Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

bloodvomit

Bizarní, šílený, občas srandovní, lehce dramatický a krutý. Výborný kostýmy, parádní Carrey a Streepová. Pohádka pro všechny, trochu plastická, ale zábavná. ()

ZkuKol

Lehce Burtonem načichlá adaptace slavné (nebo alespoň dobře prodávané) knižní série. Není to kloasicky dětský příběh, černý humor je tu častěji než byste čekali a to berte jako plus. Jim Carrey dostal roli, ve které se mohl maximálně vydovádět a nepromarnil ani vteřinu. Děti jsou obsazené šikovně a jejich jednoduché charaktery, jsou pro jejich herecký výkon výhodou. Menší roličky Hoffmana a Streep potěší, ale film na nich nestojí. Silberling je velmi nápaditý režisér a hlavně umí poutavě vyprávět. Tu a tam mu někde uklouzne tempo, občas se zopakuje, ale díky stylizaci snímku, poutavému příběhu a explozivnímu Carreymu, mu to hravě odpustíte. Co ovšem nejde přehlédnout, je až příliš otevřený závěr, který žadoní o pokračování, kterého jsme se ale zatím nedočkali. Tři sirotci střídají své opatrovníky, jenž mají záhadně krátkou dobu životnosti a ani oni se nemohou cítit zrovna bezpečně... 80% ()

MaMitti

Čas od času tenhle typ filmu můžu, výborné herecké obsazení, výborné kulisy a výprava, stejně jako zajímavý námět. K závěru ale musím přiznat, že už jsem se malinko nudila...trochu pořád dokola. Ale jak říkám, čas od času mají podobné filmíky u mě zelenou. ()

PALINO

Knižky LEMONY SNICKETA sú pre mňa neznámym pojmom a tak moje očakávania boli tomu podriadené, ale so SILBERLINGOVÝM filmom sa dá veľmi rýchlo skamarátiť, pretože je príjemným prekvapením, aj keď s toľko porovnávaným Harry Potterom vychádza ako porazený. Ale to nie je žiadna hanba. RAD NEŠŤASTNÝCH PRÍHOD je určite dobrým, vtipným a zábavným filmom, ktorý bije do očí predovšetkým svojou prekrásnou výpravou, temným ladením a komediálnym talentom JIMA CARREYHO, ktorý je ako strýc Olaf nezabudnuteľný a možno aj preto, keď sa momentálne nenachádza na plátne, film trochu stráca. Ale iba trochu, pretože detskí predstavitelia a to hlavne EMILY BROWNING, sú na svoj vek až neobvykle dobrí. A osobne by som bol veľmi rád, keby k RADE NEŠŤASTNÝCH PRÍHOD pribudli aj nejakí bračekovia, lebo ságový potenciál tu je. ()

Kanibal

Silberling obral Burtona o jeho doménu - Takhle mohla vypadat Velká ryba. Skvělý Carrey je mimořádným nepřítelem přirozených malých herců. ()

rozbris

Pěkně pekelná pohádka se záporným Jimem Carreym jako zlý strýc Olaf. Ale dobro vždy zvítězí a děti nad proradným strýcem vyzrají. ()

SjamK

Filmařsky povedený počin, pěkně zahrané a určitě originální. Je trochu škoda, že s tímto filmem nepočkali na vyjití poslední knížky série. Příběh by byl určitě ucelenější a nebylo by potřeba hledat náhradní rozuzlení (v době natáčení filmu se ještě nevědělo, jak knihy skončí, takže se děj musel citelně zjednodušit a ukončit poněkud jinak než později v knize). Škoda, že film končí tak neurčitě, skoro jako by ještě měl přijít jeden díl. Pěkné, ale na 5 * to nemá. ()

Han22

Neskutečně krásnej film pro děti i dospělé. Lemony Snicket nedělá z dětí debily, nesází na přepálený kýč a sentiment a místo toho příběh o třech sirotcích a jednom pološíleném poručníkovi podává s patřičnou dávkou brutálně černého humoru, ironických komentářů samotného vypravěče a zajímavých a potrhlých postav. V menších rolích se objevují a baví Hoffman, Connoly, Streepová, ovšem celý film si krade pro sebe neskutečný magor, záporák a blázen Jima Carreyho, který tu z gustem přehrává a je k nepoznání. Nelze rovněž nepochválit zajímavou výpravu, díky které jsem celý film přemýšlel kde a kdy se to vlastně odehrává (a nakonec jsem to vzdal). ()

