Božská Julie

• Kanada Being Julia (více)

Film natočený podle románu W. Somerset Maughama Theatre adaptoval držitel Oskara, Ronald Harwood (Pianista). Opojná kombinace rozpustilé komedie a bolestného drama, v hlavní roli Anette Bening jako půvabná a okouzlující herečka Julia Lambert. V Londýně 1938 je Julia Lambert na vrcholu - jak po fyzické stránce, tak i z hlediska kariéry. Její úspěšná divadelní kariéra a její manželství s pohledným impresáriem Michaelem Gosselynim (Jeremy Irons) pomalu zabředává do šedi běžných dnů a přestává ji naplňovat. Julia touží po změně, rozruchu a jiskření. Znenadání vstoupí do jejího života Tom Fennell (Shaun Evans), mladší muž, který je jejím velikým obdivovatelem. Tomova bezprostřednost a nadšení jsou pro Julii neodolatelné, a tak se rozhodne podat tomuto vášnivému dobrodružství, který je nejlepším lékem na krizi středního věku. Život se pro ni stane najednou zajímavější a vzrušující, dokud se ji mladý milenec nepokusí bezcitně degradovat do vedlejší role. Ale jednoho večera Julia všechny přesvědčí, že je daleko lepší herečka, než si mohou představit. (oficiální text distributora)

Eleanor05

Film vhodný pro domýšlivé ženy kolem přechodu, které se cítí staré a už ne tak doceňované a obletované, jako kdysi. A myslí si, že podvádět manžela je OK, protože pak se cítíte jako "zamlada". Když vás ovšem podvádí manžel, není to vůbec OK a musíte se pomstít nejtrapnějším způsobem, jaký vás napadne. Myslela jsem si, že Annette Bening hrála tak křečovitě v Americké kráse, protože to vyžadovala role. Tady jsem ovšem s údivem zjistila, že tak hraje zřejmě pořád... ()

jefff

Z počátku ne moc zábavné sledování podivného výkonu Annette Bening coby úspěšné herečky a dalších postav, které mi byli velmi nesympatické (vyjma Ironse). Až posledních 20 minut mou pozornost naplno upoutalo a bylo jednoduše skvělých. Poslední divadelní scény je brilantní. Bohužel zbytek filmu nic moc. Škoda. ()

Looser

Viděl jsme poslední hodinu a ta mně bavila (ano samozřejmě posledni divadelní výstup je super), ale jinak se nejedná o druh filmu, který bych vyhledával takže spíše průměr. Pro ctitele britských filmů z dob minulého století (a nebo Annette Bening) to ovšem vidím jako povinnost. ()

Heraldika

Božská záležitost. Celou dobu si říkáte, že je to jen takový vcelku dobrý film, ale konec vše postaví do nové dimenze. Strašně mi to připomínalo ještě jiný film, ale pořád si ne a ne vzpomenout jaký.. ()

Pavlík

Annette Bening jsem poprvé zaregistroval v roce 1989 ve Formanově filmu ,,Valmont“. Tak se mi tam líbila, že každý snímek, který s ní vidím, se mi velmi zamlouvá. Platí to i o tomto opusu. Sice se mi moc nelíbí český název (Božská je pouze Greta), ale vydržím to. Nominace na Oscara za její výkon byl oprávněný. ()

wikus

Božská Julia stvárnená božskou Annette. Ešte nikdy ma neočarila tak ,ako v tomto filme. Do toho sa pridal aj krásny dej vsadený do môjho najobľúbenejšieho filmového obdobia/prostredia, kostými, hudba,a nemám dôvod prečo nedať 5*:).Posledná divadelná scéna bola pre mna čerešničkou na veľmi chutnej a vydarenej torte. Krásne. ()

TerezaVanCZ

Tak čekala jsem úplně něco jiného (zdlouhavý film o několikrát omýlaném vztahu staršího s mladším) a nakonec jsem byla velice příjemně překvapena. Annette Benning je jedním slovem úžasná a Shaunu Evansonovi jsem to prostě "žrala" i já. Nemám jediný důvod proč nedat 5*. ()

xkupka07

K pěti mi jen chybělo méně předvídatelné vyustění konce. Herecky to bylo božské. Kulisy mi taky hodně ulehčily představu těch dob. ()

vtelenie

na Szaba to bolo dost slabe a hlavne nametom mimo jeho hlavny zaber, mal som pocit, ze pozeram na (slabsieho) Woody Allena. ()

vojo

Ak chcete vedieť ako sa dokáže rafinovane pomstiť žena. tak pôvabná Annette Bening vám dá dobrú lekciu. ()

charmin

Krasny film, sice s trosku obcasne jednoduchymi scenami, ale zato uzasnou hereckou(myslim ze toto bol jeden z jej najlepsich vykonov doposial, teda min. v inych filmoch pre mna nebola taka ocarujuca ako tu), s mojim oblubenym obdobim, prostredim, hudbou, kostymami...a nametom na neposlednom mieste :)Treba skutocne povzdvihnut Annette, pretoze bola nielen ocarujuca a okuzlujuca, ona stelesnila v tomto filme postarsiu zenu, a presny prototyp(kt. vsak vyzeral byt celkom realny), ako by som chcela vyzerat v mjich "starsich letach" aj ja :)Stvrta hviezdicka u mna za de facto poslednu scenu, tu divadelnu, kde zhodila hlupu blondinu, a bola, po tretikrat, CHARMEUR v plnej krase. ()

IdaHutt

Bohužel, musela jsem srovnávat s mnohem starší filmovou verzí Maughamova ironického románu, a to se snímkem z r. 1962, kde Julii hrála nedostižná Lili Palmer, jejího rezervovaného manžela Charles Boyer a mladého milence špičkový fešák Jean Sorel - ano, ten měl tedy sex appeal, jemuž může i zralá a světem protřelá žena hravě podlehnout. Ale zde jakémusi nedomrlému pazgřivci...? Tomu že mám uvěřit? V žádném případě! ()

VerenaLord

Moc se mi líbil herecký výkon Annette Bening. Ale ostatní mě již neokouzlilo, nenalezla jsem podmanivý příběh ani nervy-drásající život slavné herečky. Jediné velké plus dávám za scénu, kdy se Julia vypořádává se svou sokyní přímo na divadelních prknech. ()

Jonatána

Konečně jsem ten film viděla a jsem moc ráda. Protože Julie opravdu je kouzelná a Annette ji božsky zahrála. Tomu říkám ŽENSKÁ! Vlastně...ženské :-). ()

Adiemus

Je mi líto, tohle mě nebralo. Nemělo to přesvědčivost Mefista, ani Plukovníka Redla. A všechna divadelní představení mi navíc připadala trapná. ()