Bliss

(festivalový název)

Kreatívna maliarka Dezzy (Dora Madison) zažíva ťažké obdobie, keďže sa jej minuli nápady pre jej obrazy a jej agent potrebuje, aby svoju prácu čo najskôr dokončila. Rozhodne sa pomôcť svojej fantázii zakázanými látkami, ale postupne začína čoraz viac upadať do svojich halucinogénnych snov a prestáva byť schopná rozoznať čo je skutočné a čo nie. (Marceloo)

ledzepfan

Dost slabý.. S Begosem prostě asi kámoši nebudeme. Je to sice asi nejlepší co zatím vyplodil, ale zase a znova je to diletantské cosi co nedokázalo naplnit potenciál výchozího motivu.. On totiž ten příběh samotný by nebyl vůbec špatný. K zahození není ani ta vize skrz kterou chtěl Begos tenhle příběh odvyprávět. Průser je ale v tom, že Begos není Gaspar Noe a už vůbec není Panos Cosmatos, takže svůj příjemný pocit v prdeli nedokáže přenést na plátno. Ve výsledku je až zarážející jak film, jehož ústředním motivem je tvorba, je vlastně neimaginativní a neinvenční.. Vrcholem kreativity jsou zde provokativní barevné filtry a zoufalou bezradností smrdící střihové montáže. Celková stylizace je něco co by mě zaujalo asi kdyby mi bylo zase 17náct a fičel bych si na takové té přiblble naivní cool dark/goth maškarádě. Vždyť už jen ten centrální obraz, kolem kterého se všechno točí, jasně dokazuje, že Begos nemá vkus, nebo snad cit pro hloubku. Tohle je prostě ze všech úhlů pohledu málo. ()

raimi

Co s tebou, Begosáku? Tohle jsem od tebe rozhodně nečekal. Sakra intenzivní, syrově punkový, držíš to pevně v rukou, mluvíš obrazem, to jo. Ale co s tím? Celej film jsem jen přemýšlel, co je to proboha za lidi, a jak jsou mi odporní. Městští zevlové, věčný party animals, pozéři, feťáci, snobové, sprostí arogantní zmrdi. Jsou sice neustále bez peněz, ale vždycky je poblíž někdo, kdo má fet nebo zatáhne rundu. A celej ten přístup- "Nemám love na nájem, táhni do prdele, jdu se ožrat a nakoupit fet", to je na rozbití držky. Odporný, zoufalý, zbytečný, smutný existence. Ke konci jsem si už říkal, jak Dezzy naprosto rezignovala na to být ženou. Sice má výrazné ženské znaky, ale tahle nahá troska, celá pokrytá krví, dávící se zvratky, nikdy ženou doopravdy nebude, zvolila si jinou cestu. ()

Flipnic-RE

Jo tak tohle byl nádhernej film!! Parádní věc ... wooowww!!! U toho mi bylo fakt skvěle... Jako je to hodně intenzivní. Krásná nádherná sexy Dora Madison chlastá, fetuje, šuká, ...a maluje fakt hezkej obraz. A tak furt dokola, hlavně teda fetuje. Ukazuje kozy, nipples, vlastně furt je zde nahoře bez ... A takhle na jedný párty jí známí nakazí a stane se z ní upírka. No a začíná mít šílenej craving na krev, tak začne mordovat lidi kolem a chlemtat jejich krev. A i když z toho moudrá není, tak celej tento kolotoč se furt zhušťuje a zintenzivňuje až do závěrečný centrifugy, kde rudá stříká všady kde to jde a Dora je od hlavy k patě rudá, jen v malinkejch tangáčích a jinak úplně celá oblečená jen do tý krve ... Super, intenzivní, vizuálně parádní, snový, ... no a hlavně ta sexy Dora ... Úžasnej horor!! Ale většina to asi vůbec nepobere ... Tím vizuálem to dost připomínalo Climax, Irreversible od Gaspara. Spíš ten Climax. ()