Kuny27

Velmi dobrý film, ve kterém se Jim zase vyznamenal... Rozhodně je to relaxační film, u kterého si odpočinete a pobavíte.. stojí za zhlédnutí, jsem rád že jsem ho viděl.. Jim zase ukazuje svoje herecké výkony a svůj talent, kterého využil....Pár chybyček filmu se vloudilo, ale to je v každém ne?.. U mne tak 60 % - Ahoj, ahoj, ahoj. ()

BlackTom

Nečakane nudné. Čakal som temný príbeh plný bizarných postavičiek v štýle Tima Burtona (aj keď strýko Monty tomuto kritériu vyhovuje), no nič také sa mi nedostalo. Miestami mi niektoré scény prišli až sebaparodické v tom najhoršom zmysle slova. Všetko ale zachraňuje brilantný Jim Carrey ako šialený strýko - herec, bažiaci po dedičstve svojich zverencov. Súrodenci Baudelairovci boli fajn, ale malá Sunny, to je už niečo! Spoločné scény s Carreym sú až na hranici potrhania bránice. Veľkou chybou filmu je hlavne predvídateľnosť. Takmer všetky rozuzlenia zápletiek sú priehľadné ako sklo. Rad nešťastných príhod nenadchne, ale ani neuškodí. Veľká škoda. ()

Ragdoll

Většinu knih Řady nešťastných příhod jsem četl, je jich asi dvanáct, z čehož první tři se objevily ve filmu. Ten je velmi pohádkový a naivní, někdy až příliš, ale Jim Carrey je opravdu výborný, dvojice starších dětí taktéž (bohužel postava Sunny byla otřesná) a například i hudba má něco do sebe. Co dodat, snímek se knih celkem drží, akorát to bylo opravdu nesmyslně zkráceno a to je velké mínus, ale pokud nejste spojeni s literární podobou, tak si krásně užijete příjemný, rodinný filmek, u kterého vás nebude trápit, co tvůrci vynechali a co naopak přidali. Dokonalost to určitě není, místy do ní však nezbývá mnoho. ()

KoRner

Taká drsnejšia rozprávka s ultrabláznivým Jimom Carreym. Vďaka Bohu, že tu nevystupujú takí tí ultradrzí rozmaznaní smradi ako v podobných filmoch, ale práve naopak - celkom som im fandil. ()

serger

Četl jsem Snicketovy knihy a film podle nich natočený pro mne byl obrovským zklamáním, protože podle nich vlastně až tak moc nebyl. A to mi v tomto případě prostě vadilo... ()

SheenaStaley

Bohužial som čítala knihu(ktorá rozhodne není pre deti a dokonca je niekedy príliš morbídna aj pre velmi cynických morbidity chtivých "dospelých". Ale bola dobrá, fakt som sa od nej neodtrhla. Film jej ale viac uškodil ako pomohol.... príliš rýchle, príliš stručné príliš na silu. Možno sa režisér snažil hrať na Tima Burtona, ale niekto by mu mal vysvetliť, že ten je len jeden. Každopádne, viem si predstaviť jeho adaptáciu. :) Takto je to nanešťastie len slabší priemer, napriek skvelému hereckému obsadeniu. ()

matolas

Priveľa formy, primálo obsahu. Všetky vedľajšie postavičky však potešia, takže sa nudiť nebudete. Ideálny film na rodinné popoludnie. ()

iXtr3m3

Tak toto bolo inak uletené. Chcelo to byť aj hravé a zároveň temné ako dokáže byť pán Burton, ale od toho je to predsa len stále ďaleko, Burton je len jeden. Ale ako pokus fajn. Škoda že ich nie je viac. A Carey? Psycho egoistický maniak s vražednými sklonmi v rodinnom filme? To sa tiež len tak nevidí. ()

Theraphosa

Klaním se hereckému umění Jima Carreyho(scéna,kde předváděl dinosaura je bezkonkurenční).Film samotný má docela slušný nádech tajemna a možná až poněkud přehnané morbidity.Jistota,že to hlavní padouch jenom tak nevzdá byla ale asi to jediné,čím se film může pohlubit.Meryl Streep tyhle role prostě nesedí a to nemluvím o tom,jak se divák musí nas(er)at při pohledu na ty tupany,kteří prostě neumí racionálně uvažovat a pořád ty děti dávají hrobníkovi na lopatu. ()

cab

Pekne naaranzovana rodinna podivana s ostudnym vyberem detskych predstavitelu a snazicimi se dospelaky. Pribehy v knizni podobe mohou byt prijemne, nemel jsem to potesi cist, ale zpracovani je nic nerikajici az uspavajici a tocici se ve stejnem kruhu udalosti koncicimi vzdy dobre. Smutne, ale plne zaslouzene hodnoceni. 35% ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)