V kriminálním dramatu se představuje Bradley Cooper jako mladý ambiciózní umělec s nadáním zmanipulovat lidi díky vhodně zvolených slov, který se spojí s psychiatričkou (Cate Blanchett), která je však mnohem nebezpečnější než on sám. (Falcon)

Nellaron

Film pojednáva o zbabranom živote Stantona Carliste v podaní Bradleyho Coopera, ktorý sa náhodou ocitne v prostredí karnevalovej skupiny artistov. Svojou šikovnosťou a trikmi sa dokáže dostať zo zaprášeného prostredia kočovného života a vystupovať ako mentalista na prestížnych večierkoch vysokej spoločnosti. Prvá polovica filmu bola vlažná a po 20 minútach na hranici miernej nudy. Ale druhá polovica je dynamická a výborne eskaluje. Páči sa mi perfektne vykreslené dobové prostredie, ktoré ma vtiahlo do atmosféry. Del Torov podpis je vidno v prítomnosti rôznych podivných prvkov (Enoch). Bradley Cooper zahral svoju úlohu bravúrne, no a Cate Blanchet po filme Don’t Look Up opäť dokazuje, že vo svojom veku stále dokáže rozprúdiť krv najmä mužského publika na tých správnych miestach. ()

Merotren

Vizuálně okouzlující, skvěle zahrané (možná až na toho Coopera, který mi přišel tak trošku prkený), napínavé a s jedním z nejlepších finále za poslední dobu. Jen by to chtělo tak o 30 minut zkrátit, hlavně v první půlce, a víc rozvést postavu Molly. Jelikož o ní nic prakticky nevíme, tak mě ona a její vztah s hlavní postavou moc nezajímal. Určitě jeden z těch lepších Torových filmů. 7,5/10 ()

DyingAngel

Ulička nočných môr? Akurát tak ukážka patetickosti a maximálnej nudy. Del Toro značne starne a asi to v jeho prípade nebude ako s červeným vínom... ()

Zaks

V cirkusovej časti príjemne hravé a zaujímavé s typicky zvláštnou atmosférou, v druhej, odlišnej polovici však už celkom nudné. Chaotickými a násilnými prvkami sa neskôr film snažil zaujať, ale za veľa to už nestálo. Iskričku a trochu vzrušenia vykresala snáď len Cate Blanchett. ()

lineker

Hvězdami osásený příběh ze starých knih o lásce, zradě a posedlosti mamonu peněz s typickým del Torovým čarokrásným vizuálem. ()

McGuffin

Osud zavede jednoho bezcílu se potulujícího mladého muže do cirkusu předchozí generace, předvádějícího kousky jak od Burnuma, člověk zvíře, žena, kterou nezabije elektřina, lidský kanón, hadí muž nebo zrůdy v lihu, zkrátka Ulička přízraků, Nightmare Alley. Jeho zaujme mentalista, muž který pozná, co lidé z publika cítí, mají v kapse nebo tají. Tak se ten trik naučí, zmizí a v New Yorku s ním vydělá kupu peněz. O které ho stejně lehce připraví jiná mentalistka, v civilu psycholožka, a on, opět na dně a bez koruny, se vrátí k cirkusu, kde už mentalisté nefrčí. Ó ano, chápeme, scénáristé Kim Morgan a též režírující producent Guillermo del Toro s knihou Williama Lindsaye Greshama pod paží předvádějí filmovému publiku stejný trik, jaký mentalisté tomu cirkusovému i sobě navzájem. Kdoví, jak dopadli se svou kupou peněz oni. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

BStone

Del Toro přichází s již tradičně vymazleným vizuálem, na který je opravdu radost koukat. Příběh je bohužel rozbitý, nedřží pohromadě a místy slušně nudí. Námět talentovaného podvodníčka přitom vybízel k něčemu lepšímu. Bod navíc přidávám za mojí oblíbenou, talentovanou a krásnou Rooney Maru. 50% ()

