieni Royal Festival Hall. Roku 1968 zahajoval kultúrnu časť olympiády v Mexiku. V roku 1995 dostal ako prvý umelec z Východu, diplom čestného člena britskej Kráľovskej varhanickéj akademie - Royal College of Organists. (Raccoon.city)
  • Kožená taška, se kterou přijíždí Michálek (Jiří Vala), má na straně opravenou díru po rozpárání. Jedná se o tutéž tašku, která byla použita v epizodě Rubínové kříže (1975). (Winster)

Reklama

Reklama