honajz2

SPOILERY Nesympatická kráva maluje obrazy, které vypadají tak, že mají celé pozadí rudé a někde uprostřed je věž složená z malých, světle červených panáčků. Jenže je maluje jedině, když je sjetá, až pak je "kreativní". Tak celou první polovinu filmu sledujeme tu krávu, jak fetuje a potkává se s lidmi, kteří jsou nesympatičtí stejně jako ona. Do toho všeho neustále bliká kamera, laděné je to do neonových barev a taky tam hraje otravná hudba, sem tam nějaký metal. V druhé polovině té krávě dojde, že s ní něco evidentně je, tak tam pobíhá, fetuje a zabíjí lidi, co potkala v první polovině. Jo, a snaží se dokončit ten obraz. Všechno, co se tam děje, absolutně nedává smysl a korunu tomu nasadí satanistické finále. Do toho bliká kamera, sem tam se zahraje metal a je to laděné do neonových barev. Bum, konec. A teď mi řekněte, co v tom proboha vidíte za umění? Že kamera zabírá divné úhly a co chvíli problikává, to už prosím pěkně dělal dřív Gaspar Noé, vlastně to dělá dodnes, ale jeho filmy o něčem jsou a mají i příběh, co dává smysl. Co má Bliss? Jednoduchou upírskou historku, co by bez kamery a blikání nestála za nic. Nejhorší je, že si to strašně hraje na velké umění, přitom je celé to "umění" v tom, co bytostně nesnáším - forma totálně přebíjí (zde nulový) obsah. Chtěl mi ten film něco říct, něco sdělit, něco předat? Ne. Možná mě nařknete z toho, že jsem musel vědět, do čeho jdu, tak si nemám stěžovat. Jo, já věděl moc dobře, do čeho jdu, ale po všech těch srovnáních s povedeným Climaxem jsem si řekl, že to za pokus snad stojí. Jenže nestálo, byla to neskutečná nuda, atmosféru to nemělo, napětí to ani mít nemohlo, když jsem si přál, aby všechny postavy co nejdřív chcíply a vizuál mě tolik neohromil, už jsem ho viděl jinde a líp zpracovaný. Za pozitivní zmínku stojí snad jenom gore, ani herecký výkon hlavní herečky nemůžu ocenit, když skoro celý film jenom křičí (když zrovna nefetuje). Ještě mi můžete vyčítat, že Climax byl taky o hovnu, ale na to bych oponoval tím, že Climax je vlastně protidrogový film, který naturalisticky ukáže, co s člověkem může udělat (tady konkrétně) LSD. A Climax je opravdu drogovou noční můrou, která je ale podmanivá, má i sympatické postavy a funguje. Tohle nefunguje, aspoň v mém případě. A už dost dlouho mě žádný film takhle nenaštval. Ne kvůli tomu, že by mě "pohoršil", ale kvůli tomu, že to byla naprostá a totální ztráta času. Nedalo mi to nic, absolutně nic, po čem bych si řekl aspoň "tak i když to bylo blbý, jsem rád, že jsem to mohl vidět". Když budu chtít vidět scény drogových tripů, mám od toho Noého. Bliss je zbytečný a nepovedený. 1* ()

Wade

Tohle byla jedna velká krvavá barevná bomba co mi bouchla rovnou do obličeje a já jsem za to rád. Bliss mi rozhodně připomněl podobný film The Devil's Candy jen jsem se teda mohl dívat na pěknou Dora Madison a i díky ní dávám plnou palbu 5 hvězd. Tohle se prostě musí vidět. 94% -- 9/10 IMDb ()

bizz_mjc

Chápu Begosovu ideu, ale na začátku ji zaplácl tunou otravnýho šňupání a párty-ničeho. Diváka rovněž neustálým fuck-něco znechutí a ten už následně filmu nevěnuje takovou pozornost. ()

zsn

Suspiria na druhou. Only lovers left alive. Náročné, umělecké dílo. Sledujte jen nafetovaní, jinak to pro vás bude dlouhá chvíle. Zajímavé, ale ne pro čistou hlavu. Asi to nemusím mít uloženo na externím disku... ()

sedm.1 odpad!

