Křížová cesta (S02E01) (epizoda)

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1976, 1 h 19 min

• špaček421

Čtvrtý a desátý díl nestačily, je třeba církev očernit ještě jednou a pořádně. Munzara střelili do zad, nyní je umlácen svícnem coby fanatický kněz. Fanatičtější jsou ovšem jeptišky v blízkém klášteře, které ukrývají západního agenta Bláhu (takže je tu aspoň chvíli Brzobohatý, což je fajn) a chtějí, aby byl zničen komunistický režim. To tak Zeman, Hradec a Stejskal nemohou nechat. Na závěr vystoupí mladá jeptiška (Marta Vančurová) z řady a omdlí a následně Hradec zruší celý řád. Tak je to správné, tak to má být. Kromě pánbíčkářů jsou nebezpeční také památkáři, studují, rozumí věcem, které dělník nepotřebuje, to se taky musí zatrhnout. Od tohoto dílu se také v titulcích objevuje dlouhý, nudný a zbytečný úvodní komentář a díly jsou o deset až dvacet minut delší než dosud byly. Vemte si to. Skvělí Hříšní lidé města pražského - 35 - 60 minut maximálně. Zeman se protahuje na 70 - 80, občas skoro i devadesát. Proč???(19.11.2016)

"Boží prozřetelnost určila mě, abych viděl člověka, který ukládal tuto obálku do úkrytu. A určila mě, abych rozhodl následnost činu." A taky postavila farářovu hlavu do cesty svícnu, takže Honza Zeman mohl vyrazit vyšetřovat mezi věřící na venkov. Já jsem mu to tedy nezáviděl, protože já bych určitě nedokázal rozlousknout, kdo je opilec, kdo muzikant, kdo gigolo, kdo abatyše, kdo agent a kdo vrah. Mě to tradičně bavilo a to zejména ve chvíli, kdy Jirka Hradec zrušil církevní řád na základě toho, že sestra Marie vystoupila z řady a omdlela.(29.9.2016)