Reklama

Reklama

V kriminálním dramatu se představuje Bradley Cooper jako mladý ambiciózní umělec s nadáním zmanipulovat lidi díky vhodně zvolených slov, který se spojí s psychiatričkou (Cate Blanchett), která je však mnohem nebezpečnější než on sám. (Falcon)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (261)

silentname 

všechny recenze uživatele

Rešpekt voči Del Torovi, že sa mu toto podarilo priniesť. Myslím si, že ide o kvalitne natočený, dobre spracovaný a solídne napísaný film, ktorý si určite svojich divákov nájde. Na druhú stranu ale mám pocit, že niektoré veci mohol dotiahnuť trošku lepšie. Poviem pravdu, že koniec "Nightmare Alley" ma vôbec neprekvapil (hoci sa snaží byť šokujúci). Pravdou je, že s tou myšlienkou som v jednom bode odrazu prišiel sám asi pred tým, ako film postupuje do finále. Treba si uvedomiť jednu vec. Keď sa nám do filmu dostanú nejaké informácie, tak rozhodne nebudú nepodstatné. A postupne si začnete spájať 2 a 2 dokopy a pochopíte kam to všetko bude postupne smerovať. Na jednej strane je to síce škoda, lebo film sa to snaží robiť čo najtajomnejšie ako len vie. Bradley Cooper podal podľa mňa vynikajúci výkon vo veľmi elegantnej role, ktorá mu sedela všetkými desiatimi. Najlepšími aspektami sú tu pre mňa ale Rooney Mara a Toni Collette. Dámy to proste zvládli úplne skvele a ich postavy som si veľmi obľúbil. No ani ostatní veľmi nezaostali. Willem Dafoe ponúka to, čo mu ide absolútne najlepšie a Cate Blanchet si túto rolu takisto veľmi užila. Ale to, čo sa v nej na koni ukáže sme mohli cítiť už od začiatku. Tempo je možno trošku pomalšie a časti v cirkuse sú rozhodne pomalšie ako to čo bude nasledovať potom... no výsledok je viac než uspokojivý. Vyzerá to super, má to tú eleganciu a šarm čo si to zasluhuje a vo výsledku funguje. Atmosféru hold tomu filmu nevezmem. Hodnotenie: A- ()

jhrasko 

všechny recenze uživatele

Velľké opuletné nič. Cast snov, Cate a Toni prvý raz spolu na plátne, hoc bez jedinej spoločnej scény, ale film, pomerne absurdne, stojí a padá (subjektívne oveľa viac padá) na nezaujímavom príbehu. Ten navyše zabíja nekonečná stopáž. Jediné čo oceňujem, a čo mi dal, je zistenie, že Bradley Cooper je predsa len trochu herec a nielen hezoun. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Dle puvodni verze z roku 1947 podle romanu z roku 1946. Tato druha verze je nasilnejsi a temnejsi. Celkove to pusobi velkolepe a zive jako moderni noirovy thriller. Stylovy, pomaly se silnym koncem. S fascinaci lunaparky a poutemi. O chtici, chamtivosti, pomste, zrade v zaprasenych prostranstvich a odcizenych mestskych exterierech ve styku art deco. Ale je to dlouhe , s mnoha odbockami malo soudrzne. Stanton je zde nuzacky tulak s temnou minulosti. Uchytil se u kocovneho cirkusu. Pekne je vykreslena jeho minulost. Psycholozka Lilith vytusi, ze jako zazracny mentalista bohatym klientum lze. Rozhode se s nim spolupracovat. Cooper verohodne zahral prerod z cirkusoveho podnikatele k arogantnimu manipulatorovi. Rooney Mara hraje nevinnou divku. Jasnovidka Toni Colleteova je zivotem otlucena zena alkohokika. Stantonovi se instinktivne vyhyba, ale jeho charismatu podlehne. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Hezky obsazené, hezky natočené, hezké kostýmy, výprava, perfektně vizuálně vypiplaná kravina, která mě nezaujala ani v kině, ani při následující domácí projekci. Fakt jsem se snažila najít něco obsahově pozitivního, jenomže když je něco blbě napsané, to máte těžko. Nesedla mi ani Tvář vody, takže žádné zklamání se nekoná. Ovšem Faunův labyrint, na ten nedám dopustit. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Magický neo- noir Thriller od Guillerma del Tora! Nightmare Alley není pro mainstream diváky a je potřeba na něj mít náladu, ale jestli jste správně nalazeni jako já, čeká Vás parádní čarovný filmový zážitek. Film hodně těží s perfektního hereckého cástingu, kde Bradley Cooper v čele je výborný a Cate Blanchett rovněž ve velmi výrazné roli své kariéry ( zbytek postav má méně prostoru, ale Willem Dafoe, Toni Collette a Ron Perlman rozhodně také neurazí). První hodina mi byla hodně blízká a atraktivní, odehrává se v poválečném Cirkusu, což je prostředí, které mám hodně rád a zde moc hezky zobrazují, co se odehrává za Oponou ( tedy veškeré podvody), historka o divokém muži masakr, jde z toho docela znepokojivá a dusná atmosféra, vizuálně je to celé naprosto úchvatné až uhrančivé, některé záběry má divák chuť si stopnout a odfotit si ( Guillermo je ve vizuální stylizaci zkrátka Bůh). Druhá polovina se vydává jiným směrem a nebudu říkat, kterým, ale rozhodně to celé slušně graduje, napětí a nejistota se stupňuje a finále je docela nekompromisně ironické. Film má 2 a půl hodiny a má pomalejší tempo, takže netrpěliví diváci nejspíš usnou nebo film vzdají, ale já překvapivě zíral s otevřenou pusou a celý film si naprosto užíval. Je to dokonalá ukázka manipulátorství, psychologie, šejdířství a podvodů s hezkým dobovým zasazením, kouzelnou atmosférou, výbornými herci, úžasným vizuálem a skvěle napsanými dialogy. ( Scéna kde starší pán vysvětluje Bradleymu trik v manipulaci s lidmi díky správně zvoleným slovům- je skvělá). Z filmu jsem si odnesl ponaučení, cítím se být nad věci a rozhodně se dá o něm půl hodiny debatovat s přáteli, takže za mne velmi dobré. Příběh 4/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 8/10. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (14)

  • Finální scéna s maniakálním smíchem hlavní postavy se povedla natočit na první pokus. Pro del Tora se jednalo o nejdůležitější scénu z celého filmu a byl podle svých slov ochotný ji točit klidně padesátkrát, aby byla co nejlepší. Nakonec stačil jeden záběr. (NiWi)
  • Většina úvodních scén byla natočena poté, co natáčení bylo přerušeno kvůli pandemii covid-19. Bradley Cooper během přerušení stačil zhubnout 7 kilo, díky čemuž působí v první polovině filmu o něco mladší. (NiWi)

Související novinky

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (více)

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Jedna z nejvýraznějších hollywoodských ceremonií roku, tedy předávání prestižních Oscarů, se pomalu ale jistě blíží a dnes ve 14:18 místního času začal přímý přenos vyhlašování kompletních nominací… (více)

Reklama

Reklama