Tvůrce tohoto zcela nefunkčního opiátu by potřeboval tak akorát ostnatým drátem přes koule a nahnat do fabriky k pásu, aby ho co nejrychleji přešli myšlenky na takovéto zoufalé pokusy uchytit se ve filmové branži, jelikož tento přefiltrovaný výblitek nemá se snesitelnou podívanou vůbec nic společného a určitě mě fakt hodně překvapuje jeho zdejší poměrně časté vysoké a pozitivní hodnocení. To, že jde o ultralaciný brak, by mi tedy rozhodně ani moc nevadilo, jako spíš to, že přestože si byl tvůrce vědom jak tohoto faktu, tak toho, že má k dispozici jen zcela podprůměrný scénář a třetiřadé, odpudivé smažky, snažící se o nějaké to herectví, tak se stejně snažil o jakési vyártované dílko, kterým chtěl zřejmě naznačit své dekadentně směřující umělecké ambice, jenže za mě se ve výsledku jedná skutečně jen o nepůsobivý hnůj, který nefunguje v absolutně žádném směru, od atmosféry, přes napětí, přes efekty, a to vše navíc ještě k tomu skrývá za nepřehlednost, chaotičnost a již zmiňovanou přefiltrovanost, což přispělo pouze k tomu, že není ani vůbec nic vidět, no prostě blamáž jako kráva. Takže jako pardon, ale tohle já absolutně odmítám uznávat, netalentovaný břídil se zkrátka pokusil o nevšedně zpracovaný horor, ale vzešel z toho jen na fetu ujetý hipstermovie, který si nezaslouží nic jiného, než na něj nakydat co největší výkaly. ()

borec999

Pri VFW som sa s Begosom naladil na rovnakú vlnu, pri Bliss vôbec. Dejovo vyprázdnená, svetielkujúca fantasmagória plná krvi, vreskotu a šialenej Dory Madison, ktorá fetuje o sto šesť a následne zažíva "stavy" pri ktorých občas niekhoo nepekne zmasakruje. Asi tak by som v krátkosti zhrnul Bliss. Nie je to strašidelné, nie je to atmosferické, ale väčšinu času iba nudné a otravné. A to neustále blikanie svetiel ma otravovalo snáď najviac. Nič pre mňa. 15% ()

Corpsegrinder

Joe Begos je jeden z nejlepších současnejch režisérů který se snaží oživit nízkorozpočtový originální horory z let 70. a 80. a jelikož takový filmy se dneska už moc nenosí, je jasný že ani tohle nesedne každýmu. Po tom co vypustil svýho vnitřního Cronenberga s The Mind's Eye, tak teď přináší Bliss, zdrogovanou pseudo-upířinu očividně inspirovanou zejména filmama Abela Ferrary co se týče syrovosti postav, prostředí a celkový neohrabanosti záběrů. Barevnost filmu neni samoúčelná a podobně jako minulej rok v Mandy pomáhá vytlačit z jinak nudnejch záběrů zajímavě nasvícený scény. Dora Madison je v hlavní roli super a co mohla bejt jinak otravná postava je díky ní uvěřitelně tripující umělec. Tempo filmu neni nijak závratný ale nenudil jsem se ani chvíli. Hodně tomu pomáhá taky parádní soundtrack, Steve Moore jako vždy naservíroval to nejlepší co mohl, ale i licencovaný pecky od kapel jako Electric Wizard si ve filmu najdou místo, obzvlášt část kde použijou velice trefně Isis se vám vryje do paměti. Nezatracujte ten film jen protože je to béčko když to byl očividně záměr. Kdyby všechny béčka dneska vypadaly takhle, bylo by na světě líp. ()

tlamiczka

V mnoha ohledech zajímavý horor, s kreativní kamerou, střihem, nasvětlením i metalovou hudbou. Druhá polovina je v podstatě psychedelickým a extrémně krvavým a "gore" tripem. Po technické stránce vlastně nemám moc co vytknout, je to unikátní snímek. Problém je hlavně se scénářem a postavami. Postavy jsou buď naprosto nevykreslené nebo nesympatické (včetně hlavní hrdinky). Po dokoukání "hororového videoklipu" plného otravných feťáků bez duše jsem si říkala, proč jsem na těch 80 minut hýbajících se obrázků plných krve a násilí vlastně koukala. 50% za formu. Mandy s Nicolasem Cagem byl výrazně zábavnější. ()

