Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

Martix

Od začátku až do konce to byla poměrně slušná podívaná s tajemnou atmosférou. Zvláště se mi líbila zajímavá práce s kamerou, střídání záběrů atd. A když divák od začátku ví, že je příběh založen na skutečné události, hned se mu některé scény zdají více strašidelnější. Velmi povedené. ()

borohub

Dost dobrý film, při kterém přecházel mráz po zádech. Začátek je takovej volnější, ale pak se to rozjede a opravdu mystika nechybí. Celková ponurá atmosféra filmu na tajemnu ještě přidává. Nebudu to dál okecávat prostě paráda, je pravda, že občas jsem se trošku bál – ale zase to je u tohoto filmu nutné. takže 5 hvězd.. ()

Forsetino

I přes zbytečně natahované pasáže rozhodně nadprůměrný mysteriózní thriler. Navíc mě paranormální jevy vcelku baví, takže příjemné pokoukání. ()

Lucius55

Technicky velmi zručně natočeno, mrazivá atmosféra však střídala chvíle, kdy jsem se i nudil... Kamera ale naprosto perfektní a Richard Gere, kterého jinak moc nemusím, mi tady vůbec nevadil. Jediné, co mi tady vadilo, bohužel tvořilo nosnou část filmu, a to je námět - s tím jsem měl docela problém se ztotožnit. A kouzelné zaklínadlo "na motivy skutečných událostí" na mě taky moc nefunguje... ()

Brano

Začiatok sľuboval dosť, ale postupom času to upadalo do priemerného béčka. Podľa skutočnej udalosti? Tak určite. Herecké obsadenie až na Gerea a Pattona tiež nič moc. Začiatok mal slušne budovanú atmosféru, škoda len, že to tak skazili. Záver filmu nudil. ()

JajinkaBec

Perfektní film, jeden z nejlepších Richarda Gerea. V podstatě nejde o horor, ale postupně zvládá budovat hutné napětí, je záhadný, má silnou atmosféru. A co si budeme povídat - to slovní spojení "na motivy skutečných událostí" na mnohé z nás dokáže zapůsobit. Trochu paradoxně (a proto ta hvězda dolů) dle mého názoru s blížícím se koncem filmu zmiňovaná atmosféra opadá. S koncem jako takovým ale spokojenost. Zkrátka hodně dobrý mysteriózní film, který člověka zabaví, vystraší a donutí přemýšlet a to už si slušné hodnocení zaslouží. ()

AlexUnited

Aj keď má Proroctvo z temnôt bližšie k mysterióznemu thrilleru než k hororu, spomínam si aký strašidelný dojem vo mne zanechal keď som ho pred rokmi prvýkrát videl. Aj po viacnásobnom zhliadnutí stále spoľahlivo fungujú mrazivé momenty a musím teda uznať že sa jedná pre mňa už o kultové dielo. V tomto prípade absolútne nevadí, že príbeh (vraj založený na skutočných udalostiach) má veľa nevysvetlených otázok a že možno nie všetko do seba logicky zapadá. Práve tá desivá neistota, neidentifikovaná neznáma entita a tajomná atmosféra, ktorá obostiera celý dej je najpútavejšia. ()

ACDCKL

Až se mi nechce věřit, že to je natočeno podle skutečných událostí, vyloženě jsem musel po filmu si o tom přečíst a zjistit, že Motýlí muž se ukazuje tam, kde se stane něco velkého (Černobyl, 11.9.2001, Fukušima a mnoho dalších míst). Film má parádní atmosféru, Richard Gere zde odehrál svojí roli zdařile, vedlejší role byly zvládnuty jakž takž. Hezké 4* si to zaslouží. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 52%, Audience Score - 56% | FDb.cz - 75.4% | Určite dost slušný horor s hutnou atmosférou a velmi dobrými herci, který nás hned skvělým rozjezdem navnadil na to, co bude dál. No, dále to bylo také napínavé, chvílema až děsivé, nicméně to mírně sklouzlo do stereotypu "duchařin", a tak nám po zhlédnutí stále zůstává pocit, že z toho šlo vytěžit přeci jen o něco více... 75% ()

iz67

Ok. Trochu vzrůšo to je. Hlavně kvůli muzice. Ale nezapomeňte, kde hraje Gere, tam to většinou moc nemaká. ()