F_FF_Brukner

Hvězda navíc za působivý vizual a noirovou stylizaci. Filmu by slušely nůžky. Precizní filmařina, která si rozbila ústa na prkenném scénáři. I přes zbytečně dlouhou stopáž mě bavilo tenhle film sledovat až do konce, ale spíš jsem se kochal obrazy, než že by mě vtáhl děj v nich. 2-3 hvězdy. Škoda že si del Toro nevybírá zajímavější látky. ()

majorzeman13

Dost dobrý vizuál,kamera, herci,režie. Prostě technicky skvělé ! Zato scénář a hlavně přestřelená, přemrštěná skoro až nekonečná stopáž snímku je síla ! Rozhodně jde o pěkný,hezký retro krimi- thriller. PS: Zkrátit na minimálně cca dvě hodiny čistého času a možná bych hodnotil o hvězdičku více !? ()

jabbo123

Krásně to vypadá a zní, atmosféra by se dala krájet a herci se hodně snaží. Jenže je to celé hrozně zdlouhavé a ve výsledku trochu o ničem. Asi to má být o morálce a rozpadu lidského charakteru. Jako by si Guillermo del Toro prostě chtě nechtě musel udělat na jeho poměry přízemní a realistickou drámu, aby ukázal že umí točit také civilnější snímky. Za mě by se měl vrátit k fantasy a hororu. Tohle se moc nepovedlo. ()

peproch

Pravda, dramatický oblouk je trochu rozpadlý, sourodost celého filmu se vám odhalí až na konci a nebo dvacet minut poté, avšak výtvarně, herecky a situačně je film pro mě atraktivní. Místy jsem tápala v ději a v souvislostních konstrukcích, avšak celkový dojem mám vysoký. Tragedie člověka, který se pokusil své octem zošklivěné mládí překonat přichýlením se k divnolidem a pokusem láskou a pílí a ambicí a mentálním talentem se povznést. Zjistil, že manipulativní hnusnost finančních a psychointelektuálních nadlidí je větší než dokáže domyslet a že oslaben jejich penězi, alkoholem a psychoanalýzou skončí zas u zavšiveného karnevalovými atrakcemi naditého světa divnolidí. Moc se mi líbily všechny herecké hvězdy, zvláště Willem D., Cate B., Rooney M., Mary Steenburgen i Toni Collette. ()

CampaHD

75% pôvodnú verziu roku 1947 nepoznám, ale Gilermovu tvorbu mám rád. Nebyť rýchleho spadu na konci a niekoľko otvorených otázok, nemalo by to chybu. Herecky veľmi vyvážené a mňa to uspokojilo. ()

Langos

Atmosféricky a vizuálně dobře odvedená práce, ale má to velké ALE. To ALE spočívá v ději a ve scénáři. Prostě a jednoduše mi to nesedlo. Věřím, že se to může někomu líbit, ale já osobně zrovna manipulátory nemusím. Ze začátku jsem nechápal podstatu a hlavní linku filmu. Povím vám jak jsem to pochopil. No, pochopil jsem to tak, že v první části filmu, která se odehrává v cirkuse, hlavní postava získá schopnosti manipulace a v druhé části filmu, která je ve městě, hlavní postava využívá svých schopností manipulace. To je celý. Bavila mě víc první část v cirkuse, než ta druhá část ve městě, protože v první části si to drží ještě ty tajemství a nevíte jak to bude pokračovat. Ve druhé části už očekáváte, že to asi neskončí dobře. Jednu hvězdičku to má jenom za ten vizuál a atmosféru na začátku. Nic jiného se mi na tom filmu nelíbilo. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

19.03.2023

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Jedna z nejvýraznějších hollywoodských ceremonií roku, tedy předávání prestižních Oscarů, se pomalu ale jistě blíží a dnes ve 14:18 místního času začal přímý přenos vyhlašování kompletních nominací… (více)