Yamakasi - parta sedmi lidí, kteří se baví tím, že lezou po domech. Čím výš, tím líp. Samozřejmě, že tato zábava není bez povšimnutí policie. Pak se ale stane problém: malý kluk Džamel má nemocné srdce a nemůže sportovat. Je však spolužáky vyhecován k tomu, aby po vzoru Yamakasi vylezl na strom. Dostane však záchvat, který mu poškodí srdce a je nutná transplantace. Převoz srdce stojí 400 tisíc. Yamakasi cítí určitou část viny a tak se rozhodnou peníze sehnat. A to jakýmkoliv způsobem, třeba i nelegálně. (Isherwood)

Herráček

Takže... Já vím, že to stejně nikoho nezajímá, ale mně to nedá... K tomuhle filmu je potřeba dovysvětlit pár náležitostí... Neherci jsou vybráni záměrně, jelikož to jsou traceuři, kteří vzdávají hold samotné skupině Yamakasi... Tedy skupině, která společně s Davidem Bellem v podstatě definovala Parkour jako takový... Nejde tedy o herce, ale o traceury... A proč se David Belle tedy nechtěl zúčastnit natáčení, když tedy nejde tak přímo o film..? Yamakasi a David Belle se totiž neztotožňovali v náhledu na parkour... Podle něj totiž parkour nemá v žádném případě být o komerci a rivalitě... Otázkou je, jaký názor na to má dnes, ale tehdy to tak bylo... Tenhle film tedy vznikl víceméně jemu na truc a on ho označil jako prostituci umění... Druhá věc je, že se nemýlil... Pokud hledáte parkourový dokument, pak bych doporučil spíš Jump London... A pokud chcete Yamakasi brát jako čistokrevný film, tak s tím nic neudělám, ale občas není od věci vidět ho v širších souvislostech... ()

eagle-eye

Hodně, hodně ubohé... Bessone, za ten scénář by ses měl stydět, no to bylo fakt něco. Hvězdu dávám za sem tam slušnou choreografii (útěk po střechách, honička se psy). ()

Fary

Celou dobu jsem myslel, ze tomu dam dve hvezdicky, protoze mam parkour docela rad, ale ten konec to opravdu zazdil ... Francouzi maji opravdu stupidni filmy ... ()

Milodar

Příliš nechápu místní negativní kritiku. Budu shovívavější a rovnou napíšu, že je to povedená pocta parkouru, nastavené zrcadlo elitářství a multikulturní společnosti, ovšem s nadhledem a humorem. Výsledek je lepší než ulítlý Okrsek 13. ()

Dyas

Yamakasi je jen a jen o parkouru, přičemžse tu odehrává především lezení po budovách, v kterých následně kradou vše, na co přijdou. Já vím, že ten film je úplně o ničem, ale já to dost žeru, když tam vylezou na obrovský barák, následně ho vykradou a potom v dobrým stylu zdrhnou. ()

system

Le Parkour je sport, ktery vymyslel francouz David Belle a jeho kolektiv. Zjednodusene by se dal popsat jako "preskoc vse co ti stoji v ceste":-). V tomhle filmu ho, ale neuvidite, jelikoz David Belle ze skupiny Yamakasi odesel uz pred timto filmem a dal se na solovou drahu. Pokud mate zajem ho videt v akci, sezente si film Banlieue 13, ten chlapec proste umi:-) ()

mirliflore

Moderní film, celkem o ničem a s pochybným morálním poselstvím. Sedm (nebo kolik) poflakujících se floutků, kteří vykrádají baráky (byť pro dobrý účel) mají být divákovi očividně bližší a sympatičtější, než čestný policista, který se pokouší chlapce zachránit legálním způsobem. Kde to jsme? ()

zelda82

Docela zabavna oddychovka, na kterou se pekne kouka, pokud nechate mozek ve vedlejsim pokoji. Cernousci poskakuji po baracich, zabradlich a vubec provadeji skopiciny, ktere by nezvladly ani nektere cvicene opice. Nic vic, nic min.... ()

Faila

Francouzi mají trochu zvláštní smysl pro humor, ale mně osobně se moc líbí, a tak jsem se po celou dobu bavila. Nesměla jsem to brát moc vážně, protože z "morálního" hlediska mi příběj lezl trochu na nervy, ale když se chce člověk "jenom" pobavit, tak se to u tohohle snímku docela obstojně dá. ()

yossarian-

Oddychovka. Člověk musí u filmu vypustit takové zbytečnosti jako je to co postavy říkají. Pokud to udělá a zaměří se na to jak kluci poskakují je to celkem fajn. ()

dakarin

Pěkné ukázky parkouru, jakási filmová linie je spíše pouze umírněnou obžalobou společenského řádu, jež nechápe potřeby pracující mládeže. ()

Nix

Jako netvrdím, že začátek nebyl fajn. Ten záběr jak lezou na panelák byl super a další některé kousky vypadaly dobře. Jenže pro mne je to málo. To, že je ve filmu trochu parkouru neznamená, že to spasí celej film. Nějakou jinou akci by jste ve filmu hledali marně. Sice příběh je hraný na city a celkově film působí odlehčenou formou, ale to je vše. Dokonce ani toho parkouru není zas úplně tolik a v některých pasážích film nudí. Bohužel, ale zatím Okrsek 13 zdaleka nenašel vhodnýho soupeře. ()

KdG

Celkem dobré akční scény, pár vtípků, ale tím veškerá zábava končí, scénář je dost trapný a naivní. ()

Shitonit

Jako opice hopsaj po barákách a pruďěj lidi. Prcek je napodobí, spadne na palici, a opice mu seženou kokosy na operaci. No doprdele, to je dobrý jak hopsaj, pokud někdo má rád hopsání. Efektivně to je docela dobrý, jednou se to slíznout dá, dějově vo hovně, a fakt super záběr je, jak ta multikulti smečka čumí ze střechy paneláku na východ žbluňce. ()