Fr

,,prostě zmáčkni enter. nikdy jsem zde nepracoval, nikdy jsem zde nebyl. pamatuji si jenom to, co stojí za to. co se vymaže je nuda. důležitý je dostat zaplaceno. VÝPLATU !" B.Affleck vymění 3 roky života za práci, která mu má zabezpečit jeho zbytek. jako zpětný inženýr si to může dovolit. jenomže, někdo dokázal změnit jeho osud. že by on sám? a stojí vidět svoji budoucnost za všechny prachy? nápad s obálkou ,,nepotřebných" věcí funguje. napětí je obstojný a děj má celkem spád. akce, pomineme li neschopnost zabít hlavního hrdinu je ucházející, na honičkách je znát rukopis J.Woo. prostě dobrá zábava za poznáním, že znát budoucnost nás dokáže zničit. ()

Anderton

Po obsahovej stránke nemám skoro žiadne výhrady, aj keď s predlohou to samozrejme moc spoločné nemá. Mrzí ma viac odfláknutá akcia (a to to točil Woo) a dosť slabá výprava (zrejme dôsledok nižšieho rozpočtu). Porovnajte US robotics v I robot a strohé interiéry firmičky vo Výplate. Lenže je to príjemné sci-fi, ktoré som videl viackrát, pretože ma jednoducho aj napriek svojim nedostatkom stále baví. A sú omnoho horší herci, ako Affleck. Zase mu tak nekrivdime. VIDENÉ ZNOVA 8/23 po opätovnom prečítaní poviedky. Porovnávať originál s adaptáciou je taká zábava, že nemám problém filmu odpustiť aj evidentné chyby. Je to niečo medzi tým najlepším na základe Dicka a tým najhorším, takže aj v tomto moje subjektívne hodnotenie sedí. Objektívne ale za tri hviezdy stále. ()

mzss1

|45%| Bena Afflecka a tuto tématiku žánru mám velmi rád. Přesto mě to moc neoslovilo. V podstatě mě to ani nebavilo. Za úplnou ztrátu času to nepovažuji, jde i o to, že mě to prostě vůbec nevtáhlo do děje. Už prvních cca 30 minut bylo dost nezáživných a to je asi jeden z hlavních problémů. Pak už jsem se prostě nechytal. Mám i pocit, že je tohle směs několika filmů co jsem viděl. Vzdáleně mi to připomíná vydařený MINORITY REPORT a kupodivu i Bourneovky. Bohužel ale v nudně a místy i chaotickém provedení. Děj není nejjednodušší, ale přesto jsem ho víceméně pochopil. Nejvíc mě na tomto snímku bavily postavy. Ben Affleck tu byl klasický sympaťák a i herecky v této době to zvládl výborně. Aaron Eckhart, Uma Thurman a Pau Giamatti mě rovněž bavili. Hudba od Powella mi dost připomínala soundtrack k Bourneovkám. Místy se tu objevila různorodá akce, která mě až tak moc nezaujala, ale přesto byla dobrým oživením či vsuvkou k filmu, který mě moc nebavil. No, škoda, čekal jsem více. ()

Jossie

Ben Affleck mě jako obvykle nezklamal a hodně mi vadil v hlavní úloze, Uma vypadala hrozně a celou jejich lásku jsem jim ani chvíli nevěřila, celé to působilo poněkud násilným a zmateným dojmem, ale přesto se na to dalo dívat a to hlavně kvůli nesmírně zajímavému námětu. Pořád si myslím, že John Woo měl zůstat doma, tam byly jeho filmy nepřekonatelné. ()

sniper18

Je to úplne priemerný akčný sci-fi film od Johna Woo. Má celkom dobrý príbeh o špičkovom inžinierovi, ktorý prijme ponuku tri roky pracovať pre uznávanú firmu, za čo dostane veľké množstvo peňazí, ktoré ho zaistí na celý život, ale zároveň musí o všetky spomienky z tohto obdobia prísť, ale keď sa jeho práca skončí, zistí, že si miesto peňazí sám poslal balíček obyčajných vecí, ktoré mu pomáhajú pri úteku pred mužmi, ktorí ho začali prenasledovať a tak spolu so svojou priateľkou chce urobiť všetko preto, aby zistil pravdu a zbavil sa prenasledovateľov. Spracovanie ma ale zaujalo len minimálne, táto zápletka má mimoriadny potenciál po mnohých stránkach, takže z toho mohlo vzniknúť vynikajúce dielo, ale to ani náhodou, ešte spočiatku to až tak nevidno, ale keď sa začne diať to hlavné, tak je to už len čím ďalej horšie, celé to pôsobí až príliš naivne, miestami aj dosť hlúpo, skutočne som mal občas pocit, že sledujem nejaký film pre deti, takže aj tých pár zaujímavých situácií sa v tom stratí. Akcie tu je priemerné množstvo, ale moc ma nezaujala, čo ma teda pri mojom najobľúbenejšom akčnom režisérovi dosť prekvapuje. Súbojom chýba už len tá základná logika, keď obyčajný inžinier, ktorý si maximálne tak občas zatrénuje po celý čas s ľahkosťou zneškodňuje príslušníkov ozbrojených zložiek, takže ma vôbec nebavili, v prestrelkách zase neumierajú ľudia a tento štýl, v ktorých sa strieľa len mimo ľudí ma nezaujíma, najlepšie sú na tom naháňačky, ktoré si ako jediné udržia aspoň tú priemernú úroveň. Za celý film som našiel asi tak dva, tri momenty, ktoré ma zaujali, inak tu v akcii nie je vôbec o čo stáť. Herecké obsadenie je tiež dosť slabé, všetko zlyháva na hlavnom duu, Ben Affleck a Uma Thurman tu nestoja absolútne za nič a tak dojem musia aspoň trochu vylepšovať záporáci Aaron Eckhart a Colm Feore, aj keď ani oni nie sú tak dobrí, ako by mohli, prípadne pár zaujímavých vedľajších postáv. Réžia ma tu veľmi sklamala, to, že tento film natočil John Woo sa dá spoznať iba podľa pár jeho trademarkov, inak je tu jeho štýl najmenej viditeľný, ale aspoň technická stránka je vydarená, rozpočet je vidieť. Skoro ani neviem, za čo dávam to priemerné hodnotenie, ako celok tento film vôbec nestojí za pozornosť a je to rozhodne najhorší film, aký John Woo kedy natočil, ale zase prvá polovica je ešte pozerateľná bez väčších problémov, páči sa mi technická stránka a aj pár momentov, prípadne situácií zaujme. Objektívna kvalita filmu- 57%, film sa páči mne na 51%. ()

• V originální předloze Paycheck od Philipa K. Dicka si Jennings pošle naprosto jiné předměty, kterých je navíc jen 7. Byly to – šifrovací klíč, útržek jízdenky, stvrzenka k balíčku, kousek drátu, polovina pokrového žetonu, kousek zeleného oblečení a lístek na autobus. (HellFire)
  • Scénář filmu prošel i rukama českého režiséra Jana Svěráka, který o něm chvíli uvažoval, ale nakonec jej odmítl: "Měl výborný začátek, ale ten konec byl tak blbě americkej... když má příběh zajímavý jen začátek, tak to je konec." (NIRO)
  • V knižnej predlohe je súčasťou stroja času aj mechanické rameno, s ktorým možno manipulovať v minulosti. Toto rameno sa však vo filme neobjavilo. (Greenpeacak)