Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

dezorz

Podobne ako filmy Tima Burtona, aj Rada Nestastnych Nahod tazi z kontrastu temnnoty gotickych kulis a absurdity cierneho humoru. Bohuzial,niektore casti deja su klisovo upravene do podobny vhodnej detskemu divakovi, co je asi jedina slabina inak velmi napinaveho a zabavneho detskeho viktorianskeho detektivneho thrilleru. ()

shyster

Podívaná nejen pro děti. Film podobný Karlíku (jako kdyby ho točil mladší bratr Burtona), ale o trochu lepší (víc jsem se pobavil). Jim Carrey je opravdu dobrý (i Meryl Streep). Režisérovi se podařilo obsadit i kvalitně dětské představitele (hlavně Violeta ....). Slabinou jsou opakované nešťastné příhody, kdy ztrací své blízké (to se jen tak v dětských filmech neuvidí, problém bude v tom, že to jsou 3 knížky natočeny jako 1 film), ale i tak konec je dost dobrý. Samozřejmě, že je tu hlavní poselství pro děti, jak se chovat atd., ale není to tak kýčovitě dětské. ()

marcek

Fantsy film, který vás dějem nijak zvlášť nezaujme, ale Jim Carrey? Ano Jim Carrey vás zaujme rozhodně. Oscar je myslim si oprávněný, protože pře ty masky, které na sobě hrabě Olaf měl, by jen málo lidí Jima poznalo ()

Langy10

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod tak tenhle film v tom jsem si liboval jako malej az do tedka opet patri mezi top filmy! ()

Streeper

Knihy jsem nečetla, ale rozhodně je mám v budoucnu v plánu je přečíst. Líbila se mi ta temnost, docela mi to trochu připomínalo filmy od Tima Burtona a stejně si myslím, že režisér filmu Brad Silberling našel troch inspirace v typicky Burtonovských filmech. Jim Carrey mě v roli hraběte Olafa velmi překvapil a díky němu se u filmu uvolníte a zasmějete. ()

baaaja

Jednoznačně pohádkový příběh odehrávající se v pohádkově barevném prostředí a v něm tři sourozenci, kteří mají v životě neuvěřitelnou smůlu, přijdou o oba rodiče a naneštěstí se o ně chce postarat jejich "hodný" strýček Jim Carrey, který si z nich udělá sluhy a snaží se z nich vyždímat vše, co jim po jejich rodičích zbylo a nezastaví se při tom před ničím...Co dodat.. Jim Carrey je prostě PAN KOMIK :) ()

cubajz

tak tahle pohádka mi vyloženě kápla do noty. Mám radost z toho, že většina dětiček při ní bude brečet a propadat depresím - Lemony Snicket má setsakra osobitý styl vyprávění a smrt je v jeho příbězích častou návštěvnicí. Doufám, že se dočkáme zfilmování dalších dílů. ps: po dalším a dalším shlédnutí to víc a víc miluju!:) ()

Kwaichi

Pekná rozprávka pre dospelých. Síce niektoré scény boli úplne absurdné, všetko to vytváralo jeden nádherný kontrast. Miestami mohol byť scenár aj trochu lepšie prepracovaný, ale uznajte samy, zhrnúť 3 (13) kníh do 108 minútového filmu je prakticky nemožné. Jim Carrey podal skvelý (aj keď nie svoj vrcholný) výkon. Taktiež ma zaujali aj herecké výkony mladých hlavných hrdinov. Dobrá hudba a skvelé kostýmy, zaslúžené ocenenia Oscarom aj nominácie. ()

DruidKarel

1010. hodnocený film: Podle hodnocení, které zde vidím, jsem čekal skvělé představení Jima Carreyho a ostatních. Těšil jsem se na skvělé slovní hříčky, báječnou výpravu a dokonalé kostými v překrásném prostředí. A co mi z toho vyšlo? Že nebýt Jima Carreyho, asi by to byl pro mě odpad a nejraději bych na tenhle film zapomněl, protože mi film přijde jinak dost trapný a až moc dětský. Na tom by nebylo nic špatného, ale některé role se naží být si až tak velkým protipólem, že to působí dosti nudně a uměle. 3* jsou maximem, které mohu dát, protože celý příběh je dost ubohej a jediný jasný bod ve filmu jje onen skvělý herec Jim Carrey, který filmu vtiskl duši a ne jen své jméno v titulcích. 3* ()

C0r0ner

Nebudu zapírat, že Jim Carrey je tím faktorem, který nakonec rozhodl o čtvrté hvězdičce. Jinak je to takový normální film ve stylu Most do země Terabithia, na který se sice dobře kouká, ale díky dětské naivitě (oproti Faunovu labyrintu) nakonec vyzní poměrně do ztracena. Velkým plusem je i pasující hvězdné obsazení vedlejších rolí. 70% ()

Wormboy

Prevelika skoda, ze tuto latku nechytil do ruk Tim Burton, ktoreho si viem velmi dobre predstavit, ako diriguje sialeneho Jima Carreyho. Ale nevadi...takto ide "len" od napriemerne natoceny a zahrany rodinny dojak (ktory sice az tak dojimavy nie je) s ponaucenim. Po opakovanom zhliadnuti dodavam, ze vyber detskych hercov bol mimoriadne vydareny a Jim Carrey bol skutocne genialny. ()

lilina133

Jim Carrey je v roli strýka Olafa neskutočne neodolateľný, táto jeho "kreácia", mi len potvrdzuje prečo ho mám tak strašne rada:-))Aj keď dosť pochmúrny, temný, bizardný a čiernohumorný ale aj tak čarovný príbeh sirôt Baudelairových... ()

pakobylka

Vpravdě ďábelský poručník ... a tři neobyčejně nadaní a taktéž neobyčejně sympatičtí sirotci: Sourozenci, kteří věrně stojí při sobě v dobrém i zlém. Svět, ve kterém žijí, je podivuhodný, fantastický, okouzlující ... ale i maličko dekadentní, strašidelný a ne ve všech ohledech přátelský. Je zaplněný dospělými, kteří mají své vlastní "dospělé" myšlenky a neposlouchají, co se jim děti usilovně snaží sdělit. Děj příběhu je dobrodružný, výstřední - a zčásti šílený, odehrává se v odpovídajících a dokonale stylových interiérech i exteriérech, disponuje poněkud depresivním humorem ... a jeho otevřený konec navzdory jasnému poselství přímo žadoní o další pokračování. Netuším, jak ho stráví děti s citlivější dušičkou - ale je to taková správná pohádka pro cyniky. P.S.: Vyplatí se počkat na závěrečné titulky - jejich první polovina vážně stojí za to ... ;-) ()

campix

Bradu Silberlingovi se podařilo vytvořit avantgardní svět se zajímavým příběhem a s roztodivnými charaktery ať už hlavních nebo vedlejších postav. Dokonce bych si dovolil srovnávat Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod s díla TIma Burtona. Dokonce bych i chvilkami věřil, že je to od něj. Zajímavé herecké obsazení, jen mě mrzelo, že se tam Jude Law objevil pouze jako stín na pár minutek. Jinak prostě pohodová trošku temnější rodinná fantasy, kde je všechno na svém místě a je to neskutečně hravé. ()

zette

Film, od ktereho jsem vubec nic necekal me velmi prijemne prekvapil. Vyborne postavy, kterym vevodi skvele prehravajici Carrey. Na rozdil od jinych podobnych filmu se setkame se sympatickymi detmi v hlavni roli. Pribeh je sice jednoduchy, me ale bavil a jsem presvedceny o tom, ze nejsem sam. ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)