Rathalos

Po precitani pozitivnych komentarov na tento vraj horor som mal vysoke ocakavania,no bohuzial sa rozplynuli asi tak po 40 minutach nudy,kde clovek len sleduje zdrogovany ksicht hlavnej predstavitelky,potom prisli nejake tie vrazdy,krv,brutalita,ale nie v takej miere,aby mi to robilo problem sledovat a urcite sa to nechyta na uz viackrat spominany Climax,ten bol urcite vacsia pecka,takze jedna hviezdicka za herecky vykon Dory Madison,druha za kameru a tretia za hudbu...:-) ()

Raziel_cz

Filmařsky super, obsahově... meh. Je to natočené na film, má to hezky zrnivý obraz a spoustu barevných neonů. A jsou tam upíři, takže to je fajn. Už tam ale nejsou moc sympatické postavy, a to je fajn o poznání míň. Navíc ten propagovaný "hardcore horror" v tom tolik není taky. Tedy, jo, hardcore to je, ale jenom tím, jak strašně vám to zahltí smysly stroboskopickými světly a hlasitou muzikou. Pití krve je víc edgy i v novém Draculovi od BBC. Begos se snažil o něco o poznání více uměleckého než zábavné béčkoviny, které točil dosud... jenže na ty zábavné béčkoviny se kdykoliv rád podívám znovu. Z tohohle jsem měl jenom potřebu jít se osprchovat. Což byl jistě účel – ale já pro to nebudu správná cílovka. Na VFW budu ale trpělivě čekat dál. ()

kkarx

Překvapivě kvalitní horor, a to i přesto že příběh je poslepovaný z nápadů, které jsme už někde viděli lépe udělané. Já mám ale rád tajuplné filmy, kde roli hraje nějaká malba (Deep Red budiž nejlepší v tomto ohledu). Umění je přímo životně spjato s hororem. Stejně nás vyděsí pečlivě naaranžovaný obraz jako těžkotonážní hudební skóre. Musím uznat, že konečná pointa mě zastihla naprosto nepřipraveného a vůbec jsem ji do posledních chvil nečekal. ()

Rockerman

Dezzy je nehezká, málo tělesně obdařená malířka, rádobyumělkyně. Také si ráda něčeho šňupne a tak ji jednou její dealer nabídne fet, který z ní udělá šelmu toužící po krvi. Děje se to doopravdy nebo je to jen účinek drogy? Nelíbilo se nadměrné "fuckování" a ani celý film. ()

Hartigan

Horor o rádoby cool feťácké rozhoďnožce, které jednoho dne z té vší mizérie okolo (poflakování, pohrdání poctivou prací a lidmi okolo) po zásluze jebne, a pak začíná ródeo. Přejde tedy na nové drogy, po nichž se nějakým zázrakem mění na upírku, získává větší sílu a saje všechny v okolí, díky jejichž krvi dostává raušové stavy, a tím se pak lépe dokáže soustředit na malování obrazu, který musí co nejrychleji prodat, aby měla na činži. 😂... Jedná se o vážně odporný film s ještě více odpudivými lidmi. Kvůli tvrdší hudbě a laserovým orgiím jde spíše o bolehlav, než o kulturní zážitek, o kterém byste chtěli s někým při smyslech mluvit. Jedině s magorem jedoucím na stejné vlně jako podivíni z této nechuťárny největšího kalibru. 3/10 ()

JimiH

Bliss by skvěle fungoval jako videoklip nebo jako jedna z povídek hororové antologie, celovečerní stopáž mu nesluší. Režisér ředí své (především vizuální) nápady a oslabuje tím poselství celého filmu. Na rozdíl od Gaspara Noého nebo Panosea Cosmatose se mu nedaří podat pomalou halucinogenní atmosféru natolik, aby mě vtáhla. Palec nahoru ovšem za veškeré gore scény a některé skladby. ()

Mamlas odpad!

Smažka kreslí obrazy, které nikdo nechce. Fetuje, hulí, chlastá a sem tam ji někdo opíchá. Časem jí z toho jebne. Kladu si otázku, proč se na takovou stupidní tupou zhovadilou amatérskou sračku o hovně vůbec dívat. Blejt. ()