Lish84

Nepočítám se mezi ty diváky, kterým se musí vše přehledně a jasně naservírovat a nejsou ochotni si nic domyslet. Ale tento film podle mě jednoduše nemá konec. Ano, je tu scéna na mostě, která měla být jakýmsi finále, ale spíš ji tvůrci využili jako záminku, jak aspoň nějak příběh ukončit. Rozehrát tajemný děj a nadhodit zajímavou záhadu dokáže, když to s prominutím přeženu, "každý blbec", ale dohrát to a alespoň naznačit (ne nutně zcela odhalit), vyrobit ze všeho nějakou zajímavou pointu a uspokojivě vše ukončit (klidně i částečně otevřeně) - to už dovedou jen mistři. Což o tvůrcích Proroctví z temnot bohužel říci nemůžu. ()

Phex

Skvělý námět. Můří muž se objevuje tuším i v Aktech X. Je to jedna z amerických legend. Kdo má rád tajemno tak toho tento film neurazí. ()

akcul

Žádný trhák, ale ne zas tak špatný film. Mrazivou atmosféru vytváří zajímavé zvukové aranžmá a je to pěkně nasnímané (jak tu již podotknul zputnik, možná toho bylo až přespříliš). Dějově by to mohlo být nahuštěnější a místy je to trošku děravé. Především některé dialogy a jednání mi nepřipadaly moc logické (Gere má na drátě muřího muže a během, co on zkouší jeho schopnosti, tak tam pošle ženskou o výšce metr sedmdesát!) I když mě doslovní "andělé" taky trošku vytáčeli, tak celkově mě film neurazil, pokud někoho ano, tak jste možná neviděli tolik hororových blbin jako já:-) ()

djbarrel

Tohle se mi fakt líbilo, úžasná atmosféra, takové pravé mystery, škoda jen trochu toho konce, ale jinak famózní film. 88% ()

jokino

Pre mňa osobne, velmi dobrá mystery dráma / thriller, ktorá ako tajuplne začne, rovnako mystery aj skončí.. A ako bolo povedané v snímke, vie sa o existencii niečoho, ale nik to nevie vysvetliť / objasniť. Existencia inej formy života - bytostí, ostáva neznámou. Veci ostávajú zahalené tajomstvom.. Nemám čo filmu vytknúť. ()

J.Mayen

No tak to bylo něco,ale bohužel ne v pozitivním slova smyslu, Gere přijde o přítelku a od té doby pořád něco řeší, nikdo mu nic nevěří a on neustále někoho přesvědčuje (policajty, kamarády, detektivy). Gere má tušení a vidění, zjišťuje, že stejné vidění má spousta jiných lidí, někdo mu volá, ze začátku se s tim tajemný hlasem baví, poté co se rozbrečí, tak telefony nebere. Opět má tušení, chemička, řeka Ohia nebo delegát který má být zavražděn? Ne most nad řekou Ohio, to je ono, most se rozpadá a ač to všichni na mostě dávno pochopili, Gere se je vrhá varovat, přeskakuje praskající ocelová lana,pobíhá po traverzách a varuje lidi, jakoby by byli mongoloidní a dávno nepochopili, že se tu něco sere. Jedinej mongoloidek Gere se vrhá do hlubin řeky za kámoškou, v zimě v kabátu bez baterky sám, po 5ti minutách se bez dekompresních příznáků vynořuje jako by se nechumelilo i s kamarádkou (kdyby to byl Ironman, tak to samozřejmě chápu) cvak, vypínám to mi stačí, víc vidět nemusim. ()

darebacek

Dost tajemný snímek, ale moc věcí najednou a celkem to bylo zmatené a nevysvětlené nebo jsem to blbě pochopil :-) 70 